ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

timona
23. okt 2011

v septembri som bola na IVF-neuspesnom, po vysadeni utrogestanu som dostala MS, teraz som uz v dalsom cykle a MS nikde...mam dojem ze to IVF mi uplne rozhodilo cyklus, mate s tym niekto podobnu skusenost?

holly74
23. okt 2011

@timona Timi, mne ms nabehla po IVfkách normálne...nemôžeš byť tehu? 😉 Koľko ti mešká?

monesz226
23. okt 2011

@timona ahoj,ja som sice mala iba opu a uz dnes sommala dostat mrchu ale nic,a ani ziadne priznaky nemam ake som zvykla mat pred mrchou,minuly mesiac som mala mrchu na zaciatku a ani konci a teraz sa jej neviem dockat a nic,cakama ket a to az po mrche,neviem co je to normalne alebo co sa teraz deje 😒

timona
23. okt 2011

@monesz226 ja som na tom rovnako, tiez cakam na KET po MS a ta nikde ani ziadne priznaky...bojim sa ze to IVF mi cely cyklus rozhadzal a to som ho mala uz pravidelny, comu som sa tesila, lebo nie vzdy bol pravidelny..

monesz226
23. okt 2011

@timona ja som nastastie dostala vzdy presne na den mrchu,az na minuly mesiac, mala som na zaciatku a aj na konci,nikdy my nezvykla meskat,a pre lieky kedy sa mas zastavit?mne dr povedala ze prvy alebo druhy den ked dostanem mrchu,teraz neviem ci mam cakat kym ju nedostanem alebo jej zavolat a opytat sa co mam robit..

timona
23. okt 2011

@monesz226 no ja sa tam idem na celom KET tento tyzden dohodnut a opytam sa co robit, ked MS nedostanem, co asi nedostanem, lebo uz by ma t.č. boleli prsia

klaudia10
24. okt 2011

Ahojte baby.
Zacali sme chodit s manzelom do Iscaru. Ale informacie mame od lekarov slabe tak sa radsej poinformujem tu u vas 🙂)) O babo sa pousme uz viac ako 3,5 roka. Manzel ma zle spermie a povedali nam ze musime ist na zakrok ICSI.. Ja by som mala byt ok.. mam za sebou uz asi vsetky krvne testy, aj gynekologicke, na pohlavne choroby, znasanlivost a genetiku. Dnes som bola na hormony pocas 4 dna cyklu. Ale stale nam nikto nepovedal ako to bude pokracovat. V pondelok mame ist na konzultaciu a mali by sme snad konecne podat tu ziadost na poistovnu. neviete ako dlho to schvalenie trva?? Ja mam Vseobecnu zdr.pois. Mozu zacat s liecbou aj ked to nemam schvalene??? A co bude nasledovat dalej???? Je to nase prve IVF 🙂)))) Dakujem baby

mirili
24. okt 2011

@klaudia10 ahoj, na 1 mieste ziadost na poistovnu ,caka sa rozne 1-3 mesiace v iscare v kancelarii ti mozno povie poradovnik. Pred koncom roka zvykne poistovna schvalit viac ziadosti, neviem ci stihnes stimulku lebo idu sviatky,ale ziadost plati na lieky asi 6mes.a na vykon 12mes.ale to neviem presne to by ti mala vysvetlit baba z kancel. Musis sa len pytat. ICSI je vpravenie spermie embryolog. do vajicka, za vykon sa plati podla poctu vajicok, robi sa to pri zlom spermiog.

klaudia10
24. okt 2011

@mirili ahojky a dakujem za odpoved 🙂)
mas s tym vlastnu skusenost?? ako dlho si ty cakala na schvalenie??? ja uz neviem co si o tom mam mysliet...ked som bola v iscare u dr.marsika prvykrat nic nam nevysvetlil... bola som tam koncom septembra..jedine co i povedal ze si musim dat spravit vsetky testy co uz vlastne mam a ze az vtedy mozem dat ziadost..co si myslim ze som mohla spravit hned a uz by som to mala :((( a potom mi este povedal ze by som mohla byt na vianoce tehotna...tak som bola z toho hroozne rada...ale cas plynie a mam pocit ze nic sa nedeje :((( uz som z toho zufala :(((

holly74
24. okt 2011

@klaudia10 Čauko, ja som na schválenie čakala 4 až 6 týždňov, inak to záleží od tej-ktorej poisťovne. Neviem ako dr. rozhodne u teba, ja som mala zakaždým tzv. krátky protokol, čo znamená že horm. stimulácia prebieha od druhého dňa cyklu a vajká sa oplodňujú cca na 12 deň. Teda po tom, ako Ti žiadosť schvália,čakáš na najbližší menzes, skôr to nejde. Takže ak si žiadosť podáš teraz teoreticky ak by ju schválili do 4 týždňov a menzes ti vychádza úplne na začiatku decembra, tak to do vianoc môžeš stihnúť, ale bude to s odretými ušami... A na doktora pekne zatlač, nech ti všetko vysvetlí, čo chceš vedieť 😉

silvinnka
24. okt 2011

ahojte,tak nasa darkyna mala 16 oocytov,pri prvej sprave som skoro odpadla,ale az zajtra budem vediet presny pocet kolko sa ich oplodni,podla embryolog. si mysli,ze takych 10-13 by mohlo byt o.k. Na druhej strane sok,muzov spermiogram sa velmi pohorsil a to uziva uz stvrty mesiac profertil co nas vysiel na 250 eur....vraj ma dost spomalene spermosky,museli sme zvolit ICSI.....pevne dufam,ze sa vajka oplodnia a aspon jedno bude dobrej kvality aby sme ho mohli v sobotu vlozit....kurnik je to o drzku...

sneznicka
24. okt 2011

@silvinnka ahoj, dobra sprava s takou urodou🙂 neboj, s ICSI su podobne vysledky, ako bez nich. Kolko date zamrazit a kolko ich nechate na PK?

monesz226
24. okt 2011

@timona ku komu chodis?kedy presne tam ides,ja asi zavolam zaktra lekarke alebo pockam co povedia tebe..

timona
24. okt 2011

@monesz226 v piatok idem, chodim do Iscaru v Ba, Doc. valky

silvinnka
24. okt 2011

@sneznicka ahoj,kurnik aj tak sa bojim tych pomalych potvoriek,aj napriek ICSI....dohodla som sa s embryolog. ,ze vsetky nechame do 5teho dna vyvijat sa a v den vkladu (sobota) vlozime dve najsilnejsie a ostatne ,pekne vyvijajuce v ten den zamrazime....chcem mat zamrazene len embryjka,co prejdu do stadia blastocysty....Boze ,verim a dufam,ze nejakych sa dockam 🙂

monesz226
24. okt 2011

@timona tak ja zajtra zavolam ze co mam robit,ci mam cakat alebo...to som ale zvedava ze co my povie,ale ak budem musiet cakat tak ma uz poreazi uz od septembra len cakam ☹

timona
24. okt 2011

@monesz226 no veď prave, ze cakat niekedy do vianoc alebo dokedy zase...

monesz226
24. okt 2011

@timona robila si si test?ja som si dnes spravila ak nahodou ale negativne...

sneznicka
24. okt 2011

@silvinnka fiha, to je naozaj dost nechat tolko na PK, ono je najlepsie zamrazit vzdy prvojadra, hned prvy den. Aj ked nemusi to byt pravidlo. Embryologovia s tym nemali problem? Ja som chcela teraz rozmrazit 6 a oni, ze to je skoda, stacia tri. Hlavne, aby boli blastocysty v sobotu. Neboj sa ICSI-ovania, pri takom pocte je velka sanca na uspech!!!🙂

silvinnka
24. okt 2011

@sneznicka pravdu- povediac,nepovedala mi nic,ani ma neodradila...akurat vravela,ze cim je vyvojovo starsie embryjko,tym je vacsia sanca ,ze sa pri transfere,mrazeni moze poskodit....lenze na druhej strane,aj ,,zle,, embryja na 3ti den rano byvaju bez fragmentov a vyzeraju byt o.k....som si vedoma,ze je to risk,ale zase budem vediet kolko ich bude zivotachopnych 😠

timona
24. okt 2011

@monesz226 test som nerobila, labo takmer od zaciatku cyklu robim ovu testy, ale ani ten bol pozitivny, tak ked nie je ovu nemoze byt ani tehu..🙂)

timona
24. okt 2011

a da so zo zmerzenych embryyi urobit po rozmrazeni PK a potom ich vlozit??

sneznicka
24. okt 2011

@silvinnka je tazke sa rozhodovat, ja mam z toho tiez vzdy nervy, ze co je lepsie. Robim to na zaklade svojej vlastnej statistiky a pocitov. Aj ked mi to doteraz bolo vzdy na figu. :( Tak, hlavne, nech je to Tvoje rozhodnutie spravne!!! Drzim palce! 😉

monesz226
24. okt 2011

@timona no ja si nerobim testy na ovu,lebo ja nemam pravidelnu ovulaciu a u nas neni sanca prirodzene otehotniet ☹

timona
24. okt 2011

@monesz226 ja som si tiez nerobila, ale mesiac pred IVF mi vysiel pozitivny-bolel ma vajecnik, tak som sa vytesovala a myslela som ze ak sa IVF nepodari budem doma pokracovat podla ovu testov, ale vidim ze pozit ovu test je u mna vynimocny..

little_miracle
24. okt 2011

@silvinnka jeeeeeeeej ty mas od darkyne? Ak mala OPU dnes, tak som ju videla........rano sme boli v ISCARE a prisli tam dve sympaticke kocky - darkyne 😵
Drzim palceky nech sa to podari!!! Mna caka OPU v stredu......mame 2.IVF tak tiez dufame v uspech.

romcso
24. okt 2011

@klaudia10 Ahoj. My sme čakali asi dva mesiace na schválenie žiadosti aj my sme vo všeobecnej poisťovni. Zatiaľ nemôžu začať s liečbou lebo tie lieky a injekcie čo budeš potrebovať nijakú čiastku ti prepláca poisťovňa a kým to ona neschváli tak ťa nemôžu liečiť my sme sa pokúšali 8 rokov a na deviati rok sa nám to podarilo som veľmi vďačná pánovi docentovi Válkimu my sme nemuseli postupiť liečbu pred liečbou som ostala tehotná a bol problém u mňa veľký a aj u manžela takže tak.

sneznicka
24. okt 2011

@timona ahoj, je to bezna prax z rozmrazenych embryi robit PK.

karkana
24. okt 2011

@silvinnka ja neviem,teraz ked máš od darkyne zdravé vajká,tak kludne by si mohla dať zamraziť aj skôr,keby ti aj 6bun.vložili tak by sa asi ujalo,či nie?no z tolkých už určite bude bábo,držím palce.. 😉 😉

romcso
24. okt 2011

@mayka Ahoj ja mám skvelé skúsenosti s ISCARE rom som rada že ma tam môj lekár poslal a som im veľmi zaviazaná ja som nemohla otehotnieť 8 rokov mne tam pomohli síce som mala ísť na umele oplodnenie ale chvála bohu tomu nedošlo ostala som tehotná som im veľmi zaviazaná aj ked moje dieťa považovali za malý zázrak mne aspoň to povedali že prirodzenou cestou žiadnom prípade a s umelým oplodnením len 10% my dávali a mám krásneho 2 ročného synčeka som nou sa aj personál správal prirodzene a veľmi milo. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre