ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

diankas
30. jan 2011

@sneznicka no ja sice nemam este ani 30, ale aj tak mam obavy...mne sa z 12 oocytov podarilo 6 emb, o dvoch co su vo mne neviem nic, ale ostatne 4 sa nepodarilo ani zmrazit... ☹ tieto dni su fakt neskutocne dlhe a hrozne sa vlecu...🙂

sneznicka
30. jan 2011

no tak to je vyriesene 😉 , uplne zahod tieto pochybnosti, mas idealny vek na to, aby bolo vsetko v poriadku, takze preto nebol ziaden dovod na to, aby Ti genetiku vobec niekto spominal. Nalad sa pozitivne, tie bolesti, ktore mas, su po OPU uplne normalne, ved to je obrovsky zasah do organizmu, tak sa nemozme cudovat, ze sem tam nas nieco pichne...🙂
Niekedy sa privela hovori a vela pise, takze netreba to vztahovat prilis na seba, pravda je taka, ze kazda z nas reaguje rozdielne. Takze hlavu hore a cakaj pozitivny vysledok!! 😉 Kup si zatial dobru knihu!🙂

kaaaty
30. jan 2011

@kijka ahoj ja som u Petrovej od novembra zatial dobre doverujem jej a dufam ze coskoro sa mi podari otehotniet.... Je to starsia dr a ucite ma skusenosti, moc toho nepovie pokial sa jej nespytas ale ak budes mat otazky odpovie ti na vsetko... Ona a Valky su tam dost uznavany... 🙂

kijka
30. jan 2011

@kaaaty Dakujem za odpoved ...a odporucanie 🙂

walta
30. jan 2011

ahojte, rada by som sa pridala k vasej debate o ISCARE.
My tam s manzelom chodime od novembra 2010, patrim k doc.Valkymu. Zatial nemozem povedat na nikoho ani pol zleho slova, ludia v CARe su mili, usmievavi, jednoducho mam zatial dobry pocit.
Teraz som par dni po IUI, tak cakam tych 15 dni na krvne testy na hCG, a je to straaasne dlha doba. Ale musim vydrzat, nic ine nam nezostava.

bibi24
30. jan 2011

@diankas Uplne suhlasim s tym, co ti napisala @sneznicka, toho sa drz 😉 Ja som sa tiez poucila sama na sebe, ze je lepsie radsej menej citat "blbosti" a viac mysliet pozitivne a verit 😉

iaia
30. jan 2011

gabikasz, mám Menopur 14 kusov, ale s dátumom použitia do 10 2010 a Cetrotide 0,25mg - 2ks s dátumom použitia do januára 2011.

gabikasz
30. jan 2011

@iaia škoda to je už 3mes po expiracii,to by som už neriskla ,ale ďakujem 😲

simonini
31. jan 2011

Ahooojte, my s priatelom tiez chodime do Iscare k Dr. Petrovej. Ona je zlata, nie je to ten typ, ktorý sa na vas stale usmieva, ale svoju pracu si vykonava fantasticky o co nam vsetkym tu ide.. Ja k nej chodimuz treti rok ( aj RUZINOV), nemozem povedat na nu kriveho pol slova. Vie co robi ..... aj ked sice mate pocit ze nie 🙂, vie presne co potrebuje, vybavi pre Vas aj nemozne, vsetko si vydupe.. Treba sa jej pytat, netreba sa hanbit. Je to jedna z Dr., ktora sluzi v nemocnici, ambuluje v nemocnicnej poliklinike, je v iscare a stale sa vzdelava.

My o dva dni zaciname 1. stimulaciu Puregonom a vlastne bude to nase 1. ivf s isci metodou. Som zvedava na tie svoje vykyvy nalady 🙂 uz teraz mam sem tam zachvevy 🙂. Tak Vas tu budem sem tam informovat.

Drzim vsetkym palceky.

andysok
31. jan 2011

@simonini Petrova je famoooozna Dr. ....kto k nej chodi uz dlhsie vie ze ej to tak.....ja som sa k nej dostala nahodou , odisla Dr.Durechova.......tam sa nam nezadarilo a pri petrovej ano.....viem ze je to nahoda, i ked ona nastavila inak liecbu ako Dureska.....a vyslo........

simonini
31. jan 2011

@andysok Ved prave to 🙂 Ona riesi kazdu jednu pacientku individualne, vidim, ze nad vsetkym rozmysla, kym nieco urobi. Paci sa mi aj to ako dokaze hned pacientku zmobilizovat. Je svojska, ani sa necudujem, ze sa nevykecava, ked ma tolko pacientok, mna by to tiez nebavilo, ked sa musim sustredit na problem. No som zvedava co bude🙂.
Dnes sme preberali velku vec a to, ze si dame vlozit 2 embryjka 🙂))))

moischaaa
31. jan 2011

ahojte baby , boli ste na laparke v ISCARE v BA? ako to tam chodi , diky moc , drzim vsetťkym palce

andysok
31. jan 2011

@simonini hej? no mne hovorila ze sa rozhoduju ze zacnu vkladat len jedno, nam vkladali dve a ľaľa ujali sa 🙂 to hovirla ze to je tak bud ani jeno, alebo obe......tak a ako ste sa rozhodli? 🙂

andysok
31. jan 2011

@moischaaa ahoj ja som bola.....ale robila to este dr. Durechova ktora tam uz nie je a cosi pamatam mala pozicane nastroje z Antolskej, ....neviem ako to tam fici teraz, ale ked som bola, rano som prisla a po obede okolo 16.00 sla domov, ale pustili by ma aj skor, ale hrozne ma to bolelo

walta
31. jan 2011

Mozem sa spytat, ake mate skusenosti s doc. Valkym? dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

simonini
31. jan 2011

@andysok Urcite dve 🙂 citam tu aj ine temy o tom a cim viac citam, tym chcem dat dve. Ja sa dvojcat vobec nebojim 😵 . Rozhodli sme sa lebo uz dlho riesim moje hormony a necitim sa fajn. Neviem si predstavit, ze by som toto vsetko mala absolvovat 2. x uz aj s babatkom, tak ak by vysli 2, budeme sa velmi tesit, ked jedno tiez sa budeme velmi tesit 😀 a ked nic, tak sa budeme snazit znova a vzdy s 2 embryjkami 🙂. Vsimla som si, ze cakas malych drobcekov. Ako sa citis?

andysok
31. jan 2011

@simonini noooo zatial musim zaklopat nemala som ziadne problemi....ani grcanie ani nic, ani chute....proste pohoda,a le som na PN od druheho mesiaca......Dr.Petrova povedala, ze v zivote sa este tolko narobite, ale kolko budete rodit? 🙂 a myslim ze urcite to prospieva .....nemam ani ponorkovu chorobu...mam vychadzky.......cize taak Pn ze uplna pohoda, do zaciatku 5teho meisaca som aj tak byvala straaaaaaaaaasne unavena, pribrala som 5 kg, brucho mam uz obrovske......chrbatik v keli.........ale inak ok, 🙂 musim zaklopat.........cez vikend sme boli troska von v Parndorfe....to som nemala robit, taka unavena som prisla domov ze vecer som sa rozplakala....klasika... 🙂 uz je to troska problem aj v sprche...hlavne pri holeni, problem su uz aj obuvanie bôt...... 🙂 ale tesim sa neskutocne na babulky.....okrem toho manzelova sestra ma dva krat dvojvajecne dvojcata takze mala prax je 🙂 a podotykam normalne k nim prisla 🙂

andysok
31. jan 2011

@simonini ozaj a aku liecbu tebe ansatvila Dr.?

simonini
31. jan 2011

@andysok no u nas je problem v oboch, ja som PCO, znizeny progesteron a bla bla ( cele zle 😅 ) a moj partner ako maly absolvoval operaciu nadsemenika, takze mame malo spermii a este k tomu aj lenivych ☹ . Nasadila mi Puregon, Menopur Cerotide, len neviem ci budeme vsetko pichat. Ved ale uvidime, som pripravena na vsetko.
No viem si predstavit, ze uz to moze byt vsetko problem ked mas velke brusino. Kludne si len PNkuj, Dr. ma pravdu, nastastie ja som si sama sebe panom a som sa rozhodla, ze budem to brat velmi vazne a ze sa hodim uz teraz do kludu. Takze som doma aj ja 🙂)))

A vy ste skusali viac krat IVF, ci to bolo hned na prvy sup?

andysok
31. jan 2011

@simonini noooo jasne ze to nebolo na prvy sup prvy krat sme boli v Iscare v aprili 2009.....takze to bola pereput, cista, lenive spermie, zrasty, laparoskopia........ 🙂 bola som u Dr. Durechovej....potom náhle odisla tak kedze sme tam mali kartu a vsetky tie vyslekdy tak si hovorime ze tam aj ostaneme, rozhodli sme sa pre Dr.Petrovu.....povodne som mala Gonal strasne vysoke davky.....Dr.Petrova zmensila davku a ľaľa podarilo sa....ja viem že je to nahoda aj štastie, Dr. Dureska, tiez nebola zla......ale tak teraz som stale u Petrovej....aj poradnu mam u nej.....je fakt ze ked som na sone, ta sa tam vyziva co tam vidi 🙂 pomrmle si.......usmeje sa....a tak...no cela ona 🙂 Okrem Gonalu samozrejem standad Cetrotide a tak, este som zabudla Dr.Dureska ma predpisala aj na hemo...aj som si sity cas musela pichat Fraxiparin....a teraz nic nemusim.....ale vedela som ze ta krv je ok....ze porste mi brali krv asi v zlu dobu......ja som zastancom hesla ze Voda je zivot....preto od zaciatku hrooooooooooooozen vela pijem, ale fakt vela.......a asi to pomaha 🙂 a ty si ako na tom kolkaty pokus? :-/

simonini
31. jan 2011

No je to nasa premiera 🙂)), ale beriem to vsetko s rezervou a cistou hlavou 🙂 aj sa tesim, ale aj pocitam ze do hned nemusi vyjst. Dr. mi povedala, ze nech nastupi racio pristup aby som nebola sklamana, tak tak. Ja aj preto chcem dat dve 🙂 nech mame istotu. V podstate ste na tom podobne ako my 🙂. Voda je zaklad a vsetky toxiny odplavuje. Ja sa tiez nadajam, rano vypijem 3 dcl prevarenej teplej vody, a cez den si vzdy nejak uchlipkavam. Neviem, ci aj ty tak behas na WC, ale ja v kuse 🙂 . Vidis a reakcia muza na drobcekov.... ved to urcite poznas, ze chlapa sa to vysostne tyka, az ked to je. Nezaskocilo ho to?

andysok
31. jan 2011

@simonini no ked sme boli v ocakavi tak ze jedno jedno,....ale teraz si to uz ani nevie predstavit 🙂 a to wc............tak kazdu noc som minimalne 7x na wc a to fakt neprehanam, ale tak to uz som tehotna...... 🙂

simonini
31. jan 2011

@andysok 🙂))) utekam varit co chvila je chlap doma 🙂 drzim palceky, urcite sa ozvem.
Pekny vecer zelam.

andysok
31. jan 2011

@simonini paaaaaaaa aj ja uz na tom pracujem, vidim ze aj ten tvoj chodi po 19:00 🙂

evulienka82
31. jan 2011

@mayka Ahoj ja tam chodim tiež,len nevahaj a chodte čo najskor lebo roky utekaju ako voda...ja som bola na umele v oktobri,ale nepodarilo sa nam to teraz sa znovu stimulujem tak som zvedava ,my sme išli cez poistovnu, mala som len 3vajička tak za to sme platili 215 eur aa nejakych 300eur injekcie,ale strašne zle reagujem na liečbu

little_miracle
31. jan 2011

@walta my tiež k nemu chodíme......pôsobí takým uzavretým dojmom - veľa toho nenarozpráva, ale je veľmi dobrý odborník.

diankas
31. jan 2011

@walta ahoj, ja k nemu tiez chodim...little_miracle ma pravdu, takmer stale je ,,vazny,, a uponahlany (ani sa necudujem, kedze ma toho hrozne vela 🙂)....vela toho nenarozprava, ale kludne sa pytaj, povie ti vsetko...myslim, ze je jeden z najlepsich odbornikov...predsa ma uz vela rokov a teda urcite aj skusenosti...

diankas
31. jan 2011

@sneznicka
@bibi24 dakujem krasne baby, ste hrozne zlate....🙂 (to co ste napisali, si mysli aj moj manzel a uz sa chysta mi zablokovat net....🙂))) )

diankas
31. jan 2011

@andysok jeeej to je take mile...ako opisujes svoje stavy a pocity...🙂 velmi ti drzim palceky, nech ste vsetci zdravy...🙂

diankas
31. jan 2011

@moischaaa ahoj, no ja osobne s tym nemam skusenosti-teda s jednodnovou chirurgiou, ale viem, ze samotny zakrok trva cca pol hodku a potom si par hodin na izbe. kolko tam budes zavisi na tom, ako sa budes citit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre