ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

flock
21. jan 2010

ahojte 🙂

mib - presne ako pises, dnes je to este horsie 😲 ked som isla rano davat maleho do postielky ani zohnut som sa nemohla. tak som si nahriala taky vankusim s bylinkami co mam na tieto ucely a uz mi zohrieva krize 🙂 a dost citim krcnu chrbticu, snad to rychlo prejde 🙂

jaja1118
21. jan 2010

flock-myslim na teba-skore uzdravenie......

bubina1
21. jan 2010

cafte baby...dlho som sa neozvala...som mala kopu stresov....
2.trimestrový skríning mi dopadol mooooooooc zle...tak sme boli na konzultacii s genetikom, ktorý mi povedal, že ani 1.trimestrový skríning nebol bohvie čo... riziko downa mi vyslo 1:5... tak som bola na amnio a čakame zdrave dievčatko 🙂

insolka
21. jan 2010

Ahoj bubina no chvalabohu že to dobre dopadlo .Ja sa kočky zajtra dozviem kedy konečne začnem s pripravou na ket mam pocit že sa to niako predlžuje a ja sa neviem dočkat. 😅

mib
21. jan 2010

bubina, si ma vystrasila 😕 asi aj vy ste si zazili najtazsie obdobie svojho zivota, ale snad vysledky z amnio su pre vas tou najkrajsou ulavou. 😉

flock, no to je neprijemne. ale snad to skoro prejde. tie teple zabaly snad coskoro zaberu. myslim na teba.

mib
21. jan 2010

anni, o chvilu si uz v polovicke toho hrozneho cakania. ta druha uz zvykne ubehnut rychlejsie. 😉

majka212
22. jan 2010

bubina 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

flock je to hrozne, co sa stalo... este ze to tak dobre dopadlo.... v dnesnej dobe mozes byt fakt akokolvek dobry vodic, no staci, ze je na ceste jeden blazon, a hned dojde k nehode.... ale hlavne, ze ste v poriadku!

insolka neboj, ani sa nenazdas, a verim, ze budes tehulka 😉

jaja malicka je naaaadherna 🙂

inak ja som uz od dnes na MD 🙂 buduci tyzden uz idem do poradne na Antolsku.... juj, tak rychlo to ubehlo....

vsetky ostatne dievcata pozdravujem!

sofokleska
22. jan 2010

ahojte baby ja sa len rozhodujem isť do centra a mam taku idelemu či iscare bo gyn-fiv?aku mate skusenosť?kazda rada sa mi zide takže vopred dakujem 🙂

guginenka
22. jan 2010

sofokleska - ja s muzom chodim do iscare. sme veeeeeelmi spokojny. pristup lekara, dr. hruzika, je uplne genialny. moj manzel tam chodi rad 😀 a ja tam chodim bez stresu. takze moje odporucanie je iscare.

prajem ti vela zdaru. mas problem s otehotnenim?

jaja1118
22. jan 2010

ahojte kocky....

bubina viem,co si prezivala-tiez sme to zazili.....neprajem nikomu.......

majka-to neni pravda ako rychlo ti tie tt pribudaju...

flock,mib-buduci t.mozem okrem pondelka a stvrtka 🙂

pekny vecer

mib
22. jan 2010

flock, jaja, ja mozem kazdy den okrem stredy, to si idem po vysledky do iscare. takze u mna utorok, stvrtok, piatok. 😉

sofokleska, s iscare sme maximalne spokojni. o gyn-five som tiez pocula dobre spravy, ale ak mam spravne informacie, tak tam nemas jedneho lekara, ale zalezi od toho, kto kedy pracuje. v iscare mas vlastneho lekara, co je velka vyhoda. ja teraz chodim aj do poradne do iscare, lebo doktorka uz o nas vie vsetko. takze sa nebojim toho, ze by na nieco zabudla alebo prehliadla. ale poradim ti ... dohodni si vstupny rozhovor v oboch a vyberies si to centrum, ktore ti bude sympatickejsie. 😉

majka, tak ti zacina matersky zivot. 😉

flock
23. jan 2010

ahojte babulky 🙂

bubina - tiez som bola na amnio, aj ked vysledky som mala dobre - teraz uz budes kludnejsia 🙂
majka - veru, riadne to ubieha, MD ti ubehne rychlo a co nevidiet rodis 🙂

bubina a majka - uz mate vybrate meno pre drobcov?

sofokleska - ja som tiez s iscare maximalne spokojna - od uvodnej konzultacie az po porod 😀 😀 😀

jaja, mib - buduci tyzden nemam nic, iba v utorok rano idem do blavy na odber krvi, ale poobede mozem, ale mam problem - auticko je v servise 😠 😠 😠

bubina1
23. jan 2010

sofoklesa... ja som si na odporučanie znamych vybrala iscare a bola som velmi spokojna.... 🙂

flock..na ja mam vybrate meno...ale manžel nim nie je až tak nadsený...ak vymyslí lepšie, som ochotna zmenit to svoje... 😀 😀 😀 😀( v hre su zatial tereza - moje a šarlota -manželove, ale mam taký dojem, že šarlotu len tak strelil 😀 😀 😀 😀 mne sa pači este dorota a rebeka, ale este neviem....)

sofokleska
23. jan 2010

ahojte!guginenka my sa snazime pomaly dva roky z toho som bola tri mesiace na clostile a doki az teraz poslal drahého na spg kt nedopadol dobre.bud tyzden idem na gyndu a informujem dokiho ohladom centra bo tam urcite budem potreb vypis z karty a tak.mam este otazocku:ked pojdena na tu konzultaciu budu nas v ten den aj vysetrovat bo to si nas objednaju na dalsi termin?dakujem za odporucania...pekny vecer

bubina1
24. jan 2010

sofoklesa.... na prve vysetrenie sme si mali priniesť všetky nalezy z vysetrení co sme absolvovali.... inak si aj tak urobili vlastny hormonalny profil aj spermiogram aj všetko, čo potrebovali...
na prvej konzultácii urobili manželovi spg a mna kukla dokyna tiež... my sme si počkali na vysledky sermiogramu vtedy a kedže bol taký den, že ordinoval aj urolog, tak sa manžel dostal aj k nemu, kedže vysledky neboli bohviečo.... a ked si urobia vstupne vysetrenia tak si ta objednaju aj na další termín....
sofoklesa ak sa date na cestu v centre tak tam to už s vami frčí (teda ason v iscare to tak bolo, neviem ako je to v inom centre) aj ked castokrát dlho cakas na nejaké vysledky, alebo dalsie vysetrenia, kedže je to všetko zavisle od tvojho menštruacneho cyklu... niekdedy to vsak fičí až moc rýchlo... 🙂))))

guginenka
24. jan 2010

sofokleska - mna zatial este ani raz nevysetrili, a to kvoly tomu, ze som tesne pred tym ako som isla do iscaru bola na preventivnej kontrole. ja som chodila do gynsen - ci ako sa to volalo - a tam mi urobili najprv kompletku. ja si myslim, ze nas nevysetrili aj preto, ze problem je v manzelovi. takze tak.

mirm
25. jan 2010

ahojte
zajtra ideme na transfer a chcela by som sa spytat ako dlho to asi trva. Pytam sa kvoli tomu ci ma manzel pockat, alebo je to na dlhsie.
Dakujeeeem 🙂

zojec
25. jan 2010

ahojky mirm, transfer ako taky trva asi 10 minut a aj to som asi prehnala.. 🙂 ale budes tam urcite dve tri hodky.. kym prides, pockas na zakrok,a po zakroku musis hodinu ostat lezat v posteli.. nezabudni ze musis mat plny mechur... 🙂 inak sa to cakanie este predlzi... a manzel nech ta radsej pocka.. zbehne zatial do mesta, kupi si noviny, prejde sa po palisadach a uz budes vonku.. 🙂

mib
25. jan 2010

ahojte kocky,

mirm, drzim palce na zajtrajsi transfer. 😉

zojec, musim priznat, ze uz chapem ako ste to mysleli s tym uzivanim si. prve tyzdne som mala prisne nariadeny kludovy rezim, takze som bola obmedzena telkou, internetom a knizkami. teraz mam dva krat denne povolene vychadzky a ziadne komplikacie, takze kazdy den vybehnem aspon na hodinku von s nasim kokrom a pripadne aj do obchodu alebo pozriet svokra. okrem toho nieco trochu uvarim, nieco malo upracem. takto ten den velmi rychlo ubehne ... prakticky ani nestiham vsetko, co by som chcela. teraz si to konecne uzivam aj aj. 😵

jaja, flock, tak ako to teda vidite so zajtrajskom? ja som doma cely den ... zajtra nemam ani lekarku ani ine povinnosti. mozem prist v podstate aj do PK a mozeme sa prejst do mesta, ked flock je bez auticka. tak dajte vediet, ako ste na tom. budem na konikovi. 😉

jaja1118
25. jan 2010

ahojte kocky....

tiez drzim palce mirm

mib-no vidis-aj ja som ta dnes videla 😉 sme sli okolo do lidla 🙂 -zajtra mozem aj ja....

pekny vecer

flock
25. jan 2010

ahojte 🙂

mib, jaja - ja pridem z blavy busom okolo desiatej, dam malemu papat a mozeme vyrazit 😀

mib
25. jan 2010

jaja, aj si ma spoznala? ved ja som myslela, ze v tej ciapke som nespoznatelna. 😀

flock, teda chapem spravne, ze pojdeme dopoludnia? 🙂

flock
25. jan 2010

mib - myslela som to tak, ze potom uz nic nemam 🙂 prisposobime sa tebe, ked ty mas obmedzenia pre vychadzky 😝

mib
25. jan 2010

no ja mozem doobeda iba do 12:00 a poobede od 14:00. z tohto pohladu by bolo lepsie popoludnie, aby ste si aj vy trosku vydychli.

jaja1118
25. jan 2010

kocky tak aj ja pocitam od 14:00-tesim sa.....este si volame.........

flock
26. jan 2010

dobre ranko babulky 🙂

jaja, mib - tiez sa tesim, tak teda poobede od 14.00, hadam nas nezasype dovtedy 😀

vsetkym vam prajem pekny zasnezeny dnicek 🙂

zojec
26. jan 2010

ahojte.. jeeej v ba zas snezi?? to sa mate.. 🙂 tu v horach zas nic.. :( veru tak mib pekne si to uzivaj.. o chvilu tu bude babatko a nebudeme stihat.. 🙂inak vcera som bola na morfo, vyzera to, ze budeme mat doma malu princeznu.. 🙂 tak pekny dnik vsetkym..

mib
27. jan 2010

ahojte kocky,

dnesna kontrola dopadla dobre, aj ked uzv ani vysetrenie ako take mi doki nerobila. radi by sme drobca opat videli, ale pockame este dva tyzdne a budeme ho vidiet na poradni. dnes sme prechadzali vysledky z krvi. vsetko je ok, ziadne komplikacie sa nevyskytli, takze nie je dovod niecoho sa zbytocne obavat. na PN som do konca tyzdna a ak sa nic nezomelie, od pondelka idem do prace. ale chcem si dohodnut specialny rezim ... ked sa bude dat, pracu z domu. takze to nebude take tragicke. 🙂

jaja, flock, vcerajsia prechadzka bola vyborna. 😉 vecer som v satniku spravila kompletnu inventuru. vyhadzala som veci, do ktorych sa uz nezmestim a naopak som skrinu naplnila vecami ktore ste mi pozicali. vsetko som poctivo vyskusala a bola som prekvapena, ze vacsinu svojich veci uz neobleciem. jaja, tie hnede nohavice su fantastickeeeeee ... presne na preklenutie toho obdobia, kedy budem potrebovat XXXXL. 😀 spravila som velmi precizne zoznam, aby som vedela co mam od koho. 🙂 dakujem babky. 😉

jaja1118
28. jan 2010

mib-tesim sa s tebou.....

ostatne kocky ako pokracujete ?

sofokleska
28. jan 2010

ahojte tak dnes som sa objednala do iscaru,pridelili mi dr.durechovu-myslim že tak sa vola.....tak tam idedme 8.2 tak to som ale zvedava. 🙂
baby platili ste ajj za vstupne vyšetrenia a kolko ak smiem vediet?bo ta pani na recepcii mi hovorila že sa bude robiť spermiogram a je spoplatnovani 9eu.
jaj skoro som zabudla ako daleko je to zo staniece?nechcela by som aby sme niekde zabludili 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre