ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sneznicka
3. sep 2010

@holly74
tak mi daj vediet, kolko si cakala na vysledok. Ja idem teda den po Tebe. Kedy si bola na transfere? Ja 25.8.

holly74
3. sep 2010

@sneznicka Ja 24.8. Dám vedieť 😉

sakura
3. sep 2010

@sneznicka
noo tak poradím 🙂 Ja som sa objednávala. Dr mi kázala ako som bola po transfere aby som sa šla objednať na krv - po 15 dňoch od toho dňa. 🙂
Ja som sa výsledky krvi dozvedela hneď v ten deň ako mi ju vzali. Ale to len preto lebo som tam strávila pol dňa - tým že mi vyberali vodu a mala som ešte infúzky 🙂 Oni ráno keď zoberú krv - do tej 8:30 tak výsledky majú ešte v ten deň kolo 13 hod. Niektoré baby ale písali že buď si volali na druhý deň alebo sa im na druhý deň ozvali z Iscare.

No a k tým mojím kilám. To som schudla určite po tom OHSS a zápale. Lebo to mi ozaj nechutilo jesť nič. NO ale teraz sa už pomaličky rozbieham 😀 Ale dávam si pozor. Žiadne prejedanie. Hlavne papám vela zeleninky a ovocia. A kuracie mäsko ešte. Našťastie žiadne chute nemám. A nechutí mi ani sladké. Myslím že dokonca nejedávam až tak ako som jedávala normálne 🙂

bibi24
3. sep 2010

Baby, treba sa objednat, aj mne kazali 😉 Mne kazali po 14 dnoch, cize presne 2 tyzdne od transferu.

bibi24
5. sep 2010

Tak hlasim, ze nam to nevyslo. Test negativny na 9. den po vklade. ☹ Co uz.

lucka74
5. sep 2010

@holly74 viem viem co myslis za tedy za vsetko dakujem on mi len povedal ze by mi robil to oplodnenie co si pisala aj ty a vtedy ma nic takeho nenapadlo lebo som necakala ze mi povie hentaku spravu vedela som ze nieco nie je v poriadku ale toto ma vazne zabolelo co uz narobime no nie a jedine co ma napadlo sa opytat na cenu lebo o tom som pocula vselico a on povedal ze volaco preplati poistovna ami by sme si hradili len nejakych do300eur ale to sa mi nezda zda sa mi to malo uz ked do toho vstupim chcem byt na vsetko pripravena a neskusala si nejake bylinky alebo take nieco tych vselijakych liecitelov a tak

lucka74
5. sep 2010

@bobi3 ahoj drzim palceky tebe aj vsetkym zenam nech vam to vynde nech vsetko dobre dopadne a nech mate to vytuzene male stvorenie ktore budete nadovsetko milovat

lucka74
5. sep 2010

@kaciatko81 ajoj mozes mat pravdu citala som o tom teraz clanok ako si mi to napisala myslim aj ja ze to je to a ako si vedela o tom mas take nieco podobne alebo co myslis ze sa dockam toho aj normalnou cestou mam sancu alebo nie

kaciatko81
5. sep 2010

@lucka74 napisem ti ip

sneznicka
5. sep 2010

@bibi24
neblazni, robit si test 9. den po transfere je nezmysel. Pockaj na vysledok z krvi. Kedy ides na odbery? A mrcha dorazila, ci nie?

bibi24
5. sep 2010

@sneznicka keby tam nieco bolo, tak to test uz ukaze, ver tomu....

sneznicka
5. sep 2010

@bibi24
no ja mam 12. den po KET, ale odvahu na test nemam, pockam do stredy na krv. Este sa mi chce chvilu byt v sladkej nevedomosti a nekazit si to nejakymi technickymi vymozenostami🙂

holly74
5. sep 2010

@bibi24 Bibi, to ma mrzí...Máte nejakých mrazáčikov ešte? Mne už začína pomaly aj mrcha mrchavá, ach jaj..tak som si zase dnes poplakala

@lucka74 Lucka, neviem, či som to tu už nepísala náhodou, ja som platila za injekcie 280 eur a za zmrazenie embryí 220 eur. Alternatívne veci sme neskúšali, ja som nevedela otehotnieť už s druhým partnerom a vzhľadom na to že som už dooosť po 30 a príčina je jasná, neni o čom uvažovať...

bibi24
5. sep 2010

@holly74 Mi hovor, som dnes preplakala cely den. Ano, mam este dvoch.

sneznicka
5. sep 2010

@bibi24 holly74
dievcence, to ma mrzi, ze Vam to nevychadza, ja som tiez ako na trnoch, este tri dni. Asponze mate este mrazacikov, to je dost velka nadej.. ja uz by som musela ist nanovo. A v mojej 38-ke to uz nepovazujem za ziadnu srandu. Drzte sa.

bibi24
5. sep 2010

@sneznicka Dakujem. Si mila. Len, ktovie, ci sa opat rozmrazia. A zvazujem, ze si dam PK, nech to radsej nevydrzia este pred vkladom. Po transfere uz mam velku nadej a velmi to boli, ked to nevyjde.
A tebe drzim palce. Dufam, ze budes uspesnejsia 😉

simpatica
5. sep 2010

ahojte, dievcata. Ja som mala v pondelok KET, takze dnes 7. den.
Mam take pobolievanie v podbrusku ako na mrsku, ako som sa docitala, tak to mali aj dievcata, ktore nakoniec otehotneli
Mozte ma trocha povzdbudit?

bibi24
5. sep 2010

@simpatica No, ja ta velmi nepovzbudim asi, lebo ja to mam cely cas a test ma negativny ☹ Ale to nemusi byt tvoj pripad, drzim palce!

sneznicka
5. sep 2010

@bibi24
dakujem aj ja za povzbudive slova. Priznam sa, ze neviem co je PK.

bibi24
5. sep 2010

@sneznicka PK = predlzena kultivacia. Ty si ju nemala? Ja nie. Kolko bukoveš ti vkladali?

sneznicka
5. sep 2010

@simpatica
ahoj, viem, cim prechadzas🙂 Ja som podobny pripad, akurat, ze o 5 dni skor ako Ty. Tie pocity mam aj take, ako popisujes, 5. den po KET som si aj myslela, ze mrcha je tu, ale nedorazila. A to bolo presne pred tyzdnom. No a v podstate od stredy meska, cize uz 5 dni. A to som si tieto dni presla peknou neistotou, tiez ma pobolieva v podbrusku, obcas uz mam pocit, ze je vsetko v haji, ale moj maly velky bojovnicek sa nevzdava🙂 a mrchu odhana. Psychika pracuje na plne obratky, chvilu som hore a chvilu dolu. Nic ine nezostava, len tie dni preckat. Pochopila som, ze vsetky priznaky mozu byt pozitivne, ale aj negativne. Z toho, co tu kocky pisu, zda sa, ze vsetko a nic je mozne🙂 Mozem Ti len popriat, nech Ti cas do odberu krvi ubehne rychlo a hlavne, nech to dobre dopadne!!!🙂

sneznicka
5. sep 2010

@bibi24
aha, tak to ani neviem, ze take je. Kolko dni to trva dokopy? Ja som si dala robit genetiku - PIGD, cize aj ked navonok embrya vyzerali dobre, test ukazal nejake syndromy a z 12 embrii len jedno bolo uplne v poriadku. Kedze mam uz po 35ke, odporucili mi to urobit si to, aj ked to stoji desne prachy, ale asi je tam vacsia zaruka. Takze to embrijko, co mi vlozili by malo byt podla vsetkeho v uplnom poriadku. Teraz je len otazne, ci sa stotozni s mojim telom. Verim, ze ano, lebo ja som v poriadku, mensi problem bol u partnera (v rychlosti) 🙂

bibi24
5. sep 2010

@sneznicka Ja uz nemam ms cca 3. den. Ale to, ze nedorazila je z velkej miery ovplyvnene Utrogestanom.
Boze, to aky preklep som dala. Chcela som sa spytat, ze kolko bunkove? Ja som mala jedno 6 a jedno 4 bunkove, mali 3 dni.
PK znamena, ze ti ich este kultivuju, cc 5 dni po opu. Za tuto dobu by sa mali dostat do stadia blastocysty a ked preziju toto je vacsia sanca na uchytenie. Tym padom sa spravi prirodzena selekcia a zavadzane je kvalitnejsie embryjko. Lebo niekomu ani jedno embryo nepride do tohto stadia. Ale to je na dlhsiu debatu 🙂
U nas je tiez problem so spermiami.

sneznicka
5. sep 2010

@bibi24
No, kedze ja som stimulovala v maji a prvych 6 embrii nebolo ok, ET sa nekonalo, ale medzi tym dalsich 6 embrii islo do mrazaku. Predpokladam, ze tak po 1 az 2 dnoch. Teraz sa tych 6 rozmrazilo v sobotu (pred 3 tyzdnami), v pondelok mi povedali, ze tri maju malo buniek, a tak len tie zvysne tri idu na geneticke testy PIGD. V utorok poobede som sa dozvedela, ze teda len jedno je v uplnom poriadku, ma vsetky chromozomy ako ma mat, a tak vstredu bol KET. Neviem, kolko ma buniek, ale predpokladam, ze plny pocet. Cize asi 8? Fakt neviem, ked zistim, napisem Ti.

bibi24
5. sep 2010

@sneznicka To je v pohode, nemusis zistovat. Hlavne, aby sa uchytilo 😉
Ja som tiez taky zaujimavy pripad. Stimulovala som v juni, na jednom vajecniku som mala strasne veky pocet vajicok, na druhom taky priemer. A vies co sa stalo? Ten "preplneny" vajecnik sa pred OPU ulozil tak, ze z neho nemohli odobrat ani jedno vajicko. Vsetky ostali tam. Z druheho odobrali 4, ktore sa aj oplodnili a aj spravne delili. ako 4 bunkove ich mrazili, pretoze som samozrejme dostala OHSS (mala som ho aj pocas stimulky, ale naplno sa rozvinul az po opu). Po mesacnej pauze som isla na KET, 2 mi rozmrazili a dalej sa pekne delili, tak mi dve vlozili. Idealne. A ako vidis, nechytilo sa ani jedno. ☹
Tak ma este cakaju 2 mrazaciky, ale vies ake mam obavy ist do toho znovu? Ten pocit, ze dostanes sancu a nadej a potom sa to zruti ako domcek z karat. Velmi ma to zobralo a boli to. Bude tazke to prezit znovu, hlavne ked uz vies, ze ich mas v brusku, prihovaras sa im a zrazu tam nie su ☹

sneznicka
5. sep 2010

@bibi24 viem si predstavit, ako Ta to trapi. My sme prave preto volili tu genetiku, zdalo sa, ze je to mozno najvacsia istota, lebo vies, co Ti pri prenose davaju, ved mna skoro porazilo, ked z 12 embrii, ktore inak vyzerali v poriadku, bolo po PIGD len jedno jedine s dobrymi chromozomami. Cize bez tej genetiky by som asi zakazdym bola na stopro neuspesna, takto mam len jeden prenos a bud to vyjde alebo nie. Uvidime v stredu. Ale je to co sa tyka psychiky pekne o drzku, neverila by som, keby som tym sama neprechadzala.
Inak, v maji som mala aj ja OHSS. Ked dosla mrcha a prenos teda nebol, odislo to velmi rychlo.
No drzim aj Tebe palce, raz to musi vyjst, nesmieme to vzdavat. Pred takymi 15 rokmi by sme mozno nemali ziadne sance. Oproti tomu mame teraz obrovske!!! Hura🙂 prepac, snazim sa byt len zufalo optimisticka, ale je to tak🙂
pa, zajtra

bibi24
5. sep 2010

@sneznicka Ano, aj mne ohss odisiel, ked prisla ms. Neskutocne som sa vtedy tesila 🙂
Ale nemas pravdu s tym, ze raz to musi vyjst. Nemusi. Bohuzial. Ale ostava nam stale verit, ze mozno....raz....ano...

Tak dobru noc, ja idem este chvilu pozerat telku, kym zaspim. Mam taku nadchu do toho vsetkeho, ze kycham nonstop cely den.
pa

holly74
6. sep 2010

@sneznicka Ahoj dievča zlaté, rozbieha sa mi mrcha, takže som sa na tú krv ani neobjednávala, ale rovno na konzultáciu ku KET. Normálne mi chýba ten pocit, že sú krpci v bruchu, tak by som to chcela napraviť čo najskôr....dúfam že z toho nebude posadnutosť...

@bibi24 Aj ja som si želala, aby OHS šiel preč...no zdá sa že ma maličkí vypočuli a zariadili to tak... ☹

sneznicka
6. sep 2010

@holly74
bibi24
banenky, smutim s Vami, a som tiez napata zo seba, ako to dopadne... Idem sa objednat na krv, uplne som na to zabudla... drzte sa!!!

lucka74
7. sep 2010

@holly74 tak to ozaj nie je o com to ti verim ja mam len23a povedali mi ze aby som dlho necakala vsak nikdy nevies co do toho este dojde a tak a to si platila vsetko tych 280a220za cely ten1cyklus oplodn.a ostatne ti preplatila poist

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre