ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
4. aug 2010

@kaciatko81
ty by si si mala akože pichať ten Fraxiparín od začiatku až do konca tehu? A ty si teraz v akom štádiu? Ako dopadol ten opakovaný test?

kaciatko81
4. aug 2010

@sakura ano... dopadol dobre... ale bolo to mimomaternicove... teraz mam nutenu pauzu a uvidim, co bude dalej-chodila som k marsikovi a najradsej by som s nim aj pokracovala...

sakura
4. aug 2010

@kaciatko81
jaaaaj, škoda 😒 Sa zatúlalo,že? 😒
A Maršík už niekde pracuje alebo ako?

kaciatko81
4. aug 2010

@sakura tak, tak, nemalo gps 😀 😔 on bol aj pred tym na antolskej v nemocnici... ale ja to budem riesit az po lete...
utekam, krasny dnik a drzkaj sa 🙂

sakura
4. aug 2010

@kaciatko81
no jasne, uži si leto 😉 . Ja si ho užívam už 4 týždeň v postielke 😝 Ale nevadí, ten moj malý krpček mi za to stojí 😀 Síce som biela ako sneh a každý sa tomu čuduje že ako je to možné keď je vonku krásne ale nevadí mi to. Každému hovorím že ja idem toto leto na bielo 😀
Idem aj ja na pelech 🙂 . Aj ty sa drž a krásny dnik prajem. pa 😵

simonini
4. aug 2010

Ahojte dievcata....
tak mi sa chystame do Iscare v septembri na IVF. U nas je problem u oboch. Ja mam znizeny progesteron, stitnu zlazu a moj partner mal velmi zly spermiogram. Ale nezufam 😉 . Chcela by som sa len spytat na financovanie IVF, preplaca to poistovna cele aj s liekmi? Som ozaj rada, ze vam to vyslo na 1. sup 😀. Drzim vsetkym palceky a dakujem za odpovede.

sakura
5. aug 2010

@simonini
ahojky. Tak vitaj medzi nami 🙂
No poisťovňa ti preplatí len časť za lieky . A taktiež ti preplatí iba odber vajíčok a vklad embrya. Ostatné doplnkové úkony si platíte sami. Ak mal partner zlý spermiogram tak budete mať zrejme ICSI a to sa platí z vlastného vrecka. Je to napichávanie vajíčka spermiou. A takisto aj mrazenie sa platí. Pozri si cenník Iscare.
Nás vyšlo celé IVF - za lieky som platila 334 euro - ale zostali mi tak som predala dalej ( polovička z toho sa mi vrátila) a za mrazenie sme platili 222 euro - 150 za mrazenie a 72 euro na rok. Takže cca nás to vyšlo 389 euro + cesta nejakých 300 euro. Lebo ja som tam chodila ako na hodiny klavíra a nie som z BA 🙂
Aj ja mám problémy so štítnou - užívam Euthyrox. Neboj oni sa budú snažiť ťa zabezpečit dobrými liekmi aby vypestovali kvalitné vajka 😉 NO a budú sa ťa pýtať či si vyberieš lacnejšie alebo drahšie lieky. Ja som chcela len tie naj. Nakoniec nám to pekne dr nakombinovala 😉
A ku komu ideš?

bobi3
5. aug 2010

krásne ránko 🙂
@sakura vás tovyšlo len toľko? 😨 mnem ôj doki povedal, že simámep ripraviť tak 1000 eur, že s do toho iste zmestíme... no mne sa to zdalo aj dosť. Spermijky máme dobré, takže ICSI asi nebudeme mať. Protokol budem mať asi krátky, začíname v septembri. Tak ale vždy lepšie vedieť omenšej sume ako o väčšej, nie? 😉 aj keď pre mimi všetko 😉

sakura
5. aug 2010

@bobi3
ahojky. No áno len tolko. Čakala som že to bude ovela viac..... Mala som predpísaný Gonal - 2 ks 900 jednotiek, Menopur a Cetrotide. Nakoniec mi zostalo 565 jednotiek Gonalu, celý Menopur a ešte 1 injekcia Cetrotide. Takže som to posunula ďalej 🙂 No a nemali sme nakoniec ani ICSI 🙂
My sme radšej počítali s väčšou sumou a nakoniec som bola prekvapená 😎 A ty už aj vieš čo budeš pichať?

bobi3
5. aug 2010

@sakura ahoj mojka, nie neviem, vraj začnem 2DC a budú to nejaké nové injekcijky, čo vraj ešte nie sú ani v pere 😨 tak som zvedavá... ja teraz čakám eštelen na schválenie, židaosť sme dávali pred viac ako 3 týždňami, tak verím, že sa skoro ozvú... a tak ako vravíš, lepšie rátať s vyššou sumou ako s menšou, my už máme na to korunky odložené, už len začať 😉 a ty sa ko cítiš? už lepšie, však?

sakura
5. aug 2010

@bobi3
fíha tak to som zvedavá čo to budú za injekcijky 🙂 Ale škoda že nebudú v pere. Dúfam že budú mať také malé ihličky aké mávajú perá aby sa ti to lepšie pichalo 🙂
No tak to už čochvíla čakajte na telefonát z Iscaru 🙂 Myslím že najneskoršie budúci týždeň to už budete mať schválené 😉
No ja sa cítim fajn. Ohladom OHSS už chválabohu žiadne bolesti. Len trošku ešte vaječníky pobolievajú... A pridali sa kríže ☹ Tá bolesť mi vystreluje do triesla. Takže som odkázaná na gauč - zas 😒 Aj som volala dr že či si môžem dať niečo od bolesti ale vraj do 12 týždňa v núdzovom prípade len Paralen alebo Panadol. No ale to viem že mi nezabere tak si to radšej odtrpím. Ja toto mávam tak 3 krát do roka a to sa napchávam - teda zdrogujem, Novalginom, Diclofenacom,chodím na obstreky a podobne. Takže viem že by Panadol nezabral a nebudem zbytočne dávať do seba chémiu..
Priatel je už chudák zúfalý. Že čo si musím všetko vytrpeť. Už 4 týždne som odkázaná byť doma a ležať.. Nevadí, aspon v práci nestresujem a oddychujem a pekne takto asi aj prekleniem ten 12 týždeň 😅

bobi3
5. aug 2010

@sakura zlatko, tak to ma mrzí, ale motivácia je veľká, tak len pekne vydržkaj 😵 ja verím, že bude lepšie, držím palčulky
ja som tiež zvedavá, čo to do seba budem pichať... ja krava jedna som si to na tej žiadosti nevšimla 😠 😀 ale nejako som pokojná, akurát mi skončila mrška, takže do druhej ešte času dosť... ale strašne pomaly sa to vlečie 😖

sakura
5. aug 2010

@bobi3
no veď to, že motivácia je velká 😀
NO ani ja som nevedela čo mi píše do žiadosti. Až keď mi dala recept tak som vedela 🙂
No jasné, od budúcej mršky ideš na to 😉 No ti verím, teraz to ide slimačím tempom....Ale neboj, dočkáš sa 😉

bobi3
5. aug 2010

@sakura a ty si si pichala sama? ako často si potom chodila do centra na kontrolu?

sakura
5. aug 2010

@bobi3
áno moja, pichala som si sama. Chcelo to úžasnú odvahu.... Ale nakoniec som prišla na to že strach bol väčší ako bolesť. 😀 Fakt to je v pohode, nebojkaj 🙂
Ja som tam bola za ten čas - teda 10 dní čo som si pichala injekcie asi 4 krát 🙂

bobi3
5. aug 2010

@sakura takže ty si mala asi krátky protokol, že? to si teda šikulka 😉 ja uvidím ako budem hrdinka ja 😀 no pri najhoršom som dohodnutá s mojim dokim, že si to budem chodiť pichať k nemu, on je v Ružinove, mám to aj bližšie od roboty... a stimulku si zvládala v pohode? bola si aj PN? moja, taká som rada, že vám to vyšlo, ja verím, že už bude iba dobré a krpec bude len rásť do krásy 😉

sakura
5. aug 2010

@bobi3
áno, mala som krátky protokol a celkom rýchlo mi to ubehlo 😉
Myslím že to nie je nič strašné ta injekcia do brucha. Akurát si idem jednu šťuriť 😅 ( Fraxiparín )
No trošku som sa cítila nafúknuto - ale to preto že mám hyperaktívne vaječníky 😒
Nie, nebola som PN. Pracujem u drahého vo firme takže sa to dá - a hlavne aj teraz s tými mojimi bolesťami a starosťami. Neviem kde by mi toto všetko tolerovali 😝
Ja tomu ešte stále nemôžem veriť že to vyšlo 😕 A prajem to každej žene nech to vyjde na prvý krát. Lebo si to ozaj každá zaslúžime 😉
A teraz si na rade ty moja 😉

bobi3
5. aug 2010

@sakura si zlatučká, ďakujem 😉 ja počas stimulky plánujem chodiť do roboty, uvidím, ako to budem zvládať... no po ET by soma si radšej ostala doma. Ty si bola?
Opatruj sa moja, verím, že to najhoršie máš za sebou a bude už len dobre 😉 moc moc na teba myslím...

sakura
5. aug 2010

@bobi3
😉 😉 😉
no jo počas stimulky sa to dá chodiť do práce. Ráno pichneš a hotovo 😀
PO ET by som odporúčila byť trošku doma 🙂 . Ja som bola k.o vlastne hneď po OPU. Ma to celkom bolelo - to podbruško 😝 A potom aj týždeň po ET som bola vybavená 😒
Ďakujem moja 🙂 . Zajtra idem do Iscare na krv a už dúfam že bude všetko v poriadku 😉

bobi3
6. aug 2010

@sakura tak to držím moc palce, ja verím, ež už bude len dobre 😉 a presne tak ako si napísala, počas stimulky do práce a po OPU už domenkov 😵

jajus18
6. aug 2010

@sakura ajoj tehulka nasa.tak dufam ze ti ta kontrola dnes dopadla na jednotku 🙂 a ty nam budes uz len same dobre spravicky pisat,ako ti rastie brusko a tak.. 😉 paa

sakura
6. aug 2010

ahojte babenky 🙂
jeeej, ďakujem, ste zlaté že na nás myslíte 😉
No dnes kontrola nič moc ☹ Vody je tam troška, to sa vstrebe, vaječníky ešte ako pomaranče ale čo ma trápi najviac je ten vnútorný zápal ☹ Vyšplhal sa až na 30 😝 Tak mám nové antibiotiká lebo tie čo som užívala zrejme nezabrali.... A v pondelok šupajdujem mojej obvodnej gynde - má mi porobiť nejaký výter..či sa tam niečo nenájde alebo čo.....Najhoršie je to že Petrová má teraz týždeň volno 😒 Snáď to bez nej nejako zvládneme..... Ale keby niečo tak jej asi budem volať alebo do centra že čo a ako 😒

soni1
6. aug 2010

Ahojky, takže mne to opäť nevyšlo. KET krvička negatívna.

kitu
6. aug 2010

@sakura sústredíme tu všetku pozitívnu energiu a pošleme ti ju aby bolo všetko oky...

a oni sa tam zastupujú, nie? lebo šak aj ja som mala ísť k tvojej petrovej keď mala naša tazberíková 2 týždne volna...myslím na teba a verím že to všetko dobre dopadne... 😉

bublina_dd
6. aug 2010

@soni1 - to je mi strašne ľúto... ☹ ☹ ☹ Máte ešte nejakých mrazáčikov? Snaž sa dat čo najskôr dokopy aby ste mohli pokračovať... Raz nám to predsa musí vyjst 😉

soni1
6. aug 2010

Už nemáme mrazáčikov. No neviem, či budem mať ešte toľko sily a bojím sa, že by som bola len opäť sklamaná.Obdivujem vás, keď sa do toho dáte znova a znova, ja už teraz nevládzem. Ale chcem si oddýchnuť od hormonálnej liečby a skúsiť Mudr. Jonáša.

bublina_dd
6. aug 2010

@soni1 - neboj oddychneš si zregeneruješ a zabudneš... A o chvíľu začneš rozmýšlat do čoho sa pustiť. Keď sa Ti chce plakat tak plač. Ja som sa včera a dnes poriadne vyplakala a ver mi, že to veľmi pomohlo... Lebo to sono v stredu už bude len formalita...

soni1
6. aug 2010

@bublina_dd Tak veľmi ti to doprajem, nech je všetko O.K. Aká je tam ešte šanca?

bublina_dd
6. aug 2010

@soni1 - no šanca je asi 0,0001% = zázrak, nejako mi prechádajú aj tehu príznaky, takže už sa normálne pripravujem na najhoršie. Toto ma až tak nehnevá, len hrošie bude, keď budem musieť ist na kyretáž, to tak skoro nepredýcham...

soni1
6. aug 2010

@bublina_dd nechcem ti robiť ešte väčší žiaľ, že sa budem vypytovať, ale čo presne sa u teba stalo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre