ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mamartinka
12. dec 2010

@fibi21 Co ti nieco nasli v maternici ci na aky zakrok mas ist?My chodime Tazberikovej a velka spokojnost.Mne tiez maju odstranovat este polip.Inak sme zdravy a uplne v poriadku.Az na ten moj polip.Uz v auguste ma uspali ze my to odstrania no nepodarilo sa.Teraz v januari mam ist nato opet cez MS ak sa podari a trafi sa to.Ak nie budem musiet byt asi rezana.Ja mam 30.Pa

aduskatt
12. dec 2010

@deni_h no, tak mm profertil nepomohol vobec.....

fibi21
12. dec 2010

@mamartinka nie nenasli teda myslim ze nie ...lekar sa nevyjadril ci mi nieco nasli ...len mi povedal ze si to tam chce pozriet a pripravit si to tam ....to bolo vsetko co mi k tomu povedal ....ale povedal uplne jasne ze ideme jasne do ciela cize cez umele oplodnenie

mamartinka
12. dec 2010

Tak drzim palce.A preco az tak neskoro ste isli do Car?Sami ci vas tam poslal niekto,doporucil.My sme sa sami od seba tak rozhodli.Nam sa uz 4 roky nedari.

fibi21
12. dec 2010

my sme tiez isli sami od seba ...jedine co nas k tomu posunulo bolo , ze znama je po umelom oplodneni uspesne tak sme sa rozhodli ....brali sme sa pred dvoma rokmi , potom sme riesili byvanie ...brali sme hypoteku ...potom prisla moznost otvorit si svoju skolku a tak sa nam to nejak stale posuvalo ...mysleli sme si ze sa nam nedari, ze sme stale v strese ....byt robota skolka atd.... az sme to nakoniec pre istotu zacali riesit...ale teraz to nabralo taky rychli spad a dufam ze to dotiahneme do uspesneho konca. Nam sa nedari dva roky. ty chodis tiez do iscare? ku ktoremu lekarovi ?

mamartinka
12. dec 2010

@fibi21 Vy mate vlastnu skolku otvorenu?Ano aj my tam chodime a uz som pisala ze k Tazberikovej.Tiez sme mali najprv ist k Valkymu ale dali nas k Tazberikovej.Velmi prijemna a mila.

fibi21
12. dec 2010

ano ano ....ja som pracovala od pedagogickej skoly v skolke a tak som si otvorila malu vlastnu 🙂 aha aj Valky je celkom fajn akurat mu niekedy nerozumiem o com hovori 😉 ale asi vie co robi tak poslucham 🙂 len sa bojim toho zakroku ....bude to zrejme hysteroskopia ....vraj tam budem od rana a na obed mozem ist domov ...tak uvidim ...a vy odkedy tam chodite ?

mamartinka
12. dec 2010

@fibi21 No tak to si ako ja.Aj ten moj zakrok sa prakticky vola Hysteroskopia.My tam chodime od Januara tento rok.Aj ta budu uspavat?A preco ti to idu robit,nechapem vlastne ked ti nic nenasli.

fibi21
12. dec 2010

aha ...no my sme tam boli teraz 7.12. prvy krat a hned toto....mne lekar povedal ze sa tam chce pozriet a pripravit si to tam ...zrejme na umele oplodnenie ...ale nespominal ze by mi tam nieco nasiel ....alebo som to prepocula ....ale bojim sa toho velmi

mamartinka
12. dec 2010

Neni sa coho bat.Ja som nevedela tiez do coho idem.Prvy krat som bola uspana.A v pohode.Zvladnes to neboj a fakt sa nieje coho bat.A kedy tam mas zasa ist na ten zakrok?

fibi21
12. dec 2010

no dufam teda ze to zvladnem ....ja by som mala tento tyzden ist na predoperacne vysetrenia k mojej lekarke obvodnej ...a potom ak budem mat od nej vysledky tak mam zavolat a potom budu asi aj vysledky horm. profilu v iscare a dohodneme termin ...Dr. Valky to naplanoval priblizne tak medzi sviatkami ...vtedy budeme mat aj skolku zatvorenu tak to bude jednoduchsie ....uvidim ...a vas co caka teraz ?

mamartinka
12. dec 2010

No nas necaka nic teraz.Az v januari este ten polip pocas MS ak sa trafi.Lebo mi sme v Irsku a to tam chodime len ked sme doma.Ak sa to v januari netrafi tak neviem co potom.

bibi24
12. dec 2010

@holly74 Ahoj 🙂 No ja stale cakam, este som len 5. den po KET. Vkladali mi 2, jedno 5 a druhe 6 bunkove. PK som nemala, embryologicka nam to neodporucila, ze to nema vyznam. Ze PK sluzi len na selekciu tych najlepsich, ked je viac embryji, ked je ich malo, tak vraj im je najlepsie v prirodzenom prostredi maternice. 🙂
A vraj boli dobrej kvality aj sa pekne delili, tak uvidime. Testovat asi budem, ale myslim, ze tak okolo 10. po KET. Bojim sa negativneho testu ☹

bibi24
12. dec 2010

@fibi21 Ahoj, ja chodim tiez k Doc. Valkymu. On je velky odbornik a urcite vie co robi, spolahni sa na neho 😉 Ked ta nieco zaujima, treba sa pytat, nie vzdy to povie on sam. 🙂 Aj ja som u neho bola pred pol rokom na laparoskopii a hysteroskopii. Aj som mala male nalezy, aj len tak pre istotu - je to lepsie skontrolovat. Prides tam rano, poobede ides domov. Hysteroskopia sa robi cez posvu, sice v narkoze, ale je to nenarocne vysetrenie. Neviem, ci mas ja laparku. Inak, v iscare (na operacke) su vsetci velmi mili a priatelski. 😉 Ak ta nieco este zaujima, kludne sa pytaj 😉

holly74
13. dec 2010

@bibi24 Bibi, kľud a nohy v teple 🙂 nemá význam sa dopredu báť, babulkám je teraz dobre v teple a určite sa aj naďalej pekne delia 🙂

fibi21
13. dec 2010

@bibi24 nie nemam laparku ....aspon o nej nehovoril ..mam len hysteroskopiu...zajtra idem na odbery a interne vysetrenia k svojej obvodacke a potom cakam na vysledky a medzi sviatkmai by som mala ist na hysterku ....tebe drzim palce ...silno silno ...nech je vsetko ok ...len neviem co ma caka po tej hysteroskopii...co bude dalej ?

sakura
14. dec 2010

@holly74
ahojky 🙂 No my sa máme fajn 🙂 Malá kopká o sto tristo 🙂 Vďačným objektom je môj močový mechúr 😅 Ale no veď nech sa pohrá 😅 POmalinky sa nám to kráti a ja už nakupujem výbavičku a taak 🙂

A ty ako?

bibi24
14. dec 2010

@fibi21 Tak to je super, ze len hysteroskopia, predsa len laparoskopia je narocnejsia operacia. Hysteroskopia trva do 15 min., nic ti nerezu, je to cez posvu. Rano prides nalacno, nesmie sa jest ani pit, poobede pojdes domov 😉 Drzim palce.

deni_h
14. dec 2010

Nadviažuc na reakciu Fibi21, aj ja som toho názoru že lekári nedávajú dostatočnú váhu tomu, aby informovali svojich klientov. Nazdávajú sa, že každý pozná ich žargón.
Napríklad tento týždeň sme boli na genetickom vyšetrení, kde nám vraveli že nám budú robiť určité genetické vyšetrenia z krvi plus jedno DNA vyšetrenie. A to je všetko. Odobrali mi hektolitre krvi, a keď sa ma náhodou niekto spýta, že aké vyšetrenia mám už za sebou, neviem konkretizovať. Aspoň keby boli tieto genetické vyšetrenia niekde konkretizované, a potom keď sú výsledky hotové, že by nám dali kópiu výsledkov. Ale nie :( chodíme tam trošku tak vydaní napospas lekárskej vede. A dúfame že všetko sa dobre skončí. Len potom ak tomu tak náhodou nie je, som zvedavá ako sa môžeme brániť, keď v podstate ani nerozumieme tomu, čo sa s nami deje.
Viem, majú asi veľa práce a málo času, ale aj tak cítim, a nemôžem si s tým pomôcť, že sme vydané napospas lekárom,... a buď im veríme alebo...

fibi21
14. dec 2010

@bibi24 dakujem velmi pekne za podporu ...dnes som bola na predoperacnom vysetreni , brali mi hektolitre krvicky ...v piatok idem na interne a potom volam iscare a objednavam sa ....

fibi21
14. dec 2010

@deni_h ...presne si to vystihla

zabkalucy
14. dec 2010

Dnes som bola na kontrole v iscare, konečne som sa dočkala.... budúci týždeň utorok mám KET, strašne sa teším, dúfam, že to všetko dobre dopadne 😵 baby držte päste!

holly74
14. dec 2010

@sakura Tak som rada že je všetko ok, a malinká ti robí len takéto "problémy". Ja mám teraz pauzu, každú chvíľu má doraziť mrcha, a potom ešte tá januárová a začnem stimulovať na 2. KET, ak do toho nič nepríjde....ale je to celkom ok, že oddychujem do toho napätia (lebo človek na to stále podvedome myslí, ked furt na niečo čaká) a hádam aj telu dobre padne ked má pauzu od hormónov ...
@fibi21 @deni_h babulky treba sa pýtať.....Môj doktor ma našťastie nikdy neodbil, hádam by to nespravil ani Války...i ked môže byť človeku blbé ked má pocit že zdržuje, ale kto sa neopýta ten sa žiaľ nedozvie....

deni_h
14. dec 2010

@zabkalucy Držíme, držíme 🙂

aduskatt
14. dec 2010

@holly74 Valky mi odpovie vzdy, ked sa pytam🙂

matahacik
15. dec 2010

ahoj holky,
tak ja som sice uz postarsia ale nova clenka tu medzi Vami,
v piatok som bola aj s partnerom prvy krat na konzultacii v Iscare..dostali sme sa k Doc.Valkymu, mam zmiesane pocity a hlavne som nejaka vystrasena.....mam 38rokov, pan docent bol v trese z mojeho veku aj to okomentoval....pevne dufam ze Dr. mal len zlu naladu z nejakych inych dovodov, lebo bol nam doporuceny ako jeden najlepsi odbornik na reprod.medicinu....
takze holky co k nemu chodite..povzbudte ma please , ze je inak fajn a prijemny🙂))

rastak
15. dec 2010

@matahacik ahoj, nechodím k Doc.Valkymu, ale Petrovej a tak ťa síce neviem povzbudiť. ....ale možno tým vekom...... mám 41, v marci 2011 - 42 a tiež sa snažíme, aby sme zase počuli detský smiech.... Na svoj vek som si toho vypočula hodne, ale nepripúšťam si to. Veď napokon ako sa hovorí, každý má toľko rokov na koľko sa cíti, čiže ja maximálne 33. Prečítala som si tu veľa príbehov a verím, že ak to má prísť, tak to bude. Tak nevešaj hlavu, mladica, a ideme do toho....možno sa tam niekde stretneme....a najlepšie v pôrodnici 🙂

rastak
15. dec 2010

@deni_h ako to dopadlo u doktorky Petrovej? Tiež k nej chodím.....

holly74
15. dec 2010

@matahacik ajoj, ja síce nepatrím k Válkymu, ale vyšlo to tak, že mi v auguste robil aj OPU a ET a musím povedať, že aj ked nebol nejaký ukecaný, bol starostlivý. Dokonca som mu mohla kedykoľvek aj večer zavolať, ked mi začal hyperstimulačný syndróm, čo som pôvodne ani nevedela že to číslo čo mi dali je jeho mobil...A aj mi s tým hyperstimulákom pomohol, a to ešte musím povedať že na pohotovosti sa báli sa ma aj dotknúť...o 10 večer to bolo, tak som volala na to číslo z lek. správy z Iscaru...a zdvihol to Války. Tak snád mal naozaj len zlý deň ked si tam bola ty. Inak si myslím, že by to nemali nijako komentovať, veď každý urobil v živote nejaké rozhodnutia, ktoré ho niekam doviedli a sám vie najlepšie prečo sa ako rozhodoval, najmä kedy a hlavne s kým chce mať dieťa, do toho nikoho nič nie je a lekára už vôbec nie, ten má urobiť po medicínskej stránke všetko čo môže a zdržať sa poznámok.

fibi21
15. dec 2010

@aduskatt ano ano Valky je fajn ...aj ja som ho dostala odporucanim ...len niekedy som v strese a ani neviem co sa mam pytat 😎 ale inak som s nim naozaj spokojna ...je to velky odbornik....
@matahacik spolahni sa na neho Doc. Valky je naozaj dobry ...to bol mozno prvy dojem ...toez som prvy krat mala dojem ze sa zle vyspal ...ale inak je naozaj fajn...neboj skamaratite sa 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre