ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

silvinka20
10. máj 2012

ja som bola 26.4. na KET dneska idem na krvicku. Na IFV si kedy bola? Ako to vyzera u teba?

lucia2505
10. máj 2012

Ahojte, mám otázku, pomôžete mi??? Ja som tiež začala chodiť do ISCARE. Nemám jeden vajcovod a druhý mám nepriechodný. Je tu niekto s podobným problémom? Chystáme sa na IVF, ale čítala som o tom, že nepriechodný vyjcovod môže spôsobovať neúspech, keďže vylučuje nejaké patologické látky, ktoré usmrtia embrijko. Tak teraz neviem, či nie je lepšie si ten zlý vajcovod dať odstrániť. Akú máte skúsenosť vy alebo vaše kamarátky? Ďakujem za odpovede.

mirili
10. máj 2012

@lucia2505 na sone sa spytaj lekara, ak nie je rozsireny, nemal by mat patologicky obsah, ja mam tiez len jeden nepriechodny vajecnik,

lucia2505
10. máj 2012

@mirili ďakujem za odpoveď. No mne doktorka povedala, že sa jej tam niečo nezdá, ale nevedela rozlíšiť, či sa jedná o neprasknutý folikul na vaječníku, alebo je niečo s tým vajcovodom. Tak ja teraz neviem, nabudúce sa jej spýtam, či nie je lepšie ten vajcovod vybrať. Nemám chuť na slepé pokusy, keď sa dá urobiť všetko preto, aby to vyšlo na prvý krát. A ty chodíš ku komu? Bola si už na ivf?

mirili
10. máj 2012

@lucia2505 ja som v iscare vyskusala viac lekarov, posledna je Dr.Tazberikova , ja som mala 6ivf, a az teraz po 8 rokoch cakame babetko, prajem ti aby ti to vyslo na 1x

lucia2505
10. máj 2012

@mirili ďakujem, aj keď s tým nepočítam....teda aj keď si človek povie, že s tým nepočíta, tak stále verí, že to vyjde a sklamaniu sa asi predísť nedá. Gratulujem ti, že ti to vyšlo, aj keď si si musela iste veľa vytrpieť. A môžem sa ťa spýtať akú si mala diagnózu?

mirili
10. máj 2012

@lucia2505 som mala endometrioznu cystu na vajecniku

silvinka20
10. máj 2012

mam pozitivny vysledok, sa mi ani verit nechce, a 27 zamrazenych embrii este.

lucia2505
10. máj 2012

@silvinka20 Gratulujem 🙂 Môžem sa spýtať ku komu chodíš v ISCARE?

silvinka20
12. máj 2012

chodim k marsikovi

silvinka20
12. máj 2012

@lucia2505 chodim k marsikovi, ifv ani mne nevyslo, mala som 40 vajok z toho 31 embrii, teraz ket sa zadaril no zacala som slabo krvacat tak nic ine mi neostava ako lezat v posteli

katla
13. máj 2012

@silvinka20 ahoj. Podaril sa ti ket ako čítam. Super, blahoželám a prajem nech všetko dobre dopadne. Môžem sa opýtať koľko bankové a koľko kusom embryjek ti vložili? Mala si.aj nejaké príznaky? Ja som 9 deň po ket. Ale nepociťujem nič. Akurát 6-7 deň som mala tlak v podbrusko a sem tam ma pichne vo vajecnikoch akoby. Ale aj tak mam zmiešané pocity a myslím, že z toho nič nebude. Ja chodím do Gyn fivu.

silvinka20
13. máj 2012

@katla dakujem aj ja dufam ze vsetko bude ok. mne vkladali 8 bunkove a dve. Priznaky som ziadne nemala, ani nevolnost ani nic, ani bolesti brucha ci bolesti prs, vobec nic. a robila som si test na 8 den poobede negativne 9 den rano negativne a vden ked som sla na krv som si rano spravila a mala som pozitivne. jedine co bolo pre mna insie ze predtym ako som dostavala kramy ma bolievalo trosku na pravej strane pri vajecniku a teraz som mala bolest pri lavej, mne ani teraz nic nie je len som viacej zacala chodit na wc a trosku viacej papam.

silvinka20
13. máj 2012

@katla drzim ti palceky, nech mas aj ty pozitivny vysledok.

katla
13. máj 2012

@silvinka20 mne vkladali jedno dvojbunkove a druhé štvor. To mi príde malo preto neverím úspechu. Ale veď možno zabojujú. Mne sa na test zdá ešte skoro, tak si ho urobím až deň pred krvou. Na kolky deň si.bola na krv?

silvinka20
13. máj 2012

@katla na 14 den, ja som mala kramy 4.4.2012, ket mi robili 26.4.2012 a na krvy som bola 10.5.2012. Mala som rozmrazene 3 embria, ale to tretie sa spomalilo v deleni, tak mi povedali ze radsej nech to tretie sa ani nedava, ty kedy ides na krv? No neviem ale podla mna velmi nezavisi kolko bunkove to je, dolezite je aby sa ti to uhniezdilo, velmi velmi ti prajem aby si mala pozitivny test. To ci sa ujalo jedno ci dve budem vediet az ku koncu mesiaca, tak som zvedava. asi az okolo 25-teho.

sonka43
13. máj 2012

@silvinka20 K marsikovi? Nam poslal mail predvcerom ze dal vypoved v Iscare. 😖

silvinka20
13. máj 2012

@sonka43 ano viem o tom aj ja, ja som sa snim v piatok zhovarala. ale mal by to robit aj na antolskej, aspon ja som tam zacala k nemu chodit, len cez leto tam bol labak zatvoreny tak ma supol do iscaru.

silvinka20
13. máj 2012

myslim si ze zeny doktorky co su v iscare su dost dobre, aspon co som ja zazila na izbach ked som bola na ket a na ifv, o tom druhom doktorovi o tak toho som nevidela ani pri pacientkach ani na sale, ale mozno je to len nahoda.

katla
13. máj 2012

@silvinka20 hej veď v to dúfam, že nezáleží koľko bankové boli, ked ich vkladali, ale aby boli silné a ak sa dobre delili a uhniezdili, tak budem takto o rok oslavovať už aj ja deň matiek 🙂
Na krv idem v piatok, tiez to bude na 14ty deň od vkladu.

silvinka20
13. máj 2012

@katla v piatok ti budem drzat silno silno palceky

katla
13. máj 2012

@silvinka20 moc moc ďakujem, dám potom vedieť

havranica
14. máj 2012

Marsik odchadza? A co bude s jeho pacietkami? Maju nejaku nehradu?

karkana
14. máj 2012

prave som som volala dr.Petrovej,už nie docentovi,pýtala som sa na tu biopsiu vzorku z maternice zo sliznice, teraz to robievajú,ked sa nedarí,a da sa to preliečiť ak by zistili niečo, a bola veľmi milá, dnes si popozerá môj zdr. záznam a zajtra mi povie,ked som jej povedala,že už 12 krat som mala vložené,bola hotová,a povedala,ako to že sa vkladá,a nepátra kde je problém, že ku komu som chodila,,,,,,boooože,ani sa mi nechce zas niečo podstupovať,no uvidím,čo povie,ked už neni sú peniaze,či ešte mi da nedej,načo som len k docentovi chodila,jjjuuuj tak si nadávam,ak ma odflákol 😕

mary86
14. máj 2012

@karkana takže ideš k petrovej? super, ja som tam dnes bola, už robí tam kde bol maršík ....neboj nebudeš ľutovať, určite ti pomôže a budeš vedieť na čom si a hlavne prečo ti to doteraz nevyšlo 🙂 budem ti držať päste 🙂

bibi24
14. máj 2012

@karkana fakt?? Tak to je pozitivna infoska 😉 ja som sa na biopsiu endometria pytala mojho dr. v cechach a povedal, ze urobit mi to moze, ale ze vacsinou to aj tak neda odpoved na to, preco sa nedari. Tak som zvedava co povie Petrova tebe. Potom daj vediet 😉

marculik
14. máj 2012

@mayka ahoj aj ja tam chodim a som spokojna,prijemny lekari este aj na recepcii su zlate ti pomozu a poukazuju 🙂

marculik
14. máj 2012

@lucia2505 ahoj ja som ten isty pripad ako ty ,nemam jeden vajcovod a druhy mam nepriechodny a dala som sa aj tak nato,nepocula som vobec o tom ze by ovplyvnoval ten nepriechodny vajcovod,no uvidime uz zacinam s inekciami a uvidime ako to dopadne potom ti dam vediet,

lucia2505
14. máj 2012

@marculik ahoj...urcite mi daj vediet...som zvedava a budem ti drzat palce...napis mi priebezne spravu co a ako,kolko budes mat vajicok a tak.dakujem

lucia2505
14. máj 2012

@karkana Evi teraz čítam, že ideš k doktorke Petrovej, k tej chodím aj ja 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre