ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mili78
10. apr 2011

@kaaaty ...no ved prave, je to prašť jak uhoď 🙂 no popytam sa nato, kolko by to teda stalo a skusim nejako docenta prehovorit nech mi to spravia

karkana
10. apr 2011

neviete či imunolog.vyšetrenie je vlastne to iste ako vyšetrenie na protilátky?alebo tam zistia niečo iné,teraz som o tom čítala a som z toho jeleň,

silvinnka
10. apr 2011

@karkana v podstate ano je to to iste....na protilatky....mne to robili v care a red tym mi to spravil moj imunolog,tym,ze sa vysledky zapatrosili....vysetrili mi ,ci si nevytvaram protilatky proti plodu a plodovemu vajcu,dalej ci nemam alergiu na muzove spermosky .... 😉

karkana
12. apr 2011

v pondelok mám ísť na sono do iscar,ale na nedelu už nemám estrofem užívam3x2,hádam to nejak neovplyvní sliznicu vždy som ju mávala veľkú,a nestačilo to ,ak bude aj menšia tak nevadí 😖

silvinnka
12. apr 2011

@karkana moja a na nedelu uz nemas vobec ani jednu tabletku?ked tak v sobotu si daj len 3 tbl,jednu rano,na obed a vecer aby si mala aj na nedelu aspon nejaky estrofem....nie je dobre prerusit liecbu,ono to neni len na rast sliznice,ma vplyv aj na spinenie atd. aj ked jeden den by nemal ublizit 🙂

karkana
12. apr 2011

@silvinnka veru nie,ale máš pravdu dam si 3x1,aby mi zostali na nedelu 😉

silvinnka
12. apr 2011

@karkana 😉

aaangella
12. apr 2011

@silvinnka 🙂 🙂 🙂

tina1303
12. apr 2011

baby, ako je to ked mam ist na KET? pri dalsej mrche mam prist do Iscare a zacnem brat nejake lieky na pripravu slinznice. to zase tam budem chodit ako na klavir? kolko navstev maa asi caka od do transferu?

karkana
12. apr 2011

@tina1303 ja od prveho dňa užívam lieky,na sono 15deň či rastie sliznica, možno ešte raz a 21deň sa vklada,u každej je to iné,musia vidieť ako rastie sliznica,tak možno pôjdeš tri krát aj s transferom 😉

silvinnka
12. apr 2011

@aaangella moja krasna,prisla povzbudit sestru svoju 😀 😀 😀 cmuuuuuuuuuk

derylka
12. apr 2011

ahojte babule... mám na váááás prosbu 😔 .......... presne takto pred týždňom - v utorok som bola na ET... od štvrtku mám v kuse zvýšenú teplotu .. v kuse to znamená... ked ráno otovorím oči.. všetko je v pohode.. akonáhle sa začnem hýbať hneď mám zvýšenú - t.j do 37.5 ... dnes už stúpla na 37.7... test som si ešte nerobila.. aj ked necítim sa práve najlepšie... okrem tej teploty... neuveriteľne bolia kríže.... a od dnes tiež taký divný šedastý výtok - alebo čo to je... kedže beriem utrogestan, neviem či to je z neho alebo príznak niečoho iného..
... chcela som sa spýtať.. nemala ste niektorá takéto niečo?........

vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď... 😉

tina1303
12. apr 2011

@karkana dakujem. no som z toho na nervy, lebo pri stimulke som tam chodila kazdy druhy den a vobec mi to nepridavalo k pozitivnemu mysleniu. ubyjalo ma to hrozne lebo 240 km do BA je na mna vela. A ked si pomyslim, ze to mam pri KET znova absolvovat, tak ma to teda netesi. Ale tie tri navstevi nie je tak vela. tak to zvladnem, len nech to vyjde vsetko pozitivne. aj vam drzim palce aby sme raz kocikovali. 😉

karkana
13. apr 2011

@derylka ja byť tebou,už by som volala doktorovi ,aby som bola kludná 😉

derylka
13. apr 2011

@karkana už sa stalo... 😉 ... poslal ma k mojej obvodnej či náhodou niečo na mna neleze... tá mi urobila CRP a nič... ale z moču mi zistila že tam má krv...... tak ma poslala ešte na urologiu ale tam že je to v poriadku.... tak neviem.. zajtra ráno idem k nemu tak som zvedavá ako dopadneme..... a okrem toho som začala špiniť - klasickú krv... samozrejme zmiešanú s utrošom.... 😠

demizon
14. apr 2011

Ahojte, aj keď ma neteší dôvod prečo som v Iscare, ale aj tak som rada, že som sa konečne dostala do tohoto centra...Som po 1.IVF - 1x ET , 2 KET všetko neúspešné pokusy. Teraz v pondelok idem na hysteroskopiu a s tým súvisia moje otázky - prosím viete mi povedať, že v prípade ked zistia pri HSK nejaký problém tak ho hned aj riešia ? Myslím počas tejto jednej "operácie narkózy"...
Po tomto musím absolvovať ďaľšie testy, či sa mi netvoria protilátky voči spermiam, embryjkám atď.
Je tu niektorá z Vás, ktorá mala podobné indikácie?

Ďakujem a držím Vám palce

karkana
15. apr 2011

práve som sa dočítala ,že existuje nejaké lepidlo pre embriá,aby sa lepšie uchytili v Košiciach to používajú,už mi to vrta v hlave musím sa v iscar nato opýtať 😨

mamartinka
15. apr 2011

Ahojte.Chcem sa spitat ci tu nieje niektora aj napriek tomu ze ste obaja zdravy ste podstupili umele oplodnenie.Lebo natom skoncime asi aj mi. 😢 Aj napriek tomu ze sme obaja zdravy.Som mesiac po laparo+Hysteroskopii a depkujem odvcera.Prva mysija bola neuspesna.Vcera sa dostavila cervena a ja revala cely vecer aj dnes este mi je nanic.Preco prave mi stale takto musime trpiet.Co to vsetko obnasa chcem vediet.Ake su prve postupy a kolko sa caka na schvalenie ziadosti.Skratka vsetko okolo umeleho oplod ma potesi ak niektora napisete.Dakujem.

kikus77
18. apr 2011

@karkana ahojky? Ake lepidlo? Zistila si nieco viac? Vo stvrtok si idem pre protokol tak by som sa spytala

karkana
18. apr 2011

@kikus77 pýtala som sa embriologičky,tak oni že to nepoužívajú,že to sa musí samé zahniezdiť,keby tomu aj dopomohli lepidlom tak aj tak- ak sa to nezahniezdi nepomôže, takže nič ,prednison mi ešte zvýšil o polku,ešte neprišli vysledky z protilátok,ale že radšej a vo štvrtok idem na ET 😉 fu to budu zase nervy

tina1303
19. apr 2011

ahojte babky, kde ste?
mamartinka... mrzi ma to aj mna ze tak tuzime po mimi a prave my musime takto bojovat a niekomu,, kto to ani nechce sa pritrafi hocikedy. ake to je nespravodlive 🙄
ja idem zajtra na konzultaciu. maju my uz predpisat tie tabletky na pripravu maternice. len si este musim pockat na mrchu. a ta isto bude meskat, kedze nemam bolesti v prsiach. tie ma vzdy upozornia ze sa mrcha blizi.
karkana drzim palce pri ET.tfuj tfuj.

karkana
19. apr 2011

@tina1303 no diki,zajtra mam volať či su embriá ok,dufam,že sa to už konečne podarí,teraz spravodlivosť neexistuje,ked si porovnam,čo sa nacestujeme,nachodíme aby sme mali a zdrave baby ani nevedia ako lahko pohodlne otehotneju, 😉

janet13
20. apr 2011

Ahojte, ja som tu nová a chela by som sa poradiť 🙂 🙂 🙂 . Minulý týždeň som začala so stimuláciou na 1. ivf. Neviete koľko vajíčok je tak ideálne nastimulovať a aké musia byť veľké pre ich odber? 🙂 🙂 🙂

andysok
20. apr 2011

@janet13 ahoj vitaj, ono je to individualne, niekedy sa odobere 10 niekedy 18, niekedy 4.....tazko povedat lebo kym ti vajicka odoberu vidia sa len folikuli......teda az pri odbere sa zisti kde vajicko je a kde nie....ak sa mozem opytat s akymi liekmi stimulujes , ci si mala ty alebo partner daky problem, a u akeho dr.si, co sa este tyka velkosti.....beru aj 16mmaj 21mm.......

nemko
20. apr 2011

Caute kocky, len som vas chcela vsetky pozdravit, popriat krasne sviatky a oznamit, ze vcera mi v Iscare oznamili, ze cakame dvojicky 🙂 to jedno je tyzden pozadu, ale docent povedal, ze to v pohode dobehne.Takze uz sme pocitali len s jednym a vcera som zazila sok 🙂

andysok
20. apr 2011

@nemko vitaj v klube 🙂 a gratulujem 😉 a potom ta cakame vo fore "cakame dvojicky"

nemko
20. apr 2011

@andysok dakujem, no musim to predychat, sama nechapem ako som z toho mimo

petuska123
20. apr 2011

@nemko tak gratulujem k dvojkam 😉

nemko
20. apr 2011

@petuska123 vdaka 🙂

petuska123
20. apr 2011

@nemko a foto nemas??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre