ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka2013
28. okt 2014

@alexia17 no to sa teda netesim...myslela som tie prirodzene...🙂) u teba uz ovulka bola? Dufam ze ste ju vyuzili...🙂)) Ake mavas teraz cykly? Uzivas nieco?

alexia17
28. okt 2014

@dorotka2013 prirodzene, IUI ides teraz? Hej, bola som na folikulometrii a bola aj podla krvi 13DC. Vyuzili ;) presne podla pikynov Dr ;) teraz netusim aky cyklus pride ;) od aprila mam vseliako, od 21 - 34 dni pri utrogestane po IUI. Ukaze sa mi to az teraz nasledujuce 2 cykly, ked budem uplne prirodne. Teraz len Inofolic, ale ten by podla dr cyklus ovplyvnovat nemal, su to len vitaminy

dorotka2013
28. okt 2014

@alexia17 hej...iui bude..dufam 🙂...nase druhe... ja pijem alchemilku a kupila som si femibion...inofolic som uzivala 3 mesiace...teraz skusim takto 🙂...tak teda drzim palce...uz coskoro sa aj u vas uvidi ci sa zadarilo 🙂... Inak len tak zo srandy som si minule na nete nasla jonasov vypocet plodnosti (nejak takto sa to vola 🙂), povazovala som to za somarinu, podla datumu narodenia vypocitat plodne dni...ale vyslo mi 30-31.10...Nahoda???

alexia17
28. okt 2014

@dorotka2013 moc sa sledujem. Nedavam tomu velku sancu, bol jeden folik. Uvidime. Jo Jonasa mam doma ;) ale uz ho ani nepozeram ako chodim do Car. A ci mas naplanovane na 30-31.11? ;)

dorotka2013
28. okt 2014

@alexia17 akoze ho mas doma? Ja som bola prekvapena ze mi to vypocitalo ovulku presne vtedy ked ju aj asi budem mat... 🙂 30-31.10...uz som to opravila... To nevadi ze sa sledujes...ak mas byt tehu tak budes!!! za kazdych okolnosti... 🙂

alexia17
28. okt 2014

@dorotka2013 vypocet od Jonasa ;) jo musim pockat do najblizsej MS a uvidime. Dufam ze ty zajtra dobre vybavis ;) a bude vela vajok ;) o kolkej mas termin? Podla Jonasa by sa ich vypocet nemal tusim krizovat s klasickou ovulkiu. Vzdy si to musim pozriet

dorotka2013
28. okt 2014

@alexia17 tak to teda nechapem...ako mam otehotniet napr. teraz 30eho ked ovulka by bola napr.az 2heho...ved to sa vylucuje...ci??? divne...ja som s to len tak tukla do nejakej kalkulacky na nete...mozno to nie je take presne...no skusim a potom uvidime... 🙂)) o nic nepridem ked to vyskusam...aj pri iui radia este poistit..hihi...zajtra budem mudrejsia ked budem vediet ako su na tom vajicka...idem na 15.30 az...

moo
28. okt 2014

@alexia17 my sme to riešili podobne po jednom zákroku sme museli mat prestavku 3m lebo mi nebolo dobre a tak sme si dali vyratat Jonašom aj ked som tomu moc neverila a začali sme brat doplnky GS mimistar a muž kotvičník a ostala som tehu 😉 a ževraj pomohlo aj to že som bola taka "zorbita" po jednej stimulácii.... je jedno čo zabralo ale máme krasneho syna po 5r

alexia17
28. okt 2014

@moo nezabera ani Jonas,ani po stimulacii sm neni daka rozbehnuta, ze slabo na nu reagujem. Skusame vsetko, aj u akehosi luecitela sme noli, kde otehotneli a nic. Tak uvidme ci a co vsetko dokopy zabeie ;)

alexia17
28. okt 2014

@dorotka2013 ked najďem email s popisom tak ti z meho skopirujem ten pokec o Jonasovi, oni su proti pomci pekarmi. Ze k otehotneniu nemusis mat ovulku podla nich. Ked to vyskusas, jasne ze mozes.
Fuuu, pekne neskoro si objednana 🙂 tfuj tfuj ;)

dorotka2013
28. okt 2014

@alexia17 nemusíš si robiť starosti...🙂 ten výpočet som si robila len tak zo srandy...ešte nie som v štádiu keď verím veciam ktoré mi logicky nedávajú zmysel...skúsiť skúsime v tie dni...ale to je tak všetko...uz som zvedavá na zajtra...a diky 🙂

alexia17
29. okt 2014

@dorotka2013 ok, ked budes xiet povedz 🙂 no som velmi zvedava co ti Lenka povie, daj potom vediet 🙂

moo
29. okt 2014

@alexia17 je to blbost ale skus muža ukecat na ten kotvičník... ja myslým že to u nás najviac zabralo aj ked bol muž ok začal ich brat ked vydel ako som neštastná.... spermie su ešte v lepšom stave a aj muž mál chut častejšie tak si to sopom užijete ked nič.... kamoši tak otehotneli tiež do 4m a to on mal uplne zlý spermogram

my sme dali pre istotu hned vyžšie davkovanie xixix a hned prví mesiac čo to muž bral teda presnejšie bral mesiac a pol

alexia17
29. okt 2014

@moo muz ma tiez dobry spm, nikto nevie preco nam to nejde. ja beriem Inofolic a muz Folanorol na odporucanie dr. v Car. a tusim si dava aj Vceli pel rano 🙂 Zas nechcem, aby sme toho brali vela.

alexia17
29. okt 2014
moo
29. okt 2014

@alexia17 ano chápem jasom to riešila rovnako ved za to obdobie som dosteba dala tolko "somarin" ale to manželovi je len bilinka ako ženy beru alchemilku ... a viem aj to že nároky na mužova sa za posledné roky stále znižuju predtým museli mat aj 50mil pred rokmi.... pred 7r museli mat 16mil ateraz stačí 10 mil a ja si myslím že nám akurát toto pomohlo kedže vysledy po ivf vraveli samé za seba a potom sme otehotneli doma

alexia17
29. okt 2014

@moo v bylinky verim, je to urcite dobre a asi aj lepsie ak umele veci, teraz vyckam co tie veci co uzivame. Sme obaja otvoreny moznostiam a altrnativam. Jo spm muzom klesaju. Po IVFku dr aj vravela pocty, ma to muz kolisave, ale vzdy je to nad normu, niekedy viac niekedy menej. Len vsetky preparaty su na dlhodobe uzivanie aby zabrali. A rcite aj psychika je dolezita

dorotka2013
29. okt 2014

@alexia17 vajicko 17mm, sliznicu mi povedala len ze dobrá... 🙂 dnes-zajtra estrimax, dnes večer ešte ovitrelle, piatok IUI 🙂... bude tam len Valky :(...to sa moc netesim ale co uz...

alexia17
29. okt 2014

@dorotka2013 Lenka tam nebude? Valky je urcite dobry ;) fuuha v taky den 17mm je super, tak ked dala esteimax tak xe zdvihnut sliznicu.

dorotka2013
29. okt 2014

@alexia17 dovolenku ma :(... Ale sestrička hovorila ze tam bude LEN Valky... Sobotu je sviatok tak majú všetci asi predĺžený víkend...to som si teda vybrala den, co? No hovorila ze sliznica dobrá ale ze dáme ešte estrimax...tak dúfam ze bude stačiť 🙂... Výsledky z imunity ešte stále nemám všetky, ale tie co tam sú vraj dobre...len nižšie hodnoty vit.D...vraj mam ísť viac na slniečko, ze buď Karibik alebo lekáreň...hihi...radšej by som brala to prvé ale žiaľ zostava len ta lekáreň :(... Ty si bola aj u Valkyho? Mne je taký nesympatický :(...aj manželovi...Aky je?

alexia17
29. okt 2014

@dorotka2013 strasne, taka mlada a dovolenkuje si ;) asi na dusicky. Valky je odbornik. Hej bola som u neho na IVF, Miska mala v ten tyzden dovolenku. Bola som u neho vtedy ale 4x, prvy dojem bol cudny ale potom som si zvykla a bol v pohode. Je svojsky, vela nepovie, ale da si zalezat. No Karibik by bol super ;)

dorotka2013
29. okt 2014

@alexia17 ďakujem...verím, ze to dobre dopadne, ze by to mohlo vyjsť...🙂

alexia17
29. okt 2014

@dorotka2013 okolnosti su vsetky pozitivne ;) takze to musi vyjst. Valky ma vela skusenosti. Najhorsie bude cakanie na krv ;) vysledky

dorotka2013
31. okt 2014

@ada83 a ty ako? Co nove? Uz ste sa rozhodli co ďalej?

alexia17
31. okt 2014

@dorotka2013 kedy dnes ides?

dorotka2013
31. okt 2014

@alexia17 na 10.30... Drž mi palce 🙂

alexia17
31. okt 2014

@dorotka2013 drzim, drzim 🙂 bude to dobre neboj 🙂

dorotka2013
31. okt 2014

@alexia17 hotovo...teraz uz len čakať 2 týždne 🙂... Ten Valky mi je stále rovnako nesympatický... Ten zákrok bol v jeho prevedení dosť nepríjemný, mohol by byt aj trosku jemnejší...na tom stole leží živý človek a nie kus masa :(... Ale tie milé sestričky to naštastie kompenzujú 🙂

alexia17
31. okt 2014

@dorotka2013 no pri prvom sone u neho som tiez bola vyburana ako to robil, ale clovek si zvykne, jazdy gynekolog ma svoj styl ;) ktora sestricka bola? Tie su zlate, to hej ;) usmev a povzbudenie vzdy potesi a pomoze ;) tak budem drzat palce na pozitivny vysledok ;)

dorotka2013
31. okt 2014

@alexia17 ja tie sestričky ešte tak nepoznám ako vy... Ale zlata bola 🙂... Veď jasne, v podstate všetko ok, nic sa nestalo, hlavne ze spermijky sú tam kde majú byt, vydržíme kvôli tomu všeličo 🙂... Nie? Nevieš podľa čoho dávaju utrogestan/duphaston? Lebo minule som mala utros a teraz mi Valky predpísal duphaston...v podstate sa teším lebo ten sa papa 🙂...len by ma zaujimalo aky je medzi nimi rozdiel a prečo mam teraz toto...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre