ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

chevron
12. máj 2016

Ahijte. segra bola v utorok na KET , posledne ket bolo len po 8.tyzden i ked aj so srdieckom, ale zistilo sa neskor po kyrete autoimunitne ochorenie.. tak teraz chodi na infuzky intralipidov a dlhodobo berie kortikoidy po tomto kytete a teda v utorok bola po dlhsej pauze a liecbe na pokuse . vlozilo sa jedno krasne ackove embryo po predlzenej kultivacii a teraz uz len dufat ze sa to uhniezdi. po kolko dnoch sa pripadne da robit test?

melmel78
12. máj 2016

@pupa_obtecta dakujem pekne ☺. car je urcite super riesenie , ked uz priroda nestaci, treba jej pomoct. Rovnako prajem nech ti vsetko vyjde

melmel78
12. máj 2016

@chevron ahoj po KET sa odporuca testovat po 14 dnoch najskor.

chevron
12. máj 2016

@melmel78 dakujem

pupa_obtecta
13. máj 2016

Ahojte baby, a ako to je s preplacanim cez poistovnu pls? Nie sme manzelia. Ja mam diagnozu. Chlap je Ok. Niekde som citala, ze musime mat aspon spolocny trvaly pobyt. Co je na tom pravdy? Dikesko. 😊

melmel78
13. máj 2016

@pupa_obtecta poistovna preplaca vacsinu ukonov a ked nie , doktorka povie. Ivf je hradene 3 x alebo do 39 roku. Po 39 si samoplatca. Pri ivf si platis ciastocne aj lieky, ale to ta oboznamia v care so vsetkym. Nemusite byt manzelia tam len obaja podpisete papiere a vybavene.

zuzana256
13. máj 2016

@anielik ahoj prosim ta a aj to zacitis ked ti pichni ihlou do vnutra do vajicka

zuzana256
13. máj 2016

Hellios ze neni spokojnost som citala a asi pojdeme do toho iscaru hadam nebudeme sklamany a opytam sa za pohovor pri vstupe sa plati?

zuzana256
13. máj 2016

Aki je to pocit ked vam to idu davat dnu ci to je neprijemne a bolestive alebo necitit nic lebo ihli nemusim a obavam sa ake tu bude ci nieco zaciyim ked tam pichne ihlou asi uspavat nebudu

melmel78
13. máj 2016

@zuzana256 Ahoj a co ti budu robit? Urcite nebudu pichat do vajka bez uspatia, to by bolelo 😉

kaciatko1104
13. máj 2016

@melmel78 ahoj ako ti je cítiš niečo?

melmel78
13. máj 2016

@kaciatko1104 Ahoj tak toto je telepatia prave som ti chcela pisat 😀 . Dnes som zasa bola na kontrole a kontrole ci odznieva jemny Hss. V pondelok idem zasa na kontrolu. Vraj dnes 4-5 den by sa mali zacat uhniezdovat krpci , tak mi doktorka pichla Pregnyl, ktory vraj k tomu dopomoze. Po ET som uz jeden dostala. Tak isto Fraxiparin od dnes picham co udajne je tiez dobre k tomu. Ty sa ako citis? V pondelok uz ides na krv vsak? Myslim na teba nech to vyjde. Mna prsia bolia stale menej a tak mam obavy ci je to v poriadku.

pupa_obtecta
13. máj 2016

@melmel78 ahoj, dnes som volala doktorke. buduci utorok doobeda prva konzultacia. cez telefon znela fajn a paci sa mi hlavne ten skory termin. ☺️ tak som zvedava co to tam bude. podla mojho gyneko by mi mali robit dlhy protokol a ivf. trosku som z toho smutko, ze to cele vychadza riesit cez leto, ale tak doktor mi povedal, aby sme to vobec neodkladali. drz sa a drzte sa zatial vsetky! 😘

kaciatko1104
13. máj 2016

@melmel78 mňa tiež menej a menej bolia a už si nemyslím že to vyjde a tebe čo hovoria vidia ich tam či ako? Aj ja by som chcela tak ako ty byť stále pod dozorom bola by som kludnejšia

melmel78
13. máj 2016

@kaciatko1104 ved to ze zacinam byt nesvoja, lebo bolest prsnikov je vzdy signalom, ze by to mohlo byt ono. No snad sa mylim. Rovnako to bolo aj prvy krat ked mi to nevyslo, ale kazda sme ina. A mas nejake ine priznaky? Aj si testovala teraz niekedy? Mna sleduje dokyna preto , ze ma nadopovala max davkami a mam nabeh na Hss. Aj teraz po Pregnyle ma upozornila ze mozem mat znova zhorseny stav tak kazala denne pit 4L mlieka alebo slepacie polievky, iontove napoje. Vraj pit len vodu stav nezmeni. Hlavne ma ukludnila ze uhniezdenie pride v tieto dni co je 4-5 den po transfere. Pytala som sa ci to plati aj v pripade vyhatchovanej blastocysty co mi vkladali a vraj ano. Hovorila ze priznaky tehu pridu neskor a u niekoho vobec nemusia

melmel78
13. máj 2016

@pupa_obtecta dobre ze si si vybrala dr.Petrovu je naozaj velmi dosledna. Ja som sa s takym pristupom nestretla zatial. Zalezi jej na pacientovy a dobrom vysledku. Ona ta vysetri na vsetky mozne sposoby a urci aj protokol. Povie co je pre teba najlepsie. Prajem vsetko dobre a daj vediet co ti odporucila 😉

zuzana256
13. máj 2016

@melmel78 ja tam idem prvy krat a neviem ako to budu robit tak preto sa pytam a z ihly mo byva zle

melmel78
13. máj 2016

@zuzana256 a na aky zakrok tam mas ist? Z ihly nemaj strach , to neboli a ked budes stimulovat pri ivf tak si na ihlu bides musiet zvyknut 🙂 . Ja som tiez mala s tym problem no prekonala som to.

pupa_obtecta
13. máj 2016

@zuzana256 neboj to dame. Ja idem tiez prvykrat. ked mi beru krv alebo pichaju injekciu, tak by som najradsej hlavu mala v inej miestnost, ale musime resp. chceme byt silne a zvyknut si. kvoli tomu vytuzenemu babu sa to oplati a asi je to aj najmenej. 😉

zuzana256
13. máj 2016

@pupa_obtecta sak hej zvladneme to ale vo vnutri maternice sa bojom ze budu pichat

pupa_obtecta
13. máj 2016

@zuzana256 a tak nemozme sa bat dopredu, treba to nechat na doktorov a ich vysvetlenie. urcite je to tak spravene, ze to nebude boliet. zvladlo vela pred nami. zvladneme aj my. 😉

ssegra
13. máj 2016

@pupa_obtecta
@zuzana256 v maternici nic nebudu pichat. Pri odbere uspia to nebudete citit, len ked sa zobudite mozno trosku v podbrusku ake to sa da vydrzat. A pri transfere je to ako na gynekologickej prehliadke. Budete lezat na stole ako pri odbere, umyju vas nejakou tekutinou, roztiahnu kliestami ako na prehliadke a vlozia. Samotny vklad vobec neni citit. Drzim vam paste aby ste mali hned prvy pokus uspesny. Mna tera caka treti pokus a uz sa neviem dockat 🙂

kaciatko1104
13. máj 2016

@melmel78 hej testovala som sa dnes a bol negatívny 😔 no ved a keď ťa pozerá tak tam nevidí tie bodky či čo.. Ja sa skúsim ešte V nedeľu nech sa pripravím na najhoršie. Aj keď S tým už rátam.. Nemám nijaké príznaky už

pupa_obtecta
13. máj 2016

@ssegra dakujeme za vysvetlenia a povzbudenia. nech vam vyjde treti do spokojnosti. 😉 do tretice secko dobreee. 😊

melmel78
13. máj 2016

@kaciatko1104 ved uvidis v pondelok, krvne testy su istota. Co som citala kade tade na forach tak bolo vela takych co mali doma testovane negativ a krv pozitiv. Pekny vikend a vela psychickej pohody hlavne 😉

kaciatko1104
14. máj 2016

@melmel78 hej aj ja som videla preto som ešte ako tak V pohode

kaciatko1104
14. máj 2016

Baby chcem sa opýtať za koľko vám volali výsledky od odberu krvi na zistenie tehotenstva? Ďakujem

evelka81
14. máj 2016

@kaciatko1104 ahoj mne este v ten den , ale bol to pracovny den

kaciatko1104
14. máj 2016

@evelka81 ahoj áno to mi povedali tiež ale že či ešte nejako doobeda alebo ako priateľ robí pri klinike tak či sa mi oplatí čakať na vysledky ešte u neho V práci alebo mám ísť domov

ssegra
14. máj 2016

@kaciatko1104 brali mi rano krv a vysledky boli raz pred 12 a raz az okolo 1

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre