ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@zembla dakujem ti velmi pekne🙂 aj mne sa inak presne tie isté mena páčia...jeeeej, jasné že okrem tých, čo som napísala

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@kraskanz1 chvála bohu sa to podarilo🙂

martinazvo
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka snad to nebude ohss... ja som na zaciatku tiez nemala miesto v bruchu takmer na nic... potom to odoznelo a teraz - to uz radsej ani nepisem 😀 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo moja, dúfam že nie....aj ked ohss je vtedy ak sa embryjko ujme, tak teraz neviem čo si mysliet, včera bolo všetko oka, všetko cisté...ale cikám, tak hádam fakt to nebude ohss...och...snažím sa opat viac pit, aj mlieko, uvidím čo bude ráno, na boku ležím, tak mi je fajn...

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo jaj, šak to, mám pocit, že sa mi brucho už viac nemôže roztiahnut🙂 ale viem ho mierne stiahnut, čo som v decembri pri ohss nemohla...a ked som si skúsila koselu, ktorú som vtedy nezapla, tak je mi dobrá...ale som rada že nejde víkend, ked náhodou, tak zajtra pôjdem do centra..

martinazvo
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka jasne, este mas 3 pracovne dni pred sebou tak mas istotu ze sa mas na koho obratit "keby nieco"... ale verim ze to je zhorsene prave kvoli uspesnemu zakusnutiu 🙂 velmi drzim palceky!

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo moja dakujem, hádam by to už naozaj bola pravda, tak už len počkať....bude čo má byť🙂

a ty uz zacínas prat a zehlit pre malického, čo?

martinazvo
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka presne tak, som mala optimisticku predstavu ze to budu 3 pracky a ze to zmaknem naraz... ale... prsi tu, takze susim na 1 susiaku vo vnutri a len plienky a plachty a uteraciky boli 1 plna pracka, k obleceniu som sa este ani nedostala... takze to bude na dlhsie 😀 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo a to sa hovorí , že babenko potrebuje toho málo, lebo vyrastie zo všetkého...a pozri, kupujeme, kupujeme...že? aj posledné im dáme🙂 😀 no ved práve, prší, ja som ešte stihla vyprat všetky svetre na jesen a zimu a krásne mi poschlo..a to boli posledné dva dni teplo.._

martinazvo
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka ja len dufam, ze sa zadari aj druhe... to bude "lacne" dieta aj keby to malo byt dievcatko 😀

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo presne tak 😀

gigi77
28. aug 2013

@martinazvo
@cucoriedkacucoriedka joj, ze malo dietko potrebuje ? 🙂 noo, z mojej skusenosti poviem ze ak to bude taky grcko ako nasa ela, ktora si nevedela odgrknut po dojceni ale rovno vracala a pritom nemala reflux, proste hadzala sable jedna radost (rovnako ako jej tatino ked bol maly 🙂 tak som prezliekala aj 3x 🙂 a som prala dookola bavlnene plienky, lebo tie boli vsade po byte a po ruke ked nieco 🙂 ale potom po par mesiacoch sa to tak postupne ukludnilo 🙂 no zaciatky bolo zaujimave ale uzasne 🙂 mate sa fakt na co tesit 🙂 🙂

@cucoriedkacucoriedka a ty sa ako citis? ja len dufam ze dnes boli posledne injekcie, stale mam nizke davky lebo je to ok, tak hadam uz ma nebude dopovat dalej aby nebol ohss...mne sa ohss zacal prejavovat asi po 7 dnoch od vkladu, ale stacila infuzka dva dni a brucho bolo volne 🙂 dufam ze je to pozitivne znamenie

gigi77
28. aug 2013

@martinazvo neboj, mozno sa vam po porode zadari aj samo 🙂 mne sa obnovil cyklus az po 10. mesiacoch po porode kvoli dojceniu ale sme boli pripraveni otehotniet hoci aj hned ale nevyslo, tak riesime ivf, lebo vsak uz ako povedala dr. nemae zase tolko casu 🙂 hoci, sme zistili ze to ide aj prirodzene, ale bohuzial bolo mimomaternicove a to som otehotnela prirodzene dalsi mesiac po kete 🙂

martinazvo
28. aug 2013

no ja som ako dieta grcala jedna radost, tak ak bude maly po mne tak sa mam na co tesit 😀

no a prirodzene by som sa tesila aj ja, to by bol ideal, ale neviem ci my mame sancu lebo u nas su problem spermie kvoli tomu nadoru na hypofyze u manzela... Ale tak uvidime, aj tak ked bude fakt ten cisarsky tak budeme musiet pockat...

monca2013
28. aug 2013

ahojte baby tak dnes to mam už potvrdene z krvi nie som tehotna zase mi to nevyšlo neviem v čom je problem ja som uple zdrava a prečo sa vo mne neuchyti tak to mi asi nikto nevysvetli ☹

cucoriedkacucoriedka
28. aug 2013

@gigi77 nooo peeekneeeeee, tak takáto bola tvoja malá?🙂)) tak to už hej....vieš, šak ja počítam s tým, že ked prídu na "opatračky" kamarátky, tetky, a rodinka, tan niečo ponosia🙂)))) jasné že sa aj ja pekne zásobím, ale si myslím že to bude čím dalej tým viac potrebovať ked bude rásť🙂)

no, furt mám bruško nafuknuté, skôr okolo zalúdka, ale nepne mi tak ako v decembri, toto je lepšie, ale cítim že od včera nie celkom oka...v piatok idem za petrovou na kontrolu, tak uvidím....začala som zasa viac pit, aj polievky dve som uvarila....ale keby to malo byt dobré znamenie, tak všetko prežijem...v piatok asi dostanem infúzky zase..tak sa teším...už vyzerám ako týraná zena, modriny...som súca na krízové stredisko🙂))))

cucoriedkacucoriedka
28. aug 2013

@monca2013 jaj, moja, tak toto mi je lúto...poriadne si poplač a ponadávaj, hlavne nech sa ti ulaví...ono to je niekedy tak, ako mi povedala jedna sestrička v centre, že niekto má všetko krásne, vklad v pohode, dva týždne kludu a nič...a mali jednu babu, ktorej vajíčka museli dozrievať v inkubátore, či ako sa to volá, katastrofalny spermiogram a ked jedno jediné oplodnili, baba išla na motorke do bulharska a uchytilo sa jej to..niekedy to nie je v našich silách, aj ked urobíme všetko v najlepšej viere...ale musíš dúfať a verit..raz to vyjde..držím ti prsty aby to čo najskôr prebolelo

cucoriedkacucoriedka
28. aug 2013

@gigi77 no pekne a ty už máš čo nevideť aj OPU...supeeeeer, len nech to dopadne čo najlepšie a nech máš vajíčok kvalitných tak akurát, ako si praješ🙂))) možno že budem aj ja v sobotu na infuzke, tak sa uvidíme..šak ukázu u mna tieto dni....ak by sme sa nestretli, takk pfuj pfuj pfuj...vela stastia prajem 😝

monca2013
28. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem ti moja ale mam ešte mam ešte asi 4zmrazene tak ešte skusim raz sa to musi podarit skusim sa ešte opitat Dr.nech mi urobi niake vyšetrenia neviem niekde som tu čitala že niake baby si daju spravit niake imunologicke vyšetrenia či ako to ty o tomto nevieš nič?

cucoriedkacucoriedka
28. aug 2013

@monca2013 a máte urobenú geneticku? aj to by nebolo od veci....no, neviem o tej imunologii, viem že si dávajú robiť hematologické vyšetrenie, zrážanlivosť krvi a taaaak, ale bližšie ti nepoviem veru...určite ti nejaká dobrá dušička tu na odpovie.

cucoriedkacucoriedka
28. aug 2013

@monca2013 tak ale je fajn že sú ešte zmrazené, šance s zvýšili.🙂

marculik
28. aug 2013

@ada83 este som nezacala stimulovat az na buduci tyzden by som to mala dostat,a kto ti to robil ta nova,ako sa vola ani zase neviem na buduci tyzden sa ku nej budem objednavat a zase neviem ako sa vola

marculik
28. aug 2013

@monca2013 fu moja pokial este nekrvacas tak je to v poriadku,moja sesternica tiez mala hnedkasty vytok to zevraj preto,lebo sa uhniezduje tak uvidis pockaj pokial nejde krv tak to neni az take zle

marculik
28. aug 2013

@monca2013 moja prave som citala co si pisala je mi to luto,vidis aj ja mam vsetko dobre a tiez sa mi to dva krat nepodarilo,musime len vydrzat a byt silne

gigi77
29. aug 2013

ahojte baby, tak ja po dnesnej kontrole koncim s injekciami, dnes vecer pregnyl a ideme v sobotu na odber 🙂

cucoriedkacucoriedka
29. aug 2013

@gigi77 supeeeeeeeeeer----držím ti prsteky🙂

gigi77
29. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka diky, a ty sa ako citis? je to lepsie?

cucoriedkacucoriedka
29. aug 2013

@gigi77 ráno lepšie, cez den horšie....ale čo ma matie, bolí ma brucho ako pred ms....ach...

gigi77
29. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka chystas sa aj testovat, ci radsej nie?, ved ty uz sobotu budes tyzdne po et, a ada ta je dnes uz tyzden po ket...boze mam pocit ze to tak leti vsetko 🙂

gigi77
29. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka a mala by si uz dostat?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre