ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lily311
1. jún 2016

@melmel78 No zatiaľ žiadne príznaky, naposledy som cítila maternicu ako pri ms po ET cca 2 dni a aj prsia a potom to prešlo, vtedy to fazulka vzdala:( Teraz len troška prsia, ale tie ma bolievajú aj inokedy po ovulke, snažím sa nesledovať, ale nemám zatiaľ dobrý pocit...

melmel78
1. jún 2016

@lily311 kolkaty den si po ET? Je tazke sa nesledovat ja robim to iste. Ale spominam si ze ma v brusku po et sem tam pichlo. Ja mam pocit ze moj krpec sa usadil nejako na zaciatku kvoli vysokemu hcg. Ale bud v klude viem ze to moze trvat aj 5-7dni. Doktorka mi hovorila. Tiez som stresovala a pred koncom ako som mala ist na krv som si spravila test a bolo to tam. Neboj vydrz 😉

lily311
1. jún 2016

@melmel78 Som ešte len jeden deň po ET, no snažím sa na to nemyslieť, zajtra už idem do práce, tak mi čas rýchlejšie prejde a volali z Iscare, že mrazili ešte jedno aj dnes, takže máme dvoch mrazáčikov 🙂 a obe sú A-blasto....tak sa teším z toho, ak by to teraz nevyšlo, nemusím znova na stimulku...drž sa

melmel78
1. jún 2016

@lily311 super dobre spravy aj ty sa drz a priebezne informuj 😉

pupa_obtecta
2. jún 2016

ach jaj. mam problem. dnes ma cely den picha v podbrusku. prsia stale bolia a navrete. len sa mi spusta nejaky vytok (nie je to jak doteraz Lutinus) a teraz vecer aj naznak krvi. to asi neni dobre znamenie a predcasne som sa tesila, ci? 😢

melmel78
2. jún 2016

@pupa_obtecta ahoj moja, nebud smutna, ved este to nic zle nemusi znamenat. Ked to je len spinenie a ziadna krv, tak by to malo byt v poriadku. Po ET to byva udajne, neviem ci si uz volala doktorke, ale urcite jej zavolaj. Mozno staci len zvysit davku Lutinusu a bude vybavene 😉 . Drz sa

melmel78
2. jún 2016

@pupa_obtecta inak ja som vcera bola na dlhsej ceste autom ( 7h) a teraz mam vycitky....to moje pozorovanie samej seba ma raz polozi 😝 Cely den to somnou natriasalo na tych nasich kvalitnych cestach a tak som pri kazdej jame, ci hrbole nadavala. Proste som bola vystresovana, ale som sprosta, naco som sa trepala na cestu, aj ked to bolo pracovne. Vcera ma cely den brucho bolelo a modlila som sa, aby som to chuda krpate zo seba nevytriasla 😖

pupa_obtecta
2. jún 2016

@melmel78 dakujem moja ☺️ sak toto ja som dnes uz od rana ubolena a este som rozmyslala, ci si nezoberem pol dna volno. ale ne nakonec som este aj nakup tazsi vlacila so sebou. potom som si tiez nadavala, ze sa nesetrim a jak vrtula stale. ale ty si ine dobrodruzstvo dala teda. ale tak sak volaco musia malicke vydrzat. sak bude horsie, cesty sa tu rozpadaju raketovou rychlostou. teraz som kontrolovala a uz bolo ok. dala som sk vecerny lutinus a uvidim zajtra. ak by sa zopakovalo a pretrvavalo cinknem doktorke. inak som potom citala, ze je to aj jeden z dalsich tehu priznakov, no bodaj by. ale to cakanie a ja som este vo faze vysadzania antidepresiv, tak uplna parada. jeden den euforia - druhy den depka. uz nech sa nam to stabilizuje a mame to na 100% potvrdene. 😇

melmel78
2. jún 2016

@pupa_obtecta presneee ja tiez na ihlach cakam na ten ultrazvuk so srdieckom, nechcem radsej mysliet na nic zle. Idem az 13.6.....proste sa na to tesim 🙂 . Ano to jemne krvacanie je jeden z moznych tehu priznakov, ako aj unava, spavost, nevolnosti, naliate a bolestive prsia, bolave krize, bolest podbruska, atd....je ich milion, u kazdej je to ine. Mna minuly tyzden boleli len prsia, ale strasne moc, potom zrazu prestali a teraz zasa bolia ale malo a kazdy den ich prosim, aby neprestali, lebo podla toho viem, ze je vsetko ok 😀 . Bradavky hnede a prsia zdurene. Moja kamoska je uz v 22tyzdni a vraj ona ani nevedela ze je tehu, kym jej meskal menzes. Ziadne priznaky, ziadne tehotenske nevolnosti....iba brusko rastie. Ak ti prestalo krvacanie, je dobre, nic sa nedeje. Ja som nemala ani mililiter krvicky uz daavno, na stastie a dufam, ze dalsich 8 mesiacov mat ani nebudem.

pupa_obtecta
2. jún 2016

@melmel78 hehe sa uplne usmievam na obrazovku, ze sme dve jednake v tomto. uplne tiez taketo monology davam. ☺️ verim, ze nam to vyjde a budeme stastne. 😉

mojpoklad
6. jún 2016

Baby, čo ste boli na hysteroskopii v ISCARE a máte zdravotnú poisťovnu Dôveru, koľko sa prosím dopláca, ďakujem.

inka_f
6. jún 2016

@mojpoklad ahoj, pokial viem poistovna nepreplaca v iscare HSK, ja mam vseobecnu a hradila som 150 € + este potrebujes predoperacne vysetrenie, to ti ale spravi tvoj vseobecny lekar alebo mozes aj v iscare a tam som platila 40€.

mojpoklad
6. jún 2016

@inka_f Ďakujem za odpoveď, sa mi zdalo, že keď sme začali chodiť do ISCARE lekárka spomínala, že to neprepláca, len som si chcela overiť, našla som jedno centrum v BA, kde to robia za 60e, tak asi pôjdem tam....

inka_f
6. jún 2016

@mojpoklad no ja som bola v iscare, chcela som nech vsetko riesi moja lekarka. Ku komu chodis?

mojpoklad
6. jún 2016

@inka_f Dr. Reismullerovej, tiež by som to najradšej riešila s mojou doktorkou.... Volala som na recepciu a u mňa by to bolo až 350e + 40 e preoperačné, to je dosť, už som po 2IVF, takže už musím porezať aj na ceny.

inka_f
6. jún 2016

@mojpoklad aha jasne chapem, asi zavisi co budu pri HSK robit, mne zistovali priechodnost vajcovodov.

ddanaa
6. jún 2016

ahojte, stalo sa vam , ze by Dr. Reismullerova sa pomylila v ovulke?

melmel78
6. jún 2016

Ahojte zienky tak ako pokracujete? Ja som dnes bola na uzv lebo som zacala jemne spinit tak nech kludne soim. Nevydrzala by som to do buduceho tyzdna kym zistia cinnost srdiecka. A dnes tam ti srdiecko bilo 😅 . Neskutocny pocit....Dufam ze aj u vas je vsetko ako ma byt 😉

kaciatko1104
7. jún 2016

@melmel78 gratulujem

ssegra
7. jún 2016

@lily311 ahoj no co ako pokracujes? mas nejake priznak, aebo robila si si uz test?

lily311
7. jún 2016

@ssegra No ja zle, test negatívny a príznaky 2 dni už žiadne, ale že niiiič, ...takže to zase nevyšlo, som sa včera vyrevala riadne, dúfam, že ty si na tom lepšie...

ssegra
7. jún 2016

@lily311 minuly tyzden ma palili bradavky, teraz ma uz len trosku bolia prsia a pobolieva ma podbrusko a krize, ale dnes zatial nic len ma taha na pravom vajecniku tak uvidim. test som si este nerobila, nenabrala som odvahu. dnes som vyse hodiny chodila po dome co som nechcela ist na wcko, lebo som nebola rohodnuta ci si ten test mam, alebo nemam spravit a kedze som neni este naisto rohodnuta tak som si ho neurobila 😀

melmel78
7. jún 2016

@kaciatko1104 dakujem a ty ako pokracujes? Kedy bude dalsi vklad? 😉

melmel78
7. jún 2016

@ssegra
@lily311 baby a kolko mate od ET? Neni to este skoro robit si test? Napriklad @pupa_obtecta si tiez robila a vysiel jej negativny a sup.....krvne testy boli pozitivne, tak nevesajte hlavu 😉 . Tiez som bola takto nerozhodna s testovanim, ja som si az den pred odberom krvy spravila, ale ja som srab na tieto veci. Drzte sa

ssegra
7. jún 2016

@melmel78 dnes mam 8den. a tak to vyzera, ze aj ja som srab 😀 bojim sa tej jednej ciarky ako cert kriza 😀 pri prvom ET som si robila test na 11den, bola jedna ciarka a potom uz som bolo z toho nervozna tak teraz premyslam, ze radsej tusim ani testovat nebudem. este mam 6 dni a vysledok uz aj tak neovplyvnim. dakujem za podporu, pomaha to 🙂

zuzanita444
7. jún 2016

@mojpoklad ahoj, je to zaujimave s tymi popkatkami, dnes mi sestricka do telefonu povedala, ze hysteroskopia cez doveru stoji cca 130e...tak som zvedava kolko nakoniec povie dr.

kaciatko1104
7. jún 2016

@melmel78 asi O mesiac takže pomaly

melmel78
7. jún 2016

@ssegra presne vysledok aj tak neovplyvnis 😉 . Ved uvidis kolko odvahy naberies a ci urobis test. Ja som ho tiez preto nechcela. Hovorila som si radsej zit v nadeji ako v realite a tak som cakala do poslednej chvile. Asi pre kazdu z nas je ina volba tou najlepsou

melmel78
7. jún 2016

@kaciatko1104 aj nieco teraz beries ci nie? To ti rychlo ubehne 😉

pupa_obtecta
8. jún 2016

ahojte babeny, tak sa s vami idem podelit o zazitky poslednych tyzdnov. mala som vyvolanu ovulku na cca 19 DC. Testovala som sa 10 dni po moznom oplodneni, lebo som nevydrzala do krvi. Test som mala negativny, ani len duch tam nebol. Isla som 31 DC na krv s tym, ze z toho nic nebude, aj ked priznaky boli. Poobede ma zobudil zelefon z Iscaru daka doktorka, ze mam hcg 9,5 co je na hranici, ale momentalnemu obdobiu to zodpoveda a ze som teda tehu. Na 37 DC com ale zacala jemne krvacat (v tom obdobi mam zvacsa normalne mrchu). Dost ma to vystrasilo. Na dalsi den som bola objednana na dalsie bhcg testovanie a urgentne doktorke. Doktorka uplne zmatena. Nechapala, preco mi nejaka ina doktorka povedala do telefonu pri hentakych hodnotach hcg, ze som tehu, lebo ona to za tehu nepovazuje. Robila mi sono kvoli krvacaniu. Nic tam nevidela. Ja uplna beznadej detorientacia nasratost a neviem co. Doktorka mi povedala, ze uvidime, ake budu hodnoty hcg poobede a podla toho budeme riesit. Samozrejme absurdistan pokracoval a poobede mi volala tentokrat sestricka, ze mam hcg 24,5 co ale nie je dobre a nezodpoveda pomerom k hodnote z minuleho tyzdna. Sestricka mi povedala, ze nech sa neradujem, ze to asi bude biochemicke tehotenstvo alebo co. Doktorka mi kazala v pondelok zase na bhcg a na obed zase na sono.
Vcera som si dala dve male piva a rozlucila sa s pozitivnym vysledkom. K tomu som velmi rozcarovana z toho pristupu, ktory uz na zaciatku je v Iscare dost chaoticky a ked si predstavim, ze tymto ludom mam pumpovat peniaze, tak neviem neviem.
Kazdopadne vas chcem povzbudit v tom, aby ste tak neprezivali a nefixovali sa na ziadne testy ci uz tie domace alebo z krvi, lebo vsetko stale moze dopadnut uplne inak. ;) Ja uz pri dalsich etapach budem asi fakt brat za vieruhodne az nejake tretie krvne vysledky plus sono a srdiecko, lebo kazdy doktor ma zjavne na hodnoty a testy ine nazory. Drzte sa zatim moje a vela sil nam prajem seckym! 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre