ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

panki
4. mar 2013

Ahojte, prepacte ze sa vam sem pcham nepatrim medzi vas, ale kedze tema je vseobecne o Iscare predsa sa skusim spytat. V piatok ma caka v Iscare u MUDr. Petrovej konizacia krcka. Ak som spravne pochopila aj odber vajicok sa robi v celkovej anesteze a tak ma zaujima, ze po akom case po zobudeni ma pustia domov? Teda samozrejme ak nenastanu komplikacie. Dakujem za kazdu odpoved

sandra077
4. mar 2013

@b.bardyova jaj prvy vklad sa nepodaril tak ides di druheho kola v aprili?

denulka85
5. mar 2013

@panki ahoj patris k nam 🙂 anesteza je cca 10 min.. a po odberoch musis lezat cca 2hodiny ale ja om lezala dlhsie., mala som bolesti kedy ides na odber?

panki
5. mar 2013

@denulka85 ahoj, ja nejdem na odber, písala som vyššie 😉 idem na konizáciu krčka maternice k Petrovej, ale ďakujem za odpoved.....preto som písala, že k vam nepatrim

ada83
5. mar 2013

@panki ahoj ja som bola na laparke a vtedy puštaju okolo 14-15 domov

cucoriedkacucoriedka
5. mar 2013

@panki ja som bola na izbe s babou po konizácii a išla domov po troch hodinách🙂

panki
5. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka po troch hodinách od zobudenia? A ako to tam prosim Vás je? Normálne ma dajú na izbu, a keď sa zobudím budem sa vedieť orientovať, a tak? Strašne sa bojím narkozy, asi mi šibe. Ale ešte nikdy som nebola na žiadnej operácii ani nič podobne, takže netuším aký je to pocit.

cucoriedkacucoriedka
5. mar 2013

@panki neboj sa...narkoza je perfektná🙂 prídeš ráno do caru....prihlásiš sa na recepcii..svoje meno, resp. číslo...povie ti milá pani že si máš sadnút, resp. ešte pred tým ideš do kancelárie vyplatit, ak platíš...potom počkáš na chodbe pred sestričkami, povedia tvoje číslo, vezmu ta do traktu kde je sála a izby..zložíš sa na izbe, dáš si nočnú košeľu a počkáš..prídu po teba, ideš na sál, a ked si lahneš na stôl, stále s tebou rozprávajú, sú tam milí všetci....napoja ti zilu, potom ked príde lekárka tak ti dajú narkozu, straaaašne prijemný pocit a spíš....a zobudíš sa na izbe o chvílinku..tá baba mala aj bolesti, dost silné, ale ako jej dali injekciu, tak do dvadsiatich minut bola oka...na izbe budeš len ležať, budu ta kontrolovat sestričky, trošku si jasné že oblbnutá, ale tak do hodinky po prebudení to prejde...ja som sa snažila zaostriť na hodiny predomnou, že ako dlho som bola a reku videla som tam celé hodinárstvo🙂)))))
a po prebudení, tri hodinky a išla domov...ja som bola na hysteroskopii a odbere vajičok a do dvoch, troch hodín som šla aj ja domov🙂 musí niekto po teba prísť..samu ta nepustia🙂

ikacka
5. mar 2013

@panki narkozy sa vobec nemusis bat. Ja som svoju prvu narkozu tiez absolvovala az pri OPU a mala som dost velky strach, ze co to bude.Ale nic to nie je - len injekcia, po ktorej si trochu pospis 🙂 Davaju ti ju az na stole pred zaktrokom a po zakroku ta odvezu k posteli a prelozia. Potom ta chodia sestricky kontrolovat a zmeraju ti tlak. CCa po dvoch az troch hodinach (pripadne trochu dlhsie, ale vzvy v ten isty den) ta pustia domov. To ta ale musi prist niekto odviest, lebo urcite by si nemala ist sama. No a v ten den by si mala este odpocivat a setrit sa - ja som si este aj doma pospala.
Dolezite je, ak mas nejake alergie pripadne ine zdravotne komplikacie, treba to vyplnit do dotaznika, ktory dostanes este pred zakrokom a musis rano pri nastupe odovzdat (alebo ti ho daju vyplnit az rano na mieste).

panki
5. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka no hej to viem, že najskôr zaplatiť a potom čakať. S bolesťami tiež počítam, ale tých sa bojím najmenej. Ja vlastne ani neviem kedy tam mám prísť, ale veď majú mi volať vo štvrtok. A ešte jedna otázka, môžem po narkóze piť aj iné ako vodu? Nejakú ochutenú minerálku alebo tak. Lebo všetci mi hovoria, že budem strašne smädná keď sa preberiem. Bože, robím z toho drámu, čo by som sa mala báť ako dopadnú výsledky, bojím sa narkózy. šišina som

panki
5. mar 2013

@ikacka ďakujem, hej to mi hneď povedali, že musí niekto pre mňa prísť. Veď práve preto sa pýtam, ako dlho to bude trvať, aby som vedela na ako dlho mám poslať manžela na kávu. 😉

ikacka
5. mar 2013

@panki ked budes rano nastupovat, tak ti sestricky povedia cca kedy ta pustia...aspon teda mne vzdy povedali. Tak sa neboj, casu na kavu bude mat manzel naozaj dost. A na pitie je urcite najlepsia cista voda (urcite nic bublinkove) a pripadne si so sebou zober aj nejaky suchy rohlik - ten postupne budes moct zjest, ked ta budu prepustat - lebo byt cely den nalacno tiez nie je sranda.
A fakt sa nemusis bat - mne sa to uz na druhy a tretikrat aj celkom pacilo. Clovek si fakt dobre pospi 🙂

cucoriedkacucoriedka
5. mar 2013

@panki aj ja som sa bála narkozy🙂 to je prirodzené....najlepšia je čistá voda po narkoze...mineralku si tiež možeš zobrať..neodporučajú sa sladké a velmi bublinkaté vody....daj ti napiť asi pol hodinku po narkoze, len tak trošku...bud si donesieš svoju, alebo ak nemáš, ja som prvýkrát nemala, tak mi doniesli v poháriku čistu vodu🙂

ada83
5. mar 2013

@denulka85 ahoj tak čo ako si dopadla

panki
5. mar 2013

Oki baby, fakt Vám veľmi pekne ďakujem. Všetkým držím palce, aby ste sa dostali k vytuženému cieľu, a aj sebe aby som sa dostala ešte aspoň k jednému takému krásnemu "cieľu". 🙂

martinazvo
5. mar 2013

@denulka85 ahoooj, no ako ako, kolko mame hcg? 😉

denulka85
5. mar 2013

@ada83
@martinazvo baby hcg je 986,5 ja neveriiiiiiiiiiiiim som tehotnaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

ada83
5. mar 2013

@denulka85 gratulujéééééééééééééééééééééééémmmmmmmmmmmmmmmmm

denulka85
5. mar 2013

@ada83 dakujem ti velmi pekne len asi az v pondelok uverim som stastna ako blcha 🙂

martinazvo
5. mar 2013

@denulka85 GRATULUJEEEEEEEEEM, JA SOM TI TO VRAVELAAAAAAA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 JUJ AKO SA TESIIIIIM !!!

ada83
5. mar 2013

@denulka85 som zvedavá kolko ich tam bude 😉 😀 😀 😀

denulka85
5. mar 2013

@martinazvo ano hovorila a dakujem ti 🙂 len to cislo ze na 23 den ket nieje to malo?

denulka85
5. mar 2013

@ada83 ada podla mna jedno na dve by uz davno bolo viac hcg budeme stastny aj za jedno 🙂

zuzullik1001
5. mar 2013

@denulka85 gratulujeeem super..🙂

martinazvo
5. mar 2013

@denulka85 nie nie, kuk sem dole na graf, ake mas velikanske rozdiely medzi min a max 🙂

http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

denulka85
5. mar 2013

@zuzullik1001 dakujem este stale sa klepeme neverime smojim muzikom hrozne sa tesimeeeeeeeeeeee 😀

ada83
5. mar 2013

@denulka85 hej aj jedno je dobre uvidiš v pondelok

denulka85
5. mar 2013

@martinazvo dakujemmmmm podla teba dnes moze byt uz okolo 1000 hcg dr. mi chcel urobit utz ale nechcela som este, ked pojdem v pondelok na utz do car uz by mohlo byt aj srdiecko co myslis? alebo len vacok? ja neverimmmmmmmmmmm

katulka25
5. mar 2013

@denulka85 moja zlata, to je super sprava. Velmi sa s tebou tesiiiim 🙂

denulka85
5. mar 2013

@ada83 ano ada uz sa nevieme dockat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre