ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
3. feb 2010

Ninka, tak to je neuveritelne....Je smutne, ze takyto lekari existuju a este smutnejsie, ze im za to platime nehorazne peniaze. Tak toto si oni predstavuju pod nadstandartnymi sluzbami? 😒

nina88
3. feb 2010

Je to hrozné bibi, najprv mi bolo smutno z toho, teraz po čase som vytočená... Asi ho udám.

mib
3. feb 2010

ahojte kocky,

ja velmi doktora Marsika komentovat nemozem, lebo k nemu nechodim. lepsie skusenosti by mohla dat flock, ktora u neho absolvovala celu poradnu a dokonca aj porod. pokial viem, tak takmer vzdy na nho vysla so zoznamom otazok, na ktore chcela odpovede a vzdy ich aj dostala. ale ono je to asi velmi individualne.

co sa tyka AFP testov a nasledne vysledkov, mne povedala moja doki vopred ... "objednajte sa na recepcii na krv na AFP a potom o tri dni do poradne, nech hned vieme vysledky". moja poradna trva v priemere 15-20 minut, doktorka sa mi venuje s maximalnou pozornostou. ultrazvuk mi posledne robila aj zo spodu aj zvrchu ... podotykam ze ten zvrchu bol iba preto, aby sme krajsie drobceka videli ... s vysetrenim samotnym to nemalo nic spolocne. vzdy nam povie vsetky hodnoty, zodpovie nase otazky a vytlaci krasne obrazky drobceka do albumu. zaplatila som sice za poradnu 100 Eur, ale toto su sluzby, za ktore som ochotna zaplatit.

konfi
3. feb 2010

ahojte dievčatá neviem či sem moja otázka patrí pozerám,že ste skoro všetky v požehnanom stave a tak Vám gratulujem,ale chcela som sa spýtať,minulý rok v júni som podstúpila 2.IVF,ktoré nedopadlo dobre a odvtedy mám problémy s menštruáciou,po zákroku som krvácala skoro tri týždne,ďalšiu menštruáciu som dostala až 12.decembra a odvtedy zase nič na gynekológiu sa bojím ísť,lebo tam mi stále chcú pichať hormóny a dávajú hormóny,ale moje telo sa stále nespamätalo z predchádzajúceho zákroku a tak Vás chcem poprosiť či niektorá nemala podobnú skúsenosť a nepomohla mi alebo aspoň neporadila,lebo len ako poslednú možnosť beriem gynekológiu.Tak Vás teda všetky strašne prosím o POMOC. ☹ ☹ ☹ ☹

nina88
3. feb 2010

mIB TY NECHODíš DO iSCARE,žE? lEBO MNE DOKTOR PVEDAL,žE SA NEDAJú TLAčIť FOTKY...

kaciatko81
3. feb 2010

mib, ja chodim dr. marsikovi a ako som hovorila, zatial nemozem povedat nic zle... robil mi aj laparku, bol za mnou pred aj po zakroku, este sme mu so sestrickou volali nez ma pustili domov... na stimulacie (zatial len clostil) zatial reagujem dost "rozpacito", takze vzdy mam kopec otazok a nikdy problem nebol... takisto sestricky... poradia a riesia aj to, co by nemuseli...
nina, mib chodi do iscare...

anni38__2
3. feb 2010

ahojte kocky, pozdravujem vas všetky!
dnes som bola u durechovej a velmi nemilo ma prekvapila, vraj mam sliznicu velmi malu a aj hladunu HCG malu oproti tomu co by som mala mat. zavisi všetko od pondelka, či HCG stune, ak ano, tak idem na pozorovanie do nemocnice a ak nie tak mi povedala, "že nam to teraz nevislo" 😢. pači sa mi na nich, že ta nevodia za nos aj ked to velakrat boli.
pekni dnicek kocky

nina88
3. feb 2010

Zak zaujímavé,že mne nikdy nevytlačil obrázok,že to sa nedá... ☹ Pozrite,ja som tiež jedno celé tehotenstvo u neho bola, našťastie bolo všetko ok. Aj keď vravela som,že mám podozrenie,že malá má uzol na pupočnej šnúre, kašlal na mňa a mala ho tam... Aby si lekár vypýtal za pôrod 500 eur, to mi príde tiež nechutné...

mib
3. feb 2010

nina, praveze chodim do iscare k dr. durechovej. ked nam vytlacila prvu fotku, na ktorej bolo konecne vidiet aj drobca, chcela ju pripnut k sprave. poprosila som ju, aby ju nepripinala, ze ju najprv odfotime pre rodicov. a na to nam povedala, ze je skoda, ze sme to nepovedali hned, lebo mohla vytlacit este dve. ale obrazok uz nebol na monitore. takze tlacit sa urcite da. kuk do albumu. je tam aj fotecka z posledneho, ktory robila zhora - aby sme videli tvaricku. 🙂

anni, to ma velmi mrzi. ved to vyzeralo, ze je to na dobrej ceste. ☹ ano, durechova je taka a tiez mi to velmi vyhovuje. ked som zacala na zaciatku spinit, na uzv videla hematom a ked som sa spytala, co nam hrozi, povedala uplne otvorene, ze to moze znamenat potracanie. radsej by som pocula nieco prijemnejsie, ale na druhej strane vies na com si a pokial sa to da zachranit, vies tomu dat aj patricnu vahu. mne sa v ten den spinenie este zhorsilo, napriek tomu ze som cely cas lezala a veru ze sme si vecer aj poplakali a rozlucili sme sa s babatkom. nakoniec sa to ale vsetko obratilo na dobre. este stale verim za teba. hlavne na seba davaj aj nadalej pozor a radsej lezkaj. kym sa mrcha nespustila naplno, tak je to dobre znamenie.

mib
3. feb 2010

konfi, bohuzial ... o takomto probleme som nepocula. tiez som sa toho velmi obavala a stale obavam. hormony nie su sranda a my stale nevieme ako sa este prejavia v buducnosti. neskusala si nejaku prirodnu liecbu? vraj je nejaka bylinkarka, ktora sa venuje aj liecbe neplodnosti. ja osobne nie som velmi presvedcena o vysledkoch v tejto oblasti, ale mozno na upravu toho cyklu by ti pomohla.

rebeka81
3. feb 2010

nina 88

tak ja musím povedať chodím k dr. Maršíkovi momentalne som po prvom Ivf a je to pozitívne,myslím si ,že dr. má zlaté ruky a vie čo robí!!!!!!!!!!!!!!!!!každý máme svoj nazor ,ale to čo tu ty píšeš nedodáva dievčatam čo k nemu chodia ,alebo su v začiatkoch žiadne pozitívum a žiadnu nádej.!!!!!!!!!!!!!!!!!
je to najednoduhšie hodiť špinu na lekára!!!!!!!!!!!!!!

flock
4. feb 2010

ahojte babulky 🙂

nina - ja chodim k doktorovi marsikovi a som uplne spokojna od prvej konzultacie po dnes, kazdu poradnu mi zodpovedal vsetky otazky. ked mi robili afp, tak som vysledky neriesila, tak ako pisala mib som pockala na poradnu, kde sme si ich presli, predsa len to nie je na telefon. sestricky su vsetky super, vzdy ked som volala, tak sme sa poznali uz po hlase a nikdy som s nimi ziaden problem nemala, su velmi zlate dievcata 🙂 🙂 🙂

zakazdym mi spravil ultrazvuk, mozno sa ti to zdalo rychlo, ale nemalo by sa dlho svietit na babo, staci tak, aby videl, ci je vsetko ok. a dostala som fotku, takze ich mam naozaj vela, robil mi vsetky zakroky, aj ma odrodil a ostala som u neho v starostlivosti aj nadalej.

ak si spominas, tak v septembri si mi pisala o marsikovi a chvalila si si ho, co ma dost ukludnilo. a k tym peniazom -ja som zaplatila antolskej 7000 Sk za vyber porodnika a nic viac som neplatila.

flock
4. feb 2010

jaja, mib - zajtra sa tesim na prechadzku 🙂

nina88
4. feb 2010

Ja som žiadnu z vás nechcela strašiť ani brať nádej, bože rebeka, si necitlivá. Keby si prežila to čo ja, myslím,že by si mala chuť sa o tom s niekým porozprávať a poprípade varovať. Ale ja už viem kde je pes zakopaný. Moj prvý porod platili moji rodičia a kedže doktor bol raz u nich na káve a vie ako a kde bývajú,je jasné,že si za to vypýtal poriadnu pálku. Inak si neviem vysvetliť podla čoho má nastavené taxy.
A rebeka, gratulujem...

bubina1
4. feb 2010

cafte baby....

anni..dufam, že to všetko dobre dopadne...držim palce.... 🙂

nina... ja sa k tomu možem vyjadrit len ako vonkajší pozorovatel...podla toho čo si napisala a ako si to napisala si osobne myslím, že si celu situáciu dost nafukla.... a ak si sa správala tak arogantne ako to vyznieva z tvojho prispevku, tak sa necudujem, že pred tebou zabuchli dvere.... aj ty by sa sa mala asi nad svojim spravanim zamysliet...... mne osobne sa to, ako si celu vec riešila vobec nepacilo.....
(zaujimave, že pre jednu takuto stupidnu situáciu, ktorú si ty nezvladla, vieš odpisat človeka, s ktorým si bola velmi dlho spokojna.... už teraz lutujem tvojho dalsieho lekara)

mib, flock, jaja, majka, zojec 🙂

mib
4. feb 2010

anni, myslim na teba. dufam ze mrcha sa poslusne drzi v uzadi. 😠

rebeka, ak som to spravne pochopila, tak patris medzi tie stastne kocky, ktorym sa zadarilo na prvy sup. tak to gratulujem dvojnasobne. 😉

nina, nepochybujem ze si tu situaciu vnimala tak dramaticky a velmi ta to znepokojilo. problem je vsak v tom, ze ty mas na vec jeden pohlad a kazdy dalsi clovek ma ten pohlad iny. ja tiez vnimam personal v iscare ako velmi mily, ustretovy a starostlivy. takze preto som napisala vyssie, ze je to velmi individualne. pre mna je iscare zazracna institucia plna fantastickych ludi, ktori robili vsetko pre to, aby sa nam splnil nas jediny sen, bez ktoreho si zivot skutocne neviem predstavit.

nina88
4. feb 2010

Napísala som to stručne hlavne, možno preto to vyzerá arogantne,ale ok, ja som chcela len porovnať svoju skúsenosť, ako vraví mib, každý má iný pohlad na vec, preto neodcudzujem ani váš názor samozrejme.
Prepáčte že som vám tu narušila váš pokoj.
Bubina buď hrdá na seba,za svoj príspevok na moju adresu, snaď sa ti ulavilo, napriek tomu,že si tam nebola a nevieš ako to prebiehalo... Ale aj takí sú ludia, najmudrejší na svete, bez pochopenia a vcítenia sa do druhých.
Pri prvom tehotenstve som mala 16 rokov a vobec som netušila čo má ako vyzerať a bola som rada,že vobec žijem, preto som sa začala pozastavovať nad tým až teraz. Iného lekára som samozrejme ani nepoznala,ťažko sa potom porovnáva. Mňa naštvalo hlavne to,že si dovolil volať mojim rodičom,čo vnímam ako porušenie lekárskeho tajomstva,ale už to fakt riešiť nebudem, našťastie mám nového citlivého a dôsledného lekára... Majte sa a držím palce... 😉
P.S. Bodaj by sa na vás neusmievali, veď z vás žijú (ja ako normálny pacient som isto nebola zaujímavá)

mib
4. feb 2010

nina, nesuhlasim s tvojim PS. ze mi doktorka, pre ktoru by som mohla byt bezny pacient skrtne na papiery cislo na sluzobny mobil s tym, ze cez sviatky bude vypnuty a ak by sa nieco stalo, tak jej mam volat na sukromny, to mi pride uplne neuveritelne ... tak aj bolo ... volala som 25.12 ked som zacala krvacat a ona okamzite riesila. to uz nie je o peniazoch, pretoze za to nic nema. to je o pristupe a o ludoch. nepopieram, ze si zarobia lepsie ako v statnej nemocnici, ale ich pristup evidentne nie je o tom, ze by delili pacientov na skupiny.

mycnik
4. feb 2010

nina88, dievča moje zlaté, ja sa ani nedivím, že pán doktor volal priamo Tvojím rodičom. Nepoznám Ťa, ale z Tvojich príspevkov je evidentné, že je s Tebou veľmi ťažká komunikácia. A myslím, že ani jedna z kočiek, na tomto fóre Ti nedá za pravdu. Zbytočne len robíš zlú atmosféru a znervózňuješ ostatných. Tie z nás, ktoré chodia do ISCARU vedia veľmi dobre ako to tam chodí /plne súhlasím s názorom mib 🙂/, a tie ktoré sa rozhodujú, ktoré centrum si vyberú nie sú zvedavé na Tvoje reči plné nenávisti a ohovárania. A vôbec nemusíš skúšať také, že si chcela len pochopenie a podobné žvásty.

bubina1
4. feb 2010

nina....ked si napisala, že "Ale aj takí sú ludia, najmudrejší na svete, bez pochopenia a vcítenia sa do druhých. " si myslela na seba? dost to tak vyzera....
na tvojom mieste by som sa určite nepozastavovala nad takýmito banalnymi vecami... na svete su ovela važnejsie zaležitosti.... čo by ti pomohlo ak by ti v piatok poobede oznamili, že mas AFP pozitívne? že mas riziko na downa 1:5 ako to vyslo mne...nič.... čakala by si trpezlivo (teda v tvojom pripade asi nie) na dalsi termin ku genetikovi.....
PS...a ty sa teš z toho, že nemusiš iscare navštevovat z dovodu, prečo ho vacsina bab (parov) navštevuje............
ak by si bla v ich situácii, si myslím, že by si sa trpezlivosti naučila jedna radost....... tam by ti dupkanie nohami pred dverami nepohohlo..... baby čo iscare navštevuju vedia o čom pišem....

zojec
4. feb 2010

ahojte, citam, ze sa tu rozprudila zas debatka.. 🙂 a neda mi na nu nereagovat, aj ked som fakt velmi chcela..

nina, podla mojho osobneho nazoru, si bola trosku hrr.. a trosku si celu situaciu zvelicila. tiez sa necudujem pristupu sestriciek a ani lekarov. spravala si sa ako nedockava pubertiacka! podla mna, keby si ich bola pekne poprosila, alebo najskor zavolala d. Marsikovi, nech poprosi sestricky o tvoj vysledok, pretoze sa velmi bojis, urcite by to dopadlo uplne inak. lenze si si postavila hlavu a vsetko to dopadlo takto.. ano na jednej strane chapem, ze si bola zvedava ako kazda tehulka z nas ci je vsetko v poriadku, ale myslim si, ze keby si aj dostala ten vysledok v piatok a bol napr. negativny, nic by si cez vikend nevyriesila. akurat by si mala o dva dni viac strachu!
dr. Marsik podla mna neporusil lekarske tajomstvo, skor to bol strach o teba!! dal si namahu, aby zavolal v sobotu v den svojeho volna tvojej matke a spytal sa ci je vsetko ok!! neinformoval ju o tom, o tvojom zdravotnom stave(gynekologickom) ! teda nedal jej udaje z tvojej zdravotnej karte!
Nina velmi ti gratulujem k tomu ze cakas v tvojom veku uz druhe babatko, ze sa ti to podarilo normalnou cestou! patris medzi tie stastnejsie! tu v tejto teme sme vsak baby, co upenlivo cakame na babatko dlhe roky a nedari sa nam to, alebo len za pomoci lekarov z Iscare sa nam to podarilo!! Iscare je preto hlavne kvoli nam!!
ano kazdy vysledok testu je dolezity aj ten AFP, ale nie az tak, ze by to nepockalo dva dni!! do Iscare chodia pacientky co maju ovela vacsie problemy ako si mala ty!! a sestricky tam naozaj nie su na gumicke a ani lekari!!
tiez su to len ludia, maju svoje dobre a zle dni, ale hlavne su tu pre nas, aby nam pomohli v nasej neplodnosti , tesit sa z toho co je pre teba tak prirodzene, mat zdrave deticky!

nina88
4. feb 2010

Zojec ja som volala lekárovi,že ho prosím aby dal vedieť sestričkám... Aj som bola slušná, veď som mala slzy na krajíčku,že som proste nedočkavá, celé tehotenstvo som sa bála tohto testu... Kludne si napíšte na mňa čo chcete, nepoznáte ma, neboli ste tam-opakujem a je mi to vlastne jedno ako sa na to pozeráte. To že sa vám nedarilo otehotnieť prirodzene,je mi velmi lúto,či veríte alebo nie a ešte viac,že väčšina zatrpkne a myslí si,že najväčšia nespravodlivosť sveta je na ich ramenách a ostatné problémy (pre niekoho problémy) sa nerátajú...
Načo mi povedali že mám zavolať neskôr? Načo mi povedali,že doktorka sa na to pozrie a zavolá mi s výsledkom? A zrazu že nie? Kto by sa nebál? Myslíte,že keby mi v stredu na odbere povedali,že mám počkať na svojho lekára s výsledkom do poradne,že by to takto dopadlo? Nie som magor,aj keď si to teraz myslíte. Mne povedali,že stačí si zavolať piatok. Vy by ste s nebáli,že asi to nie je v poriadku, keď zrazu vám to nepovedia? To je podla vás vážne normálny postup?
Neporušil tajomstvo? Veď celé výsledky komentoval potom s mojou mamou...
Čo by mi pomohlo keby mi povedali,že to je zlé? Hociaký výsledok je lepší ako nevedomosť.

mycnik
4. feb 2010

nina88, buď taká láskavá a už tu neotravuj. Myslím, že každá z nás Ti jasne napísala čo si myslí o Tebe a tom, čo tu predvádzaš. Už to nikoho nezaujíma. Nerieš si tu svoje komplexy. A všetkým lekárom želám, aby mali čo najmenej takých "príjemných" pacientov ako si ty.

monasek84
4. feb 2010

Ahojte, chtela jsem se zeptat, jak dlouho (cca) vam trvalo obdobi od 1.konzultace v CARu po prvni IUI a nebo IVF??

kaciatko81
4. feb 2010

fuu, pekna debata... nina, nemyslim si, ze vacsina z nas zatrpkne a mysli si, ze najvacsia nespravodlivost sa deje prave nam... ale ako ti baby pisali, nase problemy nas naucili cakat... kazda z nas ma za sebou vysetrenia, kde sa na termin a potom aj na vysledky caka tyzdne az mesiace, takze si myslim, ze dva dni by ani jednu z nas nerozhodili... samozrejme, ze kazdy caka na vysledok a chce to vediet co najskor, ale tie dva dni by to pockalo, mohla si ist v klude za doktorom, bol by ti vsetko povedal, vysvetlil ak by bolo treba, ale ty si si proste povedala, ze ich musis mat hned a za kazdu cenu... a to, ze dr volal tvojej mame, podla toho, co pises predpokladam, ze asi u vas nikdy tajnosti neboli, takze neviem preco by mali byt teraz... a hlavne si nemyslim, ze to bolo v zlom, mozno skor mal strach, ci si v poriadku nakolko to, co si narobila kvoli tym vysledkom asi nie je bezna reakcia...

nina88
4. feb 2010

A zojec nie je pre mňa uplne prirodzené mať zdravé detičky... Pri malej mi hrozil potrat niekoľkokrát,teraz tiež, mala som 2 vážne diagnózy, preto vravím: nesúď! Nepoznáš-nesúď.

zojec
4. feb 2010

monasek to zavisi od vela faktorov, aku ti stanovia diagnozu, ci bude potrebne IVF, ci bude stacit IUI, ako dlho bude poistovna schvalovat ziadost, aj od toho ako dlho budes cakat na vysledky genetickych testov... ja som prisla do Iscare prvy krat v maji a v septembri som bola na ET...

kaciatko81
4. feb 2010

monasek, ako pise zojec, zavisi od toho, co vsetko ta caka... my sme boli prvy krat v juni a iui bolo az v novembri... ale kvoli tomu, ze sme cakali na kadejake vysetrenia, potom som nereagovala na lieky... inak by to asi bolo hned prvy cyklus

nina88
4. feb 2010

mycnik je mi ťa úprimne lúto, nevieš čo píšeš, ale je to samozrejme tvoja vec... a kým tu budete na mňa kydať veci čo nie sú pravda, obránim sa. Nič zlé som neurobila.

zojec
4. feb 2010

nina, prosim myslim ze uz bolo naozaj dost!!! tu fakt maju baby ovela horsie problemy! myslim ze mycnik ti to napisala jasne a zrozumitelne a ja s nou suhlasim!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre