ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
2. máj 2009

ahojte flock, jaja,

to som rada, ze ste sa ozvali, bolo mi za vami trosku smutno. ☹ tak teraz zdielam pocity s kockami co tiez cakaju na druhej teme. mame sa aj s drobcami dobre. dnes na mna zacalo nieco liezt - chripka alebo prechladnutie, tak to poctivo zahanam cajom a vyzera to tak, ze to funguje. 🙂 mam trosku dilemu z testovania. bojim sa toho, ze by test neukazal dve ciarocky a ja by som zostala nervozna. tak uvidim.

babulky, dufam ze sa mate dobre. jajuska, musis vydrzat. tieto prve tyzdne su nejhorsie co sa nevolnosti tyka. uvidis, ze o par dni to bude lepsie. ... a potom si to zacnes uzivat plnymi duskami. 🙂

flock
3. máj 2009

ahojte jaja, mib

tiez mi je za vami smutno. ale ked pridem domov z robotky, tak uz nemam silu ani zapnut pocitac. som velmi unavena. nevolnosti ma trapia, ale nevraciam. akurat posledne dva dni mi je akosi inac. neviem to popisat, ale je to ine a uz nie take intenzivne. az som sa zlakla, ci je mimi v poriadku 😕

stale vsak na vas myslim 🙂 🙂 🙂

jaja - ako pise mib, musis to vydrzat, snad ta to rychlo prejde 😝 som zvedava, co ti povie doki na kontrole
mib - nech na teba nic nelezie!!!! ked mas dilemu z testovania, tak netestuj. ak sa dobre pamatam, tak si ani nechcela, asi ta trosku vyhecovali kocky z inej temy, ktore testuju kazdy den???!!! radsej ostan v klude, aby aj krpci boli v klude, uzivaj si tieto posledne dni pred krvickou

ostatne babulky - ako sa mate?

mib
3. máj 2009

ahoj flock,

som rada ze ste v poriadku. unava a slaba nevolnost je ok. ved nevolnost uz nejako prekonas a unava ... to je iba priprava na to, co pride ked bude mimi doma. 😀 kedy mate kontrolu? pomaly sa uz budes vracat k svojmu dokimu vsak?

s tym testovanim mas pravdu. bojim sa toho ako cert. povodne som nechcela testovat vobec, ale keby si vedela, kolko kociek ma teraz pozitivne testiky ... na teme cakanie po transfere. no to ta fakt pokusa. ale nechcem byt v strese cely tyzden. takze ak testnem, tak az koncom tyzdna. na krvicku idem o tyzden v pondelok, tak uz to snad nejako vydrzim. 😉

vcera som pisala, ze sa o mna pokusa chripka. snazila som sa ju zahnat ciernym cajom s citronom a medom tak intenzivne, az som sa predavkovala 😖 nevedela som do piatej zaspat a uz od siedmej som hore a fit .... zatial. 😕 tak som zvedava, co bude pooobede.

flock
3. máj 2009

ahojky mib

akosi uz nemam tie nevolnosti ako posledne 2 tyzdne, ani neviem, ze som tehu. unava je super, tak dlho a dobre som doteraz nespala 🙂 🙂 🙂

teraz sa musime sa s muzom rozhodnut, ci sa vratime k mojmu dokimu, alebo mozeme chodit nadalej k marsikovi. takze dilema. asi sa objednam do prosanusu a pojdem aj tam pokecat. aj ked mi doki tvrdil, ze mozem chodit do poradne k jednemu a rodit u druheho, tak to tak asi v praxi nefunguje a doktori su na to jesitni 😀 😀 😀 podla toho mi daju potom termin na kontrolu

zasa som sama doma, chalani isli na bike a vratia sa az zajtra vecer.

zbezne som pozrela tu temu - ano, su tam pozitivne testy ale vidim aj ake depky robia negativne alebo pochybnosti. na tvojom mieste by som sa nenechala do toho vtiahnut, ale rozhodnut sa musis ty sama. mas este tyzden do krvicky, ja viem, ze to pomaly ide, ale skus sa zamestnat niecim inym
😝

mib
3. máj 2009

ahoj flock,

dakujem za povzbudenie a radu. mas pravdu, ze kocky vela krat zbytocne stresuju a obavam sa, ze testovanim od skoreho stadia by som sa nechala stiahnut do rovnakych pochybnosti a strachu. uvidim ako sa budem citit v piatok a mozno spravim testik pred vikendom. aj ked .... asi bude zbytocny, ked ja som tehotna. 😎 pojdem v tvojich slapajach a budem radsej v tehu klude az do krvicky.

o zamestnanie na cely tyzdne nie je nudza. zajtra som este doma a uzivam si posledny den volna a od utorka mam na kazdy den program az do vecera. 😉

co sa tyka toho dokiho - tak ako sme sa bavili u jaji. som zvedava, co povies, lebo toto je aj pre mna dilema. a s tym rozdelenym pristupom - poradna u jedneho a porod u druheho - to urcite nefunguje tak ako ma. 😖

ako si stravila sama vikend? motkala si sa doma alebo si bola niekde vonku?

scarlette
4. máj 2009

ahojte kocky,
jaji dufam ze ti nevolnosti rychlo prejdu a bude dobre 🙂
flock spinkanie je super, ja spavam strasne vela aj teraz 😅
mib isto este netestuj, ako ste tu uz pisali bol by to zbytocny stres, radsej v klude pockat 🙂

inak na mna teraz lezie brutal nadcha, len nevyhoda je ze je to senna, a kedze som tehu ziadne lieky okrem homeopatik nemozem tak sa dopujem nimi...

kviann
4. máj 2009

mib,
dakujem no uz mam po laparke, takze prezila som, rano bol zakrok potom som sa prebrala, ani zle mi nebolo , narkoza pohoda, len ma brusko bolelo hlavne rana na pupceku, druha rana bola nizsie tak to pohoda, najviac ma soklo ze som zacala krvacat, neviem ci je to normalne, ale po 3 dnoch to skoncilo, teraz neviem ci to bol zasa menzes lebo mne robili laparku na 12 den po kramikoch. musim sa popytat doktora, bo ma nik o nicom neinformoval a ked som si citala prispevky tak som nikde nic nenasla . baby nespominali nic o krvacani.
Prve 3 dni som chodila ako hacik ohnuta, strasne ma tahal levkoplast co mi prelepili pupcek, no na 3 den som ho prelepila inak, tak sa mi hned chodilo lepsi, skoro ma nic nebolelo len ked som sa dvihala s posele a otacala v posteli,inak da sa prezit, dnes 5 den vsetko ma stekli, tak viem ze sa to hoji dobre. Po operacii ma pustili po obede o 15h. Sestricka sa celu dobu o mna starla,az do 13.30 ked jej koncila smena, a potom mi dalsia o 14.30 oznamila ze o 15.00 idem domov, tak som sa zbalila a cakala som na odvoz, nemohla som sama. Takto to prebieha v ISCARE, zatial mam len taketo skusenosti, a vraj nemozem mat baby prirodzenou cestou, tak asi umele opl. ale Valky mi povedal ze nic nenasli, ale to som bola este len hodku po oper, tak som ho ani poriadne nevnimala, musim sa popytat co dalej.

kviann
4. máj 2009

mib, ty cakas 2jicky, no gratulujem!
🙂

scarlette
4. máj 2009

honey drzim palce na krv 😉
kviann takze endometriozu ti nepotvrdili? a v com mas potom pb?

mib
4. máj 2009

ahoj kviann,

to je fajn ze to mas uz uspesne za sebou. 🙂 v iscare su vsetci velmi zlati ... staraju sa o teba cely cas, co si tam. nerozumiem ... nic ti pri laparke nenasli ale aj tak nemozes mat drobca prirodzenou cestou? no v kazdom pripade ... chystate sa na IVF?

... dvojky? 🙂 ja som dnes 7. den po transfere dvoch embrijok a tvarim sa straaaasne tehotno. takze az dovtedy, kym nebudem mat negativny vysledok testu z krvy ... co je buduci pondelok .. cakam dvojky. 😀

... a co sa dvojok tyka, tak kuki do albumu scarlette. caka dvojky a ma tam krasnu fotecku z uzv. 😉

mib
4. máj 2009

ahoj scarlettka,

no dufam ze sa ti podari tu nadchu zahnat. bolo by to neprijemne, keby prerastla do niecoho horsie. uff, radsej ani pomysliet. ake homeopatika si nasadila?

scarlette
4. máj 2009

mib to mam sennu nadchu tak to je v poho, rozoznam juod normalnej podla toho ze si idem oci vyskriabat obcas 😅 kupila som si od boironu "Rhinaallergy"

mib
4. máj 2009

mavala si aj pred tym sennu nadchu, alebo sa ti objavilo az teraz?

scarlette
4. máj 2009

aj predtym, trapim sa s nou uz niekolko rokov ale bravala som antihistaminika tak to bolo ok,ale tie teraz nemozem...
inak mi zvyklo zmiernit ucinky tak na dve sezony aj more, ked sme boli pri mori tak tie nasledujuce sezony boli bez problemov len teraz sme uz dva roky neboli tak ak mi doktorka odobri cestovanie autom, co by nemal byt pb, tak koncom juna -zaciatkom jula chceme ist do chorvatska

mib
4. máj 2009

chorvatsko je blizko a to najkritickejsie obdobie uz budes mat za sebou. tak si myslim, ze takyto vylet a oddych este pred tym, ako pride jesenna vlna nemoze byt na skodu. uvidis, ako dopadne vysetrenie. 😉

babulky, neviem ci si niektore veci namyslam, alebo su to dobre znamenia ... ved to poznate, clovek uz aj ked si kychne tak to povazuje za priznak tehotenstva. ... ale som 22 DC, bolia ma prsia a plet mam ako pred mrchou. tak si vravim, ci to nemoze byt hormonalnymi zmenami. myslite, ze to 7. den po ET skoro?

scarlette
4. máj 2009

mib moze aj nemusi... mne sa napr plet paradne zlepsila, a co sa tyka prs tak zacali boliet par dni po ET, ale to moze byt aj ucinok utrogestanu...vydrz este 😉

kviann
4. máj 2009

scarlette,

nie nepotvrdil, zatial, mi nic konkretne nepovedal, tak sa ho musim popytat v piatok idem vyberat stichy tak ho musim vyspovedat.
No a potom sa uvidi ale hned po operacii mi povedal ze prirodzene sa mi to nepoari takze len IVF v skumavke,uz sa pomali s tyym zmierujem ,len aby sa podarilo aspon to vskumavke 😀

kviann
4. máj 2009

Ahoj mib,
no ja som si len na sprave co mi dal do ruk papir precitala ze nieco robili z farebnou tekutinou, a ze to (pravdepodobne nepreslo) no ale to su lekarske nazvy tak sa nevyznam, a nejake cervene flaky endometriozi, tak neviem co si mam o tom mysliet ci ju mam alebo nie, on mi do oci nepovedal o tom nic.asi ma nechce odradit, a povie mi to neskor, v piatok budem zasa mudrejsia 😀 ,

joj zavidim Vam ja by som brala aj trojicky 😀 😀 😀

kviann
4. máj 2009

scarlette ,

ozaj gratulujem k 2 jickam, vela zdravicka

scarlette
4. máj 2009

kvian dakujem
a hlavne drzim palce, ono ked nieco odoberu tak sa to posiela este na rozbor a to definitivne potvrdzuje endo, aspon tak sa to robi v statnych nemocniciach, dufam ze ti ju nepotvrdia ale ak nahodou tak nevesaj hlavu, ja som zivy priklad ze aj s touto chorobou to ide 😉 a to som mala najhorsi stupen. tak sa drz a mysli pozitivne

jaja1118
5. máj 2009

Ahojte dievcata.

Pekny slnieckovy den vam prajem.

mib-myslim na Teba......

kaviann-drzim palce na piatok......

Dnes som bola na kontrole.Vsetko je ako ma-mame 2cm a ukazkovy deviaty tt.
pytala som sa doki,ci mam nieco z tt.odpocitat-a ona ze nie je to deviaty.
tak sranda,ze flock odpocital a mne nic.
dalsia kontrola znova v iscare 22.05.-stale vkladat utros a na vracanie mi predpisala torecan-ale dnes sa stal zaaaazrak a mne je od rana dobre....

vsetky vas pozdravujem.....

kviann
5. máj 2009

jaja1118 ahoj,

dakujem,

flock
5. máj 2009

ahojte babulky,

jaja - to je super. tym tt ja teda vobec nerozumiem. na ET si bola tyzden po mne a mame rovnake tt? vsak uvidim, co mi povie doki na dalsej kontrole. buduci tyzden idem k mojmu gyndokimu a potom sa uz musim rozhodnut 🙂

mib- tiez na teba velmi myslim. moja kamaratka, co som tebe a jaji spominala ma tiez tehotensky testik pozitivny, tiez to bolo jej 1. IVF, takze si na rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

scarlette, kviann - 🙂 🙂 🙂

ostatne babulky ako sa mate?????

mib
5. máj 2009

ahojte slniecka moje,

to je super, ze vam tyzdne moc pekne pribudaju. tesim sa z vas. 🙂

ja som dnes bola prvy den v praci. poviem vam, som rada ze som bola cely tyzden doma. dnes som sa nezastavila. vypila som sotva liter tekutin ... ☹ nervozita stupa, stale sa sledujem a dni odpocitavam ... ako sa neviem dockat. aj ked ... dufam ze sa poveziem na tej stastnej vlne, .... teraz su same tehu. 🙂

kviann, budem na teba v piatok mysliet. ja si asi spravim v piatok rano testik, tak snad budeme mat obe dobru spravu. 🙂

jarka_lv
5. máj 2009

ahojte babule...tak ako sa mi mavate???vsetko poctivo citam co je nove teskam sa s Vami,drzim vsetkym prstiky aby sa vam darilo podla vasich predstav 🙂 ..Mib teba sledujem najpoctivejsie a vsetko prezivam s tebou kedze viem co prezivas viem to dokonale pochopit uz aby si vedela vysledok pozitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiivny 😉 ..mojinko drzkaj sa...a Honey uz vie vysledok nejak sa stratila s dohladu 😕 ..nevidiet ju ani v temicke cakanie po transfere.Aj ta temicka je veeeeelmi zaujimava baby 😵 len sa vsetky drzte a pevne nervy papa.

mib
5. máj 2009

ahoj jarka,

si zlaticko, dakujem za podporu. 🙂 ty si nejako postupila so svojim rozhodnutim ist dalej?

neviem co je s Honey. od testiku sa neozvala. dufam, ze je vsetko v poriadku. ak sa dobre pamatam, tak si robila aj nejaky testik doma a mala som pocit, ze tam mala dve ciarocky. ... ale ista si nie som. ☹

jarka_lv
5. máj 2009

Mibicek asi tak ze nateraz urcite pauza 😝 zacala som chodit znovu do prace snazim sa zamestnavat niecim aby som toto teraz vypustila z hlavky velmi to potrebujem...poviem ti jedno tajomstvo 😉 ...sestra bola u vestici a pytala sa na mna povedala jej o mojich problemoch ze chcem este jedno mimi tak jej povedala ze umele oplodnenie nevijde co sa aj stalo ale...ze na jesen tam vidi ze otehotniem prirodzenou cestou 😀 😀 😀 celkom ma to potesilo ved mozno to aj vijde 😅 ...co ty na to???veris takym veciam??? aspon toto ma bude drzat nad vodou nie???

mib
5. máj 2009

jari, ja mam s vestenim svoje skusenosti ... jedna kamaratka sa tomu dost vazne venuje ... vsetko co vyvestila sa splnilo a neboli to dvojzmyselne alebo nejasne tvrdenia. boli velmi jednoznacne a mna aj mojho draheho tak prekvapili, ze sme si povedali, ze vestenie uz nie ... osud radsej poznat nechceme. 😖 .... ale co z toho vyplyva .... ked nie dalsie ivf, tak jesen to isti. 🙂 🙂 🙂

mas pravdu s tym, ze sa treba niecim zamestnat a nechat veciam trosku volny priebeh. mozno uvolnis psychiku a zrazu tam budu dve ciarocky. ja som zvedava, skoda ze sa mojmu drahemu nedari rozhybat tych lenivcov uvolnenim psychiky. 😀

sofina
6. máj 2009

ahojte.Som tu nová a chcela by som vás niečo opýtat.My máme za sebou 1IVF a 2KET neuspešne(bohužial) a
teraz chceme začat znova.Neviem či mám zobrat zo sebou nejaké krvné výsledky,alebo už netreba.Dakujem za
odpoved. 🙂

mib
6. máj 2009

ahoj sofina,

neviem ci mas na mysli vysledky krvy, ktore sa robia pred zakrokmi ... pokial viem, tak tie musia byt aktualne. teraz ti ale nepoviem, kolko je to mesiacov ... predpokladam, ze tri. takze ked pojdete s manzelom na dalsie ivf, budete si s najvacsou pravdepodobnostou musiet vysetrenia zopakovat.

chodis do iscare? kedy sa chystas na ivf?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre