ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
22. júl 2011

@nikol18 drzim moc palce 🙂 hlavne vela trpezlivosti ( lebo je to fakt beh na dlhe trate) a dolezite je, ze musis verit !!!! Vyjde to !!!!!

kaciatko81
22. júl 2011

@nemko super! drzim palce, bude to dobre, uvidis 😉 tiez ti zelam vela trpezlivosti, ale hlavne, aby vam to vyslo co najskor 🙂 podla mna je dr. super, ja k nej chodim stale 🙂

nemko
22. júl 2011

@kaciatko81 aj ja Ti drzim palce 🙂 uz sa nam to zacina kratit 😀

kaciatko81
22. júl 2011

@nemko no hej, zacina... ale nejako mi to zatial nedochadza 😀
@nikol18 ten predchadzajuci prispevok odo mna mal byt taky mix, aj pre teba 😅

nikol18
23. júl 2011

@nemko
@kaciatko81 dakujem kocky velmi za povzbudzujuce slova 🙂 ja som tak stale nejak dufala, ze sa nam to podari aj bez pomoci, ale asi to tak zial nepojde ☹ tak uz som sa odhodlala objednat na kliniku, kedze musime vsetky vysetrenia aj ziadost do poistovne poriesit do oktobra, aby sme po svadbe mohli ist rovno na to IVF a snad sa nam to hned podari 🙂 aspon lekari sa v tomto ohlade tvarili pozitivne, ze IVF-kom by to malo vyjst, tak uvidime 🙂 tak hor sa do toho 🙂

viktoria1975
23. júl 2011

Caute dievcata, mala steniektora problem s malou sliznicou/endometriom? Lebo ja mam...Po hyperstimulaku caka na KET, ale akosi som zatial nedostala menzes a tak cakam...Stalo sa vam to niektorej?

karkana
23. júl 2011

áno,mala som aj veľku a neuchytilo sa,kamoška mala len 6mm aj ked užívala estrofem a otehotnela,

123fricka
24. júl 2011

cawte vzhladom ze chodim na umele pomerne dlho viem asi vsetko , trapi ma len jedna vec ,, nechodim sem preto lebo by si s toho zacalo harasit ....ale opytamsa jednu otazku v kratkosti a bola by som rada keby ste mi odpovedali jednym slovom o tom 🙂) mam vela hormonu ahm 4.6 a hladina v norme by mala byt 3...... sice nie az tak vela ale uz viac ako ma byt , su tu baby ktore maju aj 8hladinu a poho.. moja otazka je moze sa mi nieco stat okrem toho ze nemozemmat deti ked ho mam viac?

little_miracle
24. júl 2011

@123fricka ahoj, ja mam hodnotu AMH 6,99. Je to v podstate hodnota ovarialnej rezervy - cize ak mas hodnotu velmi nizku, vajecniky prestavaju riadne fungovat a reprodukcna schopnost vyrazne klesa. Ak je vsak hodnota vysoka, znamena to ze mas syndrom polycystickych vajecnikov. Ten sa moze prejavovat v roznych formach - nepravidelna menstruacia resp. ziadna menstruacia bez liekovej podpory, anovulacne cykly....ale existuje aj uplne lahka forma PCO - ze cyklus je pravidelny, dochadza aj k ovulacii len hodnota AMH je vysoka - problem ale moze byt v kvalite vyprodukovanych vajicok (to je aj moj pripad). Kazdopadne odchylka AMH od referencnych hodnot znamena poruchu plodnosti a bez pomoci asistovanej reprodukcie je sanca na otehotnenie minimalna - aj ked nikdy nehovor nikdy...Inak to nie je nijak nebezpecne 😉

123fricka
25. júl 2011

@little_miracle dakujem , no ano sanca je vzdy ale zas manzel 0bodov vies:((
takze viem ze nemujsi byt menzes a tak neplodnost , ze nemam ovulku ale ako ze mam vysoke ahm 4,6 teda ,,, nakolko menzes mam ok a ovulku neviem ci mam atak asi nie ekd nemozem mat deti a mam pco aj ja.. nic inesa stat nemoze napr vytvoritsa s toho nejaka choroba ?

soni1
25. júl 2011

Ahojte baby, prosím, vysvetlite čo to znamená AMH? Nám sa tiež nedarí otehotnieť 4 roky, bola som aj na IVF, aj na KET - neúspešne. Cykly mám pravidelné, aj ovulka by mala prebiehať, no zatiaľ nič.

mana85
25. júl 2011

Ahojte dievčata prosim Vas brali Vam niektorej krv na mullerov syndrom , test krvnej skupiny pred iui ? a čo ak nahodou ten mullerov syndrom nebude dobry možem aj tak otehotniet ? my ideme na darcovske spermie najprv iui vraj raz a ak bez uspechu tak ivf už všetky ostatne testy mame za sebou toto ma byť posledny odber a už ten vysledok mal byť do 3 tyždnov ale už je to o tyžden viac a vysledok stale nieje tak sa obavam ako to dopadlo ked tolko čakame aj Vy ste tak dlho čakali ? dajte mi prosiiim vedieť ak s tymto mate skusenosť dik.

deni_h
25. júl 2011

ahojte baby, žiaľ sa musím pripojiť k skupine tých, ktorým to po prvý krát nevyšlo. Po 1 IVF cykle a prvom KET, (ET som nemala) mám negatívny výsledok krvného testu. O to je to horší pocit, že človek nevie, čo spraviť nabudúce lepšie....aby mu to vyšlo. Tak zase všetko je len na šťastí, ktorému sa môžeme len prizerať. Tak teda prajem Vám aj sebe veľa šťastia.
Niektorá z Vás vie, koľko treba čakať medzi jednotlivými cyklami IVF?

Vďaka 🙂

karkana
25. júl 2011

stačí dvakrát menzes a môžeš ísť znovu 😉 😉 ,držím palce,asi je to o šťastí,ja som tiež možné aj nemožné robila,aj lieky iné aj darované a nič,musíš dúfať ,opýtaj sa na heparíny napr.Fraxiparin niekomu dávajú

little_miracle
25. júl 2011

@123fricka urcite z toho nemozes mat ziadnu inu chorobu......a otehotniet sa s tym da tiez, len na to treba trochu medicinskej pomoci a trpezlivosti - a ver mi, ze viem o com hovorim....... Moj manzel ma azoospermia - cize vobec ziadne spermie a pokusame sa s darcovskymi. Ja verim tomu ze raz sa to urcite podariiiiiii 😝

little_miracle
25. júl 2011

@soni1 pripajam link kde najdes doplnujuce informacie: http://www.plusky.sk/zdravie/vedci-vedia-vypoci...
AMH je hormon, ktory vypoveda o funkcnosti vajecnikov. V SR je to relativne nova vysetrovacia metoda - ISCARE to robi tak max. od jesene minuleho roka. Ak si podstupila IVF uz davnejsie, doporucila by som ti navstivit CAR a dat si urobit hormonalny profil - aj s AMH. Nie je to nic narocne - vysetruje sa to z krvi.....mozno Ti to moze dat urobit aj tvoj gynekolog - spytaj sa ho na to. Ja to riesim cez CAR.

little_miracle
25. júl 2011

@mana85 Mne pred IUI robili len hormonalny profil.....krvna skupina nikoho nezaujimala - to az pri IVF. A to kde ti robia AMH ze to trva 3 tyzdne? Zda sa mi to byt dlho........ Ale na IUI mozes ist aj pred tym ako ti pride vysledok AMH, pretoze ak budes mat folikuly, moze ti byt jedno ake AMH mas 😉 . Ak by si ale nemala folikuly - potom je dobre hladat pricinu prave cez hodnotu AMH. Kazdopadne je dnesna medicina tak daleko, ze ak mas vydrz a tuzis po dietati, skor ci neskor otehotnies 😲 .........pozri si aj ostatne moje prispevky na tejto strane - je tam aj link na jeden zaujimavy clanok.

little_miracle
25. júl 2011

@deni_h Tak ako ti uz napisala karkana, staci vynechat 2 cykly - aj ked lekari sa priklanaju radsej k 3. Kazdopadne si musis dat schvalit novu ziadost - a to tiez chvilu trva. My sme ani nie 2 tyzdne po OPU podavali novu ziadost, nech to mame pripravene 😀 .......ja som zial nemala ani ET, lebo vajka sa nam neoplodnili. Tiez som sa pytala, co mozem medzicasom urobit........tak mi robili vysetrenie na trombofiliu a boli sme aj na genetike - na vysledky zatial cakame. Ja som teraz prvy cyklus po neuspesnom IVF - tak ideme skusit IUI v naturalnom cykle bez stimulacie. V stredu (9DC) idem na folikulometriu.....ved co ak motyka vystreliiiiii 😅 ???
Vela bab otehotnelo prirodzene prave po neuspesnom IVF, pretoze vajecniky su este "nabudene" zo stimulky. A nakolko my potrebujeme darcovske spermie - nemozem to nechat na nahodu.....tak si pre tie "mrsky" pekne zajdem, nech mi poriadne "nacapuju" 😀

123fricka
26. júl 2011

@little_miracle mne doktor povedal ,ze moze to sposobit o par rokov chodroby ako hrcky a tak ...... a lee to moze aj tomu co je ok .. a este by somsa rada opytala jedna zena pisala ze to skor pojdeme do prechodu co mame pco ozaj ?🙂 ze j´by som mohla iost v 30do prechodu ??????

smazja
26. júl 2011

Ahojte mamičky prosím mám si vybrať gynekológa na antoslekj na posledný mesiac tehu..viete mi niekoho dobrého odporučiť? chcela by som chlapa gynekológa....ďakujem 🙂

malevil
26. júl 2011

Ahojte spolubojovnicky, dostala som sa k vam nahodou, hladala som nejake recenzie na lekarov v Iscare v BA. A priznam sa, opat som zostala nerozhodna. Som po 2. neuspesnom IVF. Chodim Dr. Petrovej, a ako odbornicku sa ju neodvazim kritizovat, hlavne preto, ze vzhladom na moje vysledky z HP by aj podla nej iny lekar so mnou uz nic neskusal. Jej sa podarilo aj napriek predcasnemu zlyhavaniu vajecnikov(ako naznacili FSH a AMH) nastimulovat oba razy 5 folikulov, druhy krat bola uroda lepsia, lebo dozreli 3 ks, a oplodnili sa 2, embryjka boli, podla embryologicky, velmi dobre(8bunkove, po 4 dnoch, vraj OK) ale asi sa neuchytili. Chcem sa spytat na vas nazor na vymenu lekara, podla vasich ohlasov by ste ju nemenili.Ja som vsak mala cely cas pocas tejto druhej stimulky pocit, ze ju to vlastne ani nezaujima, navrhla protokol, ale zakazdym som tam cakala 2-3 hodiny, kym ma prijala, mala som pocit, akoby som ju obtazovala, odber ani transfer mi nerobila... Mam pred sebou 1 pokus este hradeny poistovnou, a rada by som ho "nevyhodila do vetra", vsimla som si ze MUDr. Lattakova je tiez dost vychvalovana, len neviem, ci by sa odvazila do takeho risku ako Petrova. Mate niekto skusenosti s oboma lekarmi, ze by ste to mohli porovnat, moj muz nalieha, aby som zmenila CAR, ale mne pripada, ze v ISCARE som asi na najlepsej adrese, co sa tyka skusenosti ☹ Diky moc

123fricka
26. júl 2011

chcem sa len opytat AHM je obycajny hormon alebo muzsky? ked mam vyssie ahm je to muzsky???????? ci nie??????

karkana
26. júl 2011

@malevil tak skús inú dr.,ja som stále k doc.,chodila,taktiež sa mi niekedy zdalo,že sa stále len ponáhla nemá čas a že sa to robí ako na páse,ale teraz na konci mi povedal,no ked to raz moje telo nechce prijať,on nezmôže nič,aj rôzne lieky som mala,ale aj on už dáva heparíny inj.,niektorým to pomôže,mohla by si skúsiť aj Martin,aspoň budeš pokojnejšia,a porovnáš

mana85
26. júl 2011

@little_miracle ahoj dakujem za odpoved chodime do iscare MT. Aj moj partner ma azospermiu ,prekvapilo ma že pred inseminaciou Ti nezistovali krvnu skupinu ved aj podla toho sa vraj bude vyberať darca .zajtra skusim zavolať o tie vysledky dufam že už budu 😒 čitala som si tvoje prispevky a teda že maš toho za sebou dosť obdivujem tvoju vôlu isť dalej a myslieť pozitivne verim že s takym pristupom to dobojuješ do štastneho konca 🙂 ....

kaciatko81
26. júl 2011

@malevil neviem, co povazujes za risk. ale ak mas pocit, ze dr to uz s tebou akoby vzdala, tak to skus skonzultovat s dr. lattakovou.

little_miracle
26. júl 2011

@mana85 my sme pri vybere darcu davali krvnu skupinu podla manzela......asi preto to nikoho nezaujimalo. A manzel tu svoju vedel. Drzim palceky, nech sa vam to podariiiiiiii 😅

little_miracle
26. júl 2011

@malevil Podla mna je cely problem u Petrovej v tom, ze ma malo ordinacnych hodin v Iscare......a ked ti OPU a ET padne na den ked tam ona nie je, jasne ze to robi niekto iny - ved cyklus nepocka 😉. Lattakova je tam este kratko, ale zaucala sa u docenta a kazdopadne ak si nie je ista, konzultuje s kolegami. Ak mas tazku diagnozu, skus docenta - on je predsa len skusenejsi.......Ja som tiez nechtiac presla uz vsetkymi a myslim ze problem s casovou tiesnou maju vsetci - ale este sa mi nestalo aby som cakala viac ako pol hodinu po termine na ktory som bola objednana.

little_miracle
26. júl 2011

@123fricka zalezi na tom, ci mas hodnotu AMH pod referencnou medzou, alebo nad...Ak je nizsia, znamena to ze vajecniky pomaly prestavaju fungovat. Ak je vysoka - je to odrazom PCO. Ale kazdopadne mas sancu otehotniet.........urcite to nevzdavaj!!!
Inak myslim ze co sa tyka nejakych moznych hrciek a pod... vo vyssom veku - kazdy z nas ma asi rovnake "sance". Velku rolu tu hra aj geneticka preddispozicia.

123fricka
26. júl 2011

@little_miracle no hodnota ma byt tusim 3 tak poweal doktor, ze to je hranica a ja mam ahm 4,6... nie az taku moc vysoku..ale zeny co pisali maju aj vacsiu ......takze nic ? ok chvalabohu diky este ze tu si 🙂 inak by som vedela prdlais🙂)))))))))))))))))))))

petuska123
26. júl 2011

baby aky je rozdiel medzi AMH a AHM? som teraz daka popletena. 😒 zajtra idem na odber krvy ale teraz neviem na ktory z tych dvoch,doki vravel ze som mala raz fsh zvysene porom dalsi odber bol ok a tymto dalsim odberom chce nieco zistit.tak to bude amh??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre