ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
8. mar 2009

flock - ak by Ti stopol cyklus, znamena to, ze dalej sa nic neriesi a vsetko co si si teraz pichala tie hormony a cela snaha sa nikde nezobrazi. Jednoducho pokracujes akokeby sa doteraz nic nedialo. Budes si musiet dat neikolko mesiacov prestavku a potom zacat odznova. Ja som teraz za gonal doplacala v lekarni 142,5 Eur. Potom som mala decaetyl, tam sa doplaca na jedno balenie okoo 2 EUr, to je v pohode. No a potom som mala pergoveris, ale ten neviem, kolko sa doplaca, lebo to mam riamo od lekarky. Ale to, kolko Ta bude stat dalsi cyklus zalezi len od toho, aky protokol a liecbu Ti doki napise.
Ale este vydrz, je siice dobre mysliet na zadne kolieska, co bude dalej, ale mozno nebude treba a podari sa ostat tehulka i z tohto jedneho vajicka, ved kolko dievcat zostavaju denne tehotne z jedneho vajicka 😉 Uvidis aku budes mat sliznicu a tiez dalsie vysledky.

flock
8. mar 2009

mas pravdu, drzim 🙂 ja vzdy rozmyslam trosku dopredu, aby som vedela co ma caka a podla toho sa zariadim.
tak pockam do utorka, vsak to je za chvliku 🙂

sylvia21
8. mar 2009

hej, je to za chvilku 😉

misik1
8. mar 2009

ahojte, dufam,ze mate peknu MDZ nedelu...
flock...moja kolegyna mala jendo vajko, rozdelilo sa a ma 1,5 rocne dievcata dvojicky...tak to ako pozitivna motivacia
sylvi aj tebe sa to krati...este mas kam pichat?

mib
8. mar 2009

ahoj flock, dobre spravy, kuki na IP 😉

mib
8. mar 2009

flock, kamoska ma svagrinu, ktora otehotnela na prvom IVF. teraz cakaju dvojky. 🙂 mne na prvom ivf zobrali 9, oplodnit sa podarilo 7, z toho sa 5 vyvijalo, dve mi vlozili hned a z troch rozmrazili v poriadku iba jedno. takze z 9 som nakoniec zostala na troch. takze ... zmysel to urcite ma aj s jednym vajom. 😉 uvidis, co povie doki.

flock
8. mar 2009

babulky,

vsetky ste velmi zlate, dakujem za povzbudenie 🙂

misik - posledne injekcie ma uz bolia aj vpichy, ale potom uz nastastie ani neviem, ze nejaka injekcia bola

uvidime v utorok, dovtedy hadam nejake vajka pribudnu, ved velka noc sa blizi 😀 😀 😀

flock
8. mar 2009

mib - odpisala som do IP 🙂

mib
8. mar 2009

flock, preco si platila za ten Merional tak vela? nemala si ho cez poistovnu?

flock
8. mar 2009

platila som ho v plnej vyske, neviem ci to suvisi s poistovnou (mam apollo) alebo ze uz som minula tie lieky, ktore boli na ziadosti?

mib - mas IP

mib
8. mar 2009

flock, je mozne, ze je to tym, ze ti ich vobec nenapisali do ziadosti, ked pocitali s tym, ze budes pichat menopur. nevyznam sa v tom, ale ja mam tiez apollo a pri prvom ivf som pichala iba merional a ku koncu orgalutran. a vidis - zostalo mi dokonca 10 injekcii. aj ked ... je pravda, ze mne sa stimulka skratila o nejake dva dni.

v kazdom pripade, odpoved mas v ip 😉

mib
8. mar 2009

jaja, to by bolo vyborne. ja sice pocitam s tym, ze si vyberiem dalsie injekcie ktore mam v novej ziadosti, ale je to skoda aby tieto expirovali. spominala si, ze ides v utorok do iscare? mohla by som sa tam zastavit.

jaja1118
8. mar 2009

idem na 9:30.k dr.petrovej.-tak tie co ti zostanu mozeme vymenit-ved ak by zasa nejaka baba potrebovala-tak ako teraz flock......sme my dobre dusicky-pomocnicky 🙂

sylvia21
8. mar 2009

vy ste uplne uzasne, ze sa viete takto nadherne podelit, to je radost citat, Jaja mas uzasne srdiecko 😉

flock
9. mar 2009

ahojte babulky,

rano mi mib priniesla merional rovno domov, uz ho mam aj pichnuty 🙂

mib - este raz velmi pekne dakujem

sylvia - suhlasim, kocky su uzasne

mib
9. mar 2009

ahojte babky, vyznie to ako klise, ale ziadna z nas nevie, kedy bude v podobnej situacii a ked som citala, kolko stoji Merional pre samoplatcov, tak mi az zabehlo. 😠 😠 😠 No poviem vam, pekne sa s nami tie poistovne zahravaju.

flock, rado sa stalo. a ty nevies o tom, ze existuje sluzba donasky liekov do domu? 😀

jaja, flock ide zajtra do Iscare. ja som jej dala vsetky injekcie. bolo by super, ak by sa to dalo vymenit za tie s dlhsou expiraciou. mne zostali 4 ampulky a flock uvidi zajtra. myslis, ze by si mohla zajtra vymenit do 7 injekcii?

sylvia21
9. mar 2009

Ahoj kocky = to tu su ine vzmenne obchody 😀
Tak ja som sa dnes dozvedela ,ze vstredu mam OPU a vyzera to na asi 15 folikov. Tak uvidime co z toho bude, dufam , ze aspon jedno nam zostane .

mib
9. mar 2009

sylvia, to je vyborna sprava. vies aj, ake su velke?

szilvia31
9. mar 2009

ahojte vsetky 🙂
sylvia to je dobra sprava,bude na teba mysliet nech ti to konecne vijde 😵 🤐

sylvia21
9. mar 2009

AHoj mib a szilvia = vdaka, ze mi pripominate, ze to je dobra sprava, lebo ja uz vsetko vidim dost cierne 😒
Mib - doki mi ich merala, ale dnes jej nebolo vela doreci, len mi odpovedala hlavne na moju otazku, ked som sa jej pytala, ze ci 13 dorastli , tak povedala , ze ano. Ostatne predtym mali 16, takze predpokladam, ze su rozne velke od 17 - 22 by mali byt, tak dufam, ze vela ich splna toto kriterium .

flock
9. mar 2009

ahojte babulky,

mib - dnes je taka doba alebo ludia, ze sa cudujeme tomu, ze nam chce niekto nezistne pomoct

sylvia - naozaj dobra sprava, ze 15!!!

jaja - zajtra by sme sa mohli stretnut v iscare, ale ako sa spozname?

dnesok mi rychlo ubehol, rano nabehli majstri - dokoncujeme drobnosti na kuchynskej linke (po 3 rokoch) a v kupelke nam postavili set - zrkadlo, umyvadlo, skrinka pod umyvadlo. teraz odisli, tak obedujem 🙂 zajtra este dokoncia kuch. stol.

sylvia21
9. mar 2009

Flock - je to tak, v dnesnej dobe je to ozaj nezvycajne 😉 Nezistna pomoc je skor raritou 😵

to ste sa Flock dnes pekne pacli po vrecku 😉 😲 si spokojna s novinkami ? Pekne urobene?

Viem Flock, tebe sa to zda vela, ze 15 folikov je super, len ty nevies, cim este tychto 15 malickych musi prejst. Najprv, ci vo vsetkych budu vobec vajicka, potom, ci sa podari tieto vajicka oplodnit, potom, ci sa budu delit, potom, ked budu v 6-8 bunkovom stadiu im genetik odoberie 1-2 bunky, ktore vysetri spec. sondami a az potom, ked zostane niektore v poriadku, tak az potom mi ich mozu vlozit.Vsetko sa to deje pre nich v umelom prostredi, takze sa znizuju sance. No a dalej to uz poznas. Nikde nie je zaruka, ze aj ked genetika a vsetko prebehlo OK, ze sa to podari. Ale mas pravdu, mala by som sa zatial tesit, ze ich je 15. SOm uz troska vycerpana, ale tak velmi dufam a chcem, aby som toto nemusela opakovat este raz, ani nevies ako. Velmi by som si to priala.

jaja1118
9. mar 2009

Ahojte vsetky kocky.
Flock-ty tam budes uz od 8:00?-tak ja pridem okolo 9:00.-aby si nemusela tak dlho cakat- obleciem si cierne rifle a bielu koselu,ciernu bundu z ligotavou brosnickou-konika-nech sme hned doma 🙂 .Sadnem si oproti kancelarie,ale prve asi poletim na vecko-podla toho ma spoznas na sto-pro 🙂 a podla toho mozu vsetci ostatny zistit situaciu na dialnici D1-(rychlost mojej chodze=priama umera doby stravenej na dialnici) 😀 .Tak pa zajtra.
Vsetkym kockam pekny vecer.

flock
9. mar 2009

sylvi - zatial som spokojna, az na taku malickost, ze som to chcela mat hotove do vianoc no a dnes je marec 😀
ale robia naozaj dobre, ziadne nepresnosti, poupratovali si po sebe 🙂 po skusenostiach s vstavanou skrinou, ktoru nam robila ina firma v spalni a reklamovali sme ju tristvrte roka, som velmi velmi spokojna...

sylvii - viem si predstavit, co teraz prezivas, ako sa o svoje vajicka bojis.... davas si PIGD, alebo ide o nejake ine geneticke vysetrenie? ja som tiez vycerpana, preto som rada, ze som od piatku doma a troska oddychujem a zo vsetkeho najviac si prajem, aby som to nemusela opakovat este raz a to prajem nam vsetkym 🙂

flock
9. mar 2009

jaja - ano idem na osmu, najprv krvicka a potom si nas zavola na utrazvuk.
to si dobra, ze vies uz co si oblecies, ja to niekedy neviem ani vtedy, ked uz by som mala byt oblecena 😀

to s tym veckom je trefne, tiez tam vedie moja prva cesta, mozno sa zajtra stretneme prave tam!!! tiez planujem sadnut oproti kanclu, nech som co najblizsie k ambulancii. neviem, co budem mat oblecene, ale mam krasnu velku cervenu kabelku 😅

tak sa zajtra na teba tesim

mib
9. mar 2009

flock, do IP som ti poslala cislo mojej karty v Iscare. zajtra budem na teba mysliet. drzim palceky. 😉

sylvia21
9. mar 2009

FLock ideme si dat PiDG, kde nam budu vysetrovat 4 a 5 chromozom, na co sme potrebovali specialne sondy. Nie je to klasicke PiDG, cize tych osem chromozomov.

saxo
9. mar 2009

caute kocky, citala som vas, ale sa mi akosi nechcelo pisat. bola som si teraz poplavat, nech stale nekysnem doma.
no sylvi! to bude zatva!!! 🙂 daj pozor aby si nedostala po ET ohss! takze radsej pi vela vody, lebo toooolko vajok mas, ze niekomu sa o tom moze snivat... 😵 😵 tolko vajok je dost aj na kona... 😉

sylvia21
9. mar 2009

vazne saxo ? Mne sa to zda celkom v pohode 😉 Ale som rada, ze nie je menej. Uvidime na OPU a potom , co povie embryolog a genetik, to bude dolezite. Pitny rezim som dnes trocha flakala, ale vdaka za pripomenutie 😉 Idem to dohnat a zajtra doplnim rezervy 🙂
To je super, ze zaplavat, ja som kvoli infekcii neplavala uz rok a pol a strasne mi to chyba. Plavanie milujem.

saxo
10. mar 2009

sylvi, priemer je mat cca 10 vajicok, takze tych tvojich 15 je dost a uz nabeh na ohss, lebo perfektne na to lieky reagujes. ale nemusi byt samozrejme. takze pre istotu, radsej pi. ja som po et prestala pit uplne a to som mala 10 vajok a baaaccc...ohss si ma naslo a vie to riadnu sarapatu urobit, 3x som lezala v nemocke, co mi cysty praskali a to boli skoro 10 cm!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre