ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lea231
9. okt 2012

@martinazvo sme na tom uplne rovnako ale mam uz za sebou aj diag. laparoskopiu (27.9.) chodim tiez k MUDr. Hruzikovi a nemusis sa obavat. zvladnes to a dozvies sa ako si na tom. cakala som vacsiu bolest ale po prepusteni a odozneni infuziek som nemusela siahnut ani raz po lieku 🙂 drzim palce.ideme vo stvrtok podpisat ziadost na poistovnu kvoli IVF.

martinazvo
10. okt 2012

@lea231 ahoj, tak super... ja som sa dnes dozvedela ze my si na ziadost este pockame - mm ma problem s prolaktinom a musia pockat na vysledky magnetickej rezonancie a rozhodnutie o liecbe od endokrinologicky, co je dalsi mesiac zdrzanie ☹ az potom da zaverecne stanovisko urolog z centra... tak ale musime bojovat, ja si zatial absolvujem toto a uz budeme len cakat ☹

micak
19. okt 2012

Ahojte, prvé 2 cykly liečby som brala clostil + pregnyl. Teraz, 3. a posledný (další bude laparka) mám už len clostil+duphaston+estrofem. Duphaston užívam odo dnes s tým, že ovuláciu mi dr vyrátal na pondelok. Máte niekto skúsenosť s takouto liečbou? Lebo úprimne, prekvapilo ma,že mi nedal pregnyl (alebo ovitrelle), povedal len, že netreba, že sliznica je pekná a podporíme ju duphastonom... dakujem za odpovede!

saxana36
19. okt 2012

@micak opytam sa preco si nebola najprv na laparke?

micak
19. okt 2012

@saxana36 mna sa nepytaj 🙂 ja som chcela, resp. navrhla som mu, ze mozme skusit laparku, nebojim sa, chcem vediet presne na com som. a on, ze je to zasah do organizmu a skusime najprv 3mesacnu kuru s clostilom. Vies co verim mu, takze som sa nechcela domahat niecoho..ak sa teraz nepodari s krasne vysokou sliznicou, tak podla mna budu nepriechodne vajickovody, lebo ovulaciu mavam krasnu s clostilom, aj mm jeuplne ok.

saxana36
19. okt 2012

@micak ja som bola na iui a nevyslo,mala som ist na ivf zrusila som to , zmenila som centrum isla som do GYN Fivu a ako prve ma dr.poslal na laparku a mesiac po nej som oteh. a mam trojmesacneho drobceka, mala som pocit ze v mojom pripade to bolo o peniazoch, najprv drahe lieky a potom sa uvidi,ale to je len moja skusenost

micak
19. okt 2012

@saxana36 no a prave aj tvoja skusenost je jednou z tych, kvoliktorym som chcela najprv laparoskopiu. ak pre nic ine, tak sa apson presne zisti co sa tam dolu deje. Ja som zatial velke peniaze za lieky neplatila, ale keby ma hned posle na IUI, alebo IVF tak budem razne oponovat, ze najprv laparku. Tak pevneverim, ze mi to pomoze a ukoncim rok s // 🙂
gratulujem inak, ze sa deticky podarili 🙂
mozem sa spytat, ake problemy si mala? ja mam pcos...

saxana36
19. okt 2012

@micak dakujem,v podstate mal problem moj partner,ale kedze po prefuku sa to podarilo tak vlastne ani neviem kto z nas mal problem.prajem ti nech ti čiarky vyjdu 😉 a hlavne nech je to bez zbytocnej chemie

siinda
19. okt 2012

ahojte, som rada,ze som nasla tuto diskusiu, ja chodim do gyn fivu k Mudr. Harbulakovi a uz som 3 ti den na hormonalnej stimulacii,,je to strasne vela injekcii a mam strach s reakcii ,,nemate niektora skusenosti?

lovela1
19. okt 2012

@micak Ja som mala ivf v ISCARE pred 12 rokmi,vtedy ešte nemali zmluvy s poistovnami takže sme to platili keš.A mala som predtým robený prefuk vajcovodov,laparku i operačne odstránený myom z nmaternice.Ivf bolo úspešné.Na základe dobrých skúseností som ISCARE odporučila i pár známym.Ich spatná vazba nič moc-nepáčil sa im prístup lekárov,niektoré išli radšej do Gynfivu.Chcem ta povzbudit,sestra už dlho túži po bábetku-mala 1krát ivf v Iscare-neúspešné,2krát ivf v Gynfive-neúspešné,ptom 1 krát ET v Reprofite v Brne-tam má potvrdenú tehotnost,teraz je v 7týždni,práve dnes má ultrazvuk na potvrdenie akcie srdiečka,pevne dúfam,že to bude O:K:Tu u nás v dedine poznám 3 kočky,ktorým sa to podarilo až v Brne.Ja ti želám,aby sa ti to teraz podarilo,aby si prežívala tie najkrajšie vianoce v živote

cayrez
19. okt 2012

Babule, neviem ake mate skusenosti s MUDr. Marsikom.. ja som bola jeho pacientkou, kym som zila v BA, vtedy som mala 21, 22 rokov. Platila som si evidenciu karty unho v Prosanuse. Po mojich viacerych naliehaniach, ze sa mi nieco nezda, mi konecne urobil vysetrenie na HPV, aj mi krcok zoperoval. {neviem ci to bolo az tak nutne ako ma do toho tlacil} Vsetko prebehlo v ISCARE bez problemov. Len som sa zobudila na stole tesne pred koncom operacie. {Pamatam si este hlas anesteziologa ako hovori SME HORE a Marsikove slova A KONCIME}. Pristup nic moc. Asi preto, ze som mu nedoniesla darcek. kos ako pacientka vedla. Operaciu som si platila cash {7500SKK}. Horsie to bolo s vysledkami, ktore mi nechceli na klinike dat do ruk a MUDr. Marsik sa odvolaval stale na to, ze som si ich mala vyzdvihnut ja sama. Akokolvek to bolo, vysledky stratil a s nimi aj vsetku predoperacnu dokumentaciu, kde som mala zisteny selest na srdci a respiracnu arytmiu. Neskor som mavala pravidelne cysty na vajecnikoch. Vzdy striedavo. Neskor ked som mala velke bolesti a prisla som na vysetrenie z dovodu vylucenia gynekologickeho povodu, vysmial ma a po vysetreni velavyznamne poznamenal, ze ved to hovoril, ze to nie je gynekologicke. Lenze papier potrebujete vzdy, kvoli inym oddeleniam predsa.
Skratka, nie je zly lekar, ale je arogantny, povysenecky.... Pokial sa zena nesnazi otehotniet, tak prenho nic neznamena, pretoze mu z nej netecu peniaze.
Este chcem podotknut, ze som zdravotak a som nesmierne rada, ze uz davno nie som jeho pacientkou.
PS: Vysledky sa nikdy nenasli a ked som sa MUDr. Marsika pytala, ze teda ako dalej, ci budem v poriadku,.. odpovedal mi len.. tak snad je to v poriadku, no. FAKT "ODBORNY" PRISTUP. 😠

ada83
19. okt 2012

@cayrez ahoj tak to ti nezavidim dr. Marsik uz nie je v iscare takze neviem ani aky je par krat som ho tam videla ale moc sami nepozdaval

cayrez
19. okt 2012

@ada83 ani sa necudujem, ak bol takto zodpovedny ku svojej praci a pacientkam, necudujem sa, ze pre ISCARE uz nepracuje. Klinika si predsa musi idrzat svoje dobre meno, inak pride o klientelu. Hlavne ked je to vsetko take drahe a jedna sa tam o dost podstatne a intimne zalezitosti.

ada83
19. okt 2012

@cayrez on presiel na antolsku do toho noveho caru ako vidim mas 1 dieta to mas po ivf?
Ja musim povedat ja tam chodim k doktorke a ku vsetkemu mi dava spravu ci z laparky alebo z iui

katulka25
20. okt 2012

Ahojte dievcata, aj my chodime do Iscare BA, som uz po 3 potratoch a pri dalsej mrche idem na stimulku a IVF. Len mam trosku obavy ako to zvladnem, hlavne sa bojim toho syndromu. viete mi povedat, comu sa treba vyhybat? A este otazka, s puregonom zacnem zaroven uzivat aj predison. a pocula som ,ze ked sa uziva predison, tak sexovat sa moze len s kondomom, aby sa netvorili protilakty. je to pravda? Dakujem

chilinkaxxx
20. okt 2012

my chodíme k Petrovej a ako naschvál je teraz 3 týždne na nejakom kongrese, pred odchodom mi nasadila duphaston, že do 25.10. príde ms a začíname stimuláciu a mne ms prišla už dnes 😢 😢 navyše je víkend, injekcie sú ešte v lekárni a teda budeme musieť asi zase čakať na ďalšiu ms ☹ čítala som, že ms má prísť až po duphastone, tak prečo prišla skôr? My sa na to prvé ivf asi ani nedostaneme...

mili78
20. okt 2012

@katulka25 ...vsetko ti povedia, poučia ta 🙂 ale treba hlavne vela pit, aj 4l za den...ale ja som to aj tak dostala, ak to mas dostat, dostanes to 🙂 ale neboj, vsetko ti napisu

katulka25
20. okt 2012

@mili78 ahoj a je to potom uspesne ked to dostanes? ach jaaj, no zatial som bola len na vysvetleni ako si podavat puregon. ms ma prist v pondelok, tak uvidime. a ty si na tom ako?

mili78
20. okt 2012

@katulka25 ...vravi sa, ze ak dostanes OHSS tak je vacsia sanca, ze to vyslo...ale moj pripad to nebol :( ja som extra pripad 🙂 momentalne sa zotavujem po operacii a asi v novembri, alebo v decembri nas caka druhy pokus

katulka25
20. okt 2012

@mili78 fiiha, tak to som nevedela, ja som myslela, ze tym padom to je zle. a po akej operacii si, teda ak sa mozem spytat?

mili78
20. okt 2012

@katulka25 ...nie nie, vela zien, ktore dostali OHSS mali pozitivny testik 🙂 museli mi odstranit vajcovod, nakolko bol upchaty :(

lucia2505
20. okt 2012

@chilinkaxxx ahoj, ja tiež chodím k Petrovej a tiež mi nasadila teraz Duphaston predtým než začneme stimulovať, mám ísť k nej 29.10. to bude prvý deň ordinovať. Mne povedala, že ms má prísť buď 48 alebo 72h po dobratí duphastonu. A brala si to presne každých 12 hodín? Ja teda neviem, ale ja mávam vždy presne, tak dúfam, že po duphastone bude tie presne.

katulka25
20. okt 2012

@mili78 a kvoli tomu sa to ani nepodarilo? a ku ktoremu dr. chodis? ja k Valkymu. No tak snad ti to teraz vyjde. Drzim prsty

chilinkaxxx
20. okt 2012

@lucia2505 hej, dvakrát denne jednu tabletku. Neviem ale na čo mi to dala, veď som ju dostala takmer na deň presne ako som mala - dnes, a mala som zajtra...pričom mi povedala, že ju dostanem až 48 až 72 h po poslednej tabletke...ach jaj.

mili78
20. okt 2012

@katulka25 ... to nikto nevie, kvoli comu to nevyslo...aj to mohla byt jedna z moznosti, ale nikto ti nepovie presne. Chodila som tiez k docentovi, ale presla som k Dr. Petrovej...tak snad nam to vjyde obom 🙂)

katulka25
20. okt 2012

@mili78 Tak drzim prsty. a kedy si bola na IVF?

mili78
20. okt 2012

@katulka25 .... pred rokom...samozrejme aj ja ti drzim palce a neboj sa toho OHSS 🙂

katulka25
21. okt 2012

@mili78 Dakujem si zlata. a teraz sa chystate opat?

mili78
21. okt 2012

@katulka25 ..ano v novembri, alebo v decembri 🙂

katulka25
21. okt 2012

@mili78 jeeej, tak to mozno podobne, ale nam to skor vychadza na zaciatok novembra 🙂
a este mam dotaz, ten syndrom sa kedy najcastejsie vyskytuje?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre