ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lorry
15. jan 2008

a ako si znasala ten Duphaston mne robil zle ja som z neho vracala

pointka
15. jan 2008

IVF je uz snad z poslednych nadeji 🙂 a ma velku prandepodobnost 🙂 ale je to aj riadna zataz a drahe

petkaerdal
15. jan 2008

Lorry,ked uz ides na to,mas vsetko vybavane,tak sa budes tesit...budes tomu verit a mat nadej,ja som sa aspon tesila,ale tie neustale cakacky na menzes,to je hroza...
Pointka nevies nahodou,ci sa da PCO nejako liecit a ako?...lebo ja som rozhodnuta po KET zmenit lekara,mam jedneho v Ba a chcem nieco s tym robit...ved to nieje normalne,aby som aspon menzes normalne mala,ved takto sa mi tam tie cysty budu vytvarat stale

lauritka
15. jan 2008

IVF je uspesnejsie..ja myslim so stimulovanim a financovanim je v pohode iui ... ale robili ti priechodnost vajcovodov a spg??? ak mas zrasty a spg je zly, tak IUI nema zmysel. potom radsej IVF. tam je vacsia sanca.

pointka
15. jan 2008

duphaston? uplne v pohode 🙂 ja som asi dost so silneho zeleza, mna len tak kdeco nezlozi 🙂

lorry
15. jan 2008

no dobre baby budem koncit majte sa krasne a dobre sa vybuvajte 🙂

pointka
15. jan 2008

myslim, ze PCO je momentalne neliecitelne, len sa da korigovat

petkaerdal
15. jan 2008

platila som si to sama,pretoze mi zostalo velmi vela davky puregonu,este na 2 stimulacie...takze lieky som mala akoncila im expiracia,tak sme sa rozhodli,ako samoplatci a vyslo ma to 35...skoro to iste...

lorry
15. jan 2008

ano lauritka robili mi prefuky aj laparku a prefuky boli v poriadku, moj doki povedal ze musim ist na IUI lebo IVF je pre mna zbytocne ked nemam menzes a ovulku ja neviem ako to teda je?

lauritka
15. jan 2008

a spj mate dobry lorry ???

petkaerdal
15. jan 2008

baby a dala si niektora z vas robit testy na imunitu? cim dalej mam viac info,tym mam pocit,ze to vsetko je tazsie ☹

lorry
15. jan 2008

ano

lorry
15. jan 2008

baby tak co by bolo pre mna lepsie IUI alebo IVF?

petkaerdal
15. jan 2008

Lorry mas to asi popletene,na IVF asi musis ist,kedze nemas ovulku

lauritka
15. jan 2008

tak potom je dobre skusit najprv IUI a uvidite..na to mozte chodit v podstate bez pauzy a skusat.

pointka
15. jan 2008

lorry a mas uz IUI za sebou nejake?

lorry
15. jan 2008

to je umele oplodnenie alebo .....?

lorry
15. jan 2008

nie ja nemam za sebou ani jedno ani druhe aj som sa toho bala 😖

lorry
15. jan 2008

a na IVF sa ako casto moze chodit?

petkaerdal
15. jan 2008

aha,uz si spominam...si mi pisala,ze spermiogram mate dobry a vo FC ti povedal,ze najskor IUI,ze?...

pointka
15. jan 2008

IUI je lacnejsie a menej zataz na telo, niektore poistovne dokonca vyzaduju 2-3 IUI pred schvalenim IVF

IVF je drahe a velka zataz, ale niektorym zenam a parom jedine vychodisko.

Ak su dobre spermie, priechodne vajickovody a urobi sa aspon jedno fajn vajicko, treba parkrat IUI skusit

pointka
15. jan 2008

urcite si daj teda spravit 2-3x IUI, nic tym nestratis, akurat ti to mozno pomoze nastartovat vajecniky, mne robila lekarka IUI 3x za sebou po mesiaci

lauritka
15. jan 2008

IUI ti len vstreknu spermije do maternice..je to ako normlany styk lorry...IVF je uz zlozitejsie..tam odoberaju vajicka a oplodnuju mimo tela.
po IVF musis mat pauzu aspon tri mesiace..aby ti to aj poistovna potom schvalila. ale ked mas mrazacikov..teda nejake zmrazene embryjka po stimulacii na IVF.. tak mas este sance naviac -

lorry
15. jan 2008

vo Ferticente som nebola este neviem co by mi poradili ved uvidime budem koncit baby majte sa, ked tu budete zajtra tak pokecame pa pa

petkaerdal
15. jan 2008

mne bolo povedane po prvom IVF,ze mozem na 3 cyklus zacat stimulovat

pointka
15. jan 2008

idem aj ja, drzte sa vsetky 🙂

pointka
15. jan 2008

petra ty mas kolko IVF za sebou a aj KET?

petkaerdal
15. jan 2008

ja mam za sebou jedno IVF v Iscare v juni myslim,ako som uz vyssie pisala,zial nezostalo nic na zmrazenie,aj ked som mala vajicka ja kvalitne,dost zavisi od spermii a tie ma moj zle...prezili 2 a tie mi vlozili,neostalo nic na zmrazenie...no a teraz som mala zase 6 a oplodnili sa 3 a PK prezilo len jedno ☹ a to by mi mali teraz transferovat...ziadny uspech zatial,ani moc velka sanca pri jednom... ☹
tvoje to bolo prve IVF?

pointka
15. jan 2008

ano prve a caka ma 1. transefr tak sa trosku obavam, my mame spermie nastastie dobre, aspon ieco.

petkaerdal
15. jan 2008

vlastne to prve nebolo IVF ale IVM( odber este nezrelych oocytov) to robia len v ICSARE...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre