ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

soni1
24. júl 2009

A to IUI je tiež úspešné? Alebo ani nie? A tie vyšetrenia, ako napr. genetika, tam čo konkrétne majú na mysli?

bubina1
24. júl 2009

soni, všetko je naozaj velmi inividuálne...niekto ide na IUI aj 3 krát a nič, niekomu sa podarí na prvý krát.....nam napr. IUI ani nenavrhli.....genetické vyšerenie zistí, či nie su u vás nejaké genetické predispozície....to sa robí z krvi...nam robili aj hormonálny profil....dokonca mne ho robili aj doma, ale spravilo si ho aj car.....

majka212
28. júl 2009

ahojte dievcata!

dlhsie som tu nebola.... mam celkom fajn spravy... dnes som bola u dr.... mame 9,6mm a krasne nam bije srdiecko 🙂 podla mrchy by som mala byt v 9tt, ale podla utz je to 7tt... dr. povedala, ze je to OK, tak dufam, ze ano.... a ze to nevadi.... o dva tyz. ideme prvy krat do poradne 🙂

vsetkym vam zelam pekny den!

takitak
28. júl 2009

neviete dievčatá ekdy má kto v iscare dovolenku???

szilvia31
28. júl 2009

majka212 gratulujem,velmi ma tesi ze si sa k nam tehu pridala 🙂 treba sa setrit,ale to iste pocuvas zo vsetkych stran 😒

majka212
28. júl 2009

szilvia31 dakujem 🙂 a setrim sa az-az.. az mi je to obcas trapne, ako ma vsetci obskakuju 🙂 ale aspon sa mam na co vyhovorit, ked sa mi nieco nechce 😝 inak uz mi zacina byt zle... zvlast k veceru... zatial som to vzdy rozdychala...ale je to hrozne... najhorsie mi je zo zubnej pasty... bleee.....

takitak myslim, ze teraz ma dovolenku dr. Petrova... a ostatnych neviem...

jaja1118
28. júl 2009

Ahojte kocky.

potvrdzujem,ze dr.Petrova ma dovcu....

dalsie stretko organizujem ja...tak sa snad stretneme viacere....zatial : 22. 23.08. alebo 29. 30.08.

dnes som konecne bola na morfo.-ultrazvuku.-vsetko ok.......babatko ma 430g 🙂

vsetky Vas pozdravujem a prajem pekny vecer

bubina1
28. júl 2009

ahojte...ste tu dlho neboli....ste mi chybali...boloto tu pusté pár dní.....

szilvia31
28. júl 2009

majka212 mne bolo tiez vzdy vecer zle, aj zachod som objímala par krat az do 10tt 😝 potom sa to zlepsilo,no ale pre babatko vydrzim vsetko 🙂
pekny vecer vsetkym

flock
29. júl 2009

ahojte babulky,

majka - to su dobre spravicky, aj tie nevolnosti patria k tomu, ale ved to sme predsa chceli 😀 😀 😀
len nech ta pekne obskakuju a ty si to vychutnavaj a nech ti to nie je trapne, to sa uz tak skoro nezopakuje!!!

jaja - super, ze ti morfologicky dopadol dobre 🙂 mna vcera vecer konecne zacalo miminko kopat!!! iba tak trosku, ale citila som to ja aj muzicek 🙂 uz sa nemozem dockat na 3d ultrazvuk, este 2 tyzdne cakania ☹

bubina, szilvia - ahojte 🙂 🙂 🙂

termin na stretko mi zatial vyhovuje. dnes vecer ideme na futbal (vsak sme nejaki slovanisti) a v noci vyrazame na 3 dni do chorvatska 🙂 vsetko sa to zbehlo tak narychlo, ale ja sa velmi tesim 🙂 🙂 🙂

bubina1
29. júl 2009

flock, len si pekne oddýchni a uži si relax....
...sa mi zdá, že tu všetci oddychujete a ste tehotné...a ja trčím v robote netehotná...zúfalé.... 😒 😖 😀

zuzi1211
29. júl 2009

Ahoj kočky,

bubina1 neboj nie si sama. Ani ja nie som tehu a tiež trčím v robote a bez vízie dovolenky. ☹ ☹ ☹ ☹ .
Ale neboj určite raz budeme aj my tehu a budeme sa z toho tešiť. Len pre nás ešte neprišiel ten správny čas.

flock
29. júl 2009

bubina, nie sme vsetky tehotne, iba sa momentalne neozyvaju snazilky
oddychujeme ako sa da, ja chodim do roboty a v tomto pocasi to nie je nic moc, casto mavam migreny, no ale pracovat treba 😀 kupat sa nemozem iba v mori, tak som vdacna aj za tieto 3 dni 🙂

zuzi - pekne si to napisala, treba si pockat na spravny cas. citala som v teme ferticent, ze v poslednej dobe je tam tusim uz 5 bab, co otehotneli prirodzene pred planovanym ivf, takze treba verit, aj zazraky sa deju 🙂

majka212
29. júl 2009

flock tak si uzi dovolenku 🙂 len si davajte pozor po ceste... aj ja pojdem znova na dovcu... na Liptov k maminke 😉

bubina1, zuzi1211 nebojte, teraz ste na rade uz vy 🙂

bubina1
29. júl 2009

no, konečne som vas vyprovokovala k nejakej diskusii.....sak to tu vobec nežije.... 😀 😀 😀

bubina1
29. júl 2009

zuzi1211...ty sa kedy chystas na UO?

takitak
29. júl 2009

aj ja sa pripájam k netehu, bezdovolenky... a aj lekárka je na dovči v iscare ... nechápem prečo ráno ešte vstávam 😒

bubina1
29. júl 2009

takitak...zase neprepadaj nam tu depresi....ta veta...nechápem prečo ráno ešte vstávam...je dost silná....vždy sa nájde dovod, prečo pre niečo ráno vstať......

takitak
29. júl 2009

no veď hej, ináč by som nevstala 😀 raňajky do postele manželovi každé ráno je to pravé orechové čo ma vyštartuje do kuchyne ... 😀 a potom pocit že dnes v práci konečne stihnem sptaviť to čo odkladám už týždne ... a potom prídem na MK a vidím všade tt a všeky moje tt kamošky mi napíšu, tak sa mi chce ísť domov ... ale tam mám chorú mamičku o kt. sa treba 24 h strať takže striedame otca a pekný deň je za nami ...
bubina ty kedy plánuješ pokus?

takitak
29. júl 2009

to nie je derpesívne... som doceal šťastný tvor ... určite sú na tom ľudia aj horšie ... takže sa nesťažujem ... 😀 😀 😀

scarlette
29. júl 2009

ahojte kocky,
jaja termin vyzera pekne ale neviem ci budem doma alebo nie tak yatial nic...a super ye morfo je ok 🙂

majka gratulujem k srdiecku 🙂

aaaa uy ma mm vyhana lahnut si tak cauteeeee

zuzi1211
30. júl 2009

Bubina čo si myslela tým UO???? Ak umelé opl. tak pravdepodobne nebudeme už musieť. My sme doteraz nemali žiaden problém prečo nie prirodzene, len to nešlo. V 02/09 som bola na IVF a v 9 tt som potratila tak ma poslali na genetiku a zistili trombofíliu. V pondelok idem k hematológovi na krv a potom uvidíme čo ďalej. Gynekológ mi povedal že to asi bola príčina potratu, a po liečení trombofílie by už nemal byť problém prirodzenou cestou. Ja tomu príliš neverím. Ale asi ak sanám nebude chcieť čakať na prírodu pôjdeme na IUI. Lieky ešte mám, fakt neviem čo bude ďalej. Čas to ukáže. Len nech to netrvá ďalších 5 rokov. 🙂

mib
30. júl 2009

ahoj zuzi,

dlhsie si sa neukazala. cakali sme ta na stretku, specialne ja som sa na teba tesila 😠 .. ale nevadi. neviem ci si citala nejake stranky dozadu. ... vyzera to tak, ze budeme mat podobny problem, ale my mame okrem toho aj zly spermiogram. z testov zistili geneticku predispoziciu na trombofilne mutacie. zaciatkom septembra idem na vysetrenie na Antolsku, na hematologiu. tam vraj maju zistit, ci sa ta geneticka predispozicia nejako prejavuje alebo nie. ty uz vies, ze je to hemato alebo ti to tiez maju na Kramaroch potvrdit?

jasterica
30. júl 2009

Ahojte kocky 🙂 dlhsie som tu nebola... 😅 spravicky su take,ze chodime do iscare,mala som liecbu merionalom-pichali mi injekcie,lebo sa planovalo robit IUI,ale vajicka nenarastli natolko,aby to bolo mozne... 😒 ale doki podla poslednych vysetreni vravel,ze aj horm.profil je dobry,ze pravy vajecnik velmi dobre reaguje a ze to nechame chvilu na prirodzenu cestu... 😅 Ideme v sobotu na dovcu a ocakavam tesnotka po dovce mrchu... 😅 ak nedoraziiii,mohlo by to vyjst 😵 alebo ak to nevyjde a mrcha nepride,budeme musiet vyvolat ju agolutinom a potom zasa nasadit merional... 🙄 ak by to nevyslo v tom dalsom cykle /ze by vajka nenarastli do 2 cm/,pojdeme uz na IVF 🤐

citam,ze vam krasne rastu babynka,bruska,tak sa opatrujte,davajte si pozor aj pocas tychto horucich dnikov... 🙂

v sobotu odlietame do turecka,na dalsi tyzden v sobotu sa vratime...duuuuuufam,ze uz v trojke... 😵
papaaaaaaaaaaa 🙂

zuzi1211
30. júl 2009

Ahoj Mib,

z genetiky prišiel výsledok že mi zistili trombofilnú dedičnú vrodenú mutáciu génu MTHFR 1293 ( aspoň myslím že je to také číslo viem že je 12.. a ďalej si nie som istá). Odporúčanie: vyšetrenie v hematologickej ambulancii. Doki gynekológ povedal, že viď. náš problém nakoľko sa jedná o ťažšiu mutáciu génu ľahšie je myslím 692.
No a na stretko som sa zapovedala že už sa nesľúbim že prídem lebo vždy mi do toho niečo príde a ja nemôžem prísť. Ak bude ďalšie budem vás poctivo sledovať kedy a kde a urobím aj nemožné aby som sa s vami už konečne stretla. Zahájila som doma bojový režim do konca leta robím len najnutnejšie veci a užívam si leto lebo dovča tento rok kvôli € nevychádza tak si aspoň užijem doma. Tak snáď mi ďalšie stretko nič neprekazí.

papa pekný dník

katka1704
30. júl 2009

Ahojte chcela by som Vas poprosit o radu..... som tu nova... 🙂 mam 30 rokov a vyse roka nemozem otehotnieť, chcela by som Vasu radu ako postupovat lebo moj lekar mi na to povedal ze by z toho vedu nerobil ze treba cakat a na ziadne vysetrenia ma neposlal, len ma vystrasil ze jedine co sa da hned ist na laparoskopiu, tak chcem vediet co vsetko by sa predtym dalo urobit aby som zistila aka moze byt pricina priatel bol na spermiograme a ma to uplne v poriadku. Dakujem za radu.

mib
30. júl 2009

zuzka, mne zistili rovnaky problem, ale neviem ake mam cislo ... ked som bola v car, neboli tam este papiere z vysetrenia krvy, lebo sa niekde zamotali. doki teda volala do laboratoria, kde jej to povedali, ale papiere prisli az o par dni. ... co mi pripomina, ze by som sa pre ne mala zastavit. 😅 v kazdom pripade, tebe povedal doki, ze vzhladom na vysku toho cisla je velmi pravdepodobne ze toto je pricina? nevies ci to ma aj nejaku suvislost so zrazanlivostou krvi ako takou? myslim to, ci sa ti dobre alebo zle zraza krv pri poraneniach.

zuzi1211
30. júl 2009

Mib to je vysoká zrážanlivosť krvi a robia sa krvné zrazeniny. Vysvetlil mi to tak že potratila som asoi preto že sa v placente vytvorila zrazenina a plod prestal byť vyživovaný tak odumrel a povedal že ja som za tie roky mohla byť už niekoľkokrát tehu len vždy to odumrelo kvôli tomuto hneď nazačiatku, skôr ako som to stihla zistiť že som tehu a odišlo to počas mrchy von.

bubina1
30. júl 2009

no, dievčata...vyzera to akoby ste sa vrátili z dovoleniek všetky....konečne to tu zase žije.....jupí 😀
jasterica....uži si teda sexuálnu dovku...a držím palce....sme minule s mojkou212 aj skonštatovali, že si sa nejak stratila....

mib
30. júl 2009

zuzi, tak som velmi zvedava co ti zistia. kedy by si mala mat vysledky? mne na antolskej hovorili, ze vysledky by mali byt do par dni. poviem ti, ani si neviem predstavit, ze by sa to tymto mohlo skoncit. niekedy mam pocit, ze ked sa vyriesi jeden problem, zistia nam dalsi. 😒 vsadzam na to, ze tato seria roznych vysetreni uz ale nieco odhalit musi.

katka, nikdy nie je dost zavcasu na riesenie neplodnosti. my sme zacali ked som mala pred dvomi rokmi a ked vidim, ako vsetko dlho trva, tak som rada, ze sme to nenechali na nahodu a necakali ani den navyse. tiez sme sa snazili o drobca nieco viac ako rok. manzel mal vsak zly spermiogram, takze u nas nebolo o com. pricina moze byt ale rozna. existuje vela vysetreni (genetickych, imuno, hemato, ...) ktore mozu zistit kde je problem. najlepsie by bolo, ak by ste sa aj s manzelom objednali do niektoreho centra na konzultaciu. tam urcia vhodny postup,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre