ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

babulina
13. okt 2007

ahojte, necitala som celu vasu diskusiu, ale z toho co som si precitala tak vacsina riesite v iscare skor umele oplodnenie, nemate niektora skusenost s amniocentezou u nich, ako to prebieha a tak? dakujem 😉

minicka
13. okt 2007

Janis ahoj, mam podobnu skusenos s cakanim na schvalenie ziadosti a aj mna ta zenska z kancelarie stale odpinkala az nam to po mesiaci nedalo a isli sme tam osobne a vies ake bolo nase prekvapenie? Moja ziadost lezala zalozena v karte, ona to ani len neposlala. No nastastie mi to docent obtelefonoval /zlaty clovek/ a uz aj stimulujem. tak ti radim ak sa ti da chod osobne pozriet co sa deje. Drzim palce.
🙂

beke
13. okt 2007

Ahoj Janis,
ja som chodila tiež do Iscare k Ďurechovej a bola som s ňou spokojná. Mne schválili žiadosť za mesiac, neviem asi je tam iná baba, lebo ako to tu čítam nič nestíha a stále má tam vo všetkom bordel. Skús telefonovať častejšie alebo sa popýtaj v poisťovni ako sú na tom s tvojimi papiermi.
Tie zákroky, neviem či sa to dá odsledovať...pri odbere oocytov si pod narkozou a zobudíš sa až v izbe...pri transfere si hore všetko vidíš a ukážu ti to aj na monitore a dajú ti aj fotku.
Držím palce. 🙂

vikynocka
14. okt 2007

ahojte ja tiez chodi do Iscare a chcem sa spytat ci neviete ako je to so sledovanim HP v nasom a inde,ja mam problem s cystami a FSH a prolaktin a neviem ci som urobila dobre,ze som v Iscare,pretoze tu mi robia kontrolu krvi...vlastne mi po prvom stretnuti a odbere este vobec nerobili ziadne dalsie odbery iba UTZ...asi o to budem musiet poziadat sama,pocula som,ze v Gin5 robia HP stale, ake mate skusenosti?

minicka
14. okt 2007

vikynocka ahoj,
mne vobec nerobili v ISCARE HP, ja som im priniesla vysledky od mojho dr, a to im stacilo, ani pocas stimulacie mi nerobie rozbor. Akurat vcera som bola na kontrole a robili iba UTZ.

ika_ba
14. okt 2007

ahojte,
co sa tyka schvalenia ziadosti, asi to zavisi od poistovne. ja som v spolocnej a ta posiela schvalene ziadosti "pacientkam" domov. takze ja som bombardovala telefonmi poistovnu a hned ako mi to doslo, bezala som to zaniest do iscare, kde mi povedali mesiac, kedy mozem zacat stimulovat.
a hp, prepacte, pre istostu sa pytam, myslite hormonalny profil?
to, ako som zistila, zavisi od lekara. ked som chodila k docentovi, nerobil mi ho ani raz a durechova mi ho robila. takze asi tak.

janis24
14. okt 2007

vykinocka... mna hned pri prvom stretnuti durechova poslala na HP, ale do svojej nemocnice. Tam to nerobia. Ako som pochopila, je nevyhnutny kvoli spravnemu vyberu a davkovaniu liekov pred stimulaciou. A od toho sa nasledne odvija aj cena liecby.

sondulka
13. jan 2008

ahojte chcela som sa opytat ci ma niekto skusenost aj s dr.Hruzikom?

majuska81
13. jan 2008

Ahojte, ja práve odchádzam z Iscare.... A TO KVOLI LUDSKÉMU FAKTORU....Na odber alebo na ET nemozem nic zlého povedat, ale ten pristup sestier aj docenta....ze ani nepozdravi na chodbe, nic nepovie pri UTZ....A ked som sa nieco spitala sestier...pozerali na mna ako na debila a ze co ich s tym otravujem....Ja viem, majú hrooozne vela ludi a hrooozne vela roboty,ale myslim si, ze toto je velmi citlivy odbor.......tu jednoducho kazdy musi mat empatiu......
Jaj, HP som ani ja nezazila....a cudujem sa ze preco som nemala dostatok vajok..... 😠
Kazdému ale prajem, aby mal celkom iné skúsenosti a aby sa to vysnivané bábo v Iscare podarilo.... 😉

pointka
15. jan 2008

Ahojte.
Ja chodim od leta do ISCARE k Dr. Petrovej, teraz som po prvom odbere a musim povedat velmi uspesnom a musim aj cele zariadenie a hlavne Dr. Petrovu aj sestry vychvalit. Naozaj sa tam citim dobre, som prekvapena,ake vysetrenia mi urobili. Vratane neviemkolkatich HP a inych vysetreni. Chcela som si dat spravit testy na toxoplazmozu, kedze mam cicku doma, ci aj to nie je pricinou, nechcelo sa mi ist obvodnej a nemali s tym ziaden problem. Ja si so sestrami velmi dobre rozumiem, som nesmierne s nimi spokojna a vidim na Dr. Petrovej jej neskryvanu radost z uspechu, zaujem o riesenie problemu, hladanie riesenia a pod. Asi je to aj o pristupe nas ludi, nielen o ich pristupe. Pracovat s ludmi nie je lahke, ale aj ked ma clovek zle aj horsie dni, takze treba tych ludi aj vediet tolerovat.
Ked porovnam ich pristup s pristupom mojho gyn lekara tiez v sukr. zariadeni, tak to je neporovnatelne...
Ten gynekolog bez toho, aby ma poriadne pozrel mi povedal, ze si mam merat bazalnu teplotu a byt trpezliva. Az v IScare som sa dozvedela, ze ma PCO a neovulujem vobec... Tak asi tolko k lekarom.
Na iscare fakt nedam dopustit. Nepoznam ine zariadenia, nikdy som v nich nebola, ale plati, kolko ludi tolko chuti a ked si moze clovek vybrat nech si vyberie, co zrovna jemu sedi najviac. Ale nepaci sa mi ociernovanie, mozno je to len o vymene lekara a nie celeho zariadenia a nie je pekne kvoli jednemu hadzat vsetkych do jedneho kosa.

majuska81
15. jan 2008

Pointka, ked aj Teba odkopnú prvy krát, tak budes hovorit inác....Nezelám ti to.....ver mi, plakala som kvoli nim vela krát.....Ked som zavolala v dohodnutom case a poziadala o vysledok krvného testu, ci som tehu, sestra na mna zarevala do telefónu, ze co sú to za ludia, ktori nedokázu prist osobne za vysledok.....jaj, som z dediny 200 km od BA......
Prajem Ti, aby sa ti to vydarilo a mala len samé dobré skúsenosti, ale co viem, to viem. A moj ako i tvoj názor sem patria, lebo o tom je táto téma........Kazdy má nárok napisat sem svoje skúsenosti a myslienky.

pointka
15. jan 2008

Ja netvrdim, ze nie, samozrejme, na to je tu forum, aby sa tu pisali aj dobre aj zle veci. Len mi to pripada az neuveritelne, co pises - tvoja skusenost, lebo ako ich ja poznam, vratane sestriciek mi to pripada cudne...
Ano, ta vzdialenost je dost, ja som z BA a este robim kusok od nich, takze nemam problem tam zbehnut a maju velmi vela klientov mimo BA a je mi cudne, ze im nechcu uvadzat vysledky telefonicky, lebo ozaj nemozes ist pre vysledok 200 km. Skor mi z toho vychadza, ze dotycna mala zly den, alebo sa nieco akurat nepodarilo a pod.
Ako som pisala o mojom gynekologovi, ktory bol tiez v sukr. zariadeni, tiez som dopadla podobne ako ty. Uz k nemu ani nepachnem.
Aj ja tebe prajem, vsetko odbre a nech si spokojna, kde si momentalne, nech ti pomozu a hlavne uz ziadnu zlu skusenost i ked si myslim, ze na Slovenku tych zlych skusenosti s lekarmi nebude nikdy dost ☹

lorry
15. jan 2008

ahoj pointka ja tiez patrim k Petrovej a nie som spokojna idem do druheho centra. Mne sa zdala drza ako keby som ju otravovala nemohla som sa jej nic spytat a lieky ktore mi nasadila ani som si nedala dala mi Siofor a ten je na cukrovku ani testy som nemala spryvene len mi ho proste dala. Aj ja mam PCO a nemam ovulku a nedostavam menzes. Tebe ake dala lieky ak sa smiem spytat? Kazdy ma svoj nazor 😉

pointka
15. jan 2008

no ja som praveze u nej absolvovala 3 mesiace len same testy, vratane hemato, diabetes a vsetko mozne. na 2 IUI som brala najprv closthylbegyt, potom merional, teraz na IVF som brala puregon, orgalutran a choragon. nastimulovala mi krasnych rovnomernych 19 vajicok, 11 sa oplodnilo, v sobotu idem po PK na ET a chodim este na infuzky, co mi ona naordinovala kvoli hyperstimulaku. Stara sa o mna, som naozaj velmi spokojna a aj so setrami, co su ozaj starotlive.

lorry
15. jan 2008

To je dobre, ze si spokojna mne nebola sympaticka. ja som brala Merional aj Clostylbegyt ale lieky mi nezaberali boli na mna slabe a Merional aj ano ale musela by som aspon 10 injekcii mat a mne dal moj doki len 5. Ty si kolko brala injekcii?

pointka
15. jan 2008

lorry to je u PCO normal, teda ak mas PCO.
Mne tiez horko tazko zabral merional a clostyl. Ledva mi narastlo jedno vajicko, ale myslim, ze endometrium bolo slabe.
Je to vsak vidno, aj mi je jasne preco stoji puregon to co stoji, vidim, co to spravilo s mojimi nefunkcnymi vajecnikmi.
Tak s tymi liekmi si nerob stresy 🙂
Kam chces ist do akeho centra? Ides na IUI alebo IVF?

lorry
15. jan 2008

no chcela by som ist do Ferticentu, mala by som ist na IUI ten Puregon ti zabral na co je dobry, to su injekcie, kolko si ich brala?

pointka
15. jan 2008

brala som ich asi 6 dni, su to injekcie a davaju sa pred IVF.

petkaerdal
15. jan 2008

Ahoj Lorry... 😝

lorry
15. jan 2008

aha su na folikuly, ako ti bolo z nich ok?

lorry
15. jan 2008

ahoj petkaerdal ako pokracujes?

lauritka
15. jan 2008

jeej lorry ahoj..takze uz ides do centra ??? ja som po iVF -aj som otehotnela, ale musela som ist na potrat.. 😖
mimi prestalo rast ...este beries aloe ?? 🙂

pointka
15. jan 2008

lorry, znasala sompuregon velmi dobre, len teraz tym ze mam PCO mam bolave brucho a bojime sa hyperstimulacneho syndromu, ale citim sa ako bazen, lebo musim velmi vela vody pit.
inak viete, ze aloe tehotne nemozu pit

lorry
15. jan 2008

ahoj moja to mi je velmi luto a preco to tak bolo nevies? Dalo sa to vsetko vydrzat? No chcely by sme prestupit uz sme tam aj volali len este musim zavolat do pistovni, aloe uz neberiem od vtedy teraz pijem Femigard 5 tyzden a zatial som nedostala menzes tak sa uvidi este je asi skoro na upravu neviem ci mam ist na injekciu..... ☹

petkaerdal
15. jan 2008

stale cakam na menzes a ten nie a nie prist...potom lieciky a KET...tak dufam...
inak som nahovorila mojho Erdala a objednal sa k urologovi a na spermiogram tu,chcem vediet,ci sa nahodou neda nieco robit s tymi spermijkami...
a ty ako? ziadost si uz zrusila?
Pointka...ty mas PCO?...a mala si 19 vajicok? tak to je super,lebo ja som horko-tazko vystimulovala 6 a pri prvom IVF 5,mam tiez PCO a obrovsky nabeh na OHSS,ale nastastie som ho ani raz nedostala... 😝

lorry
15. jan 2008

a kedy ides na zakrok pointka alebo si uz bola?

petkaerdal
15. jan 2008

citam Lorry,ze aj tebe ten menzes robi riadnu sarapatu...je to strasne...ked ho najviac cakam,tak nechodi 😠

lorry
15. jan 2008

aj ty cakas na menzes aj ja idem zosalet hruza 😠 len chodte a uvidite, ziadost som nezrusila zajtra by tam mal priatel volat a uvidi sa ale mozno nebude ani treba. Pocuj petkaerdel ku komu tam patris?

pointka
15. jan 2008

lorry, v pondelok som bol na odbere v sobotu idem na transfer

petra, no mi hovor ohladne OHSS. Brucho jak lopta, denne 2 infuzky a 5-6 l tekutin denne, ale dnes mi robila lekarka UZV a nastastie nemam volnu tekutinu v bruchu. Chce mi ten transfer robit v sobotu, tak sa vsakovako snazi, aby som OHSS nemala. Aj ja sa snazim 🙂

lauritka
15. jan 2008

lorry no dovod nikto nepovie..proste priroda to tak zariadila..asi by nebolo zdrave, tak to prestalo rast, 😔
aloe som nebrala uz dva mesiace pred IVF. brala som gynex. ten femigrad je podobne..takze ti meska teraz mrcha? a nie si tehu ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre