ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucia2505
28. aug 2012

Baby chcem sa vás opýtať ako je to s tým KET...koľko sa platí zato a berú sa aj tam nejaké lieky, alebo ako to je???

little_miracle
28. aug 2012

@lucia2505 ahoj, KET stoji 150,- a moze sa robit bud v naturalnom cykle (ak nemavas problemy s nizkou sliznicou) alebo v stimulovanom....uprednostnuju stimulovany, aby bola istota ze sliznica bude OK. Tato stimulka je uplne bezproblemova - len zacnes papat lieky - zvycajne od 1DC.....okolo 15DC kontrola sliznice kde sa upresni termin transferu. 3 dni pred transferom pridas utrogestan. Transfer prebieha rovnako ako ET...

lucia2505
28. aug 2012

@little_miracle ďakujem ti pekne...to som chcela vedieť, že či to náhodou nie je nejaká horibilná suma ako za ivf.

katuska54
28. aug 2012

@lucia2505 ahoj ides na KET? ja idem v septembri 😉

lucia2505
28. aug 2012

@katuska54 cauko, ja este len pojdem na prve ivfko, len som sa chcela informovat 🙂

martinazvo
28. aug 2012

Ahojte, pripajam sa k vam, dnes som bola na 1. konzultacii v ISCARE u Dr. Hruzika... Ake mate s panom doktorom skusenosti? Prosim, dievcata, a este - mate niektora skusenosti s hysteroskopiou? Mam to naplanovane hned po spermiograme, krvnych odberoch a genetickej konzultacii. Zevraj sa to robi v celkovej anestezii? To sa musia vybavit aj predoperacne vysetrenia? A ak ano, tak tie mi kedy a kde spravia? Dakujem za odpovede 🙂 pekny vecer!

mamartinka
29. aug 2012

@martinazvo ahoj.Vam sa kolko nedari a mate neaky konkretny problem?No mne robily laparku najprv v Iscare.Nemohli sa dostat akosi do maternice tak ma zbytocne uspali a nic nerobily.Potom som isla do svojho okresu odkial som.Vybaviit predoperacne to si musis sama.Ak ti to budu v Iscare aj robit tak aj tak zo svojho okresu alebo kam patris doniest a vybavit sama.Mne potom v Skalici robily laparku a hysteroskopiu vo februari 2011.Nieje to nic strasne.Ale zas kazda to zvladneme inak.Mne nebolo uplne nic potom.Az som prisla domov som v nedelu vracala.Ale inak uplne nic.A zatial sa nepodarilo ani tak a ani umele v septembri 2011 nevyslo.Takze tak.A este mne to robily koli neakemu polipu co som mala.Tebe to chcu preco robit?

martinazvo
29. aug 2012

@mamartinka ahoj. No my sa snazime rok a mm teraz zistili zly spermiogram a vysoke hodnoty prolaktinu, tak preto iscare. A ako pripravu mi doktor napisal ze si spravia vlastny spermiogram, odbery krvi, geneticku konzultaciu a nasledne hysteroskopiu... zevraj aby videli, ci mam ja vsetko ok a priechodne, hormonalny profil som u gynekologicky mala ok...

mamartinka
29. aug 2012

No tak to este nieje tak vela ale aj rok je dlho.My uz 6 rokov bude za mesiac.My sme obaja v poriadku.Manzel ukazkovy spermiogram.Ten by mohol aj neviem co oplodnit aky ma spermio dobry.U mna tiez vsetko ok.My sme tam chodily Tazberikovej ale uz by som k nej nesla.Nebola zla prijemna je ale vzdy len na mne videla chyby.Najprv ze to bude polipom preco sa nam nedari.Polip odstraneni,vnutri vsetko v poriadku aj vajcovody priechodne a nejde to a nejde.Az sme zas prisli do Iscare zas mi povedala ze sa mi vajicka netvoria a hormony ze mam ako 40 rocna.To neviem ake su.Stale sa jej cosi nezdalo na mne.Uvidime ci to este niekedy vyskusame.Mozno ale ked tak uz ineho lekara.Inak ten Hruzik tam dlho nepracuje asi ze.A vy ste si ho sami vybrali.Viem ze tam len Valky robi a ostatne lekarky.Tento tam dlho asi nieje.A on robi kazdy den a aky je.Genetik do Iscare chodi uz neviem ale ktory den.Ondrejcak sa myslim volal.Taky starsi a to sme tiez mali super.Nic nenasli.

martinazvo
29. aug 2012

@mamartinka no tak to ma mrzi. Hruzik je tm uz dlho, je to znamy mojej gynekologicky, tak ma tam poslala, ale som rada ze je v Iscare lebo sa mi najviac pozdavaju zo vsetkych 3 centier... inak je velmi prijemny, nehovori zbytocne ale vysvetli vsetko 🙂

mamartinka
30. aug 2012

@martinazvo Tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne a nech je koniec uspesny.Potom informuj sem co a ako.

little_miracle
30. aug 2012

@martinazvo môj názor je že v Iscare sú všetci lekári super 😉 Hysteroskopie sa vôbec nemusíš báť, chvíľočku si pekne sladko pospinkáš...ešte ti aj bude ľúto že ťa už budia .... podľa toho čo píšeš ti budú robiť len diagnostickú HSG, takže po zákroku ani nič zvláštne nebudeš cítiť - max. slabučké špinenie 1-2 dni.

mamartinka
30. aug 2012

@little_miracle Ahoj.Prave sledujem co mas v statuse pisane.Ani mi nehovor aky je zivot nespravodlivy.Ty si mala vsetky tehu z umeleho ci aj prirodzene.

martinazvo
30. aug 2012

@mamartinka dakujem pekne, aj ja podobne drzim palceky 🙂

martinazvo
30. aug 2012

@little_miracle ahoj, ano lekar vravel ze sa chcu len pre istotu pozriet ci je vsetko ok... len som trosku prekvapena, lebo som myslela ze skusime rovno ivf kedze mame problem s mm spg... ale tak asi chcu mat istotu.

little_miracle
31. aug 2012

@mamartinka ja som bola 3x tehu len po umelom....celkovo mame za sebou 3 x IUI, 2 x IVF, 2 x KET...

little_miracle
31. aug 2012

@martinazvo ked navrhuju HSK - netreba sa tomu branit....mne robili HSK az po druhom potrate a vtedy mi zistili zdvojenu maternicu - dovtedy mi vsetci lekari tvrdili ze som zdrava 😒
Kazdopadne si cim skor daj vypisat ziadost na IVF, pretoze aj to schvalovanie trva 4-5 tyzdnov....a medzitym si vyries tu HSK 😉

martinazvo
31. aug 2012

@little_miracle jasne, idem do toho, budem posluchat lekarov... oni sa az po krvnych testoch, vlastnom spermiograme, HSK a genetickej konzultacii chcu rozhodnut ze co s nami... takze my asi ziadost este nemozeme podavat... ☹

kristina81
3. sep 2012

Ahojte.Neviete mi niektora poradi,ze ako sa dostanem z hlavnej stanice do iscare-u?Dakujem.

micak
3. sep 2012

@kristina81 cp.sk

jajus18
3. sep 2012

@kristina81 ahoj.ja som chodila pešo,je to asi tak 25min,taka prechadzka 😉

kristina81
3. sep 2012

@micak Dakujem.To som si ani nikdy nevsimla,ze na tej stranke sa da aj to pohladat. 😀 Ja som ale nemotorna.Uz len sadnut na ten spravny smer . 😀

micak
7. sep 2012

Ahojte, prosím vás, nemáte náhodou skúsenosť, či je možné sa spojiť s doc. Válkym aj telefonicky a poradit sa cez telefon, miesto, aby som sla do centra...vdaka!

mamartinka
7. sep 2012

@micak Viem ti akurat poskitnut email ked ho najdem niekde v emailoch.

micak
7. sep 2012

@mamartinka ak ta mozem poprosit.. v akych intervaloch ti odpovedal?

mamartinka
7. sep 2012

Pokusim sa to pohladat.Ci uz odpise to neviem.A dufam ze ten email je este spravny.Idem to pohladat.

mamartinka
7. sep 2012

@micak Posielam ti spravu.Hore obalka.

karkana
7. sep 2012

@kristina81 z autobusovej trolejom č. 208 na konečnú, Šulekovu ul.,
@micak áno dá sa, ja som bežne kedykoľvek zavolala na mobil docentovi, a vždy mi poradil, 😉Války 0905 643 593

aduskatt
7. sep 2012

@micak ja som mu pisala aj mail a odpisal velmi rychlo🙂 dokonca uz rano o siestej 😀

kristina81
10. sep 2012

@karkana dakujem. to som nasla,ze z autobusovej sa tam ako dostanem ale ja by som radsej cestovala s vlakom. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre