ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bubina1
4. feb 2010

monasek...ak mam byt uprimna..možno to budete riešit aj dlhsie... doležite je sa však nevzdavat...to ti napisu baby čo to riešili dlhšie v iscare ako ja.....lebo nemali také obrovské štastie, že sa im to podarilo na 1. krát a mavali aj rozne komplikacie...nechcem ta strasit..naozaj je to celé velmi individuálne....... držím palce... prihlas sa do centra cim skor (to hovorim z vlastnej skusenost...ja som to trocha odkladala a verila v prirodzene otehotnenie) a začni veci rišit s nimi čím skor..neskutočne vela času prejde kym sa dostanes napriklad k IVF...všetky vysetrenia skoro suvisia aj s tvojim cyklom...aj sa jeden termin premeska..čaka sa na dalsi... neviem ako jednoduchsie ti to napisat....

evulka777
4. feb 2010

Holky a mne neporadíte? Poobede idem za tou kamoškou a chcela by som ju potešiť pozitívnou správou.

monasek84
4. feb 2010

bubi:chapu jak to myslis a urcite mas pravdu. Clovek nikdy nevi jak se to bude vyvijet.... klidne nam taky nemusi vyjit genetika a budeme v ******..... vsak uvidime.... nezvdame se 🙂

bubina1
4. feb 2010

evulka....
ako mam poci, že ak sa dostane kamoška k hocikomu v iscare..tak bude v dobrých rukach... podla toho čo sa piše na fore..tak top je maršik, durechova, valky, hruzik...
ja by som skor radila nech sa do iscare objedna...donesie všetky pakšamety čo ma.... a nech to prekonzultuje s doktorom... to by bolo najistejsie.....
neviem či prerušena stimulka spada pod cele IVF...lebo vlastne to cele nedokončila...na to nech sa opýta revízneho lekara vo svojej poistovni, alebo to tiež bude moct prekonzultovat v iscare s lekarom.... za konzultáciu prvu sa neplati....

evulka777
4. feb 2010

bubina, ďakujem. Už som aj stiahla cenník Iscaru, lebo ona nemá net a nevie sa zorientovať. Myslím, že už tam volala a aj sa objednala. Dosť tu chválite dr. ďurechovú a dr. maršíka, tak som jej tak poradila. Verím, že bude v správnych rukách. Ale to, že 2x nedokončila stimuláciu to sa mi nezdá....na Helios som počula veľké chválospevy, aj my sme tam chodili, ale to, čo urobili s ňou sa mi nezdá.

zojec
4. feb 2010

ahoj evulka, ako hovori bubina objednat sa treba cim skor, ak nikoho nebudes preferovat, myslim lekara, tak ti na recepcii urcia lekara aj termin sami.
tiez si myslim ze prerusena stimulka nespada do IVF, ale treba sa na to spytat, pretoze poistovna preplaca len odber vajicok a samotny transfer, to je cca 1000€ aspon tak je pisane, ale urcite sa na to treba opytat vyssie a nespoliahat sa na nase dohady. 🙂 pretoze lieky ako take si platime vacsinou same a nieco tam doplaca poistovna.. ale nie kazdej a nie kazda poistovna..
ale je mozne ze nie kazda zena je stavana na to, aby mohla byt hormonalne stimulovana, ale urciite to treba prebrat s odbornikom , mozno len treba zmenit hormony.. myslim si, ze Iscare je na tuto poradu ako stvoreny, je to najdlhsie trvajuce centrum zaoberajuce sa reprodukciou na Slovensku.. odkaz kamoske, nech tam co najskor zajde! za prvu konzultaciu sa neplati.. 🙂

bubina1
4. feb 2010

evulka...neviem, či dobre chapem to, že sa ti nepaci, že jej stopli stimulky...robi sa to bežne ak zbadaju, že niečo nie je v poriadku..... ak by blbo zareagovala na stimulaciu v iscare, tak si myslim, že by jej stimulku tiež stopli.... nemožu riskovat jej zdravie.....

evulka777
4. feb 2010

zojec, aj tebe ďakujem. Ja som bola s Heliosom spokojná, nám vyšla hneď prvá IUI ale ani som jej o tom nepovedala, aby sa nezložila. Je na tom dosť psychicky zle, navyše bez práce a hlavne tie hormóny jej totálne zničili psychiku, nabúrali menštruačný cyklus, ktorý mala predtým pravidelný. Dosť sa sťažovala hlavne na jednu lekárku, ktorá bola veľmi neosobná a nemala ani ochotu jej vysvetliť, prečo. Preto som jej poradila Iscare, lebo tam robia aj genetiku a myslím si, že sú tam oveľa lepší odborníci, čo sa týka praxe a skúseností.

zojec
4. feb 2010

nech tam ide, za konzultaciu nic neda 🙂 mozno jej vleju nadej do srdiecka.. 🙂 drzime palceky

bubina1
4. feb 2010

evulka...hlavne ju ale priprav na to, že ani v iscare sa s nou nebudu moc mojuskat...je to zdravotne centrum tiež...o to sme popisali už vela.... ale určite sa budu snažit jej na všetko odpovedat.....

kaciatko81
4. feb 2010

monasek, drzim palce, aby vam to netrvalo velmi dlho, to cakanie je neprijemne, ale musime vydrzat... ja som myslela, ze ked uz boli vsetky vysledky pojde to ako po masle... ale nereagujem na lieky, tak sa to stale posuva... snad uz sa prepracujeme aj k tomu iui (zatial mame za sebou len jedno)
evulka, ako baby pisu, nech zoberie vsetky papiere a ide to skonzultovat... mozno naozaj potrebuje ine lieky. drzim palce 🙂

monasek84
4. feb 2010

kaci: aj vam drzime pesti 🙂 hlavni je pozitivne myslet a nespechat, nedavat si terminy, to je pak na prd ;)

rebeka81
4. feb 2010

evulka777

tak ja mám nepriechodné vajíčkovody chodím k dr. Maršíkovi som s ním moc spokojná 😉

teraz som absolvovala prvý krat IVF vybrali mi 14 vajíčok mala som nábeh na OHSS 😠 teraz som momentálne v takom štádiu ,že mám testík pozitívny zajtra mám vysledky z krvi dúfam,že všetko dobre dopadne.
chcem Ti tým povedať nech nestraca nadej a ide do toho iscaru a vyskúša.

my sme napr platili 380 za lieky a 150 za zmrazenie embrii a spermiogram nič viac.v iscare sa platilo na začiatku stimulky 200eur ,ale to od januara zrušili.

všetkým prajem veľa štasťíčka 🙂

mib
4. feb 2010

monasek, netreba na nic cakat. my sme prisli do iscare, manzelovi hned spravili spermiogram a zistili zapal. nasledovalo takmer pol rocne patranie po pricine zapalu a jeho liecenie. bez preliecenia sme do ivf nemohli. ked sme sa blizili k zaveru liecenia, vypisali sme ziadost do poistovne a vzhladom na vianocne sviatky sme na schvalenie cakali dva mesiace. nastastie sme uz nemuseli cakat na termin ... pretoze aj to sa stava. uz sme pockali na mrchu a isli do toho. aj tak ale medzi prvou navstevou a ivf preslo 9 mesiacov.

evulka, ja neviem presne ako je to s prerusenim cyklu ... trosku sa obavam, ci vybratim liekov nie je uz cyklus zacaty. na niektorej teme to kocka riesila a stazovala sa na to, ze vybratim liekov jej zapocitali cyklus. na webe iscare najdes cislo na kancelariu - tam riesia ziadosti do poistovne. nech tam zavola a kocka jej to zisti. stopnutie cyklu je "normalna" vec. ludske telo reaguje na hormony rozne. pokial ale viem, aj v ramci iscare ordinuju lekari rozne typy aj davky liekov. takze verim, ze jej najdu to, co potrebuje.

zojec
4. feb 2010

rebeka, drzim palceky nech to dobre dopadne.. 🙂

rebeka81
4. feb 2010

zojec dakujem 🙂

mib
4. feb 2010

flock, zajtra okolo druhej mozeme byt u teba. vyhovuje?

flock
4. feb 2010

ahojte babulky 🙂

vcera sme boli u doktorky - alexko vazi uz 5 kg 🙂 neviem, aky je dlhy, ale uz vyradujem newvborny, do ktorych sa mi nezmesti na dlzku 😀

mib - vyhovuje, budem sa tesit 🙂

zojec
4. feb 2010

flock tie newborny to su tie oblecenia 0-0 mes, vsak? len sa ujistujem.. 😀

flock
5. feb 2010

zojec - pekne ti pribudaju tt

su aj velkosti 0-0, ale tie som nekupovala, lebo to su male velkosti a dlho by ich nenosil. ja som kupovala 0-3 mesiace a niektore oblecie v pohode a niektore nie - to zalezi aj o strihu, ja ho stale balim na siroko, takze potrebuje viac miesta 🙂

nekupuj si vela oblecenia dopredu - niektore potom ani nevyuzijes, co mne je luto, lebo mal naozaj krasne vecicky a vela som aj dostala, alebo mi pozicali kamaratky - tak uz len dokupim, co mi bude prave treba

majka212
5. feb 2010

ahojte dievcata

tak ja mam za sebou dalsiu poradnu.... dr. mi oznamil, ze nas drobcek rastie ako z vody, takze je skoro iste, ze do terminu ako kinderko nevydrzime. vraj sa moze stat, ze sa narodi kazdu chvilu.... ani neviem, ako mi cele tehu ubehlo... a normalne sa zacinam bat, aby vsetko dobre dopadlo...

ozaj flock, ty si rodila na Antolskej? prosim, ked budes mat chvilku, mohla by si mi napisat, ako tam bolo a ci si staci zbalit tie veci, o ktorych sa pise na nete? mozme popisat aj cez IP....

pozdravujem vsetky dievcata....tehulky, nech vam tyzdne krasne pribudaju, maminky nech deticky posluchaju a snazilkam zelam uspesne pokusy v Iscare 😉

zojec
5. feb 2010

flock dakujem za odpoved, tiez som pozerala tie O-O velkosti,a zda sa mi to strasne malicke tak to ani nekupujem, prave idem od kamosky dala mi plnu igelitku a este jedna mi ma nieco dat.. takze ja vela toho nakupovat urcite nebudem.. ako poznam moju sestru, mamcu, svokru.. bude tu toho habadej 😀
tvojmu malickemu vela stasticka, nech kilecka pribudaju... 😎
ostatne babulky drzte sa!! dufam ze coskoro privitame dalsie tehulky..

sofokleska
5. feb 2010

bubina a za druhe konzultko platite?my ideme v pondelok durechovej

zojec
5. feb 2010

sofokleska, ak ta zaradia do programu, tak priamo na navstevach neplatis nic.. ale po stimulke zaplatis poplatok za pripravu na odber, ci ako sa to vola.. stoji to okolo 250€ uz si nepamatam, ale na stranke iscare najdes aj cennik. tam mas vsetky poplatky zahrnute.. ak pojdes na normalne IVF bez ICSI, tak ta to aj z liekmi vyjde okolo 700-800 € ak si dobre pamatam 😀
kazdopadne stoji to za to! drzim palec! 🙂

sofokleska
5. feb 2010

zojec čoje ta stimulka?ja by som chcela isť na IUI no uvidim ako čo povie durechova bo ted berieme obidvaja antibiotika ☹

bubina1
5. feb 2010

sofoklesa...zojec ti to dobre napisala 😀 inak platim ju ako moju hovorkynu 😀 😀 😀 😀 😀
durechova mila žena...dobrý výber 😉 dufam, že aj ty s nou budes tak spokojna ako my....
zojec a ty nie si este na akcii? či to až neskor večer?

sofokleska
5. feb 2010

ja som si ju ani nevybrala-ta baba na recepcii mi ju pridelila.na fotke sa mi zda sympaticka 🙂

bubina1
5. feb 2010

tak baba na recepcii ti vybrala moc dobre.... 🙂

majka21
5. feb 2010

Ahojte kočky. 🙂
Dlhšie som tu už nebola. Ale sa to tu rozbehlo, hlavne s tou Ninou, nemám slov. Ešteže som sa do toho nezapájala. Ja pracujem s ludmi a plne súhlasím s vašimi názormi.

Zojec, Mib, Majka, Bubina a všetky tehulky držkám vám palce. Čo sa pripravujete, držím NÁM palce, aby to dobre dopadlo a mohli sme nasledovať naše tehulky, pretože na budúci týždeň začínam aj ja so stimulkou /Menopur, Orgalutran/. Jupiii. Konečne, už sa teším. 😉

Maminkám prajem vela radosti z vytúžených deditičiek.
Flock, kedy nám ukážeš Alexka na fotke? Určite je prekrásny a hotový chlap. 🙂

flock
5. feb 2010

majka - alexko mi dava dost zabrat, ak budem mat viac casu, tak postahujem fotky a hodim do albumu, urcite vam dam info. zajtra ma 2 mesiace, tak budeme fotit 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre