ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mili78
21. okt 2012

@katulka25 ... aj ja som mala ist zaciatkom, ale rozmyslela som si to, pockam este mesiac, nakolko som brala strasne vela antibiotik, tak nech sa mi telo este trosku precisti...no najcastejsie postihuje zeny, ktore maju PCO (polycysticke ovaria), ale nie je to vzdy tak

katulka25
21. okt 2012

@mili78 Aha, no ja som to nemala .tak uvidime. ale ako sa to uz blizi, zacinam sa toho trosku bat, pretoze vobec neviem co ma caka

trezalka19
21. okt 2012

@cayrez ja som si ho vybrala v Prosanuse (to je asi terajsi Procare), lebo so citala ze sa zaobera neplodnostou, PCO..pritom moje PCO vobec neriesil, len mi budchol antikoncepciu. ked som zacala mat z antikoncepcie kvasinky a kadejake zapaly, cpal mi stale macmiror takze sa mi uplne znicila sliznica a povedal mi ze to jed dan za mladost..v tom case uz v tom centre koncil, otvaral si sukromnu ambulanciu a povedal mi ze moj problem mozeme zacat riesit tam unho..pako, tak som si zacala hladat noveho lekara

mili78
21. okt 2012

@katulka25 ... to je uplne normalne, vzdy mame obavy a strach, ked ideme do niecoho neznameho...tym si presla kazda z nas 🙂 neboj sa, vsetko sa to da zvladnut a nato, zeby si dostala OHSS ani nemysli, lebo si to privolas 🙂)

katulka25
21. okt 2012

@mili78 ok, dakujem za povzbudenie, urcite ho bude potrebovat.,

micak
22. okt 2012

Dobré ránko, ako dlho ste sa zotavovali z laparoskopie, drillingu? Bolo potrebné byť po tom na pn?

ada83
22. okt 2012

@micak ahoj sa som bola asi 5 dni pn z laparoskopie máš nafuknuté brucho mne sa s tým zle sedelo

mamartinka
22. okt 2012

@micak mne nebolo absolutne nic po laparke.Uz druhy den som bola fit a stelovala na izbe televizor zo stolicky.Mne to totiz robily v nemocke a na 4 den som isla domov.Az som prisla domov som teprvka vracala.Inak nic.Uplne som bola v pohode. 😉

cayrez
23. okt 2012

@ada83 nie, nie.. nastastie to bolo prirodzenou cestou.. len nie s tym pravym chlapom, ale co uz. Maly je moje vsetko. 😀

cayrez
23. okt 2012

@trezalka19 dobre si urobila, taketo veci lekar ani nema co vypustit z ust. Tiez mam nejednu takuto skusenost s nim.. a pritom sam by to mal dobre vediet, ze pokial ma zena problemy, neznamena to hned, ze sa zivi najstarsim remeslom na svete. Myslim, ze mnohym nasim lekarom chyba akakolvek moralka a naozaj dobre studium, lebo mam pocit a to som si odskusala na vlastnej kozi, ze neskutocne mnozstvo z nich studovalo za klobasky a potom to tak aj vyzera. UBOHO. Som velmi sklamana z lekarov vseobecne a hlavne ich pristup k pacientovi sa nezmenil ani po zvyseni ich platov. 😠 co maju na to povedat sestricky?

ada83
23. okt 2012

@cayrez tak sa apon radujes s malého už aby som aj ja mala 🙂

cayrez
24. okt 2012

@ada83 dieta je nieco uzasne, nadherne a nevinne, ale pokial ma byt na to zena sama, nie je to lahke a uz vobec nie, pokial aj ma partnera, no ten nestoji za nic. Drzim ti palce, aby sa ti splnila tvoja tuzba. Viem ake to je, ked lekar tvrdi, ze je to narocne, ba az nemozne otehotniet. U mna sa pekelne mylil. Ta tuzba o to viac silnie,o co je to tazsie, clovek sa zameriava len na to a prestava triezvo uvazovat. To je prirodzene. Takze pozor na to, co si zelame a s kym.
Je mi jasne, ze si povies, ako lahko sa mi to hovori, ked dieta mam. Len spomeniem jednu znamu, ktora {je to uz dobrych 10 rokov dozadu} 5 krat potratila, s manzelom velmi chceli babatko a ked na siesty krat pozasivana s nohami dohora v nemocnici 9 mesiacov konecne porodila zdraveho chlapceka, muz ju asi po mesiaci? opustil. Nemyslim si, ze lutuje, ale predsalen, nema to lahke. ☹
Drzim palce damy.

katulka25
26. okt 2012

Ahojte, tak dnesna kontrola dopadla fajn. Som po prvej davke puregon, v nedelu zaciname pridavat este dalsiu inekciu. snad to bude ok. ale zevraj celkom dobre reagujem. tak snad to tak pojde aj dalej

ada83
26. okt 2012

@katulka25 ahoj to bude tvoje 1 IVF

katulka25
27. okt 2012

@ada83 Ahoj, ano prve a verim ze to vyjde. Mam z toho obavy, lebo neviem co ma caka. ty si to uz absolvovala?

lucia2505
27. okt 2012

Ahojte kočky, neviete kedy sa platí za ICSI a PK? Myslím, či sa niečo platí pred zahájením stimulácie, alebo pred odberom, alebo až pred vkladom, alebo ako je to? Lebo idem v pondelok na poslednú kontrolu pred stimuláciou a neviem koľko penazí si mám zobrať.

ada83
27. okt 2012

@katulka25 nie ja este cakam na schválenie žiadost včera bol mesiac od podpisania ale do poistovne prisla az 9. ku komu chodíš ak sa smiem opýtať

little_miracle
27. okt 2012

@lucia2505 my sme za ICSI a PK platili az po odbere vajicok - vtedy hovoris aj s embryologom a spolocne sa dohodnu doplnkove ukony. Ale platit sa da aj kartou.....my sme hotovost nikdy so sebou nebrali.

sofokleska
27. okt 2012

@ada83 ahojte ku komu chodiš? ja tam budem teraz v pondelok volať a neviem koho si vybrať. Rozmyšlam nad Lattakovou, aké mate skúsenosti 🙂 Ďakujem 🙂

katulka25
27. okt 2012

@ada83 Jaaj, nam to schvalili dost rychlo, az som bola prekvapena. Mali sme to asi do 3 tyzdnov. Ja chodim k doc. Valkymu. Sice nie je moc zhovorcivy, ale vie presne co so mnou. A ja sa vzdy pytam a vsetko mi povie, takze som velmi rada. A smiem sa spytat preco idete na umele? Ja mam za sebou tri potraty za rok. a ten posledny sme dali s doc. taky pokus, veril ze to vyjde, ale zial. tak vtedy skonstatoval, ze IVF nam asi jedine pomoze. A ty chodis ku komu?

katulka25
27. okt 2012

@sofokleska Ahoj, ja chodim k doc. Valkymu. A je velmi dobry, mozem ti ho len odporucit. ale aj na dr. Lattakovu som pocula vela dobreho. Ale podla mojich skusenosti su chlapi v tejto oblasti o cosi lepsi. Ale je to vzdy na tvojom rozhodnuti. Ak sa smiem spytat, precdo ides do cetnra? Daj mi potom vediet, koho si si vybrala 🙂

mili78
27. okt 2012

@sofokleska ... ja som chodila k docentovi, ale nejako som si nezvykla na jeho svojsky pristup, tak som presla k Dr. Petrovej...a som maximalne spokojna

sofokleska
27. okt 2012

@katulka25 myslela som aj naňho, asi to necham na nahodu komu ma pridelia 🙂 My sme tam už boli cca pred 2 rokmi, ale u dr. Ďurechovej tá nam navrhla jedine IVF a to ma šoklo kedže som čakala IUI, alebo niečo podobne. Potom som sa rozhodli že do toho ideme, ale nastali finančne vydavky ☹ tak ideme skusiť teraz 🙂

@mili78 tá nerobi len 3 dni do týždňa aspoň tak to majú na stránke 🙂

katulka25
27. okt 2012

@sofokleska No tak ti drzim prsty aby ti vybrali niekoho kto ri bude vyhovovat. ale ja tam ma so vsetkymi len dobre skusenosti. a doc si nechavam potom aj ako gynekologa. a kedy tam ides?

sofokleska
27. okt 2012

@katulka25 ďakujem 🙂 chcela by som tak okolo 12 steho, aby si aj drahy vybavil voľno. To maš dobre že si z BA. Nam tie spoje idu všeliako ☹ ty tam už koľko chodiš? čo ste podstupovali?

katulka25
27. okt 2012

@sofokleska no len sa tam objednaj, aby si zbytocne necakala. My tam chodime od marca, to som mala druhy potrat. pockali sme asi pol roka a skusili sme to opat a to uz vsetko mal pod kontrolou docent, ale nepodarilo sa to. Podstupili sme vsetky vystretnie, genetiku, hematologiu, protilatky, chromozomy no vsetko. Problem je v tom, ze obaja mame po jednom zlom chromozome a preto sa asi deju tie potraty, ze sa nam vzdy spoji minimalne jeden zly chromozom. teraz uz som na stimulacii a v piatok, alebo sobotu ideme na odber vajicok. a potom nam urobia pred geneticke vysetrenia a az potom bude vklad embrii. a vy preco idete do centra?

sofokleska
27. okt 2012

@katulka25 ako vidim ani jedna z nas to nema lahke ☹ už som ti pisala vyššie. Inač sa už snažime 5 rokov a drahy ma zlý SPG ☹

katulka25
27. okt 2012

@sofokleska Som si to nevsimla :( sorac a mas uz nejake deticky? my este nie. a najhorise je ,ze vsetky kamaratky, kolegyne su uz bud mamickami, alebo tehotne. a ja s tym dost bojujem. a hlavne vzdy ked som potratila, tak nejaka kamoska otehotnela. tak to boli vzdy este dalsie facky k tomu vsetkemu :((
no ale vy to mate asi este horsie, tak dlhy cas. ale verim, ze konecne ti uz bude vsetko ok. teraz som cvicila aj mojzisovu metodu, tak verim, ze mi pomoihla 🙂

sofokleska
27. okt 2012

@katulka25 ale kde by sme mali ☹ mne by stačilo aj to jedno jediné 🙂 ani nehovor aj v mojom okoli skoro všetky kamošky, spolužiačky su tehu. aj sestra už ma dve deti a to je mladšia odo mňa a dosť to ide na psychiku. Hadam nam v centre pomôžu, to je naša posledná nádej 🙂

katulka25
27. okt 2012

@sofokleska no je nás veľa ktoré by sme chceli a nejde.niektoré to maju na prvú supu a niektoré sa musia takto trápiť. Ale neboj, v centre nám pomôžu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre