ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alexia17
18. feb 2015

@dorotka2013 asi ta aj pozrie, ak bude vsetko OK, asi ti uz da aj protokol a recept. pri kratkom protokole zacnes pichat od 2DC a na 6DC na kontrolu. Predoperacne vybavis za 2 dni, ak ti da protokol mozes si to zacat riesit, alebo od 2 DC pojdes poriesit

dorotka2013
18. feb 2015

@alexia17 dakujem...normalne sa tesim 🙂... a ty ako? ms dosla?

alexia17
18. feb 2015

@dorotka2013 tomu neuveris, neviem 🙂 mam cosi, ale originalna MS to este neni asi 🙂 nemas zaco , Je to pohoda, kludne sa tes 🙂

dorotka2013
18. feb 2015

@alexia17 ???? srandujes... 🙂, mozno sa este len spusta...kedy mas zacat? ides este do car? no tesim sa ze sa to konecne pohlo, dufam, verim ze to vyjde, len sa troska bojim tych dvojich kratkych cyklov, co to urobi este pri stimulacii...

alexia17
18. feb 2015

@dorotka2013 asi sa spusta, ale ked ju najviac cakas tak vzdy strajkuje a robi taketo srandicky MS, ze hadaj ci uz som. Ved na 2 DC musim ist do CAR na kontrolu a nevim ten den urcit :(
Verit je dolezite a pozitivne myslenie 🙂

dorotka2013
18. feb 2015

@alexia17 s tymto mam aj ja vzdy dilemu...🙂 len pre zaujimavost...moj predchadzajuci lekar mi hovoril ze mam pocitat vzdy odo dna ked sa uz spusta... minule som Lenke hovorila ze 2 dni spinenie a potom sa spustila a ona ze mam pocitat odo dna spustenia...kedze chodim teraz k nej tak pocitam ako ona hovorila ale dovtedy som pocitala inak...zeby ani oni nevedeli? divne...

alexia17
18. feb 2015

@dorotka2013 ja od spinenia nepocitamvam. Vzdy som mala MS , ze rano som vsatala a MS.
Teraz neviem. Predtym som to ani neratala. Chodila ako svajciarske hodinky.
Neviem ako to maju dr. Urcite sa riad podla Lenky

dorotka2013
18. feb 2015

@alexia17 tak vidis...a presne teraz sa s tebou zahrava 🙂 ... jasne, pocitam podla nej, len ako vidis kazdy lekar si to pocita podla seba 🙂... no som zvedava aj ja ze kedy teraz dorazi...naposledy na 25DC...ale v januari na 17 :(... dufam ze to vsetko stihnem... 🙂

alexia17
18. feb 2015

@dorotka2013 ja som mala bez hormnov 24DC. Po IVF vseliako ;) beriem Inofolic a uz 3 cykly mam 28 DC. Celkom sa uoravila 🙂 no robi si ked ju najviac cakam zo mna srandu 🙂
Neboj vsetko stihnes. Popytas sa buduci tyzden na vsetko Lenky 🙂

kattyy3
18. feb 2015

@smejlicka v ktorom si tyzdni tehotenstva ked ta Lenka poslala na morfologicky uzv? Aj ja k nej chodim a v pondelok mam kontrolu a tiez ma niekam chce poslat na morfo uzv

smejlicka
18. feb 2015

@kattyy3 prebiehajuci 18tt 🙂 tiež idem k nej v pondelok na kontrolu na 9h a ty si v ktorom? hej poslala ma dr. suchánkovi http://www.womens-health.sk idem k nemu zajtra ked som bola u nej naposledy 30.1. tak povedala aby som sa objednala za 2-3 tyzdne na morfologicky a potom k nej na kontrolu..ked som si tam volala povedala som v ktorom tyzdni som a dali mi termin 🙂

kattyy3
18. feb 2015

@smejlicka aka sranda som objednana hned za tebou na 9.30 urcite sa tam uvidime budem tam aj s mamcou chce mi byt oporou kedze partner nemoze. Ja som iba v 12t ale nakolko som mala dva potraty Lenke chce aby som tam isla uz teraz vraj ked aj ten dopadne dobre a prvy screening z krvi tak by sme na polku mohli mat vyhrate. Pytala si sa kolko to stoji? Tak sa uvidime

smejlicka
18. feb 2015

@kattyy3 heeeej? urcite sa stretneme ja idem aj s manželom vždy chodí so mnou..aj budeš chodiť ďalej k Lenke do poradne? mne to ponúkla tak k nej chodím a chcela by som u nej aj odrodiť :D ak to so mnou dovtedy vydrží 🙂 a si po umelom alebo prirodzene sa podarilo? nám prirodzene v anovulačnom cykle :D..super budem držať palce..hej dala mi leták a stojí to 70e a máme si priniesť usb a máme sa pripraviť na cca hodinové vyšetrenie, všetko sa bude premeriavať tak som zvedavá..zajtra budem múdrejšia

kattyy3
18. feb 2015

@smejlicka ano aj mna sa uz minule pytala ci u nej ostanem alebo uz prejdem svojej gynekologicke. Najprv som rozmyslala bo malo penazi to nieje ale zas je uzastna a hlavne pozna ma od zaciatku, robila mi vsetky testy a nadstavila ma na lieky od zaciatku je tazko to inej lekarke vysvetlovat takze ostavam. Nam sa podarilo prirodzene hned prvy krat po potrate co nam dovolila ze mozme skusit to som bola prekvapena, len my sme k nej prisli z inym problemom nie ze by sme nevedeli otehotniet skor sme mali problem drobceka udrzat vzdy v 6t som potratila. Tak dufame ze to uz teraz vijde. Inak to som si aj myslela ze asi 70e to stoji ale ze hodinu no pekne to je riadne dlhe ale asi musi vsetko riadne pozriet ked uz za to platis. Moc Vam drzim palce nech to dobre dopadne urcite napis co a ako a cakate prve babo?

smejlicka
18. feb 2015

@kattyy3 hej prve babo..uz sme boli aj na iui ale nevyslo a dalsi cyklus sa podarilo ja som mala polycysticke vajecniky a inzulinovu rezistenciu, menzes nepravidelny..je velmi starostliva preto som u nej zostala a mam kne este zdravotne problemy..som tam bola pomaly kazde 2 tyzdne ma chcela vidiet..urcite to dobre dopadne ☺

kattyy3
18. feb 2015

@smejlicka to sme sa tam mozno niekedy videli bo ja k nej chodim kazdych 7az 10dni zial musim aby sa babatku nic nestalo a ona videla ako vsetko zabera a ako rastieme. Aj mne sa zistili problemy so stitnou zlazou teraz beriem lieky a nehovorim o tom ze som od zaciatku mala dva lieky a denne dve injekcie ktore som sa musela naucit pichat uf to bolo najtazsie bo ja a injekcie nikdy nesli dokopy vzdy som odpadavala a Lenka ma presvedcila ze musim zvyknem si a naucim sa a nastastie uz mam iba jednu a picham uz 7tyzdnov. Aj my cakame prveho drobceka...drzim palce potom napis co a ako pa

smejlicka
18. feb 2015

@kattyy3 hej napisem pichas si fraxiparine lebo ja ano 🙂

kattyy3
18. feb 2015

@smejlicka na zaciatku som pichala prolutex a fraxoparine teraz uz len fraxac mi ostal nastastie vsak uz mam cele brusko rozpichane hi hi hi

smejlicka
18. feb 2015

@kattyy3 no aj ja ale este tam mam zasobu niekde nam uz aj hrce z modrinami som zvedava kam si to budem pichat ak sa nebude dat spravit riasa..ja na fraxiparine zatial 0.3 za mesiac nam ist na hematologiu..

kattyy3
18. feb 2015

@smejlicka mne sa modriny uz zahojili ale hrce mam riadne tiez, ja mam tiez 0,3 vraj preventivne kedze mi nezistili pricinu potratov. No tiez ma uz napadlo kam to budem pichat ked to uz nezrolujem hi hi hi kamoska hovorila ze pokial sa dalo pichala do brucha a potom do nohy ale to sa mi prieci neviem

smejlicka
20. feb 2015

@kattyy3 ahojky tak absolvované úspešne sono 🙂 čakáme dievčatko 17+5tt termín 25.7. všetko je v poriadku akurát sme tam boli o niečo dlhšie lebo sa nám nechcela otočiť tak sme sa boli prechádzať 😀

dorotka2013
20. feb 2015

@smejlicka jeeeej...dievcatko...urcite sa tesite...tak uz mozete pomalicky zacat kupovat ruzove vecicky 🙂...a vyberat meno...super ze je vsetko ok...

dorotka2013
20. feb 2015

@alexia17 no ako? bola si? folik praskol? uz si zacala stimulku?

kattyy3
20. feb 2015

@smejlicka juj to je uzastne moc gratulujem a aky je ten doktor? nahrali Vam to na usb? Velmi sa tesim s vami

smejlicka
20. feb 2015

@dorotka2013 no hej tešíme sa tam mám právo vybrať meno :D sme sa z mužom dohodli on chlapčenské a ja dievčenské :D
@kattyy3 doktor super všetko vysvetľoval, pomeral..termín 25.7. ale som si myslela že to budú 3D a 4D fotky a video a sú len čiernobiele a nič z toho nevieme čo je to :D ale dal to aj na usb a platili sme 60e..

dorotka2013
20. feb 2015

@smejlicka uz mas nejake tipy na meno?

smejlicka
20. feb 2015

@dorotka2013 nooo ale to su len take ktore sa mi zapacili ale este sa urcite zmenia : Vivien, Liana, Ela, Eliška

alexia17
20. feb 2015

@dorotka2013 ahoj, nebola som nikde. bo MS taka normalna neni. Tak som to uz nevydrzala a objednala som sa na zajtra. Ze ten ruzovy vytok zo stredy ci bola MS a co to mam bo co. takze vobec nic neviem a som na nervy 🙂 ty ako?

kattyy3
20. feb 2015

@smejlicka tak super som zvedava ale najdolezitejsie je ze ste zdravucky

smejlicka
20. feb 2015

@kattyy3 hej do zaveru napisal negativny morfologický nález 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre