ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
22. jan 2011

teda nie kto by - ale kto podstupil 😀 😀 som sa zle vyjadrila

sakura
22. jan 2011

@mili78
ahojky 🙂 Aj ja som zacala 2 den cyklu.
Ja som mala Gonal a Cetrotide. Mala som predpisany aj Menopur ale ten som ani nezacala pichat - vajecniky reagovali dobre aj na tie dvoje injekcie.
A neboj sa ze by si bola nejaky tazky pripad 🙂 . Nestresuj sa skrz to ..
Ja som si pichala tusim 9 dni.. On ta bude sledovat ako ti reaguju vajecniky na tie injekcie a popripade znizi davku alebo ti este nieco predpise..... Nechaj to vsetko na nom 🙂
Juuj a hyperstimulak - hlavne vela vela bielkovin - cize mliecne vyrobky a tekutin 🙂 Ja som mala OHSS skoro 4 mesiace 😝

bibi24
22. jan 2011

@mili78 Ahoj, k tomu OHSS ja len doplnim Sakuru, ze predist sa mu neda, lebo nikdy lekar vopred nevie, ako bude telo reagovat. Da sa to len zmiernit potom. Mne Doc. napriklad povedal, ze vela pit mam az po odbere, ze dovtedy je to zbytocne. Ani prehnane zatazovanie obliciek takym mnozstvom tekutiny nie je zdrave. Nic netreba prehanat. Hlavne mu doveruj, on vie co robi 😉

kaciatko81
22. jan 2011

@mili78 ja som na iui pichala merional a ihly, striekacky aj dezinfekciu mi vzdy nabalili v iscare. a neboj sa konskej davky, ja ked som sa rozpravala s emryologickou, tak mi vravela, ze je lepsie mat viac vajicok ako povedzme dve... a ohss, ako ti pise sakura, bielkoviny, vraj su dobre aj tie nutri drinky z lekarne. jedna kocka co mala ohss mi vravela, ze jej v nemocnici zasa povedali, ze nesmie vyypit viac ako 2-2.5l denne, tak si vyber...
@nemko viem o niekom, ale o takychto veciach sa velmi nehovori verejne

nemko
22. jan 2011

@kaciatko81 ja to ani verejne riesit s nikym nechcem, vsetko okolo toho len cez IP, viem, ze je to citlive a tiez nie som zato aby som tu o tom pisala a pod aj ked az taky problem to nie je, ale chapem, ze je to viac tabu - celkovo na Slovensku je neplodnost tabu a pritom ide o chorobu ako kazdu inu 😒

mili78
22. jan 2011

@sakura ....ahoj...no ved toho OHSS sa velmi bojim....ja mavam kazdy mesiac velke bolesti pri ovulacii a nieto este ked budem taketo davky brat...a pri mojom stasti...no nechcem malovat certa na stenu....takze bielkoviny? lebo v nejakej teme som zase citala, ze hlavne vela slaneho ☹

mili78
22. jan 2011

@bibi24 .... Bibi ved ja mu verim...tiez mi povedal, ze nevie ako zareagujem, preto ma chce na piaty den pichania vidiet...strasne sa toho vsetkeho bojim ☹ ....este aj priatel mi nepridava...mi vycita, ze idem do takeho rizika ☹

mili78
22. jan 2011

@kaciatko81 ...ved to, ze kazdy ti povie nieco ine....mne docent nepovedal nic, mozno mi povie ked tam pojdem na prvu injekciu...vraj mam prist nech mi ukazu co a ako 😒

sakura
22. jan 2011

@mili78
Neboj sa dopredu.. To ti velmi nepridá na psychike 😒 . Tak o slanom som nepocula... Ale bielkoviny urcite.. Mne ich davali aj v infuziach kazdy druhy den... A vody som mala pit 5 litrov denne.. A najlepsia je Magnezia.- obsahuje vela mineralov. Ja som pila Lucku a a dr povedala ze uz nic horsieho som si na pitie nemohla vybrat 😒
A ozaj nemaluj certa na stenu ... Nie je pravidlom ze kazda holka ma OHSS...

kaciatko81
23. jan 2011

@nemko ked chces, napis mi, co ta zaujima a posuniem to dalej 🙂
@mili78 neboj sa, ani bolesti ani nicoho ineho, ono to potom bude este horsie, psychika je dolezita 🙂 a priatel, ze ti vycita, ze je to velke riziko, riziko je aj vyjst von na ulicu a je nas tolko, co toto podstupujeme a vieme predsa preco to robime. urcite to bude vsetko ok 🙂 a priatelovi odkaz, nech ta pekne podporuje, je dolezite, aby si vedela, ze pri tebe stoji. mne prvu pichla sestricka, mi to ukazala a druhu som si prisla pichnut tiez do iscare, ale uz som si ju pichala sama, teda sestricka mi viedla ruku lebo sa mi tak triasla, ze by som si z brucha spravila sitko 😀

mili78
23. jan 2011

@sakura .... 5 litrov denne? ved tolko ja nevypijem ani do tyzdna....no to bude vesele 🙂 a tie bielkoviny to co ako? jogurty, syry a tak?
@kaciatko81 ...no aj ja pojdem na prvu do Iscaru...urcite sa aj mne bude klepat a nie len ruka :D Priatel moc nie je nadseny, ze vobec som si vymyslela ivf...on ja taky typ, ze pre neho nie su deti prvorade...stale mi vravi, ze on ma lubi aj bez deti...slubila som mu, ze to skusim len raz..ak to nevyjde, tak to nechame na osud...ale ja tak velmi chcem, aby to vyslo ☹

sakura
23. jan 2011

@mili78
nooo veď som mala aj čo robit.. Voda mi išla až ušami 😒 Ano, jogurty, syry atď.. Ja som si potom robila že bielkovinovú bombu - som našla na nete... Vymixovala som tvaroh, do toho mlieko a surove vajce 😝 .. Keď sa dá do toho cukor tak sa to dá v pohode vypiť 🙂
A hovorím zbytočne sa dopredu neboj a nerob si stres... 😉

mamartinka
23. jan 2011

@andysok mne to praveze v Iscare nechcela spravit.Akoze tebe to robili potom?Mne povedala ze nemaju take nastroje tam na laparoskopiu.Mne to idu robit v Skalici v nemocke.Ze 3,4 dni budem asi tam lezat.Az chytam hruzu s toho.A ako to vlastne robia.Aj narezu ci ako?

aduskatt
23. jan 2011

@mamartinka podla mojich info V iscare V bLAVE LAPARKU ROBIA UPLNE BEZNE

andysok
23. jan 2011

@mamartinka no mne to robila este DR.Durechova, a ta tam uz nie je ale viem ze si poziciavala naradie z Antolskej...cize moze byt ze nemaju tam naradia uz lebo ona si to brala od tial a tam aj robila..... No a tam to prebehlo super, rano si prisla, dostala si narkozu a ostali ti len tri jazvicky malinke......dve ani nie je vidno len jednu v pupku,ale nie je to rusive...... a pamatam si ze sme za to platili cca 195,-eur, super bolo fakt to ze som sla poobede domov...., Kamoska bola tiez na laparke niekde v nemocnici a lezala tam 4 dni.......
Ked sa prebudis z narkozky dost to boli, aspon mna to bolelo, a vravím nemohla som sa ani postavit, cize je urcite lepsie ze ostanes lezat 24 hodin v nemocnici, i ked doma je doma, robili mi to v piatok, v stvrtok som si zobrala volno, to som prelezala, sobotu som uz soferovala, ale vsetko som robila v predklone....a v pondelok uz v praci....
🙂 takže tak,

mili78
23. jan 2011

@sakura ....fuuuuj, to si aj vypila? 😉 ...snazim sa byt pokojna, ale nejako sa mi to nedari 🙂

nemko
23. jan 2011

kocky boli ste niektora u Dr.Lattakovej? Mam sa s nou v utorok stretnut ( aj ked este zvazujem ci tam mam ist) a chcela by som vediet aka je? Hlavne ci je ukecana lebo nerada komunikujem s lekarom co len susle a mrmle pod nos 🙂)) ja potrebujem jednat na rovinu a priamo.

sakura
23. jan 2011

@mamartinka
ja keď som bola na infuzkach v Iscare tak som tam stretla dve holky čo boli po laparke.....

sakura
23. jan 2011

@mili78
nuž čo som mala robiť.... s cukrom to je dobreeeee 😀 A už som bola zúfalá.. Už by som urobila aj nemožné aby som sa toho Ohss zbavila 🙂

diankas
23. jan 2011

@mili78 z toho si nic nerob, ja som mala prvych par dni tiez 3 ampule z merionalu a po vysetreniach mi zvysil davku na 4 ampule denne a cely tento moj cyklus pichania trval az 12 dni...🙂 vsetko zalezi na tom, kolko a akych vajicok budes mat...resp. sa ti budu tvorit...

diankas
23. jan 2011

@sakura to ako dlho moze trvat ten hyperstimulak? to mam akoze pit tak vela niekolko mesiacov? ved sa zblaznim...uz teraz - a to iba druhy den, ledva do seba tlacim...jaaaj mam z toho paniku jak fras... 😖

diankas
23. jan 2011

@nemko no semtam ma vysetrovala ona, aj po odbere som s nou mala debatu...je fajn, ked sa pytas na vsetko ti odpovie...

diankas
23. jan 2011

@mamartinka myslim, ze to hlavne zavisi na zavaznosti...viem, ze v iscare robia laparoskopiu (prave vtedy som tam bola, ked ju robili jednej kocke)....napr. mne robili laparoskopiu a bola som v nemocnici tyzden...a ja ta teda nechcem strasit, ale ta moja hospitalizacia...dost zle...ale tak prezila som...ale nemusis sa bat....budes tam mat max. 3 dierky po vpichu ihlou...alebo 2 dierky a jednu max. 1cm jazvicku pri pupku..ale po case to tam bude ledva vidiet...ale hovorim, je to individualne....

nemko
24. jan 2011

@diankas super, taku ukecanu potrebujem 🙂 mam straaaaaasne vela otazok tak dufam, ze dostanem adekvatne odpovede len si ich musim spisat aby som nezabudla 🙂

mili78
24. jan 2011

@sakura ...ale ako vidim, tak si to vsetko uspesne zvladla...blahozelam 😉

@diankas ...ano, to mi vravel aj docent...ze ma bude sledovat....jaaaj uz sa to blizi 😖

kaciatko81
24. jan 2011

@nemko inak, ja som mala velmi dlhy rozhovor s embryologickou a bola tiez velmi ochotna. v tom, co potrebujes ty, by bola asi tiez dost uzitocna.
@mamartinka mne robili laparku tiez v iscare, diagnosticku. druhu, kde mi odstranovali vajickovod a geu, to uz som bola v nemocnici. jazvy mam rovnake, vlastne tie iste, dve pri bedrach, jednu v pupku. myslim, ze sa netreba bat ani jedneho, urcite sa to da zvladnut 🙂

nemko
24. jan 2011

@kaciatko81 ja jej volam ked potrebujem ohladom spermiogramu (aj ked je robeny v inom CAR) a vzdy mi vsetko vysvetli 🙂 no a v tom co potrebujem ja - najskor pokecam s Lattakovou, chcem ist na IVF s Prednisonom takze pokial bude ochotna nato pristupit idem do toho a myslim, ze pokec s embryologickou bude automaticky 😉 ved musim vypisat svoje poziadavky 🙂

kaciatko81
24. jan 2011

@nemko ono pri tom vypisovani poziadaviek zasa nejde o nejaky siahodlhy rozhovor 😉 tak len preto

nemko
24. jan 2011

@kaciatko81 ja tam vypisem len krvnu skupinu a popytam sa na veci ohladom genetiky a rizika s tym spojene

matahacik
24. jan 2011

@mamartinka ..ahojky..ja ta teda idem ukludnit, mam za sebou dve laparky, jedna bola diagnosticka, pri druhej vyberali endometr.dve velke loziska..a poviem ti ze to prebehlo v poriadku, pri jednej som sice boal tyzden v spitali, ale len preto ze ignorovali moju alrgiu a dali mi nie moc vhodnu narkozu, ale druha bola pred dvoma rok. na Antolskej..v nedeleu vecer som dosla, a v utorok rano som sla domov...vsetko ok, brucho pobolievalo este asi tyzden ale dalo sa to.......
neviem ako je to v skalici, ale viem ako je to v malackach , bola som tam na ortop.operacii minuly rok, v tom nadstandartnom useku, je to jednodnova chirurgia, zaplatila som si , tusim 50eur za to ze moj priatel mohol byt so mnou na izbe, a este v ten den ma pustili domov, a tam je na gynde vcelku sikovny primar...lebo ten robil dakedy aj na SUlekovej...tak si skus prezistit tie malacky...Skalicu nepoznam ako to tam chodi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre