ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

flock
28. jan 2010

ahojte 🙂

mib - super, ze je vsetko ok 🙂 prechadzka bola super, alexko spal az do siedmej

dnes som pozerala damsky magazin - tema muzska neplodnost - bol tam marsik 😀

veru - ostatne kocky ako pokracujete???

este nieco na pobavenie:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bubina1
28. jan 2010

sofoklesa.... supris..durechova je sikovna..vela toho nenakeca sama od seba, tak sa vzdy pytaj..ochotne odpovie..mila ženská fakt.... okrem spermiogramu sme neplatili nič a zo stanice to nie je az tak daleko..ale pozri si spoje MHD cez net... ti to pekne napise spoje...
aj ja som videla marsika 😀

kaciatko81
28. jan 2010

ahojte, u nas tento mesiac iui nic... tak dalej cakam na mrchu...
sofoklesa, ak pojdes z autobusovej stanice, tak ti priamo na sulekovu ide trolejbus 208. ak pojdes z vlakovej, tak asi najlepsie autobusom na hodzovo alebo zochovu a odtial pesi, alebo vystupis na hodzovom a prestupis na 208...

sofokleska
28. jan 2010

ideme z vlakovej no ja som nebola v blave ani nepamatam,dobre je to komlikovane.
kaciatko nevieš nahodou o kolkej idu tie autobusy bo v centre mame byt 10.30?dakujem

kaciatko81
28. jan 2010

sofoklesa, myslim, ze by to malo chodit dost casto. skus si to pozriet na www.imhd.sk

sofokleska
28. jan 2010

dobre kuk.diky

derylka
28. jan 2010

ahojte babule... mám na vás otázku 😉 ... robili Vám všetkým medzi vstupnými vyšetreniami hysterosalpingografiu alebo histeroskopiu?... robili Vám ju priamo v centre, alebo ste boli v nemocnici?... mne najskôr doki povedal že pojdeme do nemocky a teraz naposledy povedal že mi to urobí v centre - aj ked sa tam síce dosť dopláca jedine čo ma teší že je to formou jednodňovej chirugie a nemusím kvasit v nemocke - akurát si neviem predstaviť že ked mi tam niečo nájde čo by malo ísť von to ma akože preberie a pošle ma do nemocky... .. a ešte jedna dôležitá otázka 😉 .... tie čo ste si toto absolvovali ako ste sa cítili ked ste sa prebrali... mne robili už dva krát laparku a myslela som že zdochnem ☹ tak si neviem predstaviť že by ma mal poslať domov - proste zmiešané pocity ☹ .. vopred ďakujem za každú info... Pekný večer.. 🙂

marrad
28. jan 2010

baby ako dlho sa caka na termin na prvu konzultaciu?

guginenka
28. jan 2010

derylka - mne robili hysteroskopiu v centre. rano som dosla, chvilu som sa okukla. prezliekla do nocnej kosele. zobrali ma, dali narkozu a potom som sa zobudila na posteli. vraj to trvalo do pol hodky. zle mi bolo tak pol hodiny ale potom mi bolo dobre a isla som domov. cakal ma muz. ale poviem ti, ze este som doma spala a na druhy den som bola doma. predsa len, boli mi tak divne. na hysteroskopii ti pozera ci je maternica v poriadku, ci tam nie je nieco navyse.
takze umna v pohode. drzim palce.

ps:zober si so sebou flasu vody. smedilo ma ako po opici 😀

mib
29. jan 2010

derylka, ja som tiez absolvovala hysteroskopiu v centre. do nemocky by ma nedostali. ten doplatok nebol taky vysoky ... neviem ci to nebolo nejakych 50 Eur, takze to stalo za to. prebiehalo to presne tak ako popisala guginenka. nepamatam si, ze by som mala potom nejake bolesti alebo komplikacie. den volna ti ale urcite prospeje, kazdy znasa narkozu inak.

kvietok13
29. jan 2010

ahojte dievčatá, držím všetkým palce. Mib dnes som bola na kontrole v iscare, sliznica pomaly rastie, tak mi doktorka zvyšila davku estradiolu sandoz, beriem od dnes 4xdenne 1tbl., v pondelok idem na kontrolu, dnes som 17den cyklu. ako sa maš ty?

mib
29. jan 2010

uz si tehulkovanie skutocne uzivam. zrazu zo mna opadol strach z toho, ktory ma clovek hlavne v prvych tyzdnoch a cas mi zacal ovela rychlejsie plynut. brusko rastie zo dna na den, uz som kompletne zmenila satnik. 😀

kvietok, ja som mala rovnaku situaciu ked som isla na nas posledny ... uspesny KET. sliznica rastla velmi pomaly a doki uz dokonca uvazovala o tom, ze mi stimulku stopne. vsetko sa malo rozhodnut az na poslednej kontrole. nemala som z toho najlepsi pocit, ale vravela som si, ze doki vie co robi. a vysledok uz vidis na mojich tt. 😉

derylka
29. jan 2010

guginenka , mib ... Ďakujem vám 😉 .... takže ako píšete bolo to v pohode... kedy Vás asi cca pustili poobede domov... alebo ešte doobeda ste stihli 🙂 ....

guginenka .. ďakujem za info ... tá flaša minerálky by ma fakt nenapadla.... 🙂 .. ale istota je istota.. takže balím zo sebou aj to...

mib.. teraz je doplatok 105 € a to mám najmenší doplatok zo všetkých poisťovní... 😒 .. ale tak ked to ma k niečomu KONEČNE pomôcť tak kašlať na prachy...

guginenka
29. jan 2010

derylka - na som o jedenastej odchadzala. hysteroskopiu mi robili okolo deviatej pol desiatej. a doplacala som tak ako. ale co uz máme robit...
tak ti drzim palce a nech vsetko dobre dopadne.

kvietok13
29. jan 2010

mib, dakujem za povzbudive slova, verim, že aj nam sliznica porastie, ktory den si išla nakoniec na ket? uvidíme v pondelok na kontrole, ani neviem, že aku mam vysoku sliznicu, nevravela, ale nevadí. celkom sa teším na ket. zatial beriem len ten estradiol, nič viac a kyselinu listovú. Pripravovala si sa ešte nejak inak na ket? ešte pijem ženský čaj.
🙂

anni38__2
29. jan 2010

ahoj mib aj ostatne kocky!
dnes som bola na krvi, poobede mi volali, že som pozitivna, ale mam vraj nizku hladinu, tak mam ist na krv este aj v stredu, či stupa hladina. Neviem čo si mam o tom mysliet.
mib ty sa ako citis?

mib
29. jan 2010

derylka, tiez som bola vonku po nejakych troch hodinach. mne nic na hysteroskopii nezistili. u mna to ale bolo vydychnutie, pretoze mam myom a doki potrebovala vediet, ci nejako nezasahuje do maternice. ak by zasahoval, bol by hrozbou pre babatko. takze ti budem drzat palce, aby to dobre dopadlo. 😉

kvietok, poslednu mrchu som mala 23.10 a na ket som isla v piatok 13.11 😀 takze mi to vychadza na nejake tri tyzdne. tiez som brala iba estradiol a kyselinu listovu. potom zacnes brat k tomu este aj utrogestan. estradiol by si mala brat aj dalej. inak som sa nijako specialne nepripravovala. iba som sa tesila a straaaaasne silno som tomu verila. 🙂

anni, ved to su dobre spravy. teraz este pozitivne mysliet a verit, ze hcg bude stupat. to ze je nizsie moze znamenat aj to, ze sa embrijko neskor uhniezdilo. preto nie je dobre robit si doma testy pred krvou. mozu vyjst negativne a zbytocne ta vystresovat. nepovedali ti, aku hodnotu si mala? ja sa mam vyborne. zacinam si tehotenstvo konecne uzivat. 😵 😵 😵

anni38__2
29. jan 2010

dakujem mib za mile povzbudenie 🙂

mas pravdu, kupila som si test a robila som si ho den pred odberom a bol negat. hrozne som sa vystrasila
pritom manžel mi hovoril, aby som tomu neverila. teraz len dufat, že hodnoty budu pekne stupat.

derylka
29. jan 2010

guginenka... bola si niekedy teraz?.. ktorý doktor ti to robil... ja chodím Hrúzikovi ... a môj doki mi povedal že si to mám dať urobiť u neho, tak hádam to bude ok - nech už teda vie na čom sme, ked sa bude s nami trápiť ☹ .... s tým doplácaním je to fakt sila... čo iný majú "zadarmo" - my si musíme" kúpiť"... čistá nespravodlivosť... ale čo už.. už len zostáva dúfať že bude z toho aj nejaký "výsledok"....

mib... aj mne našiel cistu na maternici.. tiež chce vedieť že ako to vyzerá... ale ja mám ešte aj nejakú prepášku v maternici.. tak potrebuje zistiť že či to odstráni alebo nechá ☹ .. takže ja som taký zložitý prípad... ☹ ... jediné výsledky ktoré zatial máme v poriadku je spermiogram a test na pohlavné choroby 🙂 .. aspon niečo...

mib
29. jan 2010

anni, uvidis ze budu. uz len vydrzat do stredy, ufff. ale neboj, to je iba zaciatok. potom budes nedockavo cakat na prvy ultrazvu, potom na potvrdenie srdiecka, potom na vysledky testov, ... zacni trenovat. drzim palce a ani nemyslim ze by to mohlo byt inak ako dobre. 😉

derylka, dr. Hruzik je vyborny. urcite by som si dala taketo vysetrenie spravit lekarovi z caru. od kedy sme registrovany v iscare, u svojho gynekologa som bola raz kvoli nejakym liekom, ktore mi nemohli predpisat v car. ale fakt je, ze mne je iscare pohodlnejsie ako ordinacia kde funguje moj povodny lekar. takze som zostala aj nadalej u svojej doktorky. vie co sme presli a teda vie aj pochopit co prezivame ked sa co i len drobnost skomplikuje, takze sa mozem na nu spolahnut. dr. Hurzik je velmi prijemny clovek, urcite budes rada ze si si to vysetrenie podstupila v iscare. 🙂

anni38__2
30. jan 2010

mib, dík za všetko 🙂

derylka
30. jan 2010

mib.. súhlasím s Tebou - dr Hrúzik je fakt super... všetko super vysvetlí, nakreslí , ochotný odpovedať na čokolvek (aj ked zase na druhej strane takto to fungovalo i u môjho gynekologa 🙂 ) ... vlastne dr. Hrúzika mi odporučil môj "obvodný" doktor.... si ma potešila že máš na neho rovnaký pozitívny názor.. môžem sa spýtať komu chodíš v Car ty?

majka212
30. jan 2010

anni38 aj ja som mala nizku hladinu hcg a pozri na moje tt 😉 drzim palce, nech ti to krasne stupa!!! inak tiez som si robila pred krvou tehu test, nech som psych. pripravena na vysledok... a vysiel mi negat... tak som si to oplakala atd., no a ked mi zavolali z iscare, ze je to pozitivne, tak som skoro zinfarktovala 😀

mib to je super, ze si uz uzivas tehu... krasne ti tie tt pribudaju 🙂 davajte na seba s drobcekom pozor!

kvietok drzim palce, nech ti ket dobre dopadne!

flock drobec sa bude volat Matej... nejak nam k nemu to meno od zaciatku sedi.... sice bude mat chudacik meniny a narodeniny moc pri sebe, ale uz si nevieme predstavit, ze by sme ho volali inak... uz mu pomaly zacnem dohovarat, aby sa chystal na svet... uz sa nan velmi tesime a dufame, ze bude zdravy!!! uz aby bol doma v postielke 😉 uz ma skoro vsetko prichystane 😉 v piatok mame v nemocke poradnu, tak uvidime, ako na tom sme.....

vsetky ostatne dievacata pozdravujem 🙂

mib
31. jan 2010

anni, teraz ma napadlo ... ved ty si bola na transfere az v nedelu. alebo sa mylim? na kontrolu hcg v krvy sa chodi az 14 dni po transfere, takze ty si bola o dva dni skor, nez sa chodi standardne. takze teraz mi to je uz jasne ... v stredu budes mat hcg urcite krasne vysoke. 😵

derylka, ja chodim k dr. Durechovej. tiez super lekarka. uzasny pristup ... ked som mala na zaciatku tehu komplikacie, dala mi cislo na svoj sukromny mobil a povedala aby som volala ak by sa nieco zomlelo. ze bude sice na horach, ale hned ako bude mat signal a zbada spravu, ide riesit. takze ak niekto povie, ze v iscare je taky alebo onaky zly pristup, len pokrutim hlavou, lebo fakt nerozumiem. co sa tyka Hruzika, bola som u neho na jednom vysetreni na Kramaroch. velmi neprijemne a bolestive. s jeho pristupom by som sa ale nebala ist opat. ked mal vysledok, sadol si so mnou v lekarskej izbe, tiez nakreslil obrazok a vsetko pekne vysvetlil. 😉

majka, urcite nam daj coskoro vediet ked budete mat drobceka doma. budeme na teba mysliet a drzat palceky, nech to mas od prvej kontrakcie az do konca rychlo za sebou. a Matejkovi zelam uz popredu krasnu a pohodovu cestu na svet. 😉

derylka
31. jan 2010

mib.. nebola si u neho na tých Kramároch na hysterosalingografi ?.... ten rengen či čo to je?.. čo robia ráno?... 😒 .. aj ja som na to mala ísť, ale kedže niesme z BA a chodiť tam neviem kolko že možno dnes to môže urobiť... tak sa so mnou potom dohodol že mi to urobí v centre... ja som bola tiež za.. kedže to mám hned isté.. a nemusím si robiť "zbytočné" výlety.... 🙂 čo sa týka súkromného čísla my sme ho dostali pri 3 návšteve 🙂 . je ochotný pomôcť hneď po telefone, takže u mna je fakt Pán lekár... s prístupom v iscare sme spokojní ako s lekármi, tak so sestričkami a dokonca i s babami na recepcii... takže vobec nelutujeme že chodíme práve tam.... až na to dochádzanie(hlavne teraz v takomto počasí 😒 )... ale to je zanedbateľná vec popri tom.. z čoho sa možno zachvíločku budeme vytešovať... 🙂

flock
31. jan 2010

majka - matej je pekne meno, nam trvalo dlhsie, nez sme vybrali meno - ja som tuzila po dievcatku, ale ked povedali chlapec, tak sa mi zdalo, ze ziadne chlapcenske meno sa mi nepaci. jedneho dna som ho zacala v brusku volat alexko, tatinovi sa to nepacilo, ale nakoniec na porodnej sale sme sa dohodli 😀
vobec nevadi, ze bude mat narodky a meniny pri sebe - alexko bude mat rano mikulasika, poobede narodky a meniny mal 9.1. ved bude este MDD a vzdy si este nejaky sviatok mozeme vymysliet, no nie???

ahojte ostatne babulky 🙂

jaja, mib - myslim na vas 🙂 🙂 🙂

anni38__2
31. jan 2010

ahojte kocky!
mib mas pravdu, len sa ma v centre pytali, či chcem ist už v piatok alebo v pondelok. tak som povedala v piatok, ved som už chcela mat vysledok 🙂 neviem ake budu vysledky v stredu, lebo od vcera krvacam a mam bolesti ako pri kramoch, nie tak velmi ako pri kramoch, ale ma to dost znepokojuje.
pekny dnicek kocky

flock
31. jan 2010

anni - bolesti ako pri menzese budes mat aj v tehu, tak sa ukludni. doki ti nepovedal, ze sa mas tvarit tehotno??? tak si to vychutnavaj 🙂

mib
31. jan 2010

anni, predpokladam ze stale beries utrogestan 2-2-2 a zrejme aj estradiol alebo estrofem. pokial ano, hod sa do postele alebo gauc a vstavaj iba na zachod. ja som zacala v piatom tyzdni spinit a neskor dokonca krvacat, okamzite som mala nariadeny kludovy rezim. nic ine ti momentalne nepomoze. ja by som ale v kazdom pripade zavolala zajtra do centra sestrickam a spytala sa ich na dalsi postup. tak ako napisala flock, bolesti ako na mrchu budes mat prve tyzdne a krvacanie samo o sebe este nemusi znamenat to najhorsie. hlavne skus byt v co mozno najvacsom klude a mysliet pozitivne. si tehotna, to plati az pokym ti nepovedia opak. drazim palceky. 😉

mib
31. jan 2010

flock, to mas uplnu pravdu. my mame pre chlapca vymysleneho jakubka, co je hned pri narodeni a pre dievcatko lucinku, co je zase pri vianociach. bolo by to idealne mat rozdelene sviatky pocas celeho roka, ale tak ako pises ... my im tie sviatky vykompenzujeme inak. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre