ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

melmel78
31. aug 2016

@fatma1 ahojcek, dakujem za mile slova a nevedela som, ze aj ty si prezila nieco velmi podobne. Na to sa veru neda zabudnut, no my zeny sme silne a musime sa vela krat tvarit, ze to bude a je v pohode. Ja planujem ist epiduralkou do toho, uz som sa tu na rannej vizite nieco doktora pytala. Rada by som na tuto vec mala co najmenej bolestive a traumatizujuce spomienky, aby ma to neodradilo od dalsieho tehotenstva. Vraj sa to da a udajne sa o tom pobavime, ked k tomu dojde. Zatial stale cakam na telefonat od doktorky, co teda robit a ako to sikovne ukoncit cim skor, nech to mam cele za sebou. Drz sa aj ty

dorotka2013
31. aug 2016

@melmel78 trva to uz dost dlho...ten pocit bolesti sa casom otupi...rozhodnutie si uz urobila, teraz este musis len zvladnut "nasledok"... Drzim palce nech to ide rychlo a najlepsie ako sa v danej situacii da... No a ja... U mna nieze KET nevysiel, mne stopli stimulku nan...uz to ani nepocitam kolky krat...stale nizka sliznica...teraz bola v pondelok 5.9mm, mala som ist na kontrolu este zajtra a dnes som zacala krvacat, 16dc 😢😢😢... Ja neviem uz kde je problem...strasne sa mi skracuju cykly a netusim co s tym...

melmel78
31. aug 2016

@srdiecko35
@nisa_666 dakujem moc, musim to nejako zvladnut. Pocas toho dlheho pobytu co som tu som mala dost casu na uvazovanie. Mam to v hlave zrovnane a mozno ma niektore zeny odsudia zato, co chcem spravit, no verim, ze robim dobre. Akurat este nemam spracovane ako to tehu ukoncit a bojim sa toho najviac, nech nemam zbytocne traumaticky zazitok a neodradi ma to od dalsieho pokusu o babatko

melmel78
31. aug 2016

@dorotka2013 pocuj a nevymenis lekara? Mozno nema dobry postup pri tebe a potrebujes stimulovat inak. Neviem ku komu chodis, ale pouvazuj. Zmena niekedy pomoze, zvol podla recenzii a vyskusaj, nech ta to zbytocne neobera o energiu bojovat dalej. Drzim palce. A ano ja tie nasledy budem musiet nejako spracovat.....cas je liek na vsetk rany.

dorotka2013
31. aug 2016

@melmel78 ved prave ze som vymenila...chodila som 2 roky do BA...toto bola prva stimulka v Brne, u dr Stecla... 😢

lily311
31. aug 2016

@melmel78 ahojky, tak dnes, keď som si otvorila pc som prvé išla na MK a dúfala som, že napíšeš lepšie správy, strašne ťažko sa mi číta, čo prežívaš, je mi to nesmierne ľúto, ale si naozaj veľmi silná baba a zvládneš to, držím ti palčeky, aby si to zvládla podľa možností čo najlepšie... viem, že táto rana sa nikdy nezahojí, zmierni sa, ale bolieť to bude stále, ale určite netreba skončiť, treba dúfať a hlavne silno veriť, že každá sa raz dočká zdravého krásneho bábätka, držím palce aby si bola najbližšie dni silná.

lily311
31. aug 2016

@dorotka2013 ahojky, je mi ľúto, že ďalšia stimulka opäť nevyšla, neviem, ako veríš/neveríš na alternatívnu medicínu, ale na ženské vecí je výborná tradičná čínska medicína, mám odskúšané na endometriozu....ak si už vyskúšala všetko, možno by si sa nato mohla aspoň mrknúť...

cicikmicik
31. aug 2016

@melmel78 ahoj nechcem sa ti do toho pliest ale nepockas este?ked bude mat vyse 500gramov uz zachranuju deticky..vies ci sa to neda natiahnut aspon do casu kedy ma sancu v inkubatore..ja sice netusim ci sa ti to da az tak natiahnut,ale uz si v 20tt tak ci by si to neskusila...prosim neber to v zlom

dorotka2013
31. aug 2016

@lily311 dakujem...nerozmyslala som zatial...brala som to tak ze chodim do CAR, snad pomozu... Ale teraz uz viem, aj dr mi povedal ze uz nemaju velmi co vyskusat, vacsinu sme uz skusili... Tak uvidim, porozmyslam aj nad touto alternativou, uz nemam velmi co stratit... Mas aj nejaky tip kam konkretne ist?

melmel78
31. aug 2016

@cicikmicik vies, toto babo aj keby sa zachranovalo, tak je tu riziko, ze nebude zdrave. 3 tyzdne bez vody znamena fatalne nasled na mentalnom aj fizyckom zdravi. Ver, ze som zvazovala vsetky moznosti. Zober si, ze som od 17tt bez plodovky a zatial ma udrziavali iba na antibiotikach, magneziu. Nic ine nemohli somnou robit, len cakat co sa udeje. Po case mi doslo co to cakanie znamena, precitala som si naozaj vela veci okolo mojho problemu a prekonzultovala s mnozstvom lekarov. Ak by bolo akekolvek riesenie, ktore by ma z tejto situacie vyviedlo, urcite by som ho nasla a nevzdala to. Niekedy sa zial v zivote deju veci, ktore nechcem brat take ako su a snazime sa pred nimi skryt. Toto je jedna z nich. Prekonala som tento fakt len velmi tazko, kym som dospela k tomuto rozhodnutiu. Este stale to v sebe spracuvam a teraz je mojim jedinym cielom to mat cim skor uspesne za sebou, aby som na to cim skor aj zabudla a mohla sa sustredit na nieco nove, pozitivne.

melmel78
31. aug 2016

@dorotka2013 jaj tak, som myslela, ze si zmenu lekara neskusala. Tak potom jedine skusat ine sposoby alternativnej liecby a potom skusit znovu KET. A mozno je to len psychikou, ta nieked fakt vela robi.

melmel78
31. aug 2016

@lily311 dakujem za pekne slova, snazim sa bojovat zo vsetkych sil. Len aby toto cele uz skoncilo, som z toho vycerpana a chcem zacat bojovat od znova.

cicikmicik
31. aug 2016

@melmel78 je mi to velmi luto aj ked ti to nepomoze..mne to zarezonovalo v hlave,lebo sme vramci praxe boli na oddeleni predcasne narodenich deticiek,a boli tam naozaj male deticky,a vtedy nam vraveli ze od 500g uz zachranuju..preto ma to napadlo a som ti to aj pisala,ale samozrejme ze si to s lekarmi konzultovala a hlavne ty vies aky je to stav a ake su sance..

ssegra
31. aug 2016

@melmel78 velmi ma to mrzi ze to takto dopadlo ☹ verila som ze sa to bude dat este poriesit ☹ prajem tebe a priatelovi vela vela sil aby ste zvladli to co vas caka...normalne som z toho smutna ☹

vernazza
31. aug 2016

@melmel78 práve beží na rádiu slovensko rozhovor s doc.Ferjancom, ktorý vyvinul unikátnu metódu amniopatch pri spontánnom úniku plodovej vody a to že akoby vyextrahuje z krvi matky plod.vodu a doplní ju do maternice.. velmi jednoducho napísané..má už asi 50 operácií za sebou, ale sám hovoril, že to nie je zákrok pre každého..lebo prežitie plodu sa im podariť môže, ale jeho zdravie ani týmto zaručiť nemôžu.. vždy sa musí matka rozhodnúť a najbližší či do toho pôjdu..tým chcem povedať, že tá najťažšia časť je to rozhodnutie, verím že ťa stálo mnoho síl.. prajem ti aby ťa v týchto ťažkých chvíľach podporili najbližší a dodali ti nádej a energiu na ďalší boj..

lily311
1. sep 2016

@dorotka2013 napíšem ip dnes, prípadne zajtra

zuzanita444
1. sep 2016

@melmel78 je mi to naozaj velmi luto :( prajem vela sil. Teraz su asi vsetky slova zbytocne, drzim silno prsty aby si mala skoro zdrave babatko.

zuzanita444
1. sep 2016

@lily311 ahoj mohla by si prosim aj mne poradit ohladne alternativnej mediciny? Bojujem s endometriozou uz dlho. Dakujem 🙂

fatma1
2. sep 2016

@lily311 Ahoj.Mohla by si aj mne prosim napisat viac?tiez s tym bojujem.Dakujem moc😻

melmel78
2. sep 2016

Ahojte, tak vcera moje dievcatko dobojovalo, prestalo bit srdiecko. Okolo obeda mi vypadla pupocna snura a uz to bolo jasne. Od 11:30 az do 2h rana sme bojovali, aby sme toto trapenie skoncili a ja som sa mohla so svojim dievcatkom rozlucit. Navzdy ostane v mojej pamati, nikdy na nu nezabudnem a verim, ze tam hore v nebicku nam posle dalsiu dusicku babatka, ktore pride coskoro

lucik284
2. sep 2016

@melmel78 ahoj, ja som tu síce relatívne nová, ale keď čítam to čo píšeš, je mi to hrozne moc ľúto. ☹ ale pevne držím palčeky aby si sa čo najskôr dala do pohody, pretože malinká už Vám určite vyberá vhodného anjelika, tak aby ho mala kam poslať.

ssegra
2. sep 2016

@melmel78 placem a neda sa to zastavit ☹ je hrozne co si musi jedna zena vytrpiet. Viem, ze teraz je akekolvek slovo zbytocne a nic nedokaze utisit tvoj zial, ale je dobre ze si sa mohla s malickou rozlucit a mozno aj to ti pomoze sa rychlejsie z toho dostat. Velmi ti drzim paste aby si sa co najskor dala do poriadku a opat skusila dalsi vklad a tentokrat s uz stastnejsim koncom. V nebicku mate anjelika, ktory bude na vas davat pozor. ☹

wildstorm
2. sep 2016

Ahojte, mam za sebou jeden cyklus vo ferticente, kde som mala podla vsetkeho kratky protokol (nikto mi to nepovedal, ale odber vajicok sa robil dva tyzdne po zacati stimulacie a vklad bol o par dni na to), mala som len 3 vajicka a 1 sa podarilo oplodnit, no neuchytilo sa. Teraz rozmyslam, ci neist skusit ine centrum, kedze to nedopadlo dost dobre - uz len co sa stimulacie tyka.

Viete mi povedat vase skusenosti s ISCARE - pristup doktorov, ci sa riesi a hlada aj pricina neplodnosti alebo sa ide rovno na samotny vykon oplodnenia a ako je to cenovo - v porovnani s ferticentom su tam dost vysoke poplatky aj poplatky za vykony, ktore sa vo ferti neplatia (aspoň tak mi to príde, aj keď sa do všetkých tých úkonov nevyznám).

Skusala som chvilu na tomto fore hladat, ale uz je to tu dost neprehladne. Dakujem. 🙂

linda243
2. sep 2016

@melmel78 Ahoj,to sa ani nedá opísať,ako strašne mi to je ľúto 😢 Je to veľmi smutné,že si si musela niečim takým prejsť... Žiaľbohu život je nevyspytatelný...Pevne verím,že čoskoro sa zadarí a v zdravý donosíš krásne babatko 🙂 Držím palce

dorotka2013
2. sep 2016

@wildstorm kratky a dlhy protokol sa lisi nie v tom na ktory den mas odber,ale na ktory si zacala stimulovat...ked zacnes 2dc tak je kratky, ked zacnes uz cyklus pred odberom, vacsinou okolo 20-21dc tak to je dlhy protokol... Pocet vajicok zavisi nielen od stimulacie ale aj od problemu ktory mate, od toho kolko mas rokov, od AMH...ja som mala vysoke davky hormonov a tiez som mala len 3 vajicka... Iscare tento rok zvysil dost vyrazne ceny, neviem to porovnat, vo Ferti som nebola, skus si pozriet cenniky na nete... A co sa pristupu tyka, tak to je asi rozne, ja som so svojou dr spokojna, viem ze urobila vela aby nam pomohla a napriek tomu sa zatial nepodarilo...

lily311
3. sep 2016

@melmel78 Je mi ľúto, ani neviem čo napísať, ale treba sa s tým zmieriť a aj zistiť príčinu, aby si pri ďalšom tehu nebola ako na tŕňoch, hlavne, veľa, veľa, veľa síl do ďalšieho boja a aby si čoskoro držala krásne zdravé bábätko.

wildstorm
4. sep 2016

@dorotka2013 dakujem. Tak som mala kratky, podla toho, co poses. No ved mam pocit, ze mi porobili testy, ale stimulaciu vzhladom na vysledky nenastavili spravne. Som aj po laparke na endometriozu, mam podla testov znizenu cinnost vajecnikov a alergiu na spermiu. No nic viac mi k tomu nepovedali. Ako by to vobec nezohladnovali.

dorotka2013
4. sep 2016

@wildstorm ked mas znizenu cinnost vajecnikov tak mozno preto si mala len 3 vajicka... Mne dr hned na zaciatku povedala ze mi da vysoke davky hormonov, ale nie uplne najvyssie, ze uvidime ako zareagujem a pri dalsom pokuse uz budeme mudrejsi... Aj oni nastavuju liecbu odhadom, kazda reagujeme uplne inak aj napriek rovnakej diagnoze napriklad... Nie vzdy to vie ten dr urcit spravne hned na prvy krat, je to aj trosku o stasti...

wildstorm
4. sep 2016

@dorotka2013 Dakujem za rady. Vyskusam teda este vo ferti, co mi navrhnu, ci budu mat hlavne snahu prisposobit stimulaciu.

dorotka2013
4. sep 2016

@wildstorm jasne...treba sa porozpravat, uvidis co navrhnu... Ked sa ti to nebude pacit alebo z toho nebudes mat dobry pocit, stale mozes odist... Drzim palce 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre