ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zuzumajko
14. júl 2011

@mahagonka hned na zachod? nemala si nahodou minimalne 20min lezat? 😲 ja tak isto ako ty, ked som bola na ET, tak som sice isla sama naspat, ale kazali mi lezat a az potom ma pustili na WC. A musela si ist cikat? Ze tam stala sestricka? Budem na teba moc mysliet nech sa ti to podari. Nafuknuta mozes byt aj preto, ze maternica moze reagovat, ci nie? Ak ta stimulovali estrofemom, moze to byt z toho..myslim
My mame len dve vajka zmrazene, tak velmi dufam, ze sa budu vyvijat (v nedelu by nam mali volat ci sa vyvijaju po rozmrazeni) a v pondelok mozme ist na to. Manzelova rodinka ma tuhy korienok, tak dufam, ze babatka budu silne po nom 😀 😀 😀

kaciatko81
14. júl 2011

@mahagonka @zuzumajko mna tiez poslali hned na wc a potom som este lezala

mahagonka
14. júl 2011

@zuzumajko tiež som sa čudovala,ešte som sa spýtala či hned ..že ano ..ani sa mi nechcelo tých 20min by som ešte vydržala..apotom som si išla lahnut.Pred 2.rokmi ked som bola naposledy bol iný postup aj lieky som brala inak a hlavne menej.Včera mi ešte dr.Latakova dopisala recepty čo mi chybalo ale ako ratam tak mi bude chýbat Prednison na 4 posledne dni pred testom neviete niekto či mi to môže predpisat aj moj gyn.Cesta do ba-80km?

mahagonka
14. júl 2011

@zuzumajko ...držim palce aby sa maličke pekne delili 🙂 mašPK?

zuzumajko
15. júl 2011

@mahagonka @kaciatko81 pche, to je veru divne s tym cikanim 😀 asi sa im vzoprem 😀 😵 chichi
mahagonka, tak to ti neviem povedat s tym receptom..skus zavolat Dr. Lattakovej, ze ci je to mozne. Ja by som to riesila asi takto 🙂 a co je PK? 😅 nejak mi hned po ranu nedochadza 😀

mahagonka
15. júl 2011

@zuzumajko Dobre ranko.PK je predlžena kultivacia-vkladaju už večšie-viacbunkove vajička-blastocysta.Navrhla mi to dr.nevedela som o tej možnosti,vraj večšia šanca tak uvidim.Dr.to nedviha mam zavolat okolo 12.h

zuzumajko
15. júl 2011

@mahagonka jezisi ano 😀 😅 uz som nejaka mimo 😀 no, ano mame predlzenu kultivaciu, lebo nam robili aj PiGD, takze jop. Ona asi teraz je na porodnej sale a robi vykony..alebo ma poradnu 😀

kaciatko81
15. júl 2011

@zuzumajko neviem, ci je to nejako dolezite, tomu nasmu jednemu to neublizilo 😀
@mahagonka mam doma 10 tabletiek prednisonu 5, ak by ti to stacilo, mozem ti to poslat. alebo skus zavolat, co ti povedia a ak neporiesis a pomoze ti poslem potom. dr je vzdy najlepsie volat okolo obeda, doobeda maju zakroky. poradne ma tiez az okolo obeda 🙂

mahagonka
15. júl 2011

@kaciatko81 dakujem už som sa dovolala,môže mi to predpisat aj moj gyn. -nemusim riešit cestu do BA . Tebe úprimne závidim,želám vela zdravíčka obom..ja sa do do terminu testou 27.7 asi zblaznim

kaciatko81
15. júl 2011

@mahagonka verim, to cakanie je dlhe... aj ked mne bolo po et tak zle, ze mi to ani nedochadzalo 😔 a verim, ze sa dockas. vsetkym vam to z celeho srdiecka zelam, viem ake to je tazke 😢

fibi21
19. júl 2011

Ahojte Babulky je tu niekto kto ide na KET alebo sa hcysta na ET v septembri? nech nie som v tom sama 🙂

little_miracle
19. júl 2011

@fibi21 ahoj, my sme 2 tyzdne po neuspesnom IVF a zajtra ideme do ISCARE vypisovat ziadost na 2.IVF. Dva cykly musím vynechať - čiže mi to vychádza že môžeme stimulovať v septembri - niekedy v druhej polovici 🙂
Dufam ze ziadost bude dovtedy schvalena 😝

fibi21
20. júl 2011

ahojcek ...aj ja som mala neuspesne 1. IVF.... uz mam jeden cyklus za sebou . Mame dvoch mrazacikov tak ja idem na Ketko... super tesim sa ze nebudem cakat sama ...bude nam veselsie 🙂 to uz budes mat urcite ziadost schvalenu .... ku komu chodis do ISCARE ?

fibi21
20. júl 2011

@little_miracle aj mne to vychadza tak v druhej polovici ak pride mrcha ako ma 🙂

little_miracle
20. júl 2011

@fibi21 jeeeeej tak to sa mozno aj stretneme 😅 . Ja som tam uz presla cez ruky snad kazdemu 😀 . Zacali sme u Petrovej......ked bola na dovolenke, boli sme u Tazberikovej......ale prve IUI mi nakoniec robil Valky, tak sme u neho aj zostali. Lenze teraz je na dovolenke on, takze dnes sme boli u Lattakovej. Ziadost je vypisana a dohodli sme sa aj na tom, ze tento mesiac skusime zase IUI ale len v prirodzenom cykle lebo po IVF nemozem brat dalsie hormony. Som rada ze ona s tym suhlasila - lebo ja som taky typ cloveka, ze ak sa do niecoho pustim, nevzdam sa kym nedosiahnem ciel.......a nedokazala som sa zmierit s predstavou, ze teraz sa 2 mesiace nebude vobec nic diat ☹ Docent nas odporucil aj na genetiku - ale len tak "pre istotu" lebo som ho bombardovala, ci mozem pocas tejto nechcenej prestavky urobit nieco pre zaistenie buduceho uspechu - tak ze nech si dame urobit genetiku kedze uz nie som najmladsia.....zatial cakame na vysledky.
A ty preco cakas az do septembra ked mas mrazacikov? Ja by som asi nevydrzala cakat...

fibi21
20. júl 2011

@little_miracle noo vidis aspon mozes porovnat lekarov ...my sme zacali u Valkyho ale tam sme boli iba chvilu ....hysteroskopiu mi robila Lattakova a tak sme u nej zostali ...len ja som bola na vklade v sobotu a lattakova nerobila tak mi to robil Valky ale zial nevyslo ....ale s lattakovou som velmi velmi spokojna ....no mozno sa tam aj stretneme ....do septembra cakam preto lebo mozno to IVF pravdepodobne nevyslo skrz moju imunitu a alergiu , ktoru mam teraz asi v najvyssom stadiu az do augusta 😠 ..a po ET hned v ten vecer som totalne ochorela ...vsetko ma bolelo kasel hrozny nadchaako hrom ...a proste telo bojovalo a vylucilo vsetko co tam bolo cudzie takze pravdepodobne aj moju fazulku ... 😠 😖 ...taky bol zaver neuspechu ....takze po tehotenskom teste , ktory bol samozrejme negativny som isla k svojej obvodnej doktorke a hned mi nasadila antibiotika zapal hrdla ako svet .... a do toho alergia tak sme sa s lattakovou dohodli ze nebudeme to v auguste riskovat lebo mam len dvoch mrazacikov a vraj velmi peknych 😉 tak sme to nechali na september ....podla planu by som mala mrchu dostat cca okolo 3.9. takze neviem na ktory den sa robi KET...ale urcite to bude okolo 14 . a mozno aj neskor ,.... neviem presne tak nejak. Takze takto je to so mnou 🙂 ak sa mozem opytat kolko mas rokov ? ked ta poslali na genetiku ? lebo mna neposlali a tiez nie som najmladsia ...ja mam o tyzden 34 🙂 ...a kolko bunkove embrijka ti vkladali ?

mahagonka
20. júl 2011

@little_miracle
@fibi21 ahojte,patrila som dr.Durechovej neviem prečo ani kam odišla,terez chodím dr.Latakovej som s nou velmi spokojna.Som 8.den po KET a dufam že tentokrát to víde no ak nie mam ešte 3mrazačikov tak pokial to bude možne vseptembri by som išla aj ja.

mahagonka
20. júl 2011

@little_miracle
@fibi21 ahojte,patrila som dr.Durechovej neviem prečo ani kam odišla,terez chodím dr.Latakovej som s nou velmi spokojna.Som7. den po KET a dufam že tentokrát to víde no ak nie mam ešte 3mrazačikov tak pokial to bude možne vseptembri by som išla aj ja.

little_miracle
20. júl 2011

@fibi21 ach jaj tie choroby a alergie !!! To je dobre rozhodnutie ze radsej pockate. Ja som pri IVF dopadla tak, ze na 5 den stimulacie boli len 3 foliky - tak mi zvysili davku. Aj sa zacali dalsie tvorit, ale uz nestihli dorast. Z tych 3 mi jeden praskol este pred OPU, takze ziskali len 2 vajka a ani jedno sa neoplodnilo - takze ET ani nebol. Je to velmi zriedkave ze aj napriek tomu ze som si pichala orgalutran doslo k prirodzenej ovulacii...preto zrejme aj tie zvysne 2 vajka boli uz "prezrete" 😠 Docent mal uz pri predchadzajucom IUI podozrenie, ze u mna pravdepodobne dochadza k predcasnej ovulacii - vychadza to tak, ze moje folikuly su pri ovulacii o 2 mm mensie. Tak si ma snad pri 2.IVF lepsie ustrazia.........asi ich budem s tym musiet trochu pootravovat 😀

little_miracle
20. júl 2011

@fibi21 .....ja budem mat tento rok 36 ☹ a stale mam pocit ze cas je moj nepriatel...

little_miracle
20. júl 2011

@mahagonka Durechova vraj presla na Antolsku - ale neviem za akych okolnosti...........Este ked bola v Iscare - robila IVF mojej kamoske a vyslo im hned na prvy krat!!! A ked jej mala koncit materska, prirodzene otehotnela a dnes sa tesi z 2 krasnych zdravych deticiek 🙂

fibi21
20. júl 2011

@little_miracle no to mi teda hovor ja som bola este dva roky dozadu uplne v klude 😎 a teraz mam pocit ze uz nic nestiham ....no hrozne to leti ...a ja som si to az dost neskoro asi zacala uvedomovat 😒 ale hadam vsetko stihneme ako mame ved ten vek nieje az taky hrozny 😉

fibi21
20. júl 2011

@little_miracle ano ano treba im to pripominat ....ja mam zase problem ze mam strasne kratky cyklus 23-25 cize pri IUI sme to nestihli...🙂 a odvtedy im to tiez stale pripominam ....ked sa ide nieco diat. Ja som mala pri IVF 5 vajok 4 sa mi oplodnili 1 mi vlozili 8 bunkove a z toho nic nebolo ☹ a dve mi zamrazili.... jedno 100 bunkove a jedno 50 bunkove...a hadam sa pri rozmrazovani nic nestane .... 😕

fibi21
20. júl 2011

@mahagonka drzim palce, aby si nas v septembri uz iba s bruskom povzbudzovala .... 😉 Lattakova je naozaj super. kolko bunkove ti vkladali ? mala si PK ?

mahagonka
21. júl 2011

@fibi21 dakujem, velmi by som si to želala,je to 3.pokus .Ano PK.1-100bunkačik a1-50 🙂 tak dúfam že sa dobre "ubytovali" 😅 ..ten čas je naš nepriatel ja mam za tyžden 34,ked som sa v 20 .vydavala nenapadlo by ma že v34r.sa budeme stale snažit mat dieta,ale čo už narobim musim verit

fibi21
21. júl 2011

supis urcite ti to teraz vyjde....musi 🙂 ....aj ja mam tak isto 100 a 50 bunkacikov zamrazenych ..a tiez mam 2.augusta 34 rokov.... 🙂

nikol18
22. júl 2011

Ahojte kocky, chcem sa vas opytat...dnes som si chcela zavolat do ISCARE a konecne sa objednat, ale nasla som na ich stranke, ze na prvu konzultaciu tam treba nejake vysetrenia krvi....aj vy ste to museli mat? alebo ste len dosli z vypisom z karty a krv vam riesili uz v centre? Dakujem moc za odpovede

nemko
22. júl 2011

@nikol18 staci sa objednat, ostatne vysetria v centre, teraz vysetruju uz automaticky protilatky cize ostatne si odoberu tiez 😉 ale je fajn keby si zobrala so sebou vsetky vystrenia co mas napr.hormonalny profil a podobne 😉 drzim palce

kaciatko81
22. júl 2011

@nikol18 ako pise nemko, ak nejake vysetrenia mas, zober si ich so sebou, ale oni si urobia, co budu potrebovat 🙂 drzim palce

nikol18
22. júl 2011

@nemko
@kaciatko81 dakujem moc kocky 🙂 uz som tam volala, objednala som sa na 1.8. k Dr. Lattakovej, tak som zvedava aka bude, ale snad to bude v pohode, citala som na nu same chvaly 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre