ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
7. máj 2009

Ahoj kocky. Ako sa dari. Ja mam teraz v praci volnejsie, tak vas stiham troska pozerat. Velmi sa tesim ze sa Vam tak dobre dari.

sofina
7. máj 2009

Ahoj mib,

ano chodim do iscare,k maršíkovi.ešte tento mesiac by sme chceli íst na konzultáciu,ale neviem či dovtedy
budeme mat výsledky.no uvidíme,že ako to bude.no a ešte musíme dat aj žiadost do poistovni a schválenie
trvá asi mesiac,však?tak budem mat ivf okolo v juli (dufam) 😠 .
mib dlhá je cesta,ale stojí za to 😀 .
chodíš tiež do iscare?

mib
8. máj 2009

Ahojte babulky moje ....
... rano som spravila testik. som 11 den po ET a ciarocka je iba jedna ☹ v noci som nevedela ani zaspat a rano som hned o siestej testla. trosku boli aj slzicky ... teraz si vravim, ze som mohla kludne byt aj bez toho ... 😠 ale zatial si vravim - nic nieje stratene, pokym mi neoznami sestricka vysledky krvy, budem stale verit. 😉

mib
8. máj 2009

sofi, ano chodim do iscare, k dr. durechovej. pozeram, ze si z okresu Lucenec ... budete dochadzat do iscare v ba? to sa ani nacestujete. ☹
ake vysledky mas na mysli? schvalenie ziadosti trva asi mesiac (... ale niekedy aj tri - u nas v oboch pripadoch). niektore poistovne ale limituju pocet IVF za mesiac a obcas sa stane, ze aj ked mas schvalenu ziadost, musia odsunut IVF o mesiac (... to sa nam nastasie nestalo). k odberu vajicok ktore sa robi v narkoze potrebujes interne predoperacne vysetrenie, ktore by nemalo byt starsie ako mesiac (... ja som mala dva a nerobili ziadne problemy). v kazdom pripade neradi zacinaju so stimulkou, kym nie su vysledky z vysetreni, lebo ... co s vajami, ked ta nebudu moct uspat. krvne testy (HIV, zltacka a pod.) budes musiet mat aj ty aj tvoj manzel. a tie su myslim platne 6 mesiacov, ale to ta nechcem zavadzat. dobre je ist co najskor na konzultaciu, dohodnut sa s lekarom, aj ked nemas este porobene vsetky tieto vysetrenia. mne pred druhym IVF lekarka nasla myom a cele sa mi to posunulo o dva mesiace.

jaja1118
8. máj 2009

Ahojte dievcata.

Mib-skusala si na test pozriet aj neskor?-mne v limite ukazal az na 13.den.
a na 12.den ten s citlivostou 10- tiez len velmi slabu druhu /.
Velmi na Teba myslim a verim,ze to nakoniec dobre dopadne.....

mib
8. máj 2009

jaji, dakujem za povzbudenie. okukujem ho stale, od siestej uz asi bude po limite 😀 sledujem ho tak intenzivne, ze som nasla aj tu drazku v ktorej sa ma druha ciarka objavit, ale asi by som klamala sama seba, keby som si chcela narozpravat, ze sa tam nieco mihlo. Ty si prvy testla 12. den, ci skor?

jaja1118
8. máj 2009

Mib-ja pipina som sa nervacila od 10.dna. stale som oci vypliestala na tie testy a az 13.den bola ako taka slaba /
na ten 12.den bol len taky duch po druhej /.

adapa
8. máj 2009

Mib,nestresuj sa.Ja som mala test negatívny a o deväť mesiacov sa mi narodila dcéra.Aj teraz v novembri som mala test negatívny a krv bola pozitívna.

sofina
8. máj 2009

mib,adapa má pravdu,nestresuj sa.Skus to ešte zajtra a uvidíš zajtra už tam bude tá druhá/ 😀 .
Len pozitívne 😉 .
Prečo ste čakali na schválenie žiadosti tak dlho?Mala si ET alebo KET?
Ja som mala IVF minulý rok v máji,odobrali 32 vajok a oplodnilo sa 12.Museli ich zmrazit lebo skoro som dostala
hyperstimulačný syndrom.Prvý KET som mala v auguste,druhý v novembri.V novembri mi vložili 3 embrijká,ked som spravila na 10 den test bola tam velmi slabá /,velmi sme sa tešili.Potom som išla na krv a mala som
velmi nízký HCG.O týžden som išla zase na krv a bolo to ešte nižšie ☹ .Doki mi vravel aby som už nebrala ani tabletky a potom som dostala ej menzes.
Mib myslela som na krvné tsty(HIV,žltačka a pod.).
Tak asi musím začat uplne od znova.
A neboj sa bude všetko o.k. 😀

jaja1118
10. máj 2009

peknu slnieckovu nedelu -dievcata.

co mate nove?

mib-zajtra drzim vsetky palce.

mib
10. máj 2009

Ahojte babulky,

s drahym sme si spravili cez vikend vylet na moravu, tak sa mi podarilo celkom dobre sa odreagovat. na nieco bol ten piatkovy test predsa len dobry .... teraz som na zajtrajsi vysledok aspon ako tak pripravena. viem, ze by som stale mala byt pozitivne naladena a ocakavat dobry vysledok, ale uz v piatok som zacala dost silno spinit. utros stale beriem a pravdupovediac mi to pripada akoby ten blokoval mrchu. takze viacmenej som zmierena s tym, ze mi zajtra iba potvrdia to, co ukazal test a hned po vysadeni utrosu sa ohlasi mrcha. 😠

netusim co moze byt v neporiadku, ked vsetko vyzeralo byt od zaciatku absolutne ok. trosku sa zacinam obavat nejakych dalsich potencialnych problemov. urcite porozmyslame nad tymi genetickymi testami, aby sme vylucili tuto alternativu. mame este styroch snehuliacikov tak hned ako to bude mozne, pojdeme na KET. 😉

mib
10. máj 2009

sofina,

ja som davala ziatost na IVF v decembri. spadli do toho sviatky, rozne dovolenky a hned sa to vsetko natiahlo na tri mesiace. 😠 prvy krat som absolvovala IVF aj KET, mali sme troch mrazacikov, ale v poriadku bol po rozmrazeni iba jeden. teraz som po dalsom IVF a zajtra budem mat potvrdeny vysledok z krvy. uvidime, kolko z tych styroch drobcov sa podari v poriadku rozmrazit. podla toho bude sanca na jeden alebo dva KET. tak uvidime. 🙂

mib
11. máj 2009

ahojte kocky,

ako som predpokladala .... vysledok negativny 😢 je fajn, ze som sa s tym cez vikend zmierila, takze dnes to zabolelo menej nez keby som verila v pozitivny vysledok. mame styroch mrazacikov, takze sa idem objednat na konzultaciu a snad o dva mesiace zacneme s pripravou na KET. ... ktovie, mozno sa konecne priroda umudry nebude uz treba. 🙂

babulky moje, vsetkym vam drzim palceky a budem sledovat, ako sa mate a ako rastiete. zostanem na tejto temicke, kedze mi velmi pomohla aj pocas poslednej stimulky a cakania. snad sa este nejake kocky pripoja a bude to vesela dvojciarkova tema. 😀 ... budem rada, ak sa z casu na cas ohlasite a date vediet ako sa mate. 😉

takitak
11. máj 2009

mib..... ☹

sylvia21
11. máj 2009

Ahoj mib - negativny vysledok zabolel. Je fajn, ze mate tych styroch snehuliacikov. Ani sa nenazdas a bude tu KET.

Ahojte vsetky - pekny vecer.

macous
11. máj 2009

Ahoj holky,
jen tak k vám nakukuju, dříve jsem sem občas chodila, tak se jdu podívat co nového,
Scarlettka, gratuluji k těhulkování a koukám, že kritickou dobu máte už za sebou, tak se držte a hodně štěstíčka 🙂
Silvinka - zdravím a přiznám se, že moc nejsem v obraze, jak teď na tom jsi.... , ale doufám, že tě brzy taky objevím jako těhulku 😉

Nevíte někdo něco o Mišikovi a Andy????

flock
12. máj 2009

ahojte babulky,

idem vas na chvilku pozdravit, ked uz som po dlhej dobe zapla doma pocitac 😀

ako sa mate?

mib - urcite sa ozvi, ked pojdes na ketik. uvidis ako to rychlo ubehne 🙂
jaja - uz sa mas lepsie alebo ta mimi stale trapi?
sylvia - som rada, ze sa obcas ukazes 🙂

misik sa uz dlhsie neozvala, tiez by som chcela vediet ako sa ma. ozves sa nam???

scarlette
12. máj 2009

ahojte babule,
dnes sme dosli z vyletu, boli sme na dalekom vychode pri Michalovciach tak som sa ani nepripajala ...

Mib verila som tomu ale vidim ze si vysledok uz nejako spracovala tak dufam ze ak podstupite dalsie testy bude to ok 🙂

Macous hej hej vsak uz pomaly ideme do 5teho mesiaca, zajtra idem na sono tak som zvedava ci je vsetko ako ma byt, beriem aj muza - teda dufam ze mu do toho nic nepride... 😅

misik1
12. máj 2009

ahojte dievcata...hej davnejsie som nebola a teraz som tu na chvilu,ale nebolo ani nic nove....
no uz je.....26.5. idem na kontrolny ultrazvuk a nasledne dojde niekedy zaciatkom juna mrska a ide na na vec....
takze snad na zaciatku letnych prazdnin sa dozvieme pozitivne spravicky... 😉

scarlette a flock nam krasne naberaju tyzdne....tesim sa.... a macousku ty to mas uz za par, pozeram na tvoj profil, tak v lete rodis, takze sa vymenime, ty uz budem mamina a ja tehula 😀
sylvi a szilvi ahojte 😀
ale aj ostatne baby...mib drzim palce na ket.... 😉

scarlette kde si presnejsie bola?

sylvia21
12. máj 2009

AHoj kocky - mrk IP 😉 Dobru nocku.

mib
12. máj 2009

Ahojte kocky 🙂

... to som rada, ze ste sa ohlasili. ... ako krasne vam pribudaju tt. 😉 mam z vas velku radost.

dakujem za povzbudzujuce spravicky. iba vdaka mojmu fantastickemu manzelovi a tomu, ze som mala vas som sa s nepotesujucim vysledkom tak rychlo vyrovnala. snazim sa brat to s rozumom - trosku to zaboli, ale pokial nie je vazny problem, ktory by nam prekazil dalsie snazenie, ideme do toho. vo stvrtok mam konzultaciu v care. dohodnem dalsi postup, pripadne nejake nove vysetrenia. uvidime, co odporuci doki.

flock, ako pekne rastiete. niekedy musime dat zase stretko 😉
scarletka, tak ty uz mas dlhsiu cast za sebou ako pred sebou. 🙂 posluchaju obaja drobci? nehravaju ti v brusku futbal? 😀
jaja, tak ako sa mate? drobcek uz je kludnucky?
misik, to je super. tak o par dni zacinas. ktore ivf ta caka?
sylvi, ako je to s tebou? uz ste po konzultacii? kedy idete do dalsieho ivf? dufam ze tento krat sa nam to uz podari. 😉

pozdravujem aj vsetky ostatne kocky. 🙂

scarlette
12. máj 2009

Misik boli sme pri Michalovciach, tam mam rodinku 😉

jaja1118
14. máj 2009

Ahojte dievcata.

Dufam,ze sa mate vsetky fajn.

Sem-tam nakuknem......

Stale spim a skoro stale mi je zle....-tak ani nemam nic nove....

Pekny aj ked uprsany den.
(ja sa tesim -nemusim polievat) 🙂

luly3
14. máj 2009

ahoj jaja 1118 ako sa máte?????

jaja1118
14. máj 2009

ahoj luly som ta tiez nasla v kamoskach-drzim palce na ketik.....
-nemam sa cim chvalit-zachod obimam castejsie nez muza...... 😒

mib
14. máj 2009

kocky, dnes som bola v care na konzultacii. doki mi dala zobrat krv na vysetrenie zrazanlivosti a odporucila mi aj imuno a genetiku. ... tiez sa jej nezda, ze uz tri krat to nevyslo. jedno vsak trva dlhsie ako druhe. genetiku nam spravia priamo v iscare (sme objednani zaciatkom juna), ale na imuno nas vedia zobrat az v polovici augusta. vravela mi, ze na ket by som mohla ist prakticky aj hned .... myslela som si, ze treba nejake dva - tri mesiace pockat. .... ale neviem ci si nedat najprv urobit tie testy. 😖

Luly, ku ktorej doki chodis? kedy ta caka dalsi ket?

jaja1118
14. máj 2009

ahoj mib.
tak ti drzim palce,nech ti ta zrazanlivost dobre dopadne......
myslim na teba

pekny vecer vsetkym kockam

flock
15. máj 2009

ahojte babulky 🙂 🙂 🙂

fuha, to som nevedela, ze na imuno sa tak dlho caka. ta genetika cca 2 mesiace a kolko budu trvat vysledky z imuna? asi to trosku kopmlikuje leto a dovolenky, alebo nie? teraz vas caka rozhodnutie 😠 😠 😠

jaja - stale ta mimi trapi? myslim na teba 😝 😝 😝

ja som zasa sama doma, kedze nemozem nikam cestovat, tak som doma. ale za mesiac uz balim kufre aj ja. dnes je 15 - to mam 2 mesiace od ET 😀

sylvia21
15. máj 2009

Ahoj babulkym, ja som bola na imuno v PRAHE,

sylvia21
15. máj 2009

najako som to omylom skor preposlala 🙂

takze na imuno do Prahy sa caka dlho. POtom sa 5 tyzdnov caka na vysledky. A potom sa minimalne dva mesiace uziva prednison po 5mg ak je pozitivne vysetrenie, cize nie priaznive.Ja som mala doporucene uzivat prednison minimalne 9 tt kym nedojde k stimulacii a ET. Potom mi doporucili uzivat prednison az do 14tt tehotenstva.

Je to vsetko troska narocne na cas. Urcite toto trva dlhsie ako geneticke vysetrenia i ako hematologicke vysetrenia, aj ked som pocula, ze na hematologiu sa tiez zvykne dlhsie cakat.

No asi som vas velmi nepotesila 😒

Ale aj tak si uzite pekny vikend 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre