ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

gabika24
4. mar 2008

ty ju ani nepotrebujes, kedze mas zamrazene aj blastocysty...

pointka
4. mar 2008

tie mi nebudu rozmrazovat, lebo sa ani nerozmrazia ☹

gabika24
4. mar 2008

nemozes vediet. mne pri tom poslednom kete povedali, ze mi predlzenu kultivaciu neurobia, lebo aj tak su niektore uz viacbunkove

gabika24
4. mar 2008

pointka idem, zajtra sem kuknem, dam vediet, co nove. drzkaj sa... 😉

lorry
4. mar 2008

Ahojte baby nemate ani jedna co chodi do centra Iscar skusenosti s liekmi SIOFOR ? dakujem

pointka
4. mar 2008

fiha lorry a co su to za lieky?

pointka
4. mar 2008

lorry mas problemy s inzulinom?

lorry
4. mar 2008

ahoj pointka nie ja len ze mi ich chcela dat doktorka v Iscare ale ja som si ich nedala bala som sa. Ona vravela, ze ma s tym dobre skusenosti ze zena otehotni. Zevraj su na vejecniky aby zacali pracovat. Tak sa pytam ci to niekomu nedali.

pointka
4. mar 2008

hm... v pribalovom letaku je napisane, ze je to liek na diabetes, ale asi ma aj druhe ucinky, asi ako moj dexamethasone, ktory v prib. letaku nema ani pol slova o ucinku na maternicu 🙂

lorry
4. mar 2008

Neviem nasla som jednu babu napisala som jej ale kdovie ci este chodi na modrehokonika.

lenka20
5. mar 2008

ahojte, pointka - ved to nie je take tragicke, uz mas skoro 7mm sliznicku a este par dni pred sebou, to zvladnes a narastie ti krasna perinka, hlavne kludnu hlavu a transfer bude, nebojkaj 😵 ja som si myslela, ze to uz tvoj doky vzdal, ale ked ti zvysili davku tak to je OK, sanca stale je a velikaaaaaa 😵 zaujimalo by ma, preco si myslite, ze blastocysty sa nerozmrazia - ja mam 4 blastocysty a verim, ze budu OK 😉 mne v centre vraveli, ze prave blastocysty su kvalitne embrijka a maju velku sancu po rozmrazeni - pri parbunkovych embryach ani za cerstva nevedia povedat ako sa budu dalej vyvijat...

pointka
5. mar 2008

lenka, mne nebuduu tie pekne blastocysty rozmrazovat, su tri a mam este 5 prave oplodnenych, ale neviem akej su kvality. Blastocysty sa zle rozmrazuju a tipujem ze z troch prezije 0. Embryolog povedal, ze nebudu tie tri rozmrazovat, to nechaju ked tak na uplny zaver ☹
No mne Lenka povedali prave opak s tym rozmrazovanim... pravda je asi niekde v strede 🙂

Ta sliznica mi zle rastla aj pri IVF, je to este tyzdnen, tak dufam, ze tych 1,5 mm este podrastie...

gabika24
5. mar 2008

lorry, ja mam skusenosti so sioforom. ani ja som ich nebrala, lebo som sa bala a mala si vidiet, co so mnou robil valky, ked to zistil. a tom som vynechala asi 2 tyzdne...

gabika24
5. mar 2008

mam polycysticke vajecniky a mali by tomu pomoct. inac kamoska ten liek brala tiez (chodila vsak do ineho centra) a je pravda, ze otehotnela aj porodila zdraveho chlapceka.
valky sa vtedy do mna pustil, ze co a ako, ze ked mi to predpisu, asi vedia, co robia a nemam citat letak ale brat ako povedal (co mi pripadalo trochu divne, vzdy si citam letaky, uz aspon kvoli nedziaducim ucinkom) a fakt to boli nejake 2 tyzdne, lebo som nemohla ist do iscare si dat predpisat, potom mi ich predpisoval aj moj doktor. brala som ich asi pol roka a potom som isla na ivf. a nie som diabeticka...
takze neviem, mozes skusit, ale mne z nich bolo dost blbo, aj tej kocke, co otehotnela.

gabika24
5. mar 2008

inac pointka. tak ani ja dnes prilis dobre spravicky nemam- z tych deviatich odobratych vajicok boli 4 prazdne, 1 zdegenerovane, a zo zvysnych styroch sa tou klasickou oplodnili 2. ☹
ale kedze som optimista, tak verim tomu, ze su to tie spravne dve. aj tak sme chceli vkladat "len" dve a co s tymi ostatnymi, kedze to vyjde hned na prvy sup? panbozko a Helios nam urcite setria peniazky za zamrazovanie. 😀 -toto je asi ukazka toho spravneho pristupu, aj ked nie je lahky a bola som zaskocena... dohodli sme sa s manzelikom, ze keby to aj nevyslo (co si ani nepripustam), tak uz v tomto koncime, ved doma uz poklad mame a co by druhi dali aspon za jeden...

ale predsa babulky, sustredte pozitivnu energiu aj smerom do Heliosu, nech nasi krpci bojuju dalej, zajtra volam a dohodneme sa pri predlzenu kultivaciu, ci transfer - tak nech vydrzia este 9 mesiacov. 😀
dakujem za podporu.

pointka
5. mar 2008

gabika, neboj, tie 2 budu velmi silne a budu to urcite chlapci 🙂
Ty mas predsa este jeden IVF pokus? nie?
Ako a cim si teraz stimulovala?
Ja mam tiez PCO, stimulovala ma puregonom 200 denne som si pichala a zobrali mi 19 vajok, z toho 11 sa oplodnilo prirodzene, 9 prezilo, teda 5 dali na PK, z nich zostali 3 a 6 zmrazili hned tak neviem, kolko z tych 6 prave oplodnenych prezije.
Predtym ked mi robila IUI davala mi merional a ledva ledva zo mna vydolovala jedno plnohodnotne vajko.

gabika24
5. mar 2008

pointka, my uz ziadny pokus IVF nemame.
aj mala nam vysla vtedy, ked bol hradeny len 1 cyklus cez poistovnu a uz sme vkladali posledne 3 mrazaciky.
tak aj teraz to vychadza tak - posledny pokus, posledna moznost, dokonca aj transfer vychadza teraz na marec ako pri malej - tak dufam, ze su to tie spravne signaly na to, aby to vyslo. 😀
neboj, aj tebe to vyjde.
uz musim, potom este kuknem.
papa 😀

pointka
5. mar 2008

no ja drzim palce, aby to vyslo 🙂
mozno tvoje telo reaguje pod natlakom, ked mas poslednu moznost 🙂

lorry
5. mar 2008

gabika mne ich dala doktorka v Iscare -Petrova. Ja som si ich vobec nedala a od vtedy som tam ani nebola mne sa nepacil ani pristup tej doktorky je tomu 1 alebo 2 co som tam nebola a ani nepojdem. Ja by som chcela ist do Ferticentu tento mesiac tak sa uvidi. Ohladom tych liekou ani preto som si ich nedala lebo su dost tazke na zaludok a ten moj by to nezvladol. A ty si ich ako dlho brala bolo ti z nich zle pravda?

nika1980
5. mar 2008

Babeny a kolko preplaca poistovna pokusov. Pocula som ze tri, je to pravda

pointka
5. mar 2008

ano, 3 pokusy preplaca, nerata sa tam IVF stop a KET

nika1980
5. mar 2008

Pointka nemam troska jasno: co je to KET

gabika24
5. mar 2008

nika - ket je to, ked ti rozmrazuju a vkladaju embryjka z tvojho ivf (ked ti pri stimulacii odobrali vacero vajicok, tiez sa oplodnili, tak ti ich zamrazili)., cize kryo embryo transfer (alebo ak chces transfer rozmrazenych embryí). pisem ako hotentot, prepac, dufam, ze si pochopila...

lorry, ano bolo mi z tych liekov paradne zle, niekedy az na odpadnutie. ved toto je jedno z toho, co sa mi na iscare nepacilo, ten pristup (to ako mi to valky povedal a ako hovoril ine veci, prip. nehovoril).

nika1980
5. mar 2008

gabi dakujem. Ja som sa k takemu niecomu nedostala, nemali co zamrazit. Bola som rada ze aspon jedno vajicko bolo oplodnene. Ale zasa viem nieco viac 😉 🙂 🙂

lorry
5. mar 2008

Ja som bola u dokiho a pytala som sa ho na tie lieky ci su dobre ich zacat pit, ked som bola na vysetrenie a cukor mam v poriadku a on povedal, ze je to uplne zbytocne. A ty si bola aj na vysetrenie predtym?

pointka
5. mar 2008

lorry a nevies dovod preco mas tie lieky brat? co vravela dr? preco ti ich dava?

lorry
5. mar 2008

Baby ako dlho trva vsetko okolo umeleho oplodnenia aj s liekmi. Kolko asi mesiacou?

lorry
5. mar 2008

Aby som dostavala menzes bez injekcie a aby mi zacali pracovat vajecniky. A ty ako pokracujes to tak dlho trva?

pointka
5. mar 2008

no schvalenie ziadosti tak mesiac cca, potom cakas menzes, potom zacinas pichat injekcie, ja som pichala tusim 7 dni, potom si pichnes pregnyl a o 36 hodin je odber. Po odbere ides na transfer podla toho ci bez predlzenej kultivacie cca o 2-3 dni alebo s predlzenou o 5 dni. a potom o 14 dni teh. test.
Ak ti IVF nevyjde a ostali ti embrya, tie zmrazia a cca na druhy cyklus po nevydarenom IVF mozes ist na KET, tam o 1. dna beries estrofem alebo podobne, cca 14-16 dden kontrola sliznica a cca 20-22. den je transfer.
Ja som teraz 16DC a v utorok by som 22DC mala ist na transfer.

pointka
5. mar 2008

ale s tym schvalovanim ziadost je oto idividualne od centra a od poistovne.
ja mam vszp a som v iscare, mne to do mesiaca schvalili a hned som isla na ivf.
niekde schvaluju aj 2 mesiace a niekde maju poistovne limity mescane na ivf, takze si v poradovniku a cakas na mesiac, ked sa dostanes na rad...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre