ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

matahacik
6. feb 2011

@sakura
@kaciatko81
@bibi24
ahoj holky, dlhsie som tu nebola, cakala som na svoje prve schvalenie IVF, uz je schvalene, a 14.2 mam ist k docentovi, bude IVF s ICSi..ale mam na vas prosbu, vedeli by ste mi strucne napisat naco sa mam pripravit, aj nejake rady.....lebo jak to tu citam tak som vcelku vylakana..a to som pri tom optimistka, injekcii sa ani nebojim, pichala som si uz 2 mesiace clexane pred jednou operaciou..skor potrebujem poradit take ostatne babske recepty..kolko pit tekutin, na co si davat pozor, coho sa vyvarovat....samozrejme ze sa o vsetkom budem informovat aj u docenta...ale predsa vy mozno uz mate nejake vychytavky🙂)))

a je tu niekto kto zacne tiez cca od polky februara s prvou stimulkou?

ahojte a pekny zaciatok tyzdna

diankas
6. feb 2011

tak baby, ja uz to mam ,,uspesne,, za sebou....nepodarilo sa.... ☹ vsetko to cele bolo zbytocne...neviem, co sa stalo...vsetko bolo v poriadku - aj OPU, aj ET ziadny OHSS a aj tak....mrcha prisla tak presne, ako sa len dalo...je mi uplne najhorsie...nikdy som sa takto necitila...ja to neviem ani identifikovat... ☹

matahacik
6. feb 2011

@diankas ..ach boze to je mi moc luto...zelam vela vela sil, a moc drzim päste aby s ato nabuduce podarilo..

genderka
6. feb 2011

@sakura no zajtra idem na to , no dufam,ze budu ,neviem, vsak by sa mohlo uchytit aspon jedno- tebe kolko davali??

mili78
7. feb 2011

@diankas ....Dianka ☹ prajem vela sil...neboj, prejde to a ty sa pustis do dalsieho boja....hlavne sa nevzdavat 😕

kaciatko81
7. feb 2011

@diankas to mi je velmi luto 😢 neviem, co viac povedat. zelam ti vela, vela sily 😔
@matahacik mne to vychadza tak nejako teraz, ze zacnem stimulovat, ak bude vsetko v poriadku. musim ist najprv na utz a uvidime 🙂 vraj treba vela bielkovin, tekutin, niektore kocky rada cervene vino, chilli... tak si vyber 🙂 kvoli comu si pichala clexane? ides si ho pichat aj teraz?
kocky, co idete teraz na opu, drzte sa, nech je bohata uroda 🙂

marrad
7. feb 2011

@diankas hlavu hore este nie je vsetkym dnom koniec, taketo stavy som uz prezila niekolko krat a este stale dufam....
nadej zomiera posledna...

@kaciatko81
zdravim Ta, rada Ta tu vidim, ako sa mas?
napisem Ti do IP....

eva76
7. feb 2011

@lowee
neboj vsetko bude ok uvidis

eva76
7. feb 2011

@diankas
ahoj ak to bol prvy pokus tak neboj, na prvý pokus to vyjde len velmi malému %. Nám to vyslo az na 4 pokus. Hore hlavu a nevzdavat to. raz to určite vyjde.

nemko
7. feb 2011

caute kocky, tak dnes budem mat vysledky na protilatky, poobede si tam mam volat 😒 a potom zvazim ci idem do toho bez tej genetiky , ktora by mala byt v case stimulacie alebo pockam a pojdem buduci mesiac.
vsetkym "cakatelkam" a "pichatelkam" drzim palciska 😉

nemko
7. feb 2011

@diankas je mi to luto a viem presne ako sa citis 😒 😒

nemko
7. feb 2011

@matahacik ja zacinam mozno 23.2

mili78
7. feb 2011

Bibi24 myslim na teba 😅

matahacik
7. feb 2011

@kaciatko81 ahojky , ...s tou chilli a cervenym vinom to bude problem, lebo mam velmi silne potravinove alergie, a vadia mi rozne prisady, a chilli..☹((ale to ostatne zvladnem...clexane som si pichala, lebo som mala minuly rok uraz, a operaciu kolena, a kedze som mala celu koncatinu asi dva mesiace imobilnu v sadre..tak mi davali radsej clexane, aby nedoslo k tromboze...kedz emame silne trombozy v rodin.anamneze...neviem ako to bude teraz...genetik sa tvaril ze ho tato info nezaujima.....a tak uvidim..hematologicky mi doporucuju pichat si aspon 0,2.(co je vlastne len preventivna davka..dava sa aj pri dlhych letoch).este sa o tom porozpravam s Valkym
dakujem za rady, hned jak uz budem vediet konkretne lieky tak sa ozvem..ze ci nahodou nemame rovnake, aby som sa mohla poradit ako sa to aplikuje🙂))

matahacik
7. feb 2011

@nemko tak drzim päste, vyjde nam to mozno na rovnako....🙂))tak si budeme posielat dobru energiu na dialku..est eneviem ake mam injekcie...ale dam pak vediet..14.feb..idem za leakrom

kaciatko81
7. feb 2011

@matahacik hmm, tak to ano. akoze to genetika nezaujima? 😕 mas aj potvrdenu trombofiliu? ja mam napisany fraxiparin 0.3

matahacik
7. feb 2011

@kaciatko81 trombofiliu potvrdenu nemam, ale v odbere boli nejake hranicne hodnoty-co mi robili kamosky na hematol., a tak sa aj pri tom uraze hematol.rozhodli ze mi ten clexane daju,...
neviem preco to toho genetika nezaujimalo,proste bol nejaky divny..zaujimalo ho len ci sa v rodine rodili deti a ako, a cely nas rodokmen sme mu vymenovali kto ma kolko surodencov a podobne a ci neboli postihnuti...to bolo vsetko........v iscari sa zatial tvaria ze vsetky odbery co nam robili tam od hormonov, protilatok, hematol. su v poriadku🙂))akurat genetiak este asi nie je, lebo nam nevolal.....

genderka
7. feb 2011

@sakura ahoj, ty si si robila hned na desiaty den test???

nemko
7. feb 2011

@matahacik dakujem, aj tiez drzim palce aby Ti to vyslo

sakura
7. feb 2011

@matahacik
ahojky 🙂
fuuha ako a čo poradiť... No ja neviem, ja som nerobila niečo nejako extra špeciálne...Jedine čo bolo že som zostala po OPU doma a šetrila sa....No a s tou vodou a OHSS sa spýtaj dr že či máš nábeh na OHSS - ja neviem či to uvidí podla toho ako reagujú vaječníky na injekcie - mne dr povedala že som ešte ako dlho vydržala.. Že ona si myslela že prídem s OHSS aj prv.. Lebo že videla aké mám vyječníky 😝

@diankas
to mi je strašne lúto 😔 😔 😔 Máš aj nejakých mrazáčikov?

@genderka
doma mám tie testy presne poznačené. Ale nie som si istá či na 9 a potom 10 alebo na 10 a 11...
Ale čo som dosť čítala tak je to individuálne.. Niekomu pekne ukáže // aj na 8 deň a niekomu aj až na 14 deň...
Záleží aj od toho kolkobunkové ti vkladali, či si mala PK a taak.
Ako ti vyšiel testík?

sakura
7. feb 2011

@bibi24
myslím na teba 😵 😵 😵 daj vedieť čo a ako 🙂

genderka
7. feb 2011

@sakura ahoj, no zatial snehovo biely a je to desiaty den ,mne davali 8 bunkove a 4 bunkove a tebe???

timona
7. feb 2011

baby nemate skusenosť s Dr Lattakovou s ISCARE?

nemko
7. feb 2011

Baby zase sa mi zacina lepit smola na päty, rano som volala do tho labaky a povedali mi ze poobede budu vysledky tak som tam teraz volala a ze uz minuly sety tak musia cakat na dalsie a do konca tyzdna to nebude, ked im pridu sety tak to bude este v ten den budem volat buduci pondelok.Tak som isla volat Dr.Lattakovej ze ziadost je schvalena a kazdym dnom im pride do Iscare a chcela som jej povedat za tu imuno a ona je PN 😒 😒 😒 😒 toto uz nie je mozne, uz sa to znova zacina komplikovat - preco mne vzdy vyjde stimulka v case kedy je lekar PN ☹ ☹ ☹ ☹ toto uz je tusim znamenia aby som sa na to cele vykaslala ☹ ☹ ☹

nemko
7. feb 2011

@timona ja idem s nou stimulovat, ale je PN ako som sa prave dozvedela.

kaciatko81
7. feb 2011

@nemko ja som tam dnes rano volala, chcela som utz vo stvrtok a v pohode ma k nej objednali 😨 😕 😖

timona
7. feb 2011

@nemko a nejake skusenosti ako odbornicka je aka?

sakura
7. feb 2011

@genderka
mne vkladali osembunkove...
Ešte nezúfaj... Dúfam že aspon jedno sa ujme a zabojuje 😵 Skús testnúť zajtra alebo ešte lepšie pozajtra...

nemko
7. feb 2011

@kaciatko81 ja som tam volala 12:40 a povedali mi, ze je PN

nemko
7. feb 2011

@timona bola som u nej len raz a mala som z nej dobry pocit, ale co sa tyka odbornosti nemozem sudit, vsetko konzultovala s Doc.Valkym

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre