ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mili78
9. feb 2011

@diankas ... Dianka dakujem 🙂

tuzba
9. feb 2011

@kaaaty ahoj ja chodim k doc.Valky a som s nim spokojna...dufam,ze sa nam to podari...my cakame na babatko 4 roky....a som z toho uz na prasky... 🙂 😉

kaciatko81
10. feb 2011

@lowee v niektorom prispevku si pisala, ze mas vysoku hladinu nejakehoo hormonu, tak som sa pytala, ze akeho. polycysticke ovaria/vajecniky su v skratke pco. je pre ne typicke vela folikulov na vajecnikoch. a pisala si, ze nesmieme hned mysliet na ohss, tak som ti pisala, ze je podla mna lepsie vediet, co nam hrozi 😉 pochopene?
@bibi24 drzim palceeee
kocky, nestiham, papa

yeliel
10. feb 2011

ahojte babulky..chcem Vas porposit o pomoc..surne potrebujem zohnat jednu injekciju cetrotide nemate niektora predat? dakujem 🙂

lowee
10. feb 2011

@kaciatko81 jaj no jasne 🙂) ale myslim si ze pri metode imv mi nehorzi je tam pisane ze vedlajsie ucinky ohss,,,,,, tu jedna zena pisalla ze sa toho tiez boji

kaciatko81
10. feb 2011

@lowee ja som nehovorila, ze to hrozi tebe 😉 asi sme sa nepochopili, nevadi...

kaciatko81
10. feb 2011

@yeliel ja mam doma, ale sama ich este potrebujem 😒 viem, ze to vyjde asi dost, ale ked potrebujes len jednu,nemozes ju kupit v lekarni?

yeliel
10. feb 2011

@kaciatko81 ahoj..no mozem ale za jednu zaplatim cca 50euro,,tak ako za cele balenie ked to ide cez poistovnu,tak som myslela ,ze ak neakej babe zostala tak by som od nej kupila.

kaciatko81
10. feb 2011

@yeliel ja viem, pochopila som 😅 keby som ich nepotrebovala, tak ti ju dam, prepac 😔

yeliel
10. feb 2011

@kaciatko81 zlata 😉 no neako to snad poriesim 😀
takze ty stimulkujes?

kaciatko81
10. feb 2011

@yeliel zacinam kazdym dnom 😅

yeliel
10. feb 2011

@kaciatko81 tak drzim palce,,co mas aj gonal? a kratky protokol?

lowee
10. feb 2011

no ved praveze pochopili ja viem 🙂))) nevadi nehaj tak 🙂 a ked sa ta mozem opytat este jednu vec akurat sa s mamou o tom bavime : ked ja pojdem na to tak ze mi bude docent odobierat nezrele vajicka.....a potom ich nehaju priklad dozriet po 36 hod. oplodnia.... a vlozia .......... keby sa to na prvy pokus nevidari musim na 2pokus cakat tri mesiace alebo tym ,ze neberem hormony sa to moze robit za sebou ? to ma velmi zaujima a neopytala som sa nato a do centra nejdem tak skoro

kaciatko81
10. feb 2011

@yeliel dakujem 🙂 ano, presne, gonal, cetrotide a kratky protokol 🙂 a bonus, fraxiparin 😀 aj ja ti drzim palce 🙂
@lowee ak bude dost embryjok, tak tie co ostanu zamrazia, potom ak by bolo treba ich mozu postupne rozmrazovat a skusat vkladat tie... ale ako je to s dalsim pokusom neviem, nepoznam nikoho kto by isiel na ivm. a hormony mat budes, ale menej

andysok
10. feb 2011

@kaciatko81 co je to kratky a dlhy protokol

lowee
10. feb 2011

@kaciatko81 boze co som prva? ☹ ach jaj tak velmi chcem a len dufam ,ze sa nam to zadari ....
som pocula ,ze kedsa to zenam nezadari,ze 3mesacni odstup,nuz rada by som vedela jaki budem mat ja ...ale dakujem

kaciatko81
10. feb 2011

@andysok myslim, ze pri dlhom zacinas cca v polke cyklu nejakymi injekciami-neviem ake ani na co a az na zaciatku cyklu zacinas stimulovat. pri kratkom rovno stimulujes
@lowee urcite nie si prva, to ze ja nepoznam, neznamena, ze si prva... a neboj, obcas aj budes rada, ked si das tu pauzu

lowee
10. feb 2011

@kaciatko81 no ved ked my ich viac vyberu uz hadam nebudem musiet mat trapenia stale s odberom ..

a inak 3pokusy hradi poistovna co keby som sila na 4pokus znova podstupovat vysetrenia? napr: hsk,horm.profil a odznova? ty sa kolko snazis otehotniet a kolko pokusov mas za sebou ? tiez nieje poriadku manzel alebo ty? obaja? teda ak ches o tom hovorit ak nie chapem

bibi24
10. feb 2011

@kaciatko81 Ahoj, no ako dnes? Ako si sa dohodla s doktorom? Alebo si bola u Dr. Lattakovej?
Inak, aj dnes pri tom transfere boli vsetci taki mili. Sestricka ma hladkala po kolene, kazdy drzal palce a hovoril, ze to musi vyjst, Valky sa rozplyval nad tym ako dobre sa mu embryjko podarilo ulozit 🙂 Uz len, aby sa poriadne delilo. Dnes malo inak 2 bunky, embryologicka vravela, ze je to tak ok, ale ja by som ho rada videla uz so 4 bunkami 🙂
Takze cakame...

kaciatko81
10. feb 2011

@lowee zavisi od toho ake vysetrenia, niektore sa neopakuju, ine sa po urcitej dobe robia nanovo, nema to nic spolocne s tym kolko cyklov plati poistovna. akurat, ze ten stvrty uz si platis sama. my sme v car 2 roky, na ivf som este nebola. mam pco, trombofiliu. za sebou 3 iui, 2 laparoskopie-z toho jednu kvoli mimomaternicovemu tehu.
musim ist, maj sa pekne 🙂

kaciatko81
10. feb 2011

@bibi24 som ta videlaaaaaa 😀 😀 😀 a som ti tak v duchu drzala palceee 😵 😵 😵 moj dr tam nie je, takze dr.lattakova, akurat sa rozhodujem, co dalej 😒 ale cysta nie je 😉 mrcha musi dorazit do pondelka 😀 inak agolutin... a boja sa ohss 😅 drzim palce 🙂

lowee
10. feb 2011

@kaciatko81 aha no to som nevdela ... dost dlha doba .. mnepowedal ,ze mam iba pco nic ine k tomu tie policisticke vajecniki a ziadne ine ako ti pises ,ze mas trombofiliu ani docela neviem co to je .. ja ked pozeram ako odborne si pisete tak len cumim vsetky nazvy a tak jojj... aj ty sa maj pekne

bibi24
10. feb 2011

@kaciatko81 Ved viem, ze tvoj Dr. nie je, myslela som docenta. Prepac 😀 😅
Aj ja som ta videla? Ta blondinka? 😉 Vy ma vsetky vidite a ja vas nie, lebo tu nemate fotku, opice 😀

Tak, nahodou pozitivne spravy, nie? A OHSS sa zatial neboj, pozri, ja to mam tiez a ako super to zvladam 😉 Ver tomu, ze teba to obide a bodka.

Inak, mne dnes pan docent povedal, ze nemam pribrat 😀 Ze pre dalsie ivf by to nebolo dobre. A pritom ja nemam pocit, ze som nejaka tucna 😀

lowee
10. feb 2011

@bibi24 ahoj tebe dnes vkladali embryjko,ze? o dva tyzdne budes vediet vysledok ,ze? takze tebe teraz robili tu metodu ze nedozrete nechali dozriet 🙂 motam to 🙂ň a oplodnili po 36 hodinach ?a vlozilidneska?

yeliel
10. feb 2011

@kaciatko81 fraxik ma aj ja 😀 je to tvoje 1IVF?

derylka
10. feb 2011

@yeliel ahoj ja mám 3 kúsky... zostali mi z minula. ale sú do 1/2011 😒

yeliel
10. feb 2011

@derylka hmm jo tak risknem to? 😀 😀 😀 opytam sa zajtra dokiho co on na to 😅

derylka
10. feb 2011

@yeliel .. no je to na tebe... 🙂 .. popýtaj sa a daj vedieť... 😉

yeliel
10. feb 2011

@derylka to vies,ze dam a dakujem 😉 🙂

yeliel
10. feb 2011

babule doktorko spominal aj neaky orgalutran ani ten sa u nikoho nenajde? pomooooccc 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre