ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

isabelle82
8. feb 2014

No ja na doc. Valkyho nemozem povedat nic zle. Chodim k nemu uz 6 mesiacov a hned pri prvej navsteve sa rozbehlo vsetko zavratnou rychlostou. Odbery, lieky, vysetrenia. Ano aj nam povedal ze nechape ako som v minulosti otehotnela, ale to nebol prvy a isla som tam vedoma si svojho stavu. Dokonca mi vybavil okamzitu konzultaciu na genetike kde nam nabrali aj to co sa bezne nerobi. Zatial len same plusy ci na docenta alebo personal. Teraz vo stvrtok tam idem na hysteroskopiu tak som zvedava. Ale zatial sa mi vsetko zda ok aj ked porovnam s riesenim mojho stavu pri prvom drobcovi v car v ruzinove.

radina
8. feb 2014

@julciatko1 mne dali tie iste hormony, co v BA, len polovicnu davku, soft cyklus, lebo to vychadza potom lacnejsie. tak ak pojdem na ivf tu v BA ,tak tiez im mozem povedat, ze chcem len polovicne davky, resp. ani vediet nebudu, ze si pichnem napr. len dva merionaly, miesto 4 😝 ... ono praxou clovek sam vie, co a ako mu sedi, mne bolo pri tych polovicnych davkach aj lepsie. 😉

radina
8. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka podla mna je to aj tym, ci absolvujes predtym nejake vysetrenia a ci si poznas diagnozy - tym myslim vsetky, vratane reprodukcnej imunologie - tj NK bunky, ana protilatky a protilatky proti plodu atd, trombofilne mutacie - lebo toto su tie hlavne priciny neuspechu, ktore v car nedavaju bezne vysetrit, lebo s tym poistovne asi nie su nadsene a zaroven cim viac k nim chodit, tym viac penazi im prinesies. 😠
Mne povedali, ze mutacie robia az po 3 neuspesnych ivf !

cucoriedkacucoriedka
8. feb 2014

@radina uplne s tebou suhlasim.a skoda ze sa to nevysetruje hned na zaciatku.asi vedia preco.aj my to vieme.kamaratka si presne tist vysetrenia obehala sama.zaplatila a bolo.

radina
8. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka jedine vys. co som platila, bolo to v prahe, ostatne slo cez poistovnu, ma na to kazdy narok. 😉

cucoriedkacucoriedka
8. feb 2014

@radina tá moja kamarátka si to dávala robiť v brne...a tiež niečo v prahe, že len tam sa to robí. už neviem čo to bolo.

cucoriedkacucoriedka
8. feb 2014

@radina neviem, nevšimla som si vyššie, ty si teraz tehotná? alebo sa snažíte? alebo už si mamička? 😉

radina
8. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka v Prahe robia protilatky proti spermiam, plodu, obalu, vajecnikom, antifosfolipid., a este nieco , uz si nepamatam 🙂 ja som snazilka 😉 .. a snad aj tehula casom.

cucoriedkacucoriedka
8. feb 2014

@radina hm, tak to som nevedela🙂 ale vidím že sa v tom vyznáš. ale mne sa zdá, že nám dávali robiť nejaké testy v care tiež ohľadne alergií na spermie..alebo sa mi to len fakt zdá? už to bolo dáávno🙂 tak ti veľmi veľmi držím prsty, nech sa dočkáte bábatka🙂

nikafox
8. feb 2014

Ahojte, my s manželom tiež chodíme k doc. Valkymu. Netvrdím že bol vždy príjemný ale napriek tomu nám pomohol a po prvom transfére sme tehotný v 12tt z čoho sa strašne tešíme. Súhlasím s tým že je to hlavne o tom ako sa vy samé nastavíte psychicky... Ja som mala komplikovanú diagnózu a na IVF sme išli až poviac ako polroku od prvej konzultácie. To to ako všetky viete je beh na dlhé trate... Mne osobne ešte veľmi pomohla doktorka Luknárová z Vitalcentra, hlavne čo sa týka tej psychiky ;) takže dievčatá držím palce každej jednej z Vás 🙂

cucoriedkacucoriedka
9. feb 2014

@nikafox tak nech ti to pekkne rycho a hlavne v pohode ubieha
🙂

efkac
10. feb 2014

@ada83 ahoj, tak ako? cez vikend som na teba myslela...

ada83
10. feb 2014

@efkac ahoj tak v sobotu tam bol valky mali sme 6 a 7 bunkove embrijka dufam ze sa pekne zahniezduju este trochu bolia vajecniky ale uz je lepsie

efkac
10. feb 2014

@ada83 tak teraz klud, ziaden stres a pozitivne myslenie...🙂

klaudia84
10. feb 2014

@ada83 ahoj,myslim na teba,a silno drzim palce 🙂

ada83
10. feb 2014

@klaudia84 ahoj a ty kedy ideš zase?

ada83
10. feb 2014

@efkac prihovaram sa im nech sa pekne zahrabavajú 😀 😀 😀

klaudia84
10. feb 2014

@ada83 piatok sme boli ,od sept.trosku sme sa odreagovali,od toho vsetkeho.dala mi recept,asi niekedy v aprili.zatial beriem inofolic.tebe ten inofolic pomohol?

lucky0348
10. feb 2014

ahojte, prave som sa objednala, pripradili na Doc.Valkymu na vstupnu konzultaciu, neviete mi povedat ci mi tam bude hned robit aj nejake vysetrenia? alebo to bude cisto iba konzultacia a na vysetrenia sa potom objednava zvlast? dakujem

lucka2405
10. feb 2014

@lucky0348 ahoj mne robil sono a zobrali mi krv, dali clostil aby som vobec dostala ms a teda konzultacia co a ako ja som bola zatial velmi spokojna bola som tam asi pol hodinu.

lucky0348
10. feb 2014

@lucka2405 dakujem... tak sa asi budem musiet preobjednat, lebo v ten den este budem mat mrchu :(...alebo tam skusim este raz zavolat a opytat sa ich ... a pomohli ti tam?

mahulienka2014
10. feb 2014

ahojte zienky, neviete mi poradit aky je pan doktor Valky? moze byt aj mm pri zakrokoch? prave sme sa rozhodli pre toto centrum, tak snad sa nam podari to, po com najviac tuzime, a to iste zelam aj vam vsetkym 🙂

denulka85
10. feb 2014

@mahulienka2014 na zakrokoch tvoj mm nemoze byt, jedina ta moze pockat na chodbe

katulka25
10. feb 2014

@klaudia84 ahoj no ako teraz pokracujes? co mate noveho? dlho si sa nam neozavala

ada83
10. feb 2014

@klaudia84 neviemiči na kvalitu to uvidim 20teho 😉 ale na počet nie mala som menej ako pred rokom

cucoriedkacucoriedka
10. feb 2014

@mahulienka2014 držím prsty🙂 nám pomohli...konkrétne dr. petrová. a ešte nech to úspešne dotiahneme do konca 🙂

cucoriedkacucoriedka
10. feb 2014

@mahulienka2014 pri zákrokoch nie, ale pri vyšetrení zvykli aj chlapi byť. aspon čo spomínali baby. ja som svojho neťahala do vnútra,mal čo robiť sám so sebou🙂)

ada83
11. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka moj chodi rad fo vnutra somnou 😝

cucoriedkacucoriedka
11. feb 2014

@ada83 faaakt? moj bol so mnou iba na prvej konzultácii. potom ma už len čakal pred dverami, resp. v aute🙂) ani som ho nejako veru nevolala..šak nemusí zas vidieť všetko🙂 neee?🙂

denulka85
11. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka
@mahulienka2014 môj muz chodil somnou vždy na vyšetrenie dnu a teraz vždy chodí somnou na poradne dnu vždy chce vidieť malú a dr sa páči ze ako vždy chce vidieť babo 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre