ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pupa_obtecta
9. jún 2016

@lily311 fnuk. mrzi ma to. vyplac sa poriadne a predychaj. verim, ze do tretice vsetko dobre. 😘

melmel78
9. jún 2016

@lily311 aaale precooo 😢 Mrzi ma to moc. Ja sa chcem tesit uz konecne na vsetky tehulky co ste tu 😒 . Tak verim ze dalsi pokus vyjde. Ozaj a nie je sanca zeby to bolo po 14 dnoch pozitivne? Vies skoro si testovala hmm?

lily311
10. jún 2016

@ssegra
@dorotka2013
@pupa_obtecta
@melmel78 ďakujem baby, som s tým nejako rátala, že to bude negat., tá prekliata endometrioza.....kto vie, či sa mi ešte niekedy podarí otehotnieť? bojím sa, že náš chlapček zostane sám, už teraz sa stále vypytuje, kedy mi narastie v brušku bábätko, a ja vždy len začnem plakať, no čo mu povedať, že mama už nemôže??? ☹ ☹ ☹

@melmel78 Nie, už to pozitívne nemôže byť, povedali, že vysadiť lieky...

pupa_obtecta
10. jún 2016

@lily311 fnuk fnuk. mi je este viac luto. verim, ze motyka este vystreli a budete sa seci raz radovat. 😇 musi sa secko dat raz prekonat. aj ta endimetrioza. ja mam pcos a uplne nahovno hormony. a takuto dlhu mechu som este nemala, aby som piaty den stale krvacala. plus ma divno stale picha v bruchu. ja som uz tiez vysadila lutinus, lebo sak to podla mna nema vyznam. dufam, ze v pondelok sa konecne dozviem verdikt po krvi a sone verdikt a hlavne prestanem krvacat. :(

ssegra
10. jún 2016

@lily311 to mi je velmi luto ale nevzdavaj sa..urcite sa to raz podari a syncek sa docka surodenca

linda243
11. jún 2016

@lily311 ahoj, ja som mala tiež PK 5 dní A na test krvi som šla 15-ty deň. A to 2 dni predtým som začala tiež slabo špinit,tak som si už myslela, že to zas nevyšlo. Tehu test som si ten krát nerobila, chcela som vydržať 😉Test krvi vyšiel pozitívne, ale žiaľ pri ďalšej kontrole O 2 týždne sa Dr ultrazvuk nepozdával, tak mi zobrali znovu krv A žiaľ už Hcg kleslo 😢 Ale tebe držím palce, ešte nie je nič stratené. Dúfam,že bude pozitívna krvicka 😊

pupa_obtecta
13. jún 2016

caute baby, tak dnes som sa dozvedela konecny verdikt. biochemicke tehotenstvo to bolo. b-hcg dnes uz len 9,5. to krvacanie bola mrcha. tento cyklus tym padom ziadna stimulka, lebo kvoli pozitivnemu tehu testu mi nemohli robit ine rozbory. cakam na dalsiu mrchu. potom pojdem na hormonalny profil, stitnu zlazu a imuno a neviem este co a podla vysledkov mi doktorka nasadi lieky a potom iui. velmi mi odlahlo, ze aspon teraz viem, na com som. dnes som to tak cele premeditovala a povedala si, ze asi si musim nasledujuce mesiace zvyknut na tu neistotu a cakanie, lebo inak to nedam nikdy. a hlavne sa musim este zmierit s tou doktorkou, lebo stale na mna posobi jemne chaoticky a to ma potom zneistuje este viac. idem od zajtra nejest tolko somarin a zacnem zase na jogu chodit, nech mi brucho sfukne a pridem na ine myslienky. vsetkym vam velmi fandim. vela sil do boja a hlavne zdravicka! 😘

dorotka2013
13. jún 2016

@pupa_obtecta urcite sa coskoro zadari...s tym cakanim to je tazke, beviem ci sa na to da zvyknut, ja mam pocit ze nie, teda ja som si stale nezvykla...ale joga a vlastne hocico co odputa myslienky je dobry napad, to pomaha 😉.. Ku komu chodis? Co sa ti nezda na dr?

pupa_obtecta
13. jún 2016

@dorotka2013 moj gyneko ma odporucil mudr. petrovej. a dnes som tam bola tretikrat a vzdy prve minuty riesi kto som a co so mnou vlastne riesi a pritom tam furt listuje a cita v mojej karte pred sebou. plus este henten blud co mi tam zas ina doktorka do telefonu povie, ze som tehotna, a potom zas tato moja je pohorsena, ze mi toto do telefonu povie pri 9,5 hcg... no po tychto skusenostiach ma tam zatial uplne nepresvedcili, ci som tam spravne, ale tak moj gyneko sa dusoval, ze nic v ba momentalne lepsie neni a ja zas na neho dam. tak uvidime, co bude dalej. hadam si ma tam ochocia a budu si ma trochu lepsie pamatat a budem sa tam aj lepsie citit. zatial sa mi tam najviac lubia sestricky. tie su zlaticka.

dorotka2013
13. jún 2016

@pupa_obtecta no toto aj mne vzdy vadilo...ale maju cela pacientok, asi je problem si to zapamatat...radsej nech listuje v karte ako by mala nieco prehliadnut alebo zle urcit lebo si ta nespravne pamata... Mna si uz moja dr pamata, ale chodim k nej 2 roky, a som zial specificky, tazky pripad 😢😢😢 Dr Petrova je taka svojska, bola som u nej par krat, dokonca ma na to upozornovala aj moja dr ked vedela ze budem musiet k nej ist na kontrolu 😉, mozno si musite len zvyknut na seba, pripadne mozes prejst k inej dr... A sestricky su uplne super!

pupa_obtecta
13. jún 2016

@dorotka2013 hej hej sak to tomu davam za vinu, ze tam maju toho mega vela. som ani vo sne nemyslela, ze tolko ludi ma problemy taketo. :( preto este nic mezavrhujem, sak som tam kratucko a verim, ze si vytvorime nejaky ten vztah a zvyknem si na nu. moj gyneko hovoril, ze ma s nou velmi dobre skusenosti a velmi vela zien sa mu od nej vracia tehotnych. a mne tento moj sucasny gyneko velmi pomohol ako jediny, a to som ich uz dost vystriedala, tak mu verim a verim aj doktorke. lebo aj teraz jak som mala tieto problemy, tak na vsetko mi zodpovedala a dala vysvetlenie, a ked ma aj vysetruje, tak vsimam, ze je zas dokladna a vidiet, ze vie, co vidi a robi. len teda tie uvody su take komickejsie. ale uz viem, co ma caka o mesiac, zas sa jej predstavim a odrecitujem genezu svojich problemov. inak akurat dnes som hovorila kamoske, ze mn sa uz o gynekologii aj sniva. 😎

melmel78
14. jún 2016

@pupa_obtecta ahoj , no nevadi, ides dalej, aspon vies na com si a to je hlavne. Taketo neistoty su naozaj najhorsie len to cloveka deprimuje. S tym chaosenim s dr, rob to presne ako pises. Pripomen jej pri kazdej navsteve, co ste riesili a co beries. Ona sa potom chyti. My sme to tiez takto mali. Netreba im to zazlievat, radsej nech cita a pozera z karty, ako keby si mala vymyslat. Vdaka nej som tehu a to sme sa k tomu dopracovali tiez roznymi cestami, kym prisiel uspech. Drzim ti palceky do dalsieho boja, nech je uspesny 😉

ssegra
14. jún 2016

Baby hodnotu HCG mam 4183 a to my brali krv na 14DPT. Neni to nejako vela?

pupa_obtecta
14. jún 2016

@ssegra dvojicky? 🙂

ssegra
14. jún 2016

@pupa_obtecta jedine, ze by boli jednovajecne 🙂

dorotka2013
14. jún 2016

@ssegra podla mna tiez dvojicky...a kludne mozu byt jednovajecne, to sa bezne stava po IVF... 😉 Gratulujem 😁😁😁

ssegra
14. jún 2016

@dorotka2013 dakujem 🙂 no uvidime co sa z toho vykluje :D

melmel78
14. jún 2016

@ssegra jeej ty si sikulaaa tesiim a gratulujem 🙂 . To mas riadne vysoke ja som mala na 14 den po ET 1434 a tiez sa doktorka cudovala ze vela. O dva dni uz bolo vyse 4100. Mozno budes mas dve mimi no som zvedava. Inak pri tak vysokom by to uz malo byt vidiet na uzv. Nepozerali ta?

melmel78
14. jún 2016

Ja mam tiez dobru spravu srdiecko nam bije, sme 7+2tt a meriame 1.13cm 😉

ssegra
14. jún 2016

@melmel78 nie v centre som este nebola a moj gynekolog mi zobral len krv a pojdem k nemu az po sone. ktovie ako to s tymi cislami vobec je 🙂 a dakujem tesim sa tomu velmi

ssegra
14. jún 2016

@melmel78 jeziis to je take krasne. tesim sa s tebo hlavne nech mimi pekne rastie dalej 🙂

melmel78
14. jún 2016

@ssegra dakujem, ja sa tiez z toho moc tesim, aj ked je to este velke riziko.....bojim sa tesit, ale nepomozem si a hlavne radost prospieva aj krpcovi 🙂 . Inak ja aj moj priatel sme od zaciatku presvedceni, ze to bude chlapcek....neviem preco, ale z nejakeho divneho dovodu to beriem ako hotovu vec 😀 . Ozaj mas aj nejake priznaky tehu? Mne zacina byvat veru tazsie od zaludka, ako na zaciatku....ale nevracala som. Sila je, ze ma nevolnosti chytia v noci, takze sa moc nevyspim a grilujem sa na posteli az nad ranom zaspim, ked musim vstavat do prace 😝

ssegra
14. jún 2016

@melmel78 my by sme chceli zase dievcatko a tym, ze boli embryjka na genetike lekar vie akeho pohlavia su. sme sa s nim dohodli, ze ak tam to dievcatko bolo tak nam ho vlozi ako prve. ale ci tam bolo to nevieme 😀 mne byva tak tazko od zaludka ako keby som sa strasne prejedla a vecer ked idem spat zaspavam na bruchu a to mi je kolkokrat tazko tak sa musim otocit. Pobolieva ma podbrusko a velmi ma bolia krize. a ked sa napijem dzusu, ale niekedy sa mi to stane aj pri cistej vode, ze ma zaha pali 🙂 inak nemam nic ani prsia ma nebolia, len ich mam take pevne a trosku vacsie. Ja som teraz na PN, takye stavat nemusim, ale kazde rano sa uz o 5 prehadzujem

melmel78
16. jún 2016

@ssegra mne je jedno co to bude, nech je to zdrave. Nic ine nechcem a hlavne nech z neho vyrastie dobry a uspesny clovek 😉 Tak uz si bola na sone? Kedy mas ist? Som zvedava ci tam mas dve, tri ci kolko fazuliek 😀 . Ja sa stale citim nejaka divna, ina, proste som tak unavena, nevyspata, ze sa mi nechce ani von chodit a dufam, ze to coskoro prestane, takto predsa nemozem fungovat cele tehu 😝

ssegra
16. jún 2016

@melmel78 samozrejme aj mne je to jedno hlavne nech je to zdrave to je to najdolezitejsie. Na sono idem az 27.6 este si chvilu nan pockam,ale som velmi zvedava a trosku sa aj bojim aby bolo vsetko v poriadku 🙂 tiez ma velmi zaujima ci je tam len jedna, alebo ma aj partaka 😀
Posledne dva dni som unavenejsia aj ja. Vacsinou ked sa najem mi je tazko tak si pospim trosku 🙂 dufam ze pride aj lepsie obdobie, ved nemozme chodit ako matohy cele tehu 🙂 teba kedy caka dalsia kontrola, alebo sono?

melmel78
17. jún 2016

az 27.6 ideees? Dost neskoro, ja by som to nevydrzala a sla skorej uz 😀 . Tak si davaj na seba velky pozor, aby vsetko bolo v poriadku. Ja sice nemam co hovorit, lebo sono som mala teraz v utorok a dalsie budem mat az 12.7. Co je skoro mesiac, sa dovtedy zblaznim. Skoda, ze na doma nedavaju nejake male sono, ktorym by som sa vedela prekontrolovat, ci je vsetko ok. Prestali ma nejako boliet prsia, este sice bradavky velmi malo bolia, ale inak nic. Nevolnosti a tazky zaludok mavam aj cez den, hlavne ako pises aj ty, ked nieco zjem, tak mi to trci v bruchu ako kamen a zle mi travi. Preto som zacala jest lanove semianka, chia semienka a viac vlakniny.... Prestala som sa stresovat, aspon zatial, snazim sa mysel zamestnat niecim inym, nech nemyslim stale na to, ci je vsetko ok.

ssegra
17. jún 2016

@melmel78 hej dva tyzdne od pozitivneho testu, tak mi povedali v brne. Nemam ist kam skorej, kedze moj gynekolog mi povedal, ze mam prist po sone. Najradsej by som isla uz dnes aby sa pozrel ci je vsetko tak ako ma byt. Inak s tym malym sonon by to nebol zly napad 😀 Mna prestali boliet prsia v den ked som mala dostat mrchu a teraz ma bolia len trosku bradavky a inak nic. Chia semienka si davam do jogurtu to mi chuti, ale tie lanove som este nejedla. ako ich jes? pozerala som v obchode uz aj po psenicnych klickoch ci otrubach to by tiez nemuselo byt zle, len este som sa na to neodhodlala 🙂 napr. co nemozem je ovsena kasa to mi z nejakedo dovodu nejde do krku 😀 to je pravda stres aj tak nicomu nepomoze, len ti moze uskodit. Ked si bola naposledy na kontrole robili ti len sono, alebo aj nejake testy?

melmel78
17. jún 2016

@ssegra hej to aj mne povedali v CARE ze o 2 tyzdne od pozitivneho vysledku na sono. No lenze moja mama robi na gynde sestricku a tak som sla o 4 dni po pozitivnom teste 😀 . Uz to tam bolo vidiet, aj ked este nebolo jasne, ci zltkovy vak ma plod, alebo nie, to az neskor. Mne robili okrem sona aj krvne testy na toxoplazmozu, krvny obrazok na vitaminy a neviem co este. Vsetko je negativne, takze som rada. Chcela som vediet, ci mam aj dostatok zeleza, lebo malo moze sposobit potrat. Aj som si niekde v lekarni kupila kyselinu listovu so zelezom a vitaminom C. Inak vraj ak je zena zdrava, staci len listovka a ziadne zbytocne vitaminy, pokial mas vyvazenu stravu. Ja som zacala mat aj zapchu, preto som pristupila na takuto stravu, pred tym som jedla kadeco mozne a moc som to nekontrolovala. Lanove semienka si tiez mozes dat do jogurtov, salatov, su bez chuti, to das uplne v pohode 😉 . Rano si robievam ak mam chut nakrajane nektarinky + banan + cucoriedky, na to nasypem chia semienka, slnecnicove semienka a lanove a zalejem jogurtom. Celkom dobra a zdrava mnamka 🙂 A vies co mi zacalo vadit? Neznasam parfemy a cokolvek co ma silnu vonu, nejake osviezovace vzduchu a podobne....je mi z nich zle. Akurat som si vyzehlila vlasy a ta vodicka na zehlicku obsahuje parfem, idem sa tu zblaznit

ssegra
17. jún 2016

@melmel78 tak to potom hej ked tam mas mamu, to je potom celkom ine 🙂 Som rada, ze si mala vsetky vysledky negativne, len tak dalej 🙂 uzivam kyselinu listovu uz asi dva roky odkedy sme sa rozhodli, ze chceme babatko, len ta moja mala len kyselinu a B12 a tak som si vcera kupila vitaminy pre tehotne co su do konca 1. trimestra. som si povedala, ze teraz na zaciatku budem brat vitaminy, pretoze su velmi dolezite a hlavne kvoli tomu ze mi az tak nechuti jest a musim sa doslova nutit nieco zjest. v dalsom trimestri uz bude aj viac urody zo zahradky a dufam, ze budem mat uz aj viac chuti potom uz ich nebudem brat. Zo zapchou zatial problem nemam aj ked viem, ze tehotne to mavaju. Rano si zvyknem robievat smootie, je to pre mna lepsie vypit ako zvachat aj ked nie kazdy den mam na to chut 😀 Ani tie vone, alebo pachy mi este nevadia, mozno je to este skoro ak som dobre pocitala tak som 5+1tt. ty si ak sa nemylim o dva tyzdne dalej 🙂

nunu81
17. jún 2016

Ahojte dievčatá. Chcela by som sa Vás spýtať,keď Vám poisťovna schvalila IVF,volali Vam z centra,alebo ste sa museli ozvať Vy?Pred mesiacom som podavala žiadosť,ale ešte sa neozvali.Či mam ja volať?Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre