ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
21. jan 2011

@lienka6246
no ja som bola na odber 2 júla a transfer som mala 5 júla 🙂 No je možné že sme sa aj stretávali na chodbe 🙂
No ja to už mám isté že keď budeme chcieť druhé mimi tak jedine cez Iscare.. Mám totižto nepriechodné vajíčkovody 😒
Ale našťastie máme ešte 7 snehuliačikov 🙂
Ale možno budete mať šťastie a podarí sa vám druhé mimi aj normálne 🙂

@mili78
neboj sa 🙂 Ja som strašný poserko čo sa týka injekcií 😀 Normálne som bola schopná ešte aj vyjednávať keď mi mali brať krv alebo niečo pichnúť 😅 😅
A toto sú malé tenké ihličky 🙂 Ani nebudeš cítiť 🙂

lienka6246
21. jan 2011

@sakura tak ja som bola skor 28.06.
my sme nemrazili nic lebo sa podarilo iba jedno oplodnit, to mi dali a to za chvilu vykukne na svet 😉
ale hovorit teraz o druhom este nechcem, vobec neviem ako zvladnem toto prve materstvo, niekedy mam az nocne mory ci vsetko budedem mat, ci bude dieta spokojne a ako to cele s muzom zvladneme 😖 ale verim ze dobre, len stresujem (som taka povaha 😀 )

mili78
21. jan 2011

@sakura ....dakujem za povzbudenie 🙂 snad to nejako teda zvladnem...a ako casto si tam musela ist pokym ti odobrali vajicka a spravili transfer? ja totiz neviem ako sa stale vykrucat v praci.. ☹ ...nechcem totiz aby to v praci vedeli, ze co podstupujem 😒

lienka6246
21. jan 2011

@mili78 to poznam. ked som si mala pichnut prvu injekciu sama doma trvalo to dost dlho kym som nabrala odvahu ale bolo to v pohode. je to divny pocit, no dalo sa. mam kamarata cukrovkara, ktory sa takto "opichava" viac raz za den a on ma posmelil, ze sa to da. Je to len par dni a za ten pocit co pride potom - myslim uspech to isto stoji 😉

bibi24
21. jan 2011

@mili78 Ahoj 🙂 Ako pisala Sakura, fakt tie injekcie su z toho celeho to najmenej 😉 Ja som sa tiez bala, ale prisaham, ze to ani necitis. Ked sa niekde udries, tak to boli 100 krat viac 😉 Ja som stale pichala 2 denne a ku koncu mi este aj kazdy den brali krv a v pohode 😉
No a pocet navstev zavisi od toho, ako to cele prebieha, ci hladko, alebo nie. Mne to az tak hladko neslo, mala som OHSS, takze ja som tam do odberu bola presne 7 krat za 11 dni, co trvala stimulka, ku koncu ma musel Dr. vidiet kazdy den. Potom na 11. den vecer Pregnyl, jeden den pauza a odber. Ale aj dlzka stimulky je rozna, zalezi od toho, ako vaja rastu. Kamoska, ktora mala hladky priebeh tam bola cca 3 - 4 krat.
Ja som tam este chodila aj po odbere - 2 krat, ale to vsetko kvoli tomu hyperstimulaku.

A k tej praci - ani ja som nechcela, aby to vedeli. Aj ked po tych navstevach tolkych musis nieco povedat, aspon cast, takze mozno sa uz tak ci tak dovtipili. Ja som iba povedala, ze mam nejake zdravotne problemy, ktore si momentalne vyzaduju castejsie navstevy u lekara.

bibi24
21. jan 2011

@lienka6246 Tak gratulujem, ze to vyslo na prvykrat 😉
My sme take stastie nemali ☹
A ak sa mozem spytat, aky velmi zly spermiogram ste mali? Lebo my tiez mame dost zly....

kaciatko81
21. jan 2011

@mamartinka ono kazda nemocnica ma trosku ine postupy, ale myslim, ze nikde to nie je nadlho. urcite to zvladnes.
@mili78 ahoj 🙂 neboj sa, zvladnes aj injekcie 😉 najhorsia je prva 😅

lienka6246
21. jan 2011

@bibi24 dakujem a verim ze aj tebe sa podari.
manzel ma vsetky tie zle slova (okrem azospermia) , boze ja si to uz nepamata ☹ ale znamenalo to ze ma malo spermiii a tie co su, tak su malo pohyblive zo strany na stranu a este maju aj zdegenerovane hlavicky , no vsetko zle a pri nejakom pocitani vo stvorci mal tam len jednu. aspon tak nam to vysvetlila embryologicka, ze z jeho spermii ma len jednu dobru. preto aj ked mi oplodnovali 7 vajicok, tak len jedno sa podarilo.
a teraz tam ma nieco zamrazene, lebo jemu sa to kazdym polrokom zhorsovalo, takze ak by uz dnes nemal nic, je tam aspon ta "jedna" zamrazena 😎

bibi24
21. jan 2011

@lienka6246 Aha Leni (dufam, ze si Lenka 🙂) rozumiem. No u nas je to o nieco lepsie - ma tiez OAT (oligoastenoteratospermiu), ale pocet asi 500 tisic 1 ml, morfologiu nema az taku zlu a pohyb je vacsinou do stran. Takze sice zle, ani nie katastrofa.
Verim, ze snad. V pondelok by som mala zacat uz druhe ivf, dufam, ze uspesnejsie 🙂
Vam sa to inak krasne zadarilo, ze jedno oplodnene a to sa aj vyvijalo, uchytilo 😵 Skvele.

lienka6246
21. jan 2011

@bibi24 no som Alenka ale v pohode 🙂
a su to tie slova ako si napisala OAT, priznam sa ze vtedy ked sme to riesili som to vedela ale dnes sa snazim na to nemysliet.
Ale my sme naozaj vzorovy priklad ze aj z toho najhorsieho sa to da. Inak ja som mala este aj PCO syndrom a operovali ma a mame s muzom trochu aj nadvahu 😎 a vtedy som bola dost silny fajciar aj manzel, takze naozaj my sme patrili k tym nie moc zdravozijucim
Netreba dufat ze to vyjde ale treba si povedat urcite to vyjde 😉 s takym pocitom sme sli aj my ze isto to bude a bolo.
drzim vsetky placeky a daj potom vediet.

sakura
21. jan 2011

@lienka6246
aj ja sa obávam ako to všetko bude 🙂 Ale myslím si že to každá žena má také obavy 🙂 Mne sa už aj snívajú všelijaké blbosti.. OMG🙂 Buď ma zobudí malá že kopcuje alebo sa mi sníva nejaká blbosť.. Každopádne som už každý deň cca o 4- 5 ráno hore 🙂 To mávam suché nácviky na vstávanie 🙂)

@mili78
neboj, zvládneš 🙂 Ja som si ešte mesiac po odbere musela ďalej pichať Fraxiparín a chodiť do Iscare na infuzky - drapol ma Ohss 😠 No ja som tam bola počas stimulky cca 5 krát... A to sme od BA nejaké 2 hodinky autom.... 😒
A ku komu chodíš?

@bibi24
Ahojky 🙂 Straaašne držím palčeky nech to tentokrát vyjde 😵 😵 😵

mili78
21. jan 2011

@lienka6246
@bibi24
@kaciatko81
@sakura ....dakujem vam za povzbudenie babenky....tak ja tam idem....potom napisem, ze ake lieky mi dal 😉

bibi24
21. jan 2011

@lienka6246 Jaaaj, prepac, ze som to trocha skomolila 😀 To som odvodila od toho nicku 😉 Ale tak aspon som nebola uplne mimo, Alenka 🙂

Sakura.... dakujem za povzbudenie baby, aj ja velmi verim, ze tentokrat budeme uspesni 🙂 Urcite podam priebezne spravy 😉

fibi21
21. jan 2011

@matahacik tak ako si dopadla s pracou nieco nove ....co konkretne hladas ?

kaciatko81
21. jan 2011

@mili78 tak ako si dopadla?
@bibi24 jasne, ze budete uspesni. viem, ze je to tazke a sama neviem ako to zvladnem, len viem, ze nam to vyslo vtedy, ked som o tom ani na 5 min nezapochybovala (samozrejme nie je to zaruka), tak skus... 😵 ja sa potom pridam

andysok
21. jan 2011

@lienka6246 mozem sa opytat a teraz chodis aj na kontorlu k Dr.Petrovej, alebo k svojmu staremu gynekologovi ? 🙂

andysok
21. jan 2011

@mamartinka a tebe budu robit laparku v Iscare? mne robili laparku v Iscare rano som prisla a o 15 som sla domov, aj to by ma boli pustili skor ale mna to bolelo dost.......tri dni som chodial v predklone ako ma to bolelo,,....

lienka6246
21. jan 2011

@andysok ahoj, tam sme skoncili, ked som bola v druhom mesiaci a potom som presla k rajonnemu gynekologovi. Neviem ci je tam moznost aj ostat ako klasicka pacientka, to som nikdy nezistovala. Takze uz som tam odvtedy nebola.

andysok
21. jan 2011

@lienka6246 čiže ty si sama od seba povedala dost, ci ta ona nasmerovala?

lienka6246
21. jan 2011

po 2 tyzdnoch som sla na krv, potom volali ze som tehotna a o 2 tyzdne ma objednala na UZV. Potom som tam sla este asi 2 krat (po dvoch - troch) tyzdnoch a potom mi povedala ze mam sa hlasit o obvodneho a to som bola vlastne cca v 10. tyzdni (som kukala do papierov), lebo hned od zaciatku vravela ze do 3 mes. je riziko (ale to u vsetkych tehotnych) a preto treba specialne UZV a prehliadky no a potom ked sa udrzalo, uz som presla na normalnu dokynu.

mili78
21. jan 2011

@kaciatko81...ahojte...takze mi nasadil pan docent Bravelle...nejaku konskú dávku ako som sa docitala v navode...vravel mi, ze si mam denne pichat 3 ampule ☹ .....a ja som myslela, ze su k tomu pribalene aj ihly....to dostanem normalne v lekarni tie injekcie s ihlami? ake si mam pytat?

zabkalucy
21. jan 2011

@matahacik
@sssilvy
@holly74 Ďakujem pekne, ste zlaté, že ste na mňa mysleli, takže hlásim, že sa nám ujal jeden drobček a už mu aj srdiečko začalo biť, stráááášne moc sa teším, dúfam, že všetko dobre dopadne a o 9 mesiacov sa budeme tešiť z nášho prvého bábätka 🙂)) Všetkým snažilkám prajem, aby sa dočkali svojich vytúžených detičiek,vela šťastia baburence 😉

diankas
21. jan 2011

@mili78 ahojky. no ak si to budes pichat sama, alebo ti to bude pichat niekto znami, tak si musis kupit aj ihly aj striekacky (tak ako ja...som si pripadala ako narkoman s takym mnozstvom 🙂 ).....ale ak budes chodit do Iscare, tak si to nemusis kupovat...tam ti to pichnu...aku velkost ihly a striekaciek ti poradia v lekarni na zaklade tych injekcii a mnozstva...neboj to je myslim zatial to najmenej....🙂 drzim palce

diankas
21. jan 2011

@andysok ahojky...no dnes som bola na odbere a teda ti poviem nic moc..ta rychlost ma dost prekvapila, ale ta bolest...este aj teraz ju trochu citim...ale tak jasne, ze u kazdej je to ine...tak som zvedava ako mi bude zajtra...🙂 len dufam, ze ten transfer bude menej bolestivy...kedze som dost citliva na vajecniky...🙂 ale aj tak ti moc dakujem...

mili78
21. jan 2011

@diankas .... Dianka dakujem 🙂 aj ja ti drzim palce 😉 ....a pichat sa musi v rovnakom case, ci je to jedno?

andysok
21. jan 2011

@diankas neboj o tom transfere ani nebudes vediet bude to za nula minut, 10minut polezis a ides domov, uvdiis boelst citis len koli tomu ze nevies co ta caka a zo stresu 🙂 hlavu hore 🙂

matahacik
21. jan 2011

@zabkalucy supeeer 🙂 🙂 🙂 🙂

sakura
22. jan 2011

@mili78
pichať by sa malo približne v rovnakom čase 🙂
A od kedy si máš pichať?
Tie lieky čo ti dr predpísal - už som o nich čítala ale neviem ako je to tam s ihlami.. Ja čo som mala lieky tak ihly k nim boli.. Jedno bolo dávkovacie pero - tam som len menila ihly a druhé boli s takými tenkými ihlami....Jediné k čomu som si kupovala striekačku a ihlu bol Pregnyl - ale to až na konci.. Ale v Iscare ti dajú lístok aby ti to mohli pichnúť aj na pohotovosti 🙂

mili78
22. jan 2011

@sakura ....mam zacat 2DC...budem to musiet zvladnut sama, ale tak snad nie som az taka lava...ked to ine zvladli 🙂
len preco mi dal taku konsku davku? 3 ampule denne...na pribalovom letaku je pisane, ze je to max. mozna denna davka...asi budem nejaky tazky pripad ☹ ....a mam len dve balania, ked som to ratala, tak to mam len na nejakych 6 dni...aj ty si pichala tak kratko? a aj si nieco robila aby si predisla hyper stimulaku? co tu citam, tak kazda baba pise nieco ine...jedna pise, ze treba jest vela mliecnych vyrobkov, ina zase ze vela slaneho...tak ja neviem

nemko
22. jan 2011

kocky neviete o niekom kto by podstupil v Iscare IVF s darcom?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre