ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ssegra
16. aug 2016

@melmel78 my sme isli minulu stredu vecer do nedele do chorvatska a stalo to zato..bolo teplo voda super a aj sme sa odregovali 🙂. To je skvele, ze sa ti to upravilo a hlavne ze malicka je v poriadku, to je to najdolezitejsie. Mne sa stalo minuly tyzden ked som lezala na gauci, citala a bola v pokoji tak v polke medzi pupkom a lonom som trikrat po sebe zacitila take ako keby posteklenie z vnutra a take teplo na sekundu dve. Bolo to zvlastne a nic take som nikdy necitila tak neviem co to bolo 🙂 kedy som nieco robila tak by som si to ani nevsimla. Kam by ste chceli vypadnut k moru ci tu na slovensku?

linda243
16. aug 2016

@vanda83 ahoj, áno k nemu. Ale už som to zmenila. Keby nám boli spravene skôr tieto vyšetrenia A mne predpísal fraxiparin, tak možno už mohlo byť všetko inak. Takto sme len stratili čas, kopec peňazí, nezostal nám žiaden mrazacika toho a to nehovorím O stresoch. A teraz musíme začať zase nanovo... Aj ty máš S ním už zlú skúsenosť?

linda243
16. aug 2016

@fatma1 ahoj, chodila som K Valkymu. A teraz som bola u Dr.Tazberikovej. Úplne iný prístup A hlavne hľadá príčinu neúspechu A všetko dôkladne vysvetlí.

linda243
16. aug 2016

@melmel78 Veď to, tá doktorka sa riadne čudovala, prečo nás neposlal sa tieto vyšetrenia. Imunoligiu sme mali robenu, tá bola ok. Ale keď zbadala manželov spermiogeram, tak hneď povedala, že tam mala byť hneď spravena fragmentacia Dna. Lebo, že 98% je patologických, silná mutácia...Tak uvidím aké budú potom výsledky..Dúfam, že sa S tým bude dať niečo spraviť.

vanda83
16. aug 2016

@linda243 ja som po 2och ket neuspesnych a msm ist o mesiac na kontrolu. Tak sa spytam ze ako to vidi.Neni ze zla skusenost, skor ze len cakame na ket. Ale ziadne daldie vysetrenia. Len lieky nejake sme skusali.Objednala som sa na konzultaciu do brna aby som videla co mi tam povedia. Nech mozem porovnat. A mame este zamrazene na jeden ket. Ale uvidim...co mi povie a potom sa rozhodnemem co dalej...sama neviem. Ja som mu celkom verila aj stale verim len mam pochybnosti :( taky pocit ze ci nestracam cas...vi neskusit ine pre porovnanie pristupu a tiex liecby.

melmel78
16. aug 2016

@ssegra chorvatsko je super aj my tam planujeme na tyzden 😉 . Doteraz som sa bala ist do zahranicia stale som nieco riesila. Ja tiez prave take steklenie ale po stranach nizsie od pupka. Niekde som citala ze ak su zeny stihlejsie vraj mozu citit aj skor pohyby. No ved necham sa prekvapit. Tak sa drzte a pekne tehulkuj 😉

melmel78
16. aug 2016

@linda243 tu novu doktorku nepoznam a je super ze sa pohli lady konecne. Ved si to zasluzite aby ste po tych stresoch konecne mali radost. Tak uz len aby vsetko dobre dopadlo 😉

linda243
17. aug 2016

@vanda83 To je dobrý nápad, vyskúšať aj niečo iné, aspoň môžeš porovnať. Veď aj ja som mu verila, myslela som si že bude najlepšie vedieť čo robiť.. Vždy nám povedal, že všetko vyzerá super pred vkladom, raz dokonca to skúšal aj bez liekov, bez prípravy.. Pripadalo mi to divne, ale veď on musí vedieť či robí.. No a napokon som prišla na vklad A poslali ma domov, lebo že to nevyzerá dobre... Tak zase čakať... Inak aj posledný Ket prebehol divne.Nic mi nepovedali o emryi,v akom je stave po rozmrazeni a keď doktor povedal sestričke aby mi držala pevne na bruchu sono, tak ona to pustila, dobehla, potom len priložila, ale či správne.. A to spravila 3 krát.. Pretože boli len oni dvaja pri vklade.. No úplne divné A nedali mi ani foto ultrazvuku. Keď som sa pýtala, že prečo nemám, tak mi tvrdila, že mi dala.. Potom si už nebola istá.. A práve tento posledný vklad vyšiel hneď nulovo. Vždy som mala zvýšené Hcg na 140 A 240.. Takže neviem či to aj bolo vložené správne.. Bolo to len rýchlo rýchlo... A teraz keď som porovnala prístup inej doktorky, tak to bolo vážne 100 :1. A vy máte spermiogeram v poriadku? Mne dala kópiu toho naseho, lebo predtým som ho nevidela, len nám bolo povedané, že sú tam nejaké patologicke spermie, ale to by nemal byť problém. Lenže napokon je 98% patologických A je tam silná mutácia.. Takže problém bude asi tam..

linda243
17. aug 2016

@melmel78 ďakujem pekne. Dúfam, že teraz sa už nájde príčina a posunieme sa konečne ďalej. A tebe prajem všetko dobré, veľa zdravíčka a dávajte na seba pozor ☺

vanda83
17. aug 2016

@linda243 ja som mala vklad v pohode, a bolo tam lekar a 3 sestry tak to som prekvapena. Aj foto mi dali. Akurat mi nepovedal dr. Kolko vkladame. Lebo boli v mrazaciky a jeden neprezil tak len jedno mi davali. Ale to mi povedal na mieste ked som sa opytala. Spermiogram nam robili pred rokom a bol ok, nakolko mne po stimilacii minuly rok v 09/15 vsetmo mrazili. A vklad bol az 03/16 a 07/16 a bez uspechu. Ja mamnpronlem so sloznicou. Prvu krat hcg zvysene ale nic z toho a druhy kray mi nepovedali ze kolko bolo. Do brna potrebujeme spermiogram aktualny tak sa muz objednal do ineho car a tam mu ho spravia. Nechxeme to robit v iscare, lebo co im poviem na co. Akurat mi vraveli nech dojdem po 2 mensatruacii...tak pojdem a uvidime

linda243
17. aug 2016

@vanda83 no ved to, pri prvých dvoch vkladoch tam boli vždy štyria. A priebeh bol iný, no tento posledný bol divný, len som kukala čo tá sestricka stvara... Čo už.. Uvidím ako dopadneme V pondelok na genetike a potom uvidíme čo ďalej.. Či to stihneme ešte tento rok ďalší cyklus, alebo až V novom roku.. Držím palce, nech vám to dobre dopadne a daj vedieť ako si pochodila V Brne

gabika2015
17. aug 2016

@vanda83 ahoj, len by som Ta chcela povzbudit. Dobre robis, ze ides do Brna. Ja som povodne tiez chodila do IS Care BA k Valkymu. Nebola som s nim vobec spokojna, nikdy mi nic nechcel poriadne vysvetlit. A navyse dobre vedel, ze mam problemy s imunitou, ze mam zvysene cytokiny, ale nikam ma neposielal, nedal mi na to ziadne lieky. Ja som sa o tych cytokinoch dozvedela az zo spravy, ktoru som si vypytala, lebo som chcela ist na repro imuno, sama som si to vybavila. Isla som teda na repro imuno, tam mi velmi pomohli a potom som uz pokracovala v Brne. Tam sa nam vydaril 3. vklad (mala som problemy aj s mocovym mechurom a so zubami). Je tam uplne iny pristup. Mladi ale skuseni lekari, ktori Ti vsetko vysvetlia, komunikuju s Tebou aj mailom, hladaju pricinu, nedavaju stale tie iste lieky, ale skusaju rozne variacie, fakt sa velmi snazia pomoct. Budem aj Tebe aj ostatnym babam drzat palce! Problem mozno ani je v centre, ale v lekarovi. Drz sa 🙂

kaciatko1104
17. aug 2016

@melmel78 tak ja zasa negatívne. Už vôbec neviem čo mám robiť.

melmel78
17. aug 2016

@kaciatko1104 jejdaaaa preco 😒 . Nevymenis lekara? Mozno pomoze iny postup a na nieco pride. Hmmm?

cervenakarkulkabezvlka
17. aug 2016

,,ziadost schvalena 🙂

kaciatko1104
18. aug 2016

@melmel78 no rozhodli sme sa že aspoň rok tomu dáme pokoj už som vysilena aj partner a tiez musíme nasetrit peniaze. Potom možno Brno

fatma1
18. aug 2016

Baby, prosim Vas, tie co ste stimulovali, alebo stimulujete teraz v Iscare....ked stimulujete, kedy, resp. v ktore dni cyklu chodite na uzv kontroly? a kolkokrat?
a beru Vam aj pokazde krv, aby odsledovali hladiny hormonov z krvi?
pytam sa preto, lebo v Brne iba uzv kontoly, ziadna krv a to sa mi zda ozaj nedostatocne..
dakujem za odpovede

ssegra
18. aug 2016

@fatma1 mne nikdy nebrali krv pocas stimulacie ani ked som chodila do Iscare v BA a ani v reprofite v Brne.

fatma1
18. aug 2016

@ssegra Ano, viem, chodim tam, preto sa pytam ako je to inde, resp. ako je to v Iscare.
Ja ked som bola na 1.ivf este v roku 2009 v Gynfive, tak tam brali aj krv pokazde.
A citala som si forum a ceske centrum Helios a este jedno, zabudla som ktore, okrem uzv kontrol beru aj krv na odsledovanie hladin hormonov.

melmel78
18. aug 2016

@kaciatko1104 ano ak to tak citite obaja tak skuste. Aj to niekedy pomoze a mozno otehotnies prirodzene medzi tym 😉 . Ja mam vela rokov tak som nemala moc cas spekulovat. Chodte na dovolenku a oddychnite si od tychto veci. Ale doktora by si podla mna mohla skusit vymenit v Care. Niekde tu dievcata pisali ze nejaka nova doktorka co tam je ma velmi pozitivny pristup. Drzte sa 😉

melmel78
18. aug 2016

@fatma1 ahojky co si ja pamatam tak krv brali len na zaciatku stimulky a pocas nej nie. Len vo vynimocnych pripadoch ak ma lekar podozrenie a stimulka nejde ako ma. Na uzv sme pri 2.ivf chodili kazdy tyzden a pred koncom stimulky kazdy 3 den cca. Podla potreby. Podla mna je to individualne u kazdeho

fatma1
19. aug 2016

@ssegra
@melmel78
dakujem Vam baby ;)

melmel78
19. aug 2016

Ahojte ja som prave v nemocnici lebo mi rano odtiekla plodova voda. Dost vela. Tak tu lezim a cakam co sa bude somnou diat. Lekary to nevidia pozitivne a davaju malu sancu ze nepotratim. Tej vody tam ostalo malo aj ked sa malo dotvara. Srdiecko malej doobeda este bilo a dufam ze aj bude bit nadalej. Mam zmiesane pocity a neviem co ma caka. Majte sa krasne a drzte sa vsetky

ssegra
19. aug 2016

@melmel78 ahoj no pre pana jana co sa to s tebou deje? ☹ tusim ti neni sudene aby si mala pokojne tehotenstvo ☹ velmi ma to mrzi, ale este nemysli na najhorsie aj ked je to urcite tazke..drzte sa s malickou myslim na vas velmi a posielam objatie 🙂

lily311
19. aug 2016

@melmel78 boože, to mi je strašne ľúto, no nič, musíš čakať a veriť, že to dopadne dobre, ja som mala prvé tehotenstvo tiež strašné, neodtiekla mi síce plodová voda, ale od 14 tt mi tvrdlo brucho, leukocyty v moči, zápal poštvy... potom som sa 24 tt začala otvárať....a stále niečo, napriek všetkému ešte stále ver, že bábo tam zostane.... Keď som bola ako v nemocke na rizikovom, čítala som článok o babe, čo jej odtiekla voda tak skoro, jej manžel pátral na nete a našiel, že sa s tým dá dačo robiť, je to už strašne dávno nepamätám si čo, ale viem, že tá baba donosila, ale neviem, či to bolo na Slovensku alebo v dákej inej krajine, drž sa aj s maličkou...

melmel78
19. aug 2016

@lily311
@ssegra dakujem za povzbudenie zatial nemam bolesti tak je dobre ale svetla krv ma desi. Dam vediet ako pokracujeme zajtra sa uvidi

joannita
19. aug 2016

v Iscare som stratila 5 rokov. Nikdy viac! P. Doc. Valky je sice zlaty, mily a chapavy, ale z toho zial neotehotnieme. Nepochybujem aj o tom ze kedysi bol fakt dobry odbornik, ved to ma slovensku cele rozbehol, ale jeho cas uz vyprsal, mal byt davno na dochodku. 5 rokov som tam len chodila a chodila a chodila a on sa ma stale len kontroloval a stale sa ma len pytal a pytal a pytal, ze co sme robili naposledy nech mu pripomeniem, nic si nepamatal, sam sa nevyznal v poznamkach ktore si urobil. Raz mal dokonca otvorenu uplne inu kartu pacientky a myslel ze je moja. Mozem pokracovat v historkach. Celkovo Iscare nefunguje, ziadna synchronizacia, lava ruka nevie co robi prava. Zial mam s cim porovnavat, bola som uz v 4 centrach.

dorotka2013
19. aug 2016

@melmel78 ach jaj... Toto vobec neznie dobre 😢...Snad to bude v poriadku... Drzim palceky, myslim na teba... Drz sa, aj ty aj babo...

linda243
20. aug 2016

@melmel78 ahoj, tak to mi je strašne ľúto. Hlavne buď silná A skús myslieť pozitívne. Držím palce, aby to dobre dopadlo.

dorotka2013
21. aug 2016

@melmel78 nieco nove? Velmi velmi dufam ze je vsetko v poriadku...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre