ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

tanyja
23. máj 2008

konečne piatok, keby nebol stres, bolo by detí dosť, aha tá naša menšina .........starosti im nerobí nič a ľa, koľko majú potomkov......

tanyja
23. máj 2008

ako adinam, dávno si sa neozvala ? 😀 volala som do Ružomberku........ 😠 😠 😠 😠

saska1
23. máj 2008

Baby, prosím Vás, ako to funguje v iscare..?.ja som bola v pondelok u dr.Válkyho...pripadá mi strašne prísny..aké s ním máte skúsenosti vy??
A čo ma všetko čaká,lebo až o 2mesiace mám ísť na HP..ak sa to bude takto všetko naťahovať, tak sa asi musím obrniť trpezlivosťou... 😒

annaanna
23. máj 2008

ahoj saska... mňa skoro zdeptal. stále mi vravel, že zastaví stimuláciu a nakoniec sme nastimulovali 15 vajok

saxo
23. máj 2008

saska, dr.valky vyzera prisne, ale je to popredna kapacita na slovensku. vraj moc toho nenahovori, na vsetko sa ho treba pytat. to sa teda trpezlivostou obrn, od HP mi to trvalo 4 mesiace kym idem na ivf. v iscare sa musis opytat ty co ta este caka, lebo kazda to mame inak, treba ine vysetrenia a tak. niekomu robia podrobne genet.testy, mne napriklad ziadne genet.testy. a dolezite je aj to ci ti uz zistili pricinu neplodnosti. trpezlivosti zdar! 😉

saska1
23. máj 2008

ďakujem vám...však teraz si dám pokoj, a po 2mesiacoch to snád nejako bude postupovať...
nechce sa mi totiž dlho čakať, lebo dlho sme s drahým čakali ,kým sme sa odhodlali...2roky 😝 ,takže by som rada tie vyšetrenia mala za sebou..
babulky, a ešte jedna otázzka....platí sa aj za vyšetrenia, alebo až potom ked sa ide na IUI,IVF??

saxo
23. máj 2008

za vsetky vysetrenia sa plati 7500 a potom zaloha na ivf - podla poctu vystimulovanych folikul pre pripad zmrazenia, ja som im dala 11tis. ☹ teda o inych poplatkoch neviem. ale viem ze sa plati aj za kadejake geneticke veci, ale v iscari maju na recepcii cennik a su tam pekne palky 😠

misik1
23. máj 2008

ahoj sasaka1. za vysetrenia, teda krvne a ultrazvukove neplatis, az za zakrok IUI alebo IVF alebo najrocnejsie, ak budu nutne

saxo
23. máj 2008

7500 - to je monitoring, akasi priprava na ivf. jasne ze vysetrenia ako HP ci genetika sa neplati, to ti normalka spravi aj tvoj dr.

saska1
23. máj 2008

hmm.tak pekne 😒 ale čo už by sme neurobili pre svoje deti 😉
aj ked iné centrá sa mi zdajú omnoho lacnejšie... 😕
idem už off..pa saxo a dík...

mirinda10
24. máj 2008

beke, drz sa ja cakam na dalsi mesiac nakolko som ochorela a nedalo sa vyhnut antibiotikam, mala som strasne vysoku sedimentaciu tak to nemalo vyznam stratit snehuliakov tak musia este chvilku pockat ale moc sa na nich tesim, aku si mala sliznicu

ja som pribrala z toho estrofemu dalsie 2 kg a bolo mi uz zle ked som brala 3 tabl. tak sa mam opat na co tesit

doki rovno povedal, ze sanca je minimalna ked videl co beriem tak sme to posunuli takze polka juna a hadam sa aj ja uz budem tesit na transfer

pekny vikend

beke
24. máj 2008

mirinda, vďaka a 16DC som mala sliznicu 8,5 mm a idem na ET 20DC. Aj ja som pribrala z toho estrofemu už 1 kg.
Prajem ti skoré uzdravenie 🙂

saxo, dnes si bola na odbere alebo na ET? Držím ti palce.

Pekný víkend, všetkým.

mirinda10
25. máj 2008

beke, super tak sliznica ma spravnu velkost tak snehuliacik sa ma kde zohriat to je dobre tak sa drzkaj a potom nas informuj ale teraz je vlna aj u KETaciek tak treba iba naskocit, drzim palceky inak ja som uz zdrava a dnes beriem posledneho utrosa a hadam mrcha pride za 2-3 dni a uz idem aj ja na dalsie kolko

beke
25. máj 2008

mirinda, držím ti palce do ďalšieho kola.
Dnes som volala do labáku a zo štyroch rozmrazených mrazáčikov prežili tri a z nich vyberú dve najkrajšie. Stále mám ale 3 zmrazených.

mirinda10
25. máj 2008

tak vidis je to super mas z coho vyberat vidim to velmi pozitivne drzim ti palce

beke
26. máj 2008

baby, mám to za sebou (KET) a teraz len čakať strašne dlhýýýýých 14 dní.

kde ste všetky?

annaanna
27. máj 2008

mirinda ahoj... čo máš nové... čítam, že si chorá?

nefertitka
27. máj 2008

Ahojte baby, myslite, ze pomoze umele oplodnenie, ked po prirodzenom otehotneni vzdy potratim?

nefertitka
27. máj 2008

uz som zaregistrovana v centre Iscare, ale otehotnela som prirodzene (po dlhom snazeni) , som v 6tom tyzdni a mam tmavo hnedy vytok, takze asi potratim, uz treti krat, s tymi istymi symptomami, mozno (ako sa lekarka v centre vyjadrila) vyberu kvalitnejsie embryo a spermiu, a na zaklade toho, konecne donosim.... 😨

pointka
27. máj 2008

to nie je take iste...
urcite by ti mali skumat genetiku a hematologiu, potrat moze byt pricinou vela veci a IVF to neostrani, IVF je v podstate pre tych, co nemozu otehotniet vobec prirodzene.

nefertitka
27. máj 2008

Na genetike sa uz pracuje, pamatam si , ale ako mi doktorka v nemocnici hovorila po druhom potrate, nech sa modlim, aby to nebola geneticka porucha, ze potom uz asi nikdy nedonosim...ako mam mat dieta potom? ☹ Tu genetiku mne a manzelovi zhodou okolnosti robia v Iscare, doteraz sa o to nikto nezaujimal

ulrika
27. máj 2008

ahoj nefertitka
nemyslím si že to ivf vyrieši aj ja chodím aj ja som potratila po ivf a teraz sa prišlo na to že je to hematologická porucha tak ak ti môžem poradit nehrn sa do ivf kým si neporobíš všetky vyšetrenia okrem genetiky je to ešte spústa dalších vyhneš sa zbytočnému sklamaniu
vela štastia

poka
27. máj 2008

ulrika,
mne zistili hematologicku poruchu a aj tak ma posielaju na ivf

ulrika
27. máj 2008

a kde chodíš do centra mna poslali na hematologiu na vyšetrenie

poka
27. máj 2008

do iscare ruzomberok

ulrika
27. máj 2008

a akú poruchu ti zistili? ja ked som volala na hematologiu tak mi povedali že tam môžu zistit ešte kadečo iné

nefertitka
28. máj 2008

Ahoj Ulrika, ked znovu potratim, tak sa urcite uz do nicoho nepohrniem, uz toto dalsi krat nechcem absolvovat, to uz by moja psychika nevydrzala....pokial sa nezisti pricina, ale som skepticka, a neverim, ze ju niekto odhali

ulrika
28. máj 2008

tak to ta aj tak obdivujem že to takto znášaš mne sa to stalo raz a skoro som skončila na psychiatrii ☹
určite sa niekde nájde príčina musíí!!! len pátraj ale ver že všetko dobre dopadne

nefertitka
29. máj 2008

No neznasam to moc dobre a ci sa pricina najde....neviem, vcera mi akurat vravela sestricka u lekara, ze maju pacientku, ktora uz 6x potratila a nevedia najst pricinu

saxo
2. jún 2008

no babeny, tyzden som tu nebola a pekne to tu pokapalo. kto tu okrem mna chova embrijka? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre