ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marrad
14. jún 2010

@bobi3
no asi skusim..... rozmyslam nad tym....

eliska11
14. jún 2010

Ahojte,
dnes som bola u Valkyho objednana na 8, zobral ma na sekundu presne, bol mily, vyzeral, ze ho to zaujima, bola som prijemne prekvapena. Dnes som zacala pichat, len sa mi bohuzial stala taka vec, ze som dostala kramy namiesto nedele uz v piatok vecer o 10, cize technicky je dnes uz 4. den, takze povedal, ze je mozne, ze to uz nepojde, uvidime, skusim, aj tak mam lieky len do 06/2010, tak je mi to jedno. Hlavne povedal, ze som mala prist v sobotu na drzovku do Iscaru aj bez objednania (volala som, len to nikto nedvihal, kedze v sobotu tam recepcna nie je, a bolo mi blbe len tak sa tam dotrepat), takze si to zapamatajte, ak by sa vam to nahodou stalo tiez.
Bobi, jednej mojej kamaratke Valky tvrdil, ze on ma s Clostibegytom zle skusenosti, ze folikuly sice vyzeraju pekne, ale casto to nedopadne dobre, takze nezufaj, je pravdepodobne, ze s tymi injekcnymi stimulantmi vyrobis lepsie vajicka 🙂

bobi3
14. jún 2010

@eliska11, mňa Valky minule vzal dokonca o pol hodinu skôr 🙂 a v sobotu ráno presne o seidmej ako sme sa dohodli, takže v tomto som s ním zatiaľ veľmispokojná a tiež mám pocit, že mu záleží na tom, aby sa ten náš problém vyriešil 😉 Ja som na clostil reagovala dobre, folíky boli vždy pekné, no aj tak to nevyšlo. V nestimulovanom cykle mi folíky rastú pomalšie 😒 No díky za radu 😉 Takže oddneska picháš? Kedy ťa to teda čaká?

patkapetko
14. jún 2010

Ahojte všetky, neviete mi prosim poradit aky je postup ak uz mame schvalenu ziadost v poistovni, kt. sme podavali v Iscare a teraz sme sa rozhodli, ze odtial odchadzame a chceme zmenit CAR nakolko sme patrili k Mudr.Durechovej, kt. tam uz nie je a Mudr.Valky nam proste povedal, ze oni vlastne ziadne darkyne na darovanie vajicok nemaju a ani mat tak lahko nebudu, takze je zbytocne aby sme v takomto centre v ktorom im vsetkym ide len o prachy a vobec nie o ludi zostavali. Moj problem je, ze moje vajecniky su nefunkcne a tym padom sa mi netvoria vajicka, takze jedina moznost ako otehotniet je, ze nam nejaka dobra dusa daruje vajicka. Som strasne nahnevana a sklamana, lebo s Mudr.Durechovou sme to riesili uz asi pol roka a vyzeralo byt vsetko ok, uz sme len cakali na darkynu a nebol ani naznak, ze ziadna nie je a potom odrazu, ze ved oni ziadne darkyne nemaju. A keby som nahodou nezavolala do centra, ze v akom je to stadiu, tak by som ani nevedela, ze Durechova odisla...smutne 😢
A este by som chcela poprosit o radu, ze do ktoreho centra by ste isli.....? Ja vobec neviem 😢
Dakujem

bibi24
14. jún 2010

Baby, no ja som zase mala v sobotu zlu skusenost. Lebo, povodne som bola objednana na 8:30,a le v piatok mi z recepcie volali, ze Dr nieco ma a mam prist skor, ze uz na 7:30. Tak nebola som sice nadsena, ale co uz. Prisli sme na 7:30, cakame, cakame. Preslo 30 min. a nic, tak som sa isla spytat, ze teda na co sme tu boli skor, ked teraz cakam. A sestricka nic nevedela o mojom preobjednani a nemohla pre mna nic urobit, lebo predomnou boli dalsie pacientky, ktore brali postupne. Kedze ja som bola az na 8:30 podla nich.
Ked presla uz hodina, tak ma opat zavolala dnu s tym, ze Dr ma moju kartu na stole a ze hned pride, ale ze teraz ma same OPU, tak ze nemoze. Na rad som sa dostala o cca 8:50, vnutri som bola najkratsie, asi 3 minuty, lebo uz zas utekal k dalsiemu zakroku.
A v sobotu tam bolo viac ludi, ako cez tyzden. Fakt maju toho vela a ti lekari, co tam ostali zjavne nestihaju.
Dnes to inak uz bolo v pohode, cakala som asi len 5 min.

eliska11
15. jún 2010

@bobi3 , tie lieky sa pichaju cca 12 dni, zalezi, ako rastu folikuly. Existuju j ine postupy, tzv. protokoly, vtedy sa picha dlhsie, aj 20 dni. Uvidime, vo stvrtok tam idem zase a podla ultrazvuju zistime, ci to ma vobec zmysel, ci uz nebolo neskoro a nezacal sa vytvarat jeden dominantny folikul.
bibi 24, je samozrejme blbe cakat, ale ked som tam naposledy chodila cca pred 3-4 rokmi, tak bolo uplne normalne cakat pol hodinu aj viac a casto si nebolo kde sadnut, taky tam bol natresk, takze zatial sa mi zda aj podla toho, co tu pisu ostatni, ze to zvladaju este celkom dobre.
patkapetko, je tazke radit, na vsetky centra su aj dobre aj zle reakcie, a s tymi darkynami to asi naozaj nie je jednoduche. Nemam s tym ziadnu skusenost, iba jedna baba, od ktorej som kupovala lieky hovorila, ze ona v tejto situacii vzdala cakanie na darkynu a rozhodla sa pozit darovane embrya.

sakura
15. jún 2010

ahojte baby
no tak ja som včera čakala skoro hodinu 😠 . Skoro ma šlak trafil 😠 ... Ale mali tam vraj vela odberov. Odchadzala som nejako pred 13 hodinou a sestričky sa rozprávali že majú toho dosť. Do 13 hodiny cca 30 odberov..... 😲
Mám krátky protokol a od 21 júna začínam pichať 🙂 DR bola v pohode len som mala pocit že bolo zbytočné preberať niečo kam sme ešte nedospeli...napr predĺžená kultivácia a taaak. Že to je ešte zavčasu a uvidí sa potom podla situácie......
A už sme včera aj podpisovali že súhlasíme s IVF..... Ináč mám pocit že tá baba čo robila v kanc tak je teraz na recepcii. Tú malú čiernu babu som tam nevidela.... MOžno má dovolenku... A bolo tam včera aj dosť ludí....

bobi3
daj vedieť ako si dnes dopadla 🙂

nemko
15. jún 2010

recepcna ma tento tyzden dovolenku, vcera som tam volala ako pokracuje vybavenie mojej odlozenej zabudnutej ziadosti a na recepcii mi dvihla tel ta baba z kancelarie - ta co to cele tak fajn "vybavila"

bobi3
16. jún 2010

ahojte princezny, tak mňa vzal Valky včera presne na čas... bola tam s ním ešte nejaká doktorka, tá mi robila aj sono, neviete o koho môže ísť? u mňa to vyzerá tak, že folíky dozrievajú pomalšie, aj hladiny hormónov som na 14DC mala vraj nízke 😖 v pondelok idem zas, sono a krv. No už sa ho opýtam na tú žiadosť, načo čakať, že?
@sakura, a to podpisujú obaja žiadosť? musí prísť aj manžel?😕

mirm
16. jún 2010

@bibi24
aj ja som tam bola v sobotu. K akemu lekarovi chodis?

mirm
16. jún 2010

Ahojte
baby kedy mate transfer?

sakura
16. jún 2010

@bobi3
ahojky. No vidíš... Možno bude stačiť aj len upraviť hormóniky... Veď keď tam teraz pôjdeš tak sa dr na to spýtaj . Že ak bude musieť byť IVF tak že by si si rada už aj spísala žiadosť 🙂
No vieš čo to je vlastne súhlas s IVf a aj čestné prehlásenie že ste boli o všetkom informovaný a tak. Musí to podpísať aj manžel 🙂 Ale myslím že to budete podpisovať až tak nejak pred užívaním injekcií...Lebo my sme to podpisovali až teraz 🙂

sakura
16. jún 2010

@mirm
ahojky.. Myslím že sme tu momentálne všetky len čakatelky na stimulku 🙂 . Ty si na tom ako?

bobi3
16. jún 2010

@sakura, no dúfam, že bude stačiť upraviť hormóny 😉 a hej, v pondelok sa opýtam už priamo na tú žiadosť, takže myslíš, že žiadosť podajú zatiaľ aj bez manželovho podpisu či ho mám brať hneď so sebou? ďakujem 😉

mirm
16. jún 2010

@sakura ja by som mala ist zajtra na transfer, len mi maju dat vediet ako je to s nasimi drobcami

sakura
16. jún 2010

@bobi3
fíííha moja to si nepamätám 😀 . myslím ale že nepotrebovala priatelov podpis.... Veď vlastne sa to týka len teba - teda myslím tak že to IVF pojde cez teba.......Ale jeho adresu som tuším dávala.... my sme totižto ešte neni svoji 😀

mirm
jeeej tak ty už čakáš na transfer 🙂 . Ani nevieš ako ti závidím 🙂 ja mám obavy z tých injekcií - teda akú budem mať na ne reakciu. Ty si čo pichala? A ku komu chodíš? Kolko si ideš dať vložiť? Je to tvoje prvé IVF? KOlko vela otázok, že? 😀

mirm
16. jún 2010

@sakura ja uz idem na druhe KET, takze uz jedno IVF a KET mam za sebou a neuspesne :(
Pri ivf som si pichala gonal a potom este nieco. Ale v pohode. Dolezite je vela pit cca 4l/den
Teraz mi budu vkladat 2, ale maju mi este volat v akom stave su

bibi24
16. jún 2010

@mirm - ja chodim k Valkymu. Aj dnes som bola a som hrozne smutna a bojim sa, lebo mi hrozi ohss, resp. asi ho uz aj mam ☹

bobi3
16. jún 2010

sakura, tak dúfam, že žiadosť mi podajú zatiaľ aj bez jeho podpisu, veď odkiaľ by som mala bojovníčkov, keby nesúhlasil, nie? 😉

@bibi24, a na to Valky ako prišiel? 😕

bibi24
16. jún 2010

bobi3 - No ja stimulujem, uz som 8. den a hrozil mi od zaciatku stimulky. Prisiel na to tak, ze sa mi aj pri malych davkach stimulacie zacalo tvorit obrovske mnozstvo vajicok, vidno to na utz. Nielenze je ich vela, ale sa stale tvoria male, vajecnik mam ako strapec hrozna. A dnes som mala uz aj vodu v dutine brusnej. 😔 ☹

nemko
16. jún 2010

caute kocky, takze dnes som narobila v centre v kancelarii taky krik, ze ma pocul asi aj Valky.Podala som Sťažnosť na tu damu co ma na starosti zasielanie ziadosti a potom som to cele konzultovala s Valkym a problem je dorieseny podla mojich predstav.Prisla som dokonca nechtiac k informacii, ze nie som jedina kto ma problem so ziadostou, dokonca vcera na nich nakricala ina baba a dnes mi tvrdili, ze volali so mnou a mojim muzom
😀 😀 😀 maju v tom dobry bordel, tie 3 gracie.
No co sa tyka mna, IVF a Durechovej.Nove centrum v Antolskej nema zmluvu s Doverou takze som zostala v Iscare u Valkyho.Vsetko sme presli, vysvetlili sme si, bola som tam asi 40-45 minut.Zacinam stimulku a dufam, ze sa vyhnem OHSS lebo mam nan nabeh, ale budeme sa snazit aby bol uuuuplne mierny.Zacinam Gonalom a teraz cakam na mrchu.

bobi3
16. jún 2010

uf, bibi, a čo teraz? budeš stimulovať ďalej? aký si mala problém, že ste sa rozhodli pre IVF, ak sa môžem opýtať? predtým podozrenie na OHSS nebol? tak držím moc palčeky, aby sa to vyriešilo a dobre dopadlo 😉

bobi3
16. jún 2010

nemko, tak aspoň teraz pohnú zadkami a budú tie žiadosti schvaľované rýchlejšie, si super 😉 a držím moc palce, aby OHSS nenastalo...

mirm
16. jún 2010

@bibi24 ale to si v stimulke, ze? Vela pi pi pi aj 6 litrov denne.
aked budes mat ohss tak ti stopnu asi stimulku, ale to neviem, lebo ja som s tym problem nemala....

Ale treba mysliet pozitivne, to sa mi lahko hovori ze?

mirm
16. jún 2010

@nemko ako sa vola to centrum na antolskej?

aj ja mam Doveru, kolko ti trvalo kym ti ju schvalili, ako ked pocitame ze slecna v iscare sa ju tam chvilku ponechala.

nemko
16. jún 2010

neviem ako sa to centrum vola @mirm, ja som si to musela v Dovere vybavit takze neviem kolko by to inak trvalo, ale pocitam, ze este 3 tyzdne kedze ma oklamali a prislo to do Dovery az minuly tyzden - od maja podotykam!
@bobi3 dakujem, ja Ti drzim palce aby sa Tvoj problem rychlo vyriesil a nemuseli ste ist na IVF 😉

nemko
16. jún 2010

tak baby a som spokojna 😀 maju si plnit svoje pracovne povinnosti a nie mat z toho holubnik a este sa aj vyjadruju ako keby sme sa bavili na pozemku zavodneho druzstva medzi dobytkom, ved toto uz co je....ked sa nevedia chovat bohuzial - kazdy je nahraditelny.V Dovere mi povedali, ze ani by to tak dlho netrvalo keby si damy v centre spravili v tom poriadok a zasielali to vcas - takze potom je to jasne kde to stoji.

bibi24
16. jún 2010

Nemko a kedy si tam dnes bola? Ja rano cca od 8:00 do 8:30. A Valky je fajn, ze?

Mirm, ano este stimulujem, dnes som 8.den. Neviem ci mi ju stopnu, o tom Dr zatial nehovoril, ale dnes mi brali aj krv na rozbor a mozno sa uvidi podla toho. Fakt vobec neviem co bude. 😔

bobi - zatial stimulujem dalej, ale dnes som skoncila s gonalom (mala som inak minimalne davky) a mozno budem pichat uz len dipherelin (ten mam pocas celej stimulky) a ze necha vajicka prirodzene dozriet. Napriek tomu, ze je ich vela su male a budu asi nekvalitne.
My mame hlavne problem v manzelovych spermiach (ma oligoteratoazenozoospermiu) a ja som mala len drobne problemy - neskorsia ovulka, polyp a cystu, ktore mi odstranili pocas laparky. Inak som ok, nic take co by branilo otehotniet.

bobi3
16. jún 2010

nemko, myslím, že IVF sa nevyhneme... neviem teda, myslím si 😔

nemko
16. jún 2010

bibi do 9 hod som cakala v Dovere na schvalenie, do Iscare som prisla cca 9:40
Valky je v pohode aj ked na mna dost pomalsi, ale nevadi, Durechova bola taka akcna, ale Valky je v poho, zvyknem si 😉 Ja mam pichat Gonal 150 jednotiek a potom 200 jednotiek, ale dohodli sme sa, ze piaty den pichania pridem na kontrolu a uvidime co dalej aby som nemala OHSS, dufam, ze lekar ako Valky sa tomu vyhne, verim mu, ma strasne dlhorocne skusenosti tak snad to cele dopadne tak vyborne ako ma a nie tak zle ako to zacalo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre