ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bobi3
7. jún 2010

kitu, a predtým si chodila k maršíkovi? či chodievaš k Tazberíkovej od začiatku? ten folík ma mrzí 😒

sakura
7. jún 2010

nemko
presne tak, ešte že to MK istí 😀

bobi3
tak sa zajtra možno stretneme. Ja idem k Petrovej o cca 11 hod 🙂

bobi3
7. jún 2010

sakura, no ja na 12... 😀

kitu
7. jún 2010

no my sme boli teraz prvykrat... takže nas rovno dali k p. doktorke tazberikovej... a prave som s nou volala- dala mi na seba mobil aby som jej zavolala že ako dopadla ta folikulometria... podla mna zatial uplne vpohode doktorka, no však uvidime... a to tu ozaj nikto nie je kto chodi k nej... všetky ste chodili k maršikovi a k durechovej?

ozaj baby som sa chcela spytať my mame na plane iui... bola tu niektora z vás na tom? ako to prebieha?

grepik
7. jún 2010

Kitu, ja som chodila k dr. Tazberíkovej. Bola som u nej 2xIUI, 1xIVF ICSI. Žiaľ neúspešne, podotýkam, že s manželom sme obaja o.k. (podľa lekárov).Neviem, čo konkrétne by si chcela vedieť. Inak ona bola celkom v pohode, len som sa dosť nabehala, pretože v tom čase, keď som tam ja chodila, bola vždy na nejakej inej klinike.

kitu
7. jún 2010

grpik a ako to prebieha take to iui?ak by som ťa mohla poprosiť napišeš mi hoc aj do ip... lebo zrejme to vz asi viete, ja som tu celkom nová...

kitu
7. jún 2010

ospravedlnujem sa za skomolenie mena, pišem na braškovom PC a total nezvyk... samozrejme som myslela grepik

nemko
7. jún 2010

baby je podla vas v iscare mozne absolvovat IVF aj bez stimulacie?

eliska11
7. jún 2010

nemko, nevidim dovod preco nie (maju to v ponuke myslim ako soft cyklus), len je to dost neekonomicke, lebo pravdepodobnost pocatia s jednym vajickom je velmi nizka.

nemko
7. jún 2010

no to ma len tak napadlo 🙂 kamoska teraz stimulovala a mala 40 vajok 🙂

zojec
7. jún 2010

@nemko 40 vajok?? panecku.. aj k tomu aj hyperstimulak?? 😕

nemko
7. jún 2010

zojec hej a este aky 🙂 sa musim smiat lebo taku urodu som este od nikoho nepocula 🙂 ale je v pohode kocka, celkom v poho to zvladla

zojec
7. jún 2010

@nemko no to teda ani ja.. dobra nosnicka je to, ma na rozdavanie 😉 drzim palceky vsetkym 😉

nemko
7. jún 2010

a to ma 45 kil , chuducka je ako palicka 😀 zojec aj ja Ti drzim palce na den D, aby prve stretnutie s dcerkou bolo najkrajsim okamihom v zivote 🙂

mib
7. jún 2010

ahojte kocky, no ked vas tak citam, az mi je fakt zle z toho, ako vam to pekne skomplikovali. je smutne, ze v centre si to nikto neuvedomuje a tvaria sa akoby ste proste zmenili potraviny, do ktorych ste doposial chodili nakupovat. katastrofa. 😠 drzim vam vsetkym palce ... hlavne teraz tym, ktore zacinate stimulku alebo sa uz chystate na iui, ivf ...

ja som dnes volala s durechovou. bola velmi zlata a tiez mi potvrdila, ze urcite bude pokracovat, ale nerozpytvavala kde a od kedy. dohodli sme sa, ze si dam spravit kopiu dokumentacie, podla moznosti aj so vsetkymi vysledkami. ak si dobre pamatam, mali taketo nieco v cenniku ako jednu z poloziek a ak budu protestovat, tak im tak konecne spravim tolko slubovany skandal. co sa tyka presunu genetickeho materialu, aj to mi durechova potvrdila. nemal by to byt problem, takze zamrazene embrijka si zoberieme so sebou ked budeme vediet do ktoreho centra. 😉

mib
7. jún 2010

zojec, ako sa citis? zostava ti uz len tyzden. teraz maju byt slusne horucavy, tak sa podla moznosti niekam zasi. 😉 dufam ze tie opuchy noh sa zmiernili. uz to treba asi iba vydrzat.

my sa mame zatial vyborne. krpec sa pravidelne ozvyva medzi deviatou a jedenastou vecer. to ma svoju spartakiadnu hodinku. 🙂 s drahym sa smejeme, ze sa toci okolo pupocnej snury. nastastie zatial ziadne standardne neprijemnosti ... ani opuchy, ani tvrdnutie bruska. len ma zvykne tlacit zaludok. ale da sa to v pohode zvladnut. 🙂

zojec
8. jún 2010

@mib ahojky.. si ma potesila, ze sa bude dat preniest ten geneticky material... 🙂 este to zatial urcite nejdem riesit, myslim ze najblizsi rok mam o zabavku postarane 😉
no citim sa uz ako pred porodom.. vorvan obrovsky je slabe slovo.. zajtra idem uz do nemocky, a vo stvrtok mi robia sekciu. mala sa rozhodla ze narastie velka uz ma cca 3800g a ja som sa tiez vypasla do ohromnych rozmerov.. okrem toho myom na maternici, nohy mi stale puchnu, ale preeklampsia to nie je.. vysledky mam v norme.. takze sa lekari rozhodli, ze mi spravia sekciu.. nie som z toho nadsena, ale ma to aspon vyhodu, ze sa na to viem pripravit 😉(teda aspon si myslim ze som pripravena) no a vcera aby mi nebolo luto sa mi este spravili strie na bruchu... slak aby to trafil par dni pred porodom.. 😠 no ale uz nic neurobim.. aj tebe sa to uz krati.. strasne rychlo to zbehlo, co? tak drzim palceky, aby si stastne dotehulkovala.. este chodis do prace?

@nemko dakujem za povzbudenie... 😉
a vsetkym ostatnym kockam prajem nech vam to vyjde... verim ze sa k tehulkovaniu dopracujete co najskor!! 😉

marrad
8. jún 2010

@nemko

mozno ze to sof IVF by mohlo byt bez stimulacie...
maju to v cenniku...

nemko
8. jún 2010

@marrad citala som to len ci to spravia aj nesamoplatcom lebo neviem ci by to slo cez poistovnu a hlavne ci to ma vobec vyznam 🙂

sakura
8. jún 2010

@zojec
jeeej tak to bude pekne velká slečna 😀 Držím palčeky nech všetko dobre dopadne 🙂

Akurát nám volal doc. Ondrejčák 😅 Vraj máme už výsledky z genetických testov.....A vraj sa nemusíme báť že tá naša neplodnosť nie je daná geneticky......že veď Petrová má výsledky tak že sa dozvieme viac u nej....

eliska11
8. jún 2010

nemko,
myslim, ze poistovna sa len potesi ak by si chcela soft, ze usetri za lieky a preplati ti len odber a transfer. A z akeho dovodu by si chcela ten soft cyklus? Reagujes nejako zle na lieky?

nemko
8. jún 2010

kocky do Iscare hladaju Embryologa, to uz co je toto? Dnesnym dnom som sa rozhodla, ze v Iscare koncim, ved to co sa tam deje uz nie je mozne, uz som raz podstupila IVF u embryologicky amaterky, druhy raz to nespravim.Na mne sa nikto ucit ani zacinat nebude 😀 Takze bohuzial, myslim, ze Iscare pomaly ale isto zacina mat zaciatok konca vychyrenej ery.

marrad
8. jún 2010

@nemko
softIVF sa robi len samoplatcom... 😉

kaciatko81
8. jún 2010

@nemko myslim, ze jedna embryologicka je tehotna, tak asi preto 😉

majka21
8. jún 2010

A to je už čo? Normálne začínam mať obavy z toho centra. Ktorý z nich vypadol?

nemko
8. jún 2010

neviem teda kolko emryologicok tam je, ale viac menej si myslim o tom celkom nieco ine 🙂 ja pojdem na IVF k Durechovej, uz som sa pevne rozhodla.

marrad
8. jún 2010

@nemko
ano vsetki sa stretneme na Antolskej kazda u svojho oblubenca 😉

marrad
8. jún 2010

Baby
Marsik mi 31.5.2010 povedal: "Tu to ide dole velmi dole vodou" myslene v iscari

nemko
8. jún 2010

no myslim, ze mal pravdu a dooooost rapidne ☹

kaciatko81
8. jún 2010

nemko, myslim, ze su dve a ta jedna ma fakt uz celkom pekne brusko...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre