ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

gigi77
12. mar 2013

@gigi77 a dufam ze tehotenstvo pomohlo mojej zacinajucej endometrioze, kvoli ktorej mi nevybrali vajicka z jedneho vajecnika, asi aj preto bol slaby ohss, ze tam napraskali nevybrate folikuly....vtedy mi vravela petrova ze tehu by pomohlo, lebo ze mam velmi malu plochu endometriozy a ta ze by sa rozpadla ked by som nemala cyklus...takze verim ze by bolo viac vajicok, len keby clovek vedel, kolko ich bude potrebovat 🙂

cuculik1
12. mar 2013

Baby ktorý den od zaciatia samotnej stimulacie ste boli na prvej kontrole?

sandra077
12. mar 2013

@ada83 a kolko ti vydrzala jedna krabicka 4 pichnutia?

sandra077
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem za odpoved 😉

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 jasne, teu knizku nedavaju skor ako je srdiecko a zase musia niekam pisat zaznamy, tak to asi riesia takto...

danielkabn
12. mar 2013

ahoj @martinazvo,ja som sa sem len tak vplietla,lebo si píšem s denulkou,ale zaregistrovala som,že máš syndróm miznúceho dvojčaťa. ☹ Tak toto isté som mala aj ja,bola som po Ketku,po prvej kontrole hcg až 4 tisíc,takže sme vedeli,že budú dvojičky,no a až v 11.tt mi už môj gyndoš zistil,že bije jedno srdiečko,bol to pre mňa šok,pretože sme sa strašne začali tešiť,lebo sme 4 roky čakali na bábo a nakoniec mi museli vybrať vajíčkovody a zostala mi jediná možnosť ivfko,prvý vklad nevyšiel a Ketko vyšlo hneď na prvý šup. Ja som si musela hneď začať pichať fraxiparín injekcie a bábatko sa nevstrebalo úplne,ale presne na Štedrý večer keď sme kukali s mangelom popolušku mi odtiekla plodová voda,no čo ti poviem,nervy..že čo s tým jedným či sa to udržalo a tak..a ešte robil v nemocnici starý doktor,ktorý nechcel ani za svet mi ísť urobiť ultrazvuk,tak som revala jak o dušu a zbuntošila celú gyndu,že nakoniec zavolali nejakú doktorku,ktorá mi urobila sono a tak malý chrústik môj bojovník zostal a to jedno bolo už fuč.Prakticky ale celé tehotenstvo som si odležala v nemocnici na rizikovom,lebo stále hrozil predčasný najprv potrat,potom pôrod..no čo ti poviem,v 23.týždni som musela podstúpiť serkláž,zašívanie krčka maternice..ale nakoniec sme to dobojovali do úspešného konca a Tomáško je bojovník aj teraz,už 9,5 mesiaca. 🙂 Som šťastná,ako nikto a pravdepodobne už ďalšie dieťatko mať nebudem,lebo šak mám už aj dosť rokov a podstúpiť ešte jedno ivfko..no tak to radšej nie,aj keby som strašne chcela pre Tomáška súrodenca...uvidíme.Máme ešte prakticky jedného mrazáčika,ale už je tam pomaly dva roky uložený a bolo nám povedané,že po dvoch rokoch už klesá kvalita embrya..takže neviem a teraz určite druhé nechcem,lebo riešime bytovú otázku,máme malý dvojizbák a tlačíme sa..a manžel chodí do zahraničia a mám čo robiť s Tomáškom,pretože je strašne živý a v noci mi prestal spinkávať,jednak má teraz angínu a jednak sú to zúbky,takže som rada,že som rada,ale som šťastná aj tak 🙂 Takže tfuj tfuj tfuj,bojujte a nevzdávajte sa..ja som to tiež koľkokrát vzdala,keď som bola v nemocnici,ale Tomáško nie,ten bojoval 🙂

martinazvo
12. mar 2013

@danielkabn ahoj, ja to nevzdavam, to urcite nie, som vdacna aj za 1 babatko 🙂 v 7tt bili este dve srdiecka, ale 1 embryjko bolo slabsie a aj preto som este isla do CAR teraz v 9tt, aby sa vedelo ci prezili obe... zial nie..... to druhe babo uz je vstrebane a aj vacok uz je len malinky, do 2 tyzdnov by sa mal vstrebat uz aj ten uplne...

ada83
12. mar 2013

@sandra077 ja som ho pichala len 3 dni ale bolo by tam na 4 pichnutia lebo ja som zo zaciatku pichala puregon 900 a potom ked sa mi minul tak som zacala z menopuro a spolu s cetrotide som pichala

ada83
12. mar 2013

@cuculik1 ahoj ja som bola na ž den mrchy a 5 den pichania

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo asi hej dufam ze to dotiahneme do tehu knizky 😀

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 velmi drzim palceky 🙂

ada83
12. mar 2013

@denulka85 neboj dotiahneš to do tehu knižky

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo dakujem matka nevzdavame to 😉 😉 😉 😉

denulka85
12. mar 2013

@ada83 dufame adka a dakujeme

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 to dufam, ani ja aj ked dnesnu noc som mala take nocne mory zive ze az ☹

ada83
12. mar 2013

@denulka85 deni bude dobre a babo bude rasť aj bruško 😀 😀 😉 😉 😉

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo aj ja som mala nocne mory stvrtok ked ma bolelo brucho, ale verim ze mame bojovnikov a dotiahneme to uspesneho konca..... ozaj a ruka ako?

denulka85
12. mar 2013

@ada83 adka dufam, brucho aj teraz rastie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale z kg 😀 😀 😀 😀

ada83
12. mar 2013

@denulka85 to aj moje a to som chcela cvičiť 😀 😀 😀 🙂 🙂 😝

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 boli ☹ vcera som trosku cvicila, okupala som si ju, zliezlo mi z nej strasne vela starej koze, takze teraz sa jej nemozem takmer dotknut aka je jemnucka a citliva, mam to namastene a snazim sa s nou hybat... cvicit.... ale je to skapacina ☹ ☹ ☹

denulka85
12. mar 2013

@ada83 a necvicis?

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo a najhorsie je ze si nemozes dat lieky.... jaj chudatko moje musis to zvladnut

ada83
12. mar 2013

@denulka85 obcas ked sa mi chce ale mám stale taký ocit že pride mrcha od soboty tak moc nechcem

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 noo, ale toto nechce lieky, toto chce novu ruku 😀 😀 😀

sandra077
12. mar 2013

@martinazvo podla mna je super ze mas jedno aspon nebudes mat zbytocne komplikacie pri porode alebo ine rizika s tym spojene...si mala mozes mat potom druhe hocikedy inokedy 😉

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo nevadi objednam ti umelu protezu? 😀 😀 😀 😀

denulka85
12. mar 2013

@ada83 a stale nic? no toto.... ale az 19 ho je v utorok mozno az vtedy ti pride...

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 nooooo, len to by si toto musela najprv odfaklit 😀 😀 😀 😀

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo neboj prestane ta boliet ruka a nejaky krem si na to nemozes dat? veral alebo nieco take?

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 jedine co mi dovolili je calciovy krem s mandlovym olejom, to na tu popraskanu kozu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre