ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bubina1
8. sep 2009

mib...supriš, tak som si to predsa dobre pamätala, že mesiac....ma pomotala sestrička u internistu, ktorá hovorila o 2 týždnoch.... 🙂 No....pripravujem...už mam doma injekcie...čakam však este jedny výsledky, ktoré rozhodnú, či začat so stimulkou alebo este ee.... 😒 stále ma držia v neistote.... ak pojde všetko ok, tak by som mala so stimulaciou začat 17.9. .....internistu mam zatial na 18.9. pravdaže predtým odbery krvi u obvodáka....
zatial mam teda všetko zabeštelované...čakam už len na výsledky absolvovaných vyšetrení.... už začínam byť značne nervózna a posunula by som najradsej čas dopredu....aj ked sa tých injekcii obávam a aj anestézie....ale nech to mam už čím skor za sebou... 😕

szilvia31
8. sep 2009

ahojte zienky 🙂
mib myslym na teba aby to bolo v poriadku a nebranilo v snazilkovani
bubina1 drzin ti vsetky prsty 🙂

bubina1
8. sep 2009

szilvi....díky 😀

jaja1118
8. sep 2009

ahojte dievcata...

bubina tiez drzim palce,nech sa ti podari zacat stimulku a nech mas peknu urodicku.....
.....uz je na case zacat s dalsou vlnou tehuliek.....
.....nech ste spolu s mib na cele!!!!!!! 🙂

pekny den......

mib
9. sep 2009

ahojte babulky,

tak som trosku poprezerala web, ale nenasla som nic, z coho by som bola mudrejsia. 😒 zistila som iba tolko, ze IgM je imunoglobulin M, ktory je druhou najpocetnejsou protilatkou. ostatne su skor informacie o tom, preco a naco je v tele, ale nie co to znamena, ked jej je viac ako treba. ale zajtra mam termin v care, tak sa popytam a snad zistim viac. ... inak, vcera sme dostali vysledky z genetiky - tam je vsetko ok. 😉

dakujem za podporu. 🙂 urcite vas coskoro dozenieme. 😝

mib
10. sep 2009

ahojte ... nechcem to zakriknut, ale je velmi pravdepodobne, ze mame zdroj nasich problemov. vyzera to tak, ze moje telo reaguje velmi aktivne na akekolvek cudzie latky v mojom tele a snazi sa vsetko zahubit. to je zrejme aj dovod preco sa doteraz ziadne embrijko neuchytilo. ☹ je tiez vysoko pravdepodobne, ze zo vsetkych spermii skantrim este aj tych chudakov, ktori su schopni dostat sa k vajicku. 😖 ... ale mam aj pozitivnejsie spravy ... vraj sa tato prehnana imunita da potlacit prednisonom. budem ho brat v zvysenej davke 6 tyzdnov, potom sa davka znizi a ja mozem absolvovat dalsi KET. takze budem musiet dalsi transfer odlozit az na koniec oktobra. 😠

bubina1
10. sep 2009

ahojte...
...tak dievčata...vyzera to tak, že po príchode mojej ocakávanej menštruácie sa začne so stimulkou.... 😕 (to som akože vylakaná) ale 😀

jaja1118
10. sep 2009

ahojte kocky...

mib ja to vidim skor : 🙂 🙂 🙂 -konecne je tu riesenie a aj nadej,ze coskoro budes tehulkovat......

bubina startuj ako sa patri!!!

pekny vecer.....

majka212
10. sep 2009

ahojte dievcata 🙂
ako sa vam dari?

mib to je supeeeer, ze konecne nieco zistili... 😉 aspon viete, ako sa pohnut dalej...

bubina 🙂 🙂 🙂

inak "my" sme dnes boli v poradni.... este nam dokoncuju triple testy, ale zatial to vyzera byt OK.... uz mame aj termin - 5.3., takze ak vsetko dobre dopadne, budeme mat doma dalsiu rybku 🙂

soni a tebe sa ako dari? dlho si sa nam neozvala 😉

flock, jaja,.... 🙂

vsetkym vam zelam prijemny vecer!

flock
10. sep 2009

ahojte babulky,

mib - vidim to tak ako jaja, viete kde je problem a viete aj riesenie, takze hura oktober a takeho skaredeho smajlika nam uz neposielaj 😀

bubina - tak vidis ako to preslo a uz zacinas so stimulkou, teraz to uz pojde jedna radost 🙂

majka - nedavno si si robila tehu test a dnes, ze 15tt 🙂 len sa takto pekne drzte dalej

ja som bola tiez dnes na poradni - mame sa dobre, vsetko v poriadku, tehu cukrovku nemame, na dalsej poradni mame taku vacsiu prehliadku 🙂

jaja - 🙂 🙂 🙂 nebudes chodit na predporodnu pripravu? ja by som chcela, ale neviem kam 🙂

kocky, len pripominam, ze dalsi vikendik tu mame pezinske vinobranie a dalsiu stretavku, tak dufam, ze sa zideme vo velkom pocte 🙂

sisi30
10. sep 2009

ahojte chcem sa opýtať na dr.Tazberíkovú nemáte s ňou niekto skúsenosti?

mib
10. sep 2009

kocky, ste take uzasne ... 🙂 este ze vas vsetky mam. teraz mam trochu zmiesane pocity - ved si len predstavte, ze ten moj prehnane starostlivy organizmus sa zbavi vsetkeho ziveho, co by vo mne chcelo rast. je to hrozne. ale snad ho ten prednison dostatocne utlmi. 😉 dnes som zacala s prvou tabletkou a ked sa nic neskomplikuje, koniec oktobra to isti. 🙂

jaja, flock, tesim sa uz na vas. dufam, ze sa pridaju aj ostatne kocky. 😉

bubina, tak to vsetko dobre zacalo. este chvilku pockas na mrsku a mozes ist do stimulky. ja ta sice nestihnem, ale to nevadi. ked pojdem do stimulky ja, ty uz budes v nejakom 5 TT. 😉

majka, to su super spravy. ako si sa zo zaciatku obavala ... teraz uz mas najtazsie obdobie za sebou. 😉

sisi, neviem ci tu ma niekto skusenosti s dr. Tazberikovou. nepamatam si, ze by k nej niekto chodil. ale z roznych reakcii tu na temicke sa zda, ze vsetci lekari aj sestricky v iscare su velmi ustretovi a starostlivi. ja osobne som bola u styroch ked som mala nejake komplikacie a vsetci boli velmi fajn. 🙂

bubina1
11. sep 2009

cafte ...dakujem všetkým za morálnu podporu......
už cítit aj na temičke, že je tu september...nejak sa to tu rozprudilo......
mib....super, že prišli na to v čom je chyba.....aspon človek vie, že o čo ide....a vie sa k tomu aj tak postavit....
horšie by bolo, keby vám zase povedali, že je všetko ok a furt by sa nedarilo.....proste neistota je svina....
...ja by som už privítala moju ms aj zajtra...mala by prist v utorok, ak si nezmyslí, že po X rokoch bude meškat, len aby ma natahovala....
...sisa.....ja som o dr.Tazberíkovej tiež nepočula....
....flock...no čo ti poviem...prešlo to rýchlo ale so stresmi.....a tie stresy aj pokracuju...teda aspon vnutorné napätie, ale tomu sa asi nikto nevyhne......

....majka 😉

flock
11. sep 2009

bubina - teraz ti to pojde uz rychlo, kazdy den injekcie, kontroly - krv a ultazvuk, ani nebudes vediet ako a ides na odber 🙂
a stresy pokracuju stale, // to vsetko iba zacina 🙂 🙂 🙂
prides na stretko?

bubina1
11. sep 2009

.......hlavne tie injekcie ma trapia...... ☹ teší ma aspon to, že na gonal som zatial nič zle nepočula....
už to vidím tak, že od buduceho štvrtka asi začnem PN, takže asi aj to stretko pre mna padá.....

mib
11. sep 2009

bubina, pocas injekcii netreba ist na PN. niektore kocky chodia, lebo pocas stimulky chodis castejsie na kontroly, treba si doriesit interne vysetrenia a ... ja som na PN nebola ani pocas prvej ani pocas druhej stimulky. iscare mam takmer po ceste do prace, takze rano mi sestricky pichli injekciu, potom som absolvovala kontrolu u doki a o deviatej som bola v praci. 🙂 velmi behat a skakat by si nemala v druhej polovici stimulky, pretoze hrozi popraskanie vajicok, ale buduci tyzden ti to este ani zdaleka nehrozi. ... takze tvoja vyhovorka, preco neprist na stretko neplati. 😉

konfi
11. sep 2009

ahojte kočky potrebovala by som poradiť ešte v júni na neúspešnom umelom oplodnení,25.6. som začala krvácať a odvtedy som nedostala menštruáciu a dosť ma pobolieva v podbrušku,viem mala som ísť už dávno ku gynekológovi,ale stále som čakala a ked som sa konečne odhodlala zasa mali oni dovolenku,ale hlavne je to strach.Dnes je to už 78dní od poslednej menštruácie a neviem príčinu prosím stretla ste sa niektorá s takouto situáciou prosím dajte vedieť.Vopred díky. ☹ ☹ ☹

mib
12. sep 2009

ahoj konfi, aj keby s niecim podobnym mala ktorakolvek z nas skusenosti, nic ine nez ist k dokimu ti nepomoze. verim ti, ze mas obavy, ale cim dlhsie to budes odkladat, tym viac sa moze pripadny problem skomplikovat. nic neries a hned v pondelok bez k dokimu. ja osobne by som v tomto pripade sla do caru, nie ku svojmu gynekologovi. oni vedia, co si absolvovala, aku si mala liecbu, co sa mohlo skomplikovat. pripadne ta poslu ku tvojmu gynekologovi ak to bude treba. len prosim ta necakaj, neodkladaj a okamzite tam chod.

konfi
14. sep 2009

tak už som bola u doktora je tam veľká cysta tak musíme čakať mesiac či dostanem spontánne alebo mi predpíše doktor zasa hormóny necháme sa prekvapiť a mám pre Vás snažilky jednu dobrú správu už aj v Piešťanoch je centrum ked zistím viac dám sem zatiaľ všetkým držím palce 😉

bubina1
14. sep 2009

mib....ja sa dam na PN....aj tak....pri mojej práci je obtiažne dodržiavat aj pitný režim, a odbiehat na záchod si tiež neviem celkom živo predstaviť....ja každé ráno cestujem do roboty 30 km, ak budem potrebovat chodit na kontroly, tak by som sa tiež musela len nahánat....vlakom do BA skoro ráno, odtial vlakom 60 km a potom utekat zasa na vlak domov.... asi to bude s tou PN pohodlnejšie.... 😉

mib
14. sep 2009

ahoj konfi, to som rada, ze si necakala a hned isla k dokimu. aspon vies, ako sa treba zariadit. dufam, ze sa vstrebe a nebude ti robit dalsie problemy. chystas sa na dalsie ivf?

bubina, to je fajn ze budes na PN. nebudes sa tolko stresovat, ked bude treba chodit na kontroly a injekcie. je dolezite, aby si bola v pohode. co sa tyka pitneho rezimu - je fajn, ked zacnes trenovat uz pocas stimulky, ale skutocne pit treba az po odbere vajicok. sestricky ti povedia kolko, ale priprav sa na 3 - 5 litrov denne, zavisi to od tvojho stavu. vtedy je dobre, ked je uz organizmus natrenovany. ja totiz standardne vypijem sotva liter denne. 🙂

bubina1
14. sep 2009

ahoj mib...a ja som si myslela, že treba piť už počas stimulky....no neva...asi budem trénovat aj počas PN.....🙂
PN beriem hlavne tomu cestovaniu, hore dole...by sa mi nechcelo lietat do BA skoro rano, odtial do roboty a potom zase vlakom...pri ranajších zapchach je lepšie cestovať do BA ráno vlakom.....takže to by som musela aj z roboty vlakom, dokonca osobakom a to by som mala obrovské nervy.....a behačky...a vláčenie si vecí do roboty...tak to radsej ee....

insolka
15. sep 2009

Ahojte tak som zase od dnes zacala pichat ....no tak uvidime dufam že sa konečne podari a ja sa budem moct tiež pochvalit a pridat k tehulkam alebo aspon zacať tu druhu vlnu tehuliek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

szilvia31
15. sep 2009

insolka drzim ti palce 🙂 mas pravdu je na case zacat 2 vlnu 😀 😀 😀
neviete niektora co je zo scarlett?

bubina1
15. sep 2009

cafte...dnes celý den čakam ms...ale prečo práve pred stimulkou by mala prist načas 😒 😀

flock
16. sep 2009

ahojte babulky,

mne v nedelu odisiel doma notebook 😠

insolka - super, tak uz si zacala stimulku 🙂
bubina - nestresuj, lebo prave preto nechodi 🙂

szilvia - tiez myslim na scarlett, ze sa nam dlho neozvala 🙂

kaciatko81
16. sep 2009

ahojte 🙂
tak ja som dnes 11dc, brala som clostil, zajtra ma caka sono... chceli by sme skusit iui...
babulky, scarlette je aj s drobcami ok, ale su v nemocnici

insolka
16. sep 2009

Dakujem kocky za povzbudenie 😉 😉 užívam prvy raz puregon a vždy po vpichnuti asi po hodinke ma pobolievaju vaječniky prosim poradte je to normalne?predtym sa somnou nič nedialo a puregon mi dala doki koli tomu že sa mi nechceli vyvijat vajka tak dufam že je to teraz ok 😵 😵 😵

majka212
16. sep 2009

ahojte

insolka, kaciatko, bubina drzim vam palce, nech vam to vyjde!!! bolo by fajn, keby sa tu objavil nove tehulky 😉

bubina uz ta potvora dosla? drzim palce, aby si cim skor mohla zacat so stimulkou!

inak mne dnes volala dr. - mame vysledky z vysetreni na Down. synd. a vsetko je OK 😉 😉 😉 moc sa tesime 🙂

szilvia31
16. sep 2009

bubina1,kaciatko81,insolka drzim vam palce,veeeelmi silno 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre