ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nikol18
28. okt 2011

@silvinnka drzim moc palce, nech to dobre dopadne 🙂

silvinnka
28. okt 2011

@nikol18 dakujem

timona
28. okt 2011

tak dnes som ICARE...tieto dni som mala pozit. ovulacne testy, tak som sa vytesovala a povedala som to aj Dr., spravil mi sono , no a zidna ovulacia ale cysta na vajecniku....takze pozit. ovu test nemusi znamenat ovulaciu...:((

timona
29. okt 2011

myslim si ta cysta je nasledok predchadzajuceho IVF...mam pocz , cim viac chodim do Iscare, tym dalej som od tehotentva...na silu sa snazia napajcovat kadejake mozne aj nemozne hormony do mna , ze to telo je uplne dezorientovane a popletene a bude sa z toho spamatavat najblizie dva roky

sneznicka
29. okt 2011

@timona kolko transferov a IVF uz mas za sebou? Aj ja mam podobne pocity:(

petka0123
29. okt 2011

ahojte,chcem sa opýtať....som 13 deň po transfer, dnes som si robila test a bol neg., vôbec nekrvácam ani nešpiním , na krv idem v podelok, mam ešte dúfať...

holly74
29. okt 2011

@timona Tim, ak im tak veľmi neveríš, mala by si zrejme zmeniť centrum. Ak máš pocit, že do teba niečo nasilu tlačia, tak to odmietni. Žiaľ, IVF nie je jednoduchá cesta, ale pre mnohé z nás jediná a berieme ju s tým dobrým aj zlým. Ja mám za sebou mnoho neúspechov, napchala som do seba tiež kvantá hormónov, (ako každá z nás, taká je proste liečba neplodnosti), ale pôjdem do toho znovu a verím že sa to podarí. Prajem aj tebe viac optimizmu a hlavu hore. 😉

holly74
29. okt 2011

@petka0123 Peti, kým nie je negatívna krv, nádej je vždy. Držím palce.

silvinnka
29. okt 2011

ahojte,tak v brusku uz mam dve blastocysty a pat,, surodencov,,(blastocysty )sa dnes dali zamrazit....takze od zajtra zacnem odpocitavat 10dni na test 🙂)

petka0123
29. okt 2011

@holly74 ďakujem pekne, všetkým babám držím pale...

karkana
29. okt 2011

@silvinnka fúúú,pekne, a aké boli veľké,?tak sa držte,ešte aj zamrazené,no tak to je už tutovka, 🙂 🙂

silvinnka
29. okt 2011

@karkana ako velke?100-bunkove blastocysty,tym,ze som mala vklad hned rano,tak nestihli sa este expandovat 🙂) takze dufam,ze najneskor zajtra rano sa u mna zabyvaju 😉

monesz226
29. okt 2011

@milka4 ahoj,vcera som si bola pre tabletky a ty ako?preco inac ja len tabletky dostanem nic ine?nechapem 🙂

timona
29. okt 2011

@sneznicka zatial prve IVF a teraz sa chystam na prve KET, ale spermiogam na zaciatku slaby, teraz uz v norme, ale moj cyklus je hore nohami..t.č. som prvy cyklus po IVF, myslela som ze mam ovu , lebo som mala pozit. ovulacne testy a nakoniec sa ukazalo ze je to velka cysta, co som nikdy predtym nemala, takze si myslim ze je to vysledok hormońov IVF...pichli mi vyvolavacku, co sa mi teda uz peknych par rokov nestalo. Zda sa mi ze uspesnost tych ich pokusov je aspon co sa mna tyka nulova a jediny vysledok je ze cim dalej tym viac sa od vytuzeneho tehu vzdalujem...

timona
29. okt 2011

@holly74 centrum menit neplanujemmyslim ze je to vsade rovnake...vies, mozno kebyze viem ze mam naozaj taku diagnozu s ktorou to prirodzene nejde, nepoviem ani slovo..alebo keby boli aspon trochu uspesní u mna, ale z celeho mam dojem, ze konktretne u mna maju nulovu uspesnost a mam z tych hormonov iba neziaduce ucinky..

karkana
29. okt 2011

@timona no ja som mávala cysty často,ked som začala umelé,tiež som mávala,ešte na Zochovej som bola tam mi miesto vajok narástli cysty a to mi dr.Harbulák robil punkciu za živa,to fest bolelo,ale aj v iscar som dva krát bola na odbere vajok,bez inj.ale vždy to bola cysta ,

timona
29. okt 2011

@karkana no ale upkojovala som sa ze ket IVF nevíjde, tak sa budeme aspon doma snazit, ale teraz, ked mi doserkali vajjecniky tak uz neviem ako sa mam snazit a kedy to prejde..

holly74
29. okt 2011

@silvinnka Silvi, super správy! 😵 😵 😵

karkana
29. okt 2011

@timona a možno že ich nemáš doserkané?,ešte si len začala,neboj,nemajú byť z čoho ,prave že po inj. sa to upraví a budú vajká rásť,ja som predtým vajká nemávala,až po inj.,aj teraz ked už nechodím do iscar, vajok mám bohato

sneznicka
29. okt 2011

@timona skus sa naladit trochu optimistickejsie. Kazda reagujeme pri tych stimulaciach nejako a neda sa predpokladat, ci cysty, myomy, hyperstimulaky a podobne veci nie su uz davno v nas a tymi injekciami a liekmi sa to len skor vyplavi na povrch... pre vacsinu z nas je to jedina moznost, takze vdaka Ti asistovana reprodukcia, ze nam davas sancu prist k dietatu. Aj ked za cenu neziaducich ucinkov, ci uz priberanie, obcasne depky a pod. Skus to vidiet takto, si na zaciatku, prvy neuspesny pokus Ta nesmie odradit, to je takmer zakonite, ze to len malokomu hned vyjde. Aj ja som casto nastvana, ze preco to musim riesit zrovna ja a opakovane, ked som uplne zdrava a ani 3 IVF a 4 transfery nestacia. Ale partnera si podla spermiogramu nevyberame🙂 Mozno raz pride aj taka doba🙂 Hlavu hore!!!!🙂

sneznicka
29. okt 2011

@silvinnka uuuuzasne🙂 tak nech sa pekne zahniezdia a delia do krasy🙂 Nech Ti rychle prejdu tie dva tyzdne s tym najkrajsim vysledkom na svete🙂

silvinnka
30. okt 2011

@timona ahoj,cysty po ivf. su v podstate ,,automaticky,, normalne....ja hned po 1. neuspesnom ivf,som mala o 3 mesiace cystu a takto to islo este pol roka...kazdy cyklus cysta,bolest vajecnikov,ze waaaaaau ovulka,testy pozitivne,utekala som za docentom cela natesena,pozrel ma ultrazvukom,povzdichol,ze nie ovulka,ale cysta....a posledne a najhorsie boli tieto posledne 3 mesiace,to tie ,,svine,,narastli az na 8-10 cm a vzdy mi zablokovali menzes,az agolutin pomohol aby sa mrcha rozbehla.Predpisali mi na jeden mesiac cilest,po cileste menzes pekne presny,bez cyst ,ale zial mi dosral sliznicu,strasne pomalicky mi dorasta...toto vsetko su neprijemne veci spojene s ivf.aj napriek tomu treba bojovat ,siiiiiilno Ti drzim palce a verim,ze vsetko pekne zvladnes aj ,,hlupe,, cysty 😉

silvinnka
30. okt 2011

@sneznicka dakujem,kurnik zo mna sa stala spiaca Sipkova Ruzenka,ja len stale spim,inak dobre ranko,teraz pred hodkou som sa zobudila.....myslim,ze blasticky sa cgcu asi dnes zahniezdit,normalne som sa zobudila na bolestv podbrusku....tak im pekne dohovaram,nech sa zahryznu co najhlbsie 😉

sneznicka
30. okt 2011

@silvinnka tak len spi kolko mozes. Vraj treti transferu je dolezity, vtedy sa zahniezduju najviac... povedala moja dr. Tak nezabudni 😉

timona
30. okt 2011

@silvinnka a vadia cysty pri KET?

timona
30. okt 2011

dnes som bola na nakupe v nakupnom centre...ak som nestretla asi 15 - tehotnych zien, tak ani jednu..nechapem za co ja toto vsetko mam, kazdy v mojom okoli luskne prstom a hned je tehotny a mne ani IVF nepomohlo, este sa to cele zhorsilo, je mi z toho na nic...Kazdy rok som si napr. na vianoce alebo na dušicky alebo v lete atd. horvorila, ze o rok o takom case budem mat dieta alebo budem tehotna a vzdy presiel rok a nic, uz si nic take ani nenahovaram... a na tehotne sa snazim ani nepozerat...

timona
30. okt 2011

niekedy ma napada ake este vsetky hrozy budem muset pretrpet, aby sa to aj mne postastilo...a postasti sa mi to vobec niekedy?co dovtedy este budem muset zazit...

karkana
30. okt 2011

@timona úplne s tebou súhlasím,aj ja som si to vždy hovorila,budúce Vianoce ,budúce Vianoce a mám sa horšie ako na začiatku 😖 najhoršia je na tom tá beznádej,bezmocnosť,

timona
30. okt 2011

aspon keby som vedela preco je to tak ako to je...ale asi je hlupost hladat v zivote nejaku spravodlivost

silvinnka
31. okt 2011

@timona pokial viem,cysty by nemali byt,pri menzese pokial je hormonalna alebo folikularna,tak odide...zalezi ako je velka ,pokial je cysta a ty budes mat KET,moze zacat rast,rast,rast a neodide....najlepsie je skonzultovat to s dr. este pred ketom.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre