ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

janielik87
31. okt 2012

@katulka25 no tak to ti drzim silno palce. A preco si specificky pripad?

matafich
31. okt 2012

Všetky baby, ktoré robíte všetko preto, aby ste boli maminami, veľmi Vám držím palce. Kašlite na prachy, ktoré za to dáte, namiesto 3D kina alebo super auta mať drobca, ktorý vás objíme, to je neporovnateľná vec. My sme si pred 8. rokmi odkrútili IVF v ISCARE, máme doma už veľkú šikovnú školáčku a mimochodom, 1. tehotenstvo spravilo zázraky s mojou diagnózou PCO a po 3 rokoch sa nám prirodzene zadarila druhá princezná. DRŽTE SA 😉

silvinnka
31. okt 2012

@janielik87 ahoj,ja som k docentovi chodila 2,5 roka...dve neuspesne ivf. ,podarilo sa na 3x...chvilku mi trvalo,kym som si zvykla na jeho ,,nemu tvar,, neskor,som sa zacala na vsetko pytat,dokonca som mu par krat navrhla ci by sme nevyskusali to a to...je velmi ludsky,mily a vdaka nemu mam doma 5. mesacne dvojicky 😉

sasa1983
1. nov 2012

čafte kočky, tak máme za sebou 1vú návštevu Iscaru, MUDr. Latáková. Mnaželovi spravili spermiogram ,ten mal dobrý vo všetkých paramametroch, tak ho riešiť nebudú. Ja som si doniesla opakované USG od gynekologičky, hormonálny profil, mala som komplet krv+serológiu, vyšetrenie na antitrombocytové protilákty a výsledky z kultivácií, mali sme preliečené Urapasmy..Doktorka sa s nami porozpávala, spravila mi ultrazvuk a predbežne dg je PCO. Potom som ešte na ďalší deň skočila na krv, a teraz čakám, kým sa ozvú ako výsledok. Dohodli sme sa, že budeme liečiť tie nepravidelné a asi anovulačné cykly a ak sa do 3 menštruácií nezadarí, potom skúsime pátrať po ďalšej príčine (napr. mechanická-nepriechodnosť, zrasty, alebo iná..). Tak len tolko a ďalej sa ozvem.. Inak, vy to máte ako s platením. Zatiaľ od nás chceli len 9euro za spermiogram..

ada83
1. nov 2012

@sasa1983 ahoj palti sa ak ti budu niečo robiť ako je iui, laparka, IVF. ak tam len ideš na kontrolu tak sa neplati

katulka25
1. nov 2012

@janielik87 dakujem si zlata.

katulka25
1. nov 2012

@silvinnka jeej, tak to ti gratulujem. je idme v sobotu na odber vajicok, tak som zvedava kolko sa nam ich dobre vyvinie a oplodni

janielik87
1. nov 2012

@silvinnka uzasne! gratulujem. Dakujem z mile povzbudive slova. Budeme sa snazit.
Musime to nevzdavat!!! A ty si mala aku diagnozu? Ci len manzel?

ada83
1. nov 2012

@katulka25 ahoj ked pojdeš na ten odber vajičok tsk potrebuješ aj predoperacné vyšetrenie.?

katulka25
1. nov 2012

@ada83 ahoj, ano, poretoze to robia v narkoze, asi 5 minutovej

ada83
1. nov 2012

@katulka25 a to ti oni zoberú krv a tak alebo ideš k svojej obvodnej

katulka25
1. nov 2012

@ada83 ie predoperacne si musis urobit niekde, oni to tam nerobia. bud pojdes k svojmu vseobecnemu dr a on ta posle na interne, alebo ti v iscare daju kontakt na nejake interne ambulancie. ja som isla do petrzalky do polikliniky na antolsku a aj s odbermi, ekg a celym vysetrenim ma to stalo 15 eur a mala som to cela absolvovane asi za 3 dni.

ada83
1. nov 2012

@katulka25 to sa da aj stihnuť aj chodiš do práce alebo si doma

katulka25
1. nov 2012

@ada83 zatial chodim do prace, ale ked sa tehu potvrdi, tak sa chcem dat vypisat, aby som bola doma v klude. bude to sice na nervy, ale bude to bezpecnejsie. a teba to ako caka? uz som to trosku pozabudla ☹

ada83
1. nov 2012

@katulka25 ja čakam ešte na ziadosť v pondelok som volala do poistovne a že je schválená len ju treba podpisať menzes mám dostať 13 tak dufam že do vtedy pride ak nie potom asi až v januari neviem ako by to bolo v decembri že ci tam medzi sviatkami budu robiť

katulka25
1. nov 2012

@ada83 aha, no co ja som sa s nimi rozpravala ,tak robia non stop a sviatok pre nich nie je stopka. aj ja som tam bola dnes a to je sviatok. takze ked treba tak oni robia. minule mi sestricka povedala, ze robia odber aj na vianoce, takze toho by som sa nebala

ada83
1. nov 2012

@ada83 ideš na pn hneť po vklade?

ada83
1. nov 2012

@katulka25 tak si mi dodala nádej

katulka25
1. nov 2012

@ada83 jasnee, ja som bola tiez prekvapena, ked mi povedali, ze odber bude v sobotu a nato mi povedali, ze oni robia stalem, ci je sviatok, ci je vikend., ze cyklus sa neda zastavit

ada83
1. nov 2012

@katulka25 to viem že robia cez víkend lebo 1 IUI som mala v sobotu ale myslela som že vianoce nerobia ale je pravda že v nemocniciach robia stále

katulka25
1. nov 2012

@ada83 no tak ano, robia, takze nemusis cakat az na januar, ak by sa to nahodou teraz nestihlo

ada83
1. nov 2012

@katulka25 di chodiš k lattakovej ak si dobre pamätám

katulka25
1. nov 2012

@ada83 ie k doc valkymu. preco?

ada83
1. nov 2012

@katulka25 myslela som si že chodíš k nej. a dnes tam bol aj valky

katulka25
1. nov 2012

@ada83 hej hej, a mal asi tri pacientky. este vcera hovoril ze nemaju na dnes nic a nakoniec sa mu toho dost nazbieralo. ale potesil ma dnes dobrou spravou a aj on bol rad, ze sa to tak posunulo 🙂

ada83
1. nov 2012

@katulka25 to hej budem ti držať prsty a kolko bude vajičok

matafich
1. nov 2012

Dievčatá, určite sa dajte vypísať na PN po vklade, ak máte čo len trocha náročnú prácu. Mala som známu, ktorá si sama sebe nadávala, že 1. krát nešla na PN a prišla o to, po druhýkrát sa dala vypísať a uchytilo sa. Psychika robí veľa, a pri fyzickej námahe riskujete dvojnásobne.

katulka25
1. nov 2012

@ada83 no ani neviem, ale dr povedal ze ich je dost vela, vcera pri 12 aj prestal ratat, ale asi tak 12-13 ich bude
@matafich no ja nad tym rozmyslam, len neviem kedy je najlepsie, ci pockat po vklade na potvrdenie tehu, alebo hned po vklade ist na pn, robim v banke, takze az take narocne fyzicky to nemam

ada83
1. nov 2012

@matafich to mom počula aj ja kamoška mi povedala že je lepšie ostať doma aspon 3 týždne od vkladu

ada83
1. nov 2012

@katulka25 potom daj vedieť ako si dopadla a davaš si aj icsi a predl kultivácie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre