ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
23. nov 2012

@martinazvo to hej ak by som počuvala baby tu z konika tak som mohla žačať už teraz aj dr mi povedala že sme mohli žacat teraz už ☹

katulka25
23. nov 2012

@denulka85 ahoj no este neviem kedy pojdem na vklad 5 alebo 6.12 sa idem objednat na kontrolu a snad mi potom povedia co a ako. a nemame este deti ani my

denulka85
24. nov 2012

jej aj ja idem 4.12 na kontrolu a potom mi povedia ze kedy bude vklad :D mozno sa aj stretneme :D

katulka25
25. nov 2012

@denulka85 no mozno ano, je fajn mat tu niekoho s kym by som to mohla spolu diskutovat 🙂

denulka85
25. nov 2012

vsak to aj ja by som sa potesila zajtra idem k svojmu gynekologovi a odmeria mi vajecniky ci sa mi zmensili mam troska nervy ze co mi povie :((((

denulka85
25. nov 2012

@katulka25 vsak to aj ja by som sa potesila zajtra idem k svojmu gynekologovi a odmeria mi vajecniky ci sa mi zmensili mam troska nervy ze co mi povie :((((

katulka25
25. nov 2012

@denulka85 tak potom daj vediet co ti povie.

katulka25
25. nov 2012

@ada83 ahoj, ako sa mi mas? citam, ze ste to nechali teda az na januar?

ada83
26. nov 2012

@katulka25 ahoj asi hej na januar ale mám zavolať ked v decembri dostanem dr. to vypočita ale skôr to vidíme na ten januar, lebo lattakova povedala že si nebudeme davať kontrolu 24.12. . a ty ako kedy bude vklad

katulka25
26. nov 2012

@ada83 tak to je zas pravda. Ja uvidim co mi povie dr. 5.12 idem na kontrolu a uvidime. Verím že to bude teraz v decembri, lebo čakať sa mi uz moc nechce :(

ada83
26. nov 2012

@katulka25 to poznam ani mne sa nechce cakať ty si mala aký protokol ja mam puregon 150 a potom cetroide

katulka25
26. nov 2012

@ada83 ja som mala puregon 200 a cetritide

katla
26. nov 2012

Ahojte dievcata. Mna caka tento tyzden vyber vajicok a buduci tyzden vklad, ale kedze mam uz len jeden den dovolenku, tak si na vklad chcem dat PN. Viete mi poradit prosim? Da mi PN moja obvodacka, ci gynekolog, ci kto? Viete mi poradit prosim? Dakujem

csokasi
26. nov 2012

Ahojte kočky, chcel a by som sa spytať, aké máte skúsenosti z dobou čakania na schválenie žiadosti na IVF, mám VšZp. DIkes

katla
26. nov 2012

@csokasi ahoj mne to schvalili asi po 6. tyzdnoch. tiez mam vseobecnu.

csokasi
26. nov 2012

@katla Takže to bude dakedy koncom januára ked´že sú tam sviatky. A vieš mi pls povedať čo bude potom? ďakujem

katla
26. nov 2012

@csokasi kedy si podala? A ako Ti vychadza menzes?
Ked poistovna ziadost schvali, posle ju spat do centra a oni Ti potom zavolaju. Nasledne si dohodnes stretnutie a dostanes recept na lieky (teda inekcie), ktore si zacnes pichat podla instrukcii. Ja som zacala druhy den menstruacie. Teraz si picham, chodim na kontrolu a pani doktorka mi zajtra povie kedy idem na vyber vajicok.

csokasi
26. nov 2012

No tak vychádza mi to tak, že hned 6.1. by som mala dostať,ale to asi nestíhame. No uvidím,kedy sa to vráti a pak si aj tak dohodneme stretnutie ešte podla toho čo pišeš. Dik za info 🙂

csokasi
26. nov 2012

@katla No tak vychádza mi to tak, že hned 6.1. by som mala dostať,ale to asi nestíhame. No uvidím,kedy sa to vráti a pak si aj tak dohodneme stretnutie ešte podla toho čo pišeš. Dik za info 🙂

csokasi
26. nov 2012

@katla Tak držim palčeky ab y všetko šlo ako pomasle. A ak sa môžem spýtať, problém maš Ty alebo partner?

denulka85
27. nov 2012

@katulka25 ahoj tak vcera som bola u lekara dred necelymi dvama tyzdnami som mala vajecniky velke okolo 6,5 a 7,2 a teraz som ich mala 3.5 3,6 maju byt velke do tych troch cm.... ale ma potesil ze ak sa nebudem velmi zdrziavat na chlade tak do toho 4ho by mali byt dobre... som potom zvedava ze co povedia v bratislave :D

katla
27. nov 2012

@csokasi Ja by som si na Tvojom mieste uz teraz dohodla termin nejak zaciatkom roka a ak budes mat ziadost uz len pojdem na konzultaciu a dostanes lieky. Ak by nebola, tak termin presunies.
Ale ja si myslim, ze to budes mat. Ak by si ju nemala do konca roka schvalenu, tak by som volala do centra a nech prezistia. Oni to vedia posurit.
Komu chodis?
U nas je problem hlavne v manzelovom spermiograme, ale aj mne robili rozsirenie krcka maternice lebo vraj aj to mohol byt dovod minuleho neuspechu. Tak uvidime ci pomohlo, ale ja som presvedcena, ze sa podari.

linddi
27. nov 2012

Ahojte dievčatá 🙂 Našla som túto tému náhodou a keďže my dal lekár už len mesiac na prirodzené otehotnenie a potom ma bude musieť poslať do CAR, chcela by som Vás poprosiť o recenzie na ISCARE.
Tie čo tam chodíte ste spokojné? Aký je postup, keď tam pôjdem prvý krát? Podarilo sa Vám niektorej otehotnieť?
Inak, keď som videla ten cenník na stránke 😕 to si všetko platí pacient sám? 😝 Prepláca vôbec niečo poisťovňa? Ak áno, za akých podmienok?
Ďakujem za odpovede a prajem Vám, aby sa Vám čoskoro podarilo otehotnieť 😉

lucia2505
27. nov 2012

@linddi Ahoj, čo sa týka postupu, tak záleží na tom aké vyšetrenia už si podstúpila, alebo aký je vlastne u vás problém s neplodnosťou. Napríklad ja som tam išla s tým, že nemám vajcovody, takže to je jasná indikácia na ivf, ja som vlastne bola jasná adeptka a teda sa už len hneď poslala žiadosť, ale ináč ti zrejme najprv porobia dôležité vyšetrenia, napríklad aj diagnostickú laparoskopiu, ak sa ti potvrdí, že máš vajcovody v poriadku, tak pôjdeš 3 krát na insemináciu a až potom ak sa nepodarí, tak ti pošlú žiadosť do poisťovne, ináč by ti to neschválili, keby nebolo dostatočne podložené to, že nemôžeš mať dieťa inou cestou. Inak 3 pokusy prepláca poisťovňa, ale samozrejme nie celú sumu, ty doplácaš za lieky a za doplnkové výkony, ktoré potrebuješ, alebo chceš, napríklad ICSI alebo predĺžená kultivácia, mrazenie embryí a ich uskladnenie, treba mať v rezerve cca 1000 eur, ale mňa to vyšlo oveľa menej...

linddi
27. nov 2012

@lucia2505 ahoj, ja už mám za sebou od svojho gyn. hormonálny profil - O.K, folikulometria - každý mesiac (cca pol roka O.K.), laparoskopia - O.K, manželov spermiogram-robil ho tiež môj gyn. - v norme.
Tiež som u neho podstúpil 1 IUI - bohužiaľ nevyšlo.
Jedno dieťa máme a teraz sa nám rok a pol nedarí 😔

chilinkaxxx
27. nov 2012

@linddi podla mna nemusis ist ns tri iui. ja som bola len na jednej, aj to mi lekarka vravela, ze skusme uvidime. vsetko zavisi od tvojich problemov. my chodime k petrovej, mame za sebou neuspesne ivf tak neviem ci neprejdeme k valkymu.

lucia2505
27. nov 2012

@linddi tak to už zrejme pôjdete rovno na ivf. Žiadosť ti schvália za pár týždňov a ideš do toho 🙂

linddi
27. nov 2012

@lucia2505 😕 to vážne??? nebudem musieť znova absolvovať všetky vyšetrenia? Normálne mám boja.... Koľko to stojí, keď mi schvália žiadosť v poisťovni? Nehnevaj sa, že ťa otravujem, ale ja som z týchto vecí úplne mimo 😅

lucia2505
27. nov 2012

@linddi Neotravuješ! Podľa mňa len zopakujú spermiogram a hormonálny profil, ale určite nie laparku, ak si ju už mala a IUI to ti neviem povedať, či budú považovať za potrebné to ešte raz skúsiť. Hovorím, že zhruba tých 1000 eur nech máš v rezerve, ale to závisí od toho aké lieky ti predpíše, či budeš máť nejaké tie doplnkové výkony, to mrazenie sa platí, aj uskladneie, je to hrozne individuálne...presnú sumu sa dozvieš až tesne pred ivf...ale tých 1000 eur je horný strop, ja som platila oveľa menej. Mňa to celé vyšlo 550 eur, lebo sme nepotrebovali ICSI a dobre som reagovala na stimulku, takže mi ostali lieky, ktoré som potom predala a tak.

linddi
27. nov 2012

@lucia2505 O.K., tak to je v pohode...Veľmi pekne Ti ďakujem za odpovede a želám Ti, nech Vám to výjde 😉 Pekný deň.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre