ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
24. jan 2008

gabika uz lepsie, beriem antibiotika, lieky proti prvokom, lieky na alergiu a injekcie na riedenie krvi, inak mi je fajn 🙂

gabika24
24. jan 2008

no, mas toho dost.
idem varit, pekny zvysok dna.
zajtra sem kuknem (dnes uz asi nestihnem). drzkajte sa 🙂

pointka
24. jan 2008

ahoj, chutnu veceru 🙂

tija28
24. jan 2008

Babenky, tak ja sa vam ozvem o takych 10dni, to by som uz mala ist na krvne testy, ak samozrejme dovtedy nedostanem ... .
Aj vy sa drzte baby.
A hlavne Ty pointka, nech Ti to dobre dopadne.

gabika24
25. jan 2008

ahojte.
vsetky pracujete na babatkach, tak nestihate konika? 😀
petka,co je s tebou?
baby drzkajte sa, idem uz asi spat, mala som perny den...
ozvite sa s pozitivnymi vysledkami 😉

petkaerdal
26. jan 2008

Ahojte babky...som uz tu...dostala som agolutin a cakam,dnes hadam dostanem....od prveho dna zacnem brat lieky a potom sa uvidi...
dostala som nejake tabletky,clostylbegit....vyskusam,ci nenabehne ovulka po nom....a mam si meriat teplotu...
ty co nove Gabi?
pa

gabika24
26. jan 2008

ahojte. no ja momentalne zasa nestiham... 😒
petka, ja zacinam od 1.2. s proverou, potom od 8. 2. aj s injekciami.
hlavne sa drzkaj, nech mas ovulku. clostylbegit som brala kedysi aj ja, ale som po nom ani "netukla" s ovulkou.
ale kamoska po nom otehotnela 🙂 . vecer ideme na ples - aspon sa odreagujem.
potom sa ozvem...
pekny vikend. 🙂

tija28
28. jan 2008

Ahoj hviezdy,
tak ja som v piatok musela kontaktovat doktora, nakolko som dostala alergiu na utrogestan, ktory som si vkladala, prejavovalo sa to strasnym a neznesitelnym svrbenim. Takze teraz tablety musim prehltat. Ale vzdy, ked ich uzijem, zacne sa mi krutit hlava a na takych 15min. som uplne odstavena a mam strasne spomalene reakcie. Takze po tejto skusenosti prestavam dufat, ze to vyjde. A to som este k tomu mala dneska priserny den. Musela som vybavit nejake veci autom, pri jazde som si pripadala ako keby som bola prvy den v autoskole a to mam 9-rocnu prax v jazdeni. A este, aby toho nebolo malo, dostala som pokutu. Ked sa dari, tak sa dari.
Chcela som si sprijemnit aspon vecer, tak som znova neodolala a po 10-tom dni som si spravila druhy test, ktory vysiel zamozrejme len s jednou ciarkou.
Myslim, ze dnes to uz horsie predsa nemoze byt. Aj vy ste si urobili test uz na desiaty den ? Ak ano, ake ste mali vysledky ? Aspon vy ma trosku rozveselte.
V praci som bezcitna nedostupna mrcha, aby mali zamestnanci voci mne respekt, ale teraz by ma zlomilo asi vsetko. Dufam, ze zajtra sa na to vsetko budem pozerat znova s optimizmom.
Ale verim, ze vam to teraz urcite vyjde, pretoze ste velmi vytrvale a plne optimizmu a to robi vela. Este raz vam drzim palceky, nech sa vam to podari.

petkaerdal
28. jan 2008

ahoj Tija....ked sa dari,tak sa dari...tak to byva... 😠 mala si ozaj smolny den...
niekde som citala,ze ked sa ten utros papa,ze je tazky,holkam byvalo od neho zle...no musis vydrzat...
kedy mas ist na krv??? este to nevzdavaj,nic nieje stratene...poznam holku,co mala 13 den iba jednu ciarku na teste a predsa bola tehu...
ja som dnes dostala menzes a papam uz lieky,takze sa pripravujem na Ket,uz len embryjko sa musi pekne rozmrazit...
drzkam palce a daj vediet...pa

gabika24
28. jan 2008

ahojte.
Peti, tak uz ides do toho a menstr. sa ti uz rozbehla - to je fajn. mala uz konecne spi a tak dnes mozem aspon chvilu sem nakuknut, co je fajn - no rano vstavam skoro, co uz fajn nie je 😢
Tija, nevzdavaj to!!! aj mne byva z utrogestanu zle - a to si ho vkladam - ked ho jes, tak sa ale horsie znasa. a to soferovanie ti neslo prave kvoli tym liekom...
inac, ja som v ISCARe raz cakala s jednou, ktora si robila uz 3 testy, vsetky negativne, takze k doktorovi isla so slzami na krajicku, ze to ani 4.x nevyslo, no a od neho vychadzala so slzami na licach, lebo bola tehu - takze nic nie je stratene...
babulky drzkajte sa.
pointka, ako?
dobru nocku 😉

pointka
28. jan 2008

ahojte. Tija, je mi luto, ze to tak znasas, nechapem vsak, preco ti utrogestan nevymeni za duphaston? Tiez ho davaju na udrzanie tehu a mozno ten by bna teba tak nereagoval.
Inak, trosku ta chapem s tymi citmi a pod. V piatok to aj na mna vsetko dolahlo, to zrusene ET, este ako mi lekarka povedala, ze az na 2. menz idem na KET, cize zase dalsie 2 mesiace a tak, proste depka jak hovado.
a este dnes som si nasla, ze KET ma uspesnost len asi polovicu oproti ET, cize asi 20% a z toho som zdrvena ☹
gabika, ja fajn az na tie depresie, v sobotu som dostala mrchu, tak este musim jednu pockat ☹
Petra, drzim palce na KET! Neboj krpec sa rozmrazi 🙂

gabika24
28. jan 2008

pointka - neva - ja viem, lahsie sa to hovori, tazsie znasa, ale aspon sa das do poriadku.
nemozes sa sustredit na to, ze KET ma nizsiu uspesnost, ale na to, ze ju ma a ty sa vdaka tomu dockas vytuzeneho babatka... - ved ja som zivy priklad toho, ze ta sanca tam je, ak ked sa ti zda vsetko stratene...
no a to ti vychadza tak ako mne,ked som ostala tehu, takze to tehu ostanes 😀 - teda velmi by som ti to priala... posielam ti co najviac pozitivnej energie a idem buvat, lebo rano bude krute.
😖

lauritka
29. jan 2008

ponitka ahojki...neboj sa.. v marci otehotnieme ;) a pozri na pipku..ona bola tiez na KEt a veselo tehulkuje. ak sa ma podarit tak sa podari 😉 a aj tak je stale vacsia sanca pri KET ako keby sme mali donekonecna skusat prirodzene 😵 vajicko uz je oplodnene.zalezi uz len na tvojom tele ...preto nezabudnite papat chilly ..imunita je velmi dolezita 😉

pointka
29. jan 2008

gabika ja viem, ze musim mmysliet pozitivne, ale praveze podvedome ocakavam neuspech a uvedomujem si to.
lauritka, bodaj by tvoje slova vysli aj v mojom pripade 🙂 imunitu mam dobru, jednak milujem stiplave jedla a aj beriem B vitaminy, C vitaminy, probiotika, magnezium a vsetko mozne a citim sa dobre 🙂

petkaerdal
29. jan 2008

ahoj pointka...vidim v tebe seba,ja tiez vsetko vzdavam...ja vzdam vsetko este skor,ako nieco zacnem. 😒 ..a je to zle,aj dr. z Car mi to povedal,ze musime mysliet pozitivne... 😝,vraj to pomaha velmi...
a to cakanie vypust z hlavy,snaz sa zit normalne a nemysliet na to...ja som mala tolko krat stop cyklus a teraz to zmrazenie,ze by som sa zblaznila z toho cakania na mrsku,pripadalo mi to vzdy,ako by som mala cakat cele mesiace...ja to mam este ztazene tym,ze mrsku nedostvam...takze vypusti to docasne z hlavy a zacni sa na to sustredit,az ked pride mrska...je zbytocne pocitat dni...
Gabi ano,dnes mam druhu tabletku a niekedy buduci tyzden idem na kontrolu...

pointka
29. jan 2008

Petra, ty brdo, keby na to bol nejaky recept alebo tabletky ako to z hlavy vypustit ☹
Snazim sa, prisaham, ale stale sa na povrch deru tie negativne myslienky.

tija28
29. jan 2008

Ahojte baby,
tak dnes mam uplne super naladicku. A to len vdaka vam. Vy ma dokazete tak perfektne pozitivne naladit.

Petkaerdal, Ty zatial priprav tomu malilinkatemu zdravuckemu embryjku tie najpohodovejsie podmienky na byvanie, aby sa po zavedeni citilo u Teba prijemne celych 9mes.

Pointka, Ty si nerob velku hlavu z toho, ze to vsetko zacne az po druhej mrche, ved aspon sa Ti poriadne pripravi maternica na toho maleho drobceka. A negativnu energiu nechaj za dverami. Teraz je velmi dolezite, aby si bola v pohode a plna optimizmu.

Gabika, tak Ty si pre nas najvacsou oporou, preto Tebe to urcite tiez vyjde. Ty si take nase slniecko, kazdeho utesujes a mne si rozhodne dost pomohla, vdaka Tebe to zacinam brat s nadhladom.

Aj keby mi to teraz nevyslo, urcite sa nebudem trapit, zoberiem to sportovo, pretoze viem, ze nabuduce mi to mozno vyjde (aj ked neviem, ci do toho znova pojdem - kvoli tej kope injekcii a liekov - to si musim este premysliet). V kazdom pripade som naozaj rada, ze som vas na tomto portali spoznala a teraz je to cakanie na odber krvi pre mna ovela prijemnejsie. Takze uz buduci tyzden zistim na com som a vy sa zatial drzte...

pointka
30. jan 2008

Tija, som rada, ze mas taku naladu, ja chcem ties, chcem sa tesit a usmievat a byt v pohode 🙂
Kedy ides na testy?

tija28
30. jan 2008

pointka,
na testy idem uz v pondelok, ale nastastie odchadzame so znamymi uz v piatok na lyzovacku do Talianska. Velmi sa na to tesim, aspon naberiem tu spravnu energiu na pondelok. Mna proste sneh a hory nesmierne povzbudzuju. Lyzovanie milujem proste viac ako vyvalovanie na plazi. A Ty ako, uz sa Ti zlepsila nalada ?
Dneska som zase neodolala a spravila som si znova test, aj ked je to stale este skoro. Samozrejme ako inac, znova len jedna ciarka. Ale uz sa nad tym tolko nevzrusujem. Skor ma trapia celodenne silne bolesti podbruska, a vzdy ked uzijem ten hnusny utrogestan, vidim vsetko najskor dvojmo, takze musim si vzdy na niekolko dost vela minut sadnut. Citim sa ako nadrogovana. Ale to bude asi tym, ze odmalicka neberiem ziadne lieky a moj organizmus ma z toho poriadny sok. Ved uz sa mi to krati, tak to do odberu nejako vydrzim, ved uz ostavaju len 4dni. Dnes som mala dost nabity pracovny program, a kedze mi to vsetko ide tak pomaly, asi budem pracovat az do rana. To moje brucho mam nafuknute ako balon, uz len cakam kedy vzlietnem. Ty si mala dnes aky den, dufam, ze zaujimavejsi ako ja. Ten moj workoholizmus je strasny, len ked na Slovensku je podnikanie tak narocne, ze si vobec nepomozem. Tak pekne relaxuj a uzivaj si kazdu volnu chvilu.... a zelam Ti pekny vecer

pointka
30. jan 2008

Tija a pijes dost vody???????
Si po ET alebo KET? Ak po ET treba vela vody pit!
Ten utrogestan si nekonzultovala, ci nevymenit za duphaston?

Ja som mala taky nejaky spaci den. Strasne sa mi chce spat a okrem toho mam tvorivu pracu, takze som uplne vymetena dnes a nie a nie nieco vymysliet ☹
Jedine na co sa tesim dnes je postel 🙂
A myslienky? Snazim sa ladit pozitivne, pustam si prijemnu hudbu, doma sa snazim mat uplnu pohodu a citit sa dobre.
Asi to pomaha 🙂

tija28
30. jan 2008

No vody pijem tak priemerne, liter aj nieco, viac sa do mna nezmesti.
Som po IVF a zajtra si idem pre dalsie tabletky utrogestanu, lebo uz mi dochadzaju, tak sa hned spytam dokyho, co by sa s tym dalo spravit.
Som rada, ze si v pohode. Aj ja by som najradsej len lenosila v posteli, ale praca mi to nedovoli. Konecne uz teraz vecer aspon nemusim vybavovat ziadne veci v terene, uz mam len taku pocitacovu pracicku, musim len nejaku tu reklamicku odobrit, ceny upravit a tak.
Je super, ked mas tie myslienky take pohodove, vsak ? Ono je hned potom krajsi den..... 😀

petkaerdal
30. jan 2008

Ahojte,Tija,kedy ides na krvicku? drzim palceky,daj vediet potom
ja uz papam estrofem a pripravujem perinku pre moje malicke...

pointka
30. jan 2008

tija a tebe nepovedali ze po IVF MUSIS PIT 4-5 LITROV DENNE???!!!!!!!
To preto si nafuknuta a boli ta brucho!

pointka
30. jan 2008

tija aj ty robis s reklamou? 🙂
Petra kedy ides na KET?

gabika24
30. jan 2008

ahojte babulky.
paci sa mi vase pozitivne myslenie - moooooooooooooooooooooooc - presne tak som to myslela.
veru tija, musis vela pit. drzim ti palce na pondelok a ak to nahodou nevyjde, tak ti budem drzat palce dalej, lebo raz sa to urcite podari. 😉
pointka, ziadne negat. myslienky, ved aj ty musis zdvihnut statistiky ket - samozrejme spolu s petkou. 😀 a s ostatnymi Ket-ackami.
nebojte baby, dockate sa toho ruzovuckeho stastia v perinke.
ja menozem byt teraz dlho, pretoze sa musim venovat tomu mojmu stastiu... - teda tym dvom (mala a manzel), pretoze sa ma dozaduju a su tu aj nasi.
pekne dnicky, pozitivne myslienky, hlavne oddych a pohoda... 🙂

petkaerdal
30. jan 2008

Poisntka,v stredu sa mam prist ukazat,ako rastie sliznica,no a podla jej vysky sa asi naplanuje transfer...bojiiiimmmm ☹
gabi,ka nemam pozitivne myslenie

gabika24
30. jan 2008

blaznis? - toto tomu malemu prckovi nemozes urobit.
neboj, sliznica bude ok....
hlavne, aby sa to male rozmrazilo.
ono bude bojovat, musis aj ty!!!!!!!!!!!! pekne chystaj perinku, aby sa mu v tebe dobre buvkalo. 😉

pointka
30. jan 2008

petra neboj 🙂 udajne pomaha na sliznicu alchemilkovy caj a skus pupalkovy olej vo forme toboliek.

petkaerdal
30. jan 2008

bojiiiiim...alchcemilkovy caj mam aj doma,len ho nepijem,asi zacnem...

pointka
30. jan 2008

zacni 🙂 a mas problematickejsiu sliznicu? ja ano ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre