ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
7. feb 2011

@genderka
dúfam aj ja že aspon jedno zabojuje 😵 😵 😵 A nemáš za čo ďakovať 🙂

@bibi24
juuj moja to mi je lúto 😔 😔 😔 Ale možno že sú to práve tí praví bojovníci 😵 😵 😵 Už tu písali aj baby čo mali len jedno vajko a to sa oplodnilo, vložili a ujalo sa... Takže ešte nie je nič stratené...
Držím palčeky 😉

diankas
7. feb 2011

@matahacik
@mili78
@kaciatko81
@marrad
@eva76
@nemko
@sakura dakujem baby, ste hrozne zlate....bol to nas prvy pokus, mozno prave preto to tak prezivam...vela som si od toho slubovala, najma ked viem, ze nase vysledky vysetreni boli vraj v norme...tak naozaj netusim preco to nevyslo...tak nejak som to zacala tusit, ked mi volali z labaka, ze sa nepodarilo nic zmrazit, ze sa prestali vyvijat...(mala som 12 oocytov, 6 sa nam podarilo ,,sparovat,,(to sme sa tak velmi tesili), z toho 2 mi vkladali a z ostatnych 4 sa nepodarilo nic zachranit, takze nam nic neostalo... ☹ ani neviem teraz aky bude dalsi postup...co a ako dalej...

diankas
7. feb 2011

@bibi24 to mi je velmi luto...ale tak este to nie je stratene...hlavu hore...drzim palceky...

mili78
7. feb 2011

@nemko ...ahoj...s docentom 🙂 a s Bravelle 🙂
@kaciatko81 .... drzim ti palceky, aby ti to uz islo len hladko 🙂

@bibi24 ... ☹ ....drzim palceky....snad to dobre dopadne

nemko
7. feb 2011

@mili78 🙂 no tak potom v pohode 🙂 len aby to dopadlo na 1 a koniec bol s //

diankas
7. feb 2011

@eva76 evicka, mozem sa spytat? pri vsetkych vasich ,,pokusoch,, ste skusali iba jednou metodou, alebo ste skusili aj ine?

simonini
7. feb 2011

@diankas to mi je luto, fuuu treba si oddychnut a ked uz budes mat dostatok chut a sily na dalsie stimulovanie, tak budem drzat silno palceky. Ja sa zajtra chystam k Dr. uvidime ako dozrievam ja.

sneznicka
7. feb 2011

@bibi24 ahoj, to este nemusi nic znamenat, casto sa stava, ze ked je to na zaciatku takto, nakoniec je pozitivny vysledok... a nemala si nahodou nabeh na OHSS?
...zato ten moj vysledok je uz definitivne po dnesku potvrdeny... negativny... vedala som to uz par dni, lebo prisla ms, co ma prekvapilo, ze uplne presne v termine (po 1.IVF to tri tyzdne meskalo) a potom ten hyperstimulak, ktory bol cely cas prudko na ustupe, co bol signal, ze sa embryjka zrejme neuchytili... takze dnes nebolo ziadne prekvapko ☹ ... nase dve emryjka (mimochodom boli to dievcatka - robili mi PiGD) su uz v nedohladne:( co uz, zivot ide dalej...
drzim Ti palce, viem, co prave prezivas...

bibi24
7. feb 2011

@mili78 Aj ja tebe drzim, a myslim zajtra na teba...potom sa ozvi 😉

A baby, dakujem za podporu, ste zlate. Ja velmi chcem verit, modlim sa a dufam, ze snad...ved mne staci jedno jedine nase.

Inak mam dost bolesti po opu, ked lezim je to lepsie, ale ked sa hybem. Konec!

bibi24
7. feb 2011

@sneznicka Joooj moja, to je taka skoda, tak ma to mrzi. Myslim, ze vsetky moje slova su zbytocne...treba to len nechat preboliet. Veru, aj ja viem ako sa citis, aj ked radsej by som to nevedela....
Preco to tak musi byt? ☹
Jasne, ze som mala nabeh na ohss, aj som ho mala, mam?? Vela vela vela vajicok, ale vsetko male, zrejme prazdne folikuly, alebo nepouzitelne, neviem.
Docent povedal, ze pri dalsom pokuse /asi ani on tomuto velku nadej nedava/ navrhuje ivm - in vitro maturaciu. Ze to je asi jedina sanca pre mna. Skoda ale, ze vsetko je to pokus - omyl a nam sa pokusy minaju. ☹

sneznicka
7. feb 2011

@bibi24 dakujem, je to vsetko nanic, ale este nie je vsetkym dnom koniec. Beriem to tak, ze keby neboli tieto moznosti, co nam centra ponukaju, nemali by sme ziadne sance. Takto ta nadej je. Dnes mi doktorka dokonca vypisala novu ziadost do poistovne na 3. IVF. Trochu sa s tym poponahlala, kedze moja vekova hranica pre poistovne konci uz o 4 mesiace. Aj ked este mam 6 mrazacikov, ale ked je tu ta poistovna a moja 39na na krku... 😒, treba to asi vyuzit...
Aj mne bolo dost blbo po OPU, aj 3 dni, az potom to ustupilo. Oddychuj, lez, spi. Prejde to. Mozno sme sa tam aj dnes videli. Podla fotky, sice je len taka mala, ale nemala si na krku ruzovu satku a ruzove cizmy?

bibi24
7. feb 2011

@sneznicka Jeeej, ty si ma videla 😀 Kedy, kde?? A ja som ta videla??
To ste dobre spravili s tou ziadostou 😉 Ta plati rok, takze mas este cas....a ved mas este mrazacikov, to je super. Krasna sanca a nadej 😉 Mna osobne ma to dost upokojovalo, ze som mala 4 zmrazene embryjka. To bola taka moja nadej, ze sice nie su u mna, ale tam niekde su "moje deticky". 😅

sneznicka
7. feb 2011

@bibi24 Tak si to asi naozaj bola Ty🙂 Sedela som takmer oproti Tebe, resp. Tvojmu manzelovi🙂 Rano, este pred osmou, vy ste isli dnu a ja som este cakala na odber krvi. Blondyna, okuliare... ved to je jedno... ale bola si taka zapamatatelna, obaja ste boli velmi pozitivne naladeni🙂
Myslim, ze tych mrazacikov budem riesit neskor, lebo ked nestihnem to IVF do dna 39.narodenin, co je u mna jun, tak mi to uz potom nepreplatia. Tak asi to skusim v maji. Petrova sa tvari, ze dokonca uz april by sa dalo.

bibi24
7. feb 2011

@sneznicka ahaa, uz si asi trocha spominam. Nemala si nieco biele na sebe? na vrchu?
Ja si inak obycajne viac vsimam ludi, ale dnes som bola trosku schaosena a roztrzita, som sa bala. Ale dakujeme. Rano sme veru este boli pozitivne naladeni, co sa po rozhovore s embryologom uz nedalo povedat 😒
Aha, chapem s tou ziadostou - myslela som, ze rok plati a bodka. Ale vidim, ze to tak nie je. Tak potom ano, ides na to rozumne, aj ja by som to tak spravila 😉

holly74
7. feb 2011

@bibi24 Ach, Bibi, to je škoda, smola....moc držím palce aby ešte dozreli...opatruj sa...
@sneznicka ahoj, dobre to doktorka vymyslela 🙂
@mili78 Nech ti to dobre dopadne ! 😉

mili78
7. feb 2011

@nemko ....jaj veru, kiez by boli tvoje slova vypocute 🙂
@bibi24 ....ozvem sa urcite....drz sa mojka 🙂 a ten rozhovor s embryologom si mala uz dnes? to kedy? po opu ti to povedia?

@holly74 ....dakujem pekne 🙂
inac babenky chcem sa spytat...vy ste mali pred opu taky ciry vytok? lebo ja ho mam uz asi 2 dni a neviem ci je to ok :(

bibi24
7. feb 2011

@mili78 Hej hej, to mas hned, ked ti dovolia sa obliect a odist. Ale neboj, vsetko ti povedia, aj niekolkokrat zopakuju. Strasne su tam vsetci mili 🙂
Ja si myslim, ze ten vytok je ok...podla mna je to ako pri ovulacii. Taky som mala aj ja 😉

mili78
7. feb 2011

@bibi24 .....a dokedy si tam dnes ležala? 🙂

bibi24
7. feb 2011

@mili78 Zalezi od toho, kedy ta zoberu, ale ma to byt 2 hodiny po zakroku. Ja som z izby odchadzala okolo 12tej....

mili78
7. feb 2011

@bibi24 ...ja sa tak bojim, aby tych 8 nebolo malo :( aby aspon jedno embrijko z toho bolo :(

matahacik
7. feb 2011

@dakujem🙂))budem teda hlavne v klude,a nestresovat sa, a ostatne vyzvediem od docenta🙂))

majka21
7. feb 2011

Ahojte kočky.
Neviete mi náhodou niektorá povedať v ktorom fóre som čítala o chilli papričkách a v akej forme by mali byť? V poslednom čase ich dos´t čítam aj vás tu, ale len tak na behu a tak ma to napadlo, že by som to snáď vyskúšala.

kaciatko81
8. feb 2011

ahojte
@bibi24 daj vediet ako to pokracuje, velmi na teba myslim. chcela som sa spytat ake si mala davky, po kolkych dnoch ti to "stopli" a ci ti oproti predchadzajucej stimulke nejako zmenili lieky alebo davkovanie. dakujem
@sneznicka je mi to luto 😔
@mili78 drzim palce!
@majka21 myslim, ze cikyta o tom pisala 😉
baby, nejaky recept na oddialenie mrchy? 😅 😕 pripadne ak mi daju agolutin, kedy dorazi mrcha? viem, ze do 10-14 dni, ale minimalne?

bibi24
8. feb 2011

@kaciatko81 Ahoj, jasne dam vediet, ale volat by mali az zajtra. Aj ked, ak sa vajicka nevyvinu a budu na prd, tak snad zavolaju uz aj dnes, nech sa zbytocne nestresujem do zajtra a viem na com som. 😒 ☹ 😔
Tak ja som mala teraz Gonal a Orgalutran. A vies co, napisem ti to do IP, nech s tym neotravujem ostatne citajuce 🙂

kaciatko81
8. feb 2011

@bibi24 drzim palce, verim, ze tie vajicka bojuju 😵 dik, cakam 🙂

bibi24
8. feb 2011

Baby, chcem sa spytat, tie co mate skusenosti s ohss. Boli ma brucho (ak neratam vajecniky po opu), ale niekde v miestach pod rebrami (ako koncia rebra) a v strede. Uprimne, skor mi to pride ako svalovica. Vcera som sa snazila nezapajat spodnu cast brucha, tak ci som si nejak nepresilila tu vrchnu. Nezda sa mi, ze toto by malo mat suvis s ohss, ale pre istotu sa pytam. Nemate s tym skusenost? Brucho nemam zvacsene, ani s dychanim nemam problem.

nemko
8. feb 2011

@bibi24 podla mna su to este bolesti z OPU, predsa len je to zasah do tela a asi je to z podtlaku ked tahali vajicka, ja to mavam, ale nie je to bolest, ktorej by som venovala speci pozornost 🙂 drzim palce na zajtrajsi telefonat

kaciatko81
8. feb 2011

@nemko ahoj, vies uz ako to vyzera s dr?

nemko
8. feb 2011

@kaciatko81 teraz som tam volala, ta recepcna je ...... och ani nemam slov uz 🙄 kaciatko neviem a asi sa vykaslem uz nato a zavolam Manakovej aby si tam laskavo spravila s nimi poriadok.

kaciatko81
8. feb 2011

@nemko 😕 😕 co sa stalo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre