ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mili78
30. jan 2011

@bibi24 ... Bibi no myslela som skor to druhe...takze smola....a tebe to robili? kedy ides? ja som objednana na 7.45

aduskatt
30. jan 2011

@mili78 ja som mala na mysli genetiku embryi, pokial viem, za nu sa plati

kaaaty
30. jan 2011

@aduskatt pekny zazrak 🙂 aj ta sleduju folikulmetriou, pri tom clostile ci ti prebieha ovu? Tebe dr povela o IVF a IUI teda inseminaciu ti nenavrhol... ja som sa docitala ze pri hormonalnych poruchach sa robi IUI....

bibi24
30. jan 2011

@mili78 Ano, ta sa plati, na stranke iscare najdes cennik. Mne to nerobili, lebo nebol na to zatial dovod. Ta predimplantacna genetika sa robi len z vaznych dovodov, ako geneticka porucha partnerov, vyssi vek zeny, viac neuspesnych ivf a pod. Bezne sa to nerobi. Nie je to uplne 100%, nakolko vysetruju len urcite geneticke poruchy.
Ja nie som objednana na presnu hodinu, lebo v sobotu neobjednavaju. Ale chcem tam prist okolo pol osmej.

mili78
30. jan 2011

@aduskatt ...Aduska aha uz chapem...aj Bibi mi to vysvetlila....a to ani potom v tehotenstve nerobi gynekolog nejake vysetrenie? napr. ci dietatko nebude mat dowm.syndrom, alebo razstep chrbtice, alebo nejake ine vady?

mili78
30. jan 2011

@bibi24 .... jeeej tak to sa tam asi uvidime...len skoda, ze sa nespozname,lebo tam bude urcite vela ludi 😅

bibi24
30. jan 2011

@mili78 Noo, asi ano 😀 Vsak budem sa obzerat a potom mi napises, ze co si mala na sebe 😀
Inak, v poslednej dobe je tam vzdy tooolko ludi....

mili78
30. jan 2011

@bibi24 ...tak si dajme nejake poznavacie znamenie 😉

aduskatt
30. jan 2011

@kaaaty keby som nemala syna, tak ideme na IVF, ale kedze mame, tak ak nezaberu hormny, skusime najprv IUI. Folikulometria bola, jasne........clostil zabral, len zosekal sliznicu maternice

aduskatt
30. jan 2011

@mili78 to sa z krvi robi AFP tusim v 4 mesiaci, ale nepamatam presne.......

mili78
30. jan 2011

@aduskatt ....tak aspon nieco...dakujem za info 😉

kaaaty
30. jan 2011

@aduskatt no a to ja som mala nizku sliznicu aj bez liekov 2mm a ak by som brala clostil tak by asi zmizla 😀 ... no nic uvidim co mi poviem na buduci tyzden v pondelok este ma caka diabetologicka a potom pojdeme do niecoho konkretneho ale co to bude ☹ ...ako si mavala ms? ja mavam nepravidelu ale pride aj sama, kedy sa jej chce...mavam aj spinenie a to potom mi vzdy supli agolutin...
Z coho su tieto hormonalne poruchu? Kde sa to vo mne vzalo?

aduskatt
30. jan 2011

@kaaaty ms mavam relativnepravidelne, len mam predlzeny cyklus, okolo40 dni....agolutin som mala asi dvakrat v zivote.......

aduskatt
30. jan 2011

@mili78 rado sa stalo🙂

sneznicka
30. jan 2011

Bibi vysvetlila tu genetiku najlepsie, nejde o MUDr. Ondrejcaka, ktory to robi automaticky kazdemu este pred IVF, tu ide o vysetrenie embryi, kde sa odoberie jedna bunka z 3-dnoveho embrya, kde sa zistuje pocet a stav chromozov, kde sa vyylucia napr. Dawnov syndrom alebo ine podobne veci. Teraz ale nechcem nikoho strasit, vacsinou sa to odporuca babam po 35ke. Ja som napriklad rada, ze som to absolvovala, pretoze 7 embryi bolo akoze ok mali 8 buniek na treti den, ale po genetike sa ukazalo, ze vhodne bez chyb su len dve, takze tie mi dali a ostatne bohuzial dovidenia. Ale samozrejme to este neznamena, ze sa tym vsetko vyhralo. Nemusi sa to uhniezdit a tak... ja este tyzden budem cakat na vysledok...

gabikasz
30. jan 2011

Dievčence nemáte neaké zbytky Menopur,Fostimon aj ked len 3=4=5amp aj to pomôže vďaka 🙂

kijka
30. jan 2011

Ahojte máte niekto skúsenosť z dr.petrova?

sneznicka
30. jan 2011

@kijka Z lekarov v Iscare je to dobra volba...

kijka
30. jan 2011

@sneznicka dakujem

sneznicka
30. jan 2011

divcence, mam otazku na tie, ktore maju skusenosti s OHSS. Pred tyzdnom som bola na ET a odvtedy sa mi priznaky OHSS zlepsuju, bolesti uz prakticky nemam, sem tam nejaky krc, akurat mam velke brucho kvoli tomu, ze je tam voda... lekari sa tvaria, ze by mi nemalo byt az tak dobre, skratka po ET by sa mi mal pri OHSS stav zhorsit. Stalo sa Vam niektorej, ze ste mali OHSS, bolo vam relativne normalne a boli ste zaroven tehotna?

bibi24
30. jan 2011

@sneznicka Ahoj, tak predsa si isla na druhe ivf? Drzim palce, snad bude uz uspesne. 🙂
Ja osobne mam skusenost s OHSS, ale nemala som ET, tak to neviem posudit. Aj moj priebeh bol troska nezvycajny. Napriek vode v bruchu takmer ziadne bolesti. Ale citala som, ze ak zena otehotnie (a ma predtym nabeh na ohss, pripadne ho uz ma), tak sa samotny ohss zhorsuje - vid Sakura. Ale naozaj neviem, ci je to pravidlom.
Aj jedna baba tu z fora mala ohss, otehotnela (dokonca uz ma aj babatko) a vykorculovala z toho dobre (bez nemocnice, bez nejakej liecby a pod.). Takze asi je to velmi individualne.

sneznicka
30. jan 2011

@bibi24 no, vidim, ze si na mna pamatas🙂 nebola som tu od septembra, teda po prvom neuspesnom IVF, tak teraz je to druhe, opat OHSS, tentoraz este horsie (pred tym 14 vajicok, teraz 19). Tak neviem, co si mam o tom mysliet. Ale teda nestopli mi to, aj rozmyslala doktorka, ze sa vsetko zamrazi, ale ked videla moje odhodlanie a silu, ze to zvladnem, tak mi supla rovno dve. A to som ju vobec nepresviedcela. Len teda neviem, ako to cele dopadne. Strasili ma, ze mi bude priserne zle, ved chodim do car 3x do tyzdna na kontroly, aj infuzky, ale teda okrem plno vody v bruchu, je to v podstate ok.

bibi24
30. jan 2011

@sneznicka Jasne, ze pamatam 😉 Aj ked v suvislosti s nasimi negativnymi vysledkami v septembri 😖
Ja som prave 7. den stimulky a uvidim ako ohss. Zatial sa to vraj neda posudit, tak cakam a uvidim. Ale verim, ze teraz to bude dobre.
Citala som aj o jednej kocke, co mala okolo 40 vajicok, nemala!! ohss, vkladali jej dve, tie sa chytili a je tehulka 🙂
Aj s tym ohss je to asi velmi individualne. Aj mna velmi strasili (ale nie v iscare, skor tu na fore) a tiez napriek vode v bruchu to bolo vcelku ok, aj ked ET mi odlozili. Ja som ani infuzky nemala.
A mas aj mrazacikov?

sneznicka
30. jan 2011

@bibi24 jeej, tak Ty si len tesne za mnou, o chvilu ides na OPU a potom uz budes prezivat tieto muky, ci to vyslo... Mam este 6 mrazacikov, len teda ako som uz spominala, isla som cez to PiGd, genetiku u MUDr. Cernakovej a zrejme by som isla znovu, ked teda bude treba rozmrazovat. Dufam, ze nebude, aj ked tie priznaky OHSS, ze su minimalne ma stvu:( no, ale nechcem mysliet az tak negativisticky, snad motyka vystreli.

rena9382
30. jan 2011

Ahojte babenky...chcem vám len napísať že vám veľmi držím palce,čo sa snažíte otehotnieť.Ja som pred 4 rokmi bola tiež na IVF a chvala bohu sa nám to aj podarilo.Hned na prvý krát som ostala tehotná.Boli sme veľmi štastný.Ostalo nám tam 4 zamrazené embria, pre prípad že raz budem chcieť druhé.Ale stalo sa, ani nevieme ako ,ostala som druhý krát tehotná.Maximálne ma to šokovalo,pretože nie jeden doktor nám tvrdil,že my z manželom normálnov cestov nikdy nebudeme mať dieťa.A teraz mám 1,3ročnú dcérku,bez umelého oplodnenia🙂).Preto vám chcem len zaželať veľa šťastia a hlavne pevné nervy.......

diankas
30. jan 2011
sneznicka
30. jan 2011

@rena9382 dakujeme za taketo dobre spravy🙂 je to vzdy povzbudzujuce, ked sa to druhym podari🙂, treba uz len verit, aby sme stali aj my v tom spravnom rade na babätká🙂

diankas
30. jan 2011

@sneznicka no problem je v tom, ze nam o genetike naozaj nikto ani slovo nepovedal...vsetko co sa tu o tom pise, pocujem prvy krat a som z toho teraz dost mimo....takze ja som si to nemohla dat ani spravit...a teraz budem zit v max. neistote, ci tie dve fazulky su vobec ,,ok,, - ak sa vobec ujali....aj ja mam totiz este tyzden na to, ci sa to podarilo, alebo nie...som 7 den po ET....tak ti drzim palceky....🙂

sneznicka
30. jan 2011

@diankas nechcela som Ta urcite vystrasit, predpokladam, ze mas menej ako 35 a urcite ziadne velke problemy k tomu, aby si na genetiku musela ist, na to by Ta lekari upozornili vopred. Mne dokonca telefonovala geneticka, aby som tym presla, lebo mam 38 rokov a minule som mala len 1 z 12 vporiadku, takze ja som tam musela ist... ziadnu paniku nerob, vsetko bude v poriadku... Ja som 9. den po ET, takze sme na tom podobne🙂 dlhe dni, vsak?

diankas
30. jan 2011

@bibi24 ahoj, no pri vysetreniach mi nic nepovedali, ale po OPU som mala taky zvlastny pocit, tak mi kazali vela pit...potom pri ET bol asi daky problem-aj ked mi teda nic nepovedali, ale neprebehlo to asi celkom tak ako malo a kedze som mala dost bolestive podbrusko, tak mi znova nakazali vela pit...a tak teraz neviem, do kedy mam tolko pit...brusko mam relativne uz ok, akurat vajecniky sem tam citim, ale neviem, to je asi normalne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre