ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
21. feb 2013

@ada83
nech ide len preč, heš, heš...

ada83
21. feb 2013

@denulka85 ja mam co ukazuje až pri 20 tak asi preto to neukazalo

ada83
21. feb 2013

@sakura no neviem nechce sa jej preč bojim sa telefonatu že asi nič

denulka85
21. feb 2013

@ada83 aha tak asi preto ja mam citlivost od 10 a takisto nic neukazalo ale pockam radcej na krv bojim sa zas testovat.... bola si aj u lattakovej?

silvinka20
21. feb 2013

@ada83 segra mala prve 3 mesiace kramy s malou, nevedela ze je tehotna. mozno to mimino je silne a udrzi sa.

ada83
21. feb 2013

@denulka85 nie nebola som u nej prišla ako som čakala na krv a ani sestričky nepovedali že mám počkať na nu povedali len ze okolo 13 sa mna všetkom dohodneme 😀 😀 😀

ada83
21. feb 2013

@silvinka20 uvidime či bude malé bojovať alebo už to vzdalo najhoršie je toto čakanie

denulka85
21. feb 2013

@ada83 takze o 13 tej budes vediet ako dopadla krv a ked dobre tak ti mozno zvysia davku utrosu aspon ja si myslim.... drzim ti palce neboj bude dobre

ada83
21. feb 2013

@denulka85 a ked nie ako to pokracujem? viem len ten postup ak nemáš žiadnu hodnotu ale takto neviem

denulka85
21. feb 2013

@ada83 ja si myslim ze ked sa ti to zvysilo tak ti mozu zvysit davku utrosu aby si nespinila taketo som citala ale neboj sa zachvilu sa dozviet urcite vsetko

ada83
21. feb 2013

@denulka85 teraz som bola na wc a asi už to nebude špinenie ale mrcha stále je to silnejšie

katla
21. feb 2013

@ada83 Juj s napatim tu citam Tvoj pribeh a tak moc drzim palce. Nepostrehla som vsak, aku si mala prvu hodnotu HCG?

ada83
21. feb 2013

@katla 27 to je asi malo

katla
21. feb 2013

@ada83 Aha uz citam, ze si mala HCG 27. No nechcem ta strasit, ale ani davat nadej. Pri mojom prvom IVF som mala HCG 29 a o 4dni bolo 0 a vraj to bolo len chemicke tehotenstvo. To ani neni, ze sa babo ujalo, len proste telo zareagovalo na vsetky tie hormony.

ada83
21. feb 2013

@katla no uvidime začinaju kramuse tak asi s toho nič nebude a potom je aký postut môžeš isť hneť na ket alebo masim čakať až do aprila

katla
21. feb 2013

@ada83 No ist hned vraj neni dobre. Vraj je dobre pockat tieto kramose co budes mat teraz a potom este jedny, aby sa telo aj precistilo trosku. Ale naj bude ak sa poradis s Tvojou lekarkou / lekarom. Neviem komu chodis.

ada83
21. feb 2013

@katla chodim k lattakovej lebo sesrička povedala že da sa isť aj skor že môžem sa prisť dohodnuť s dr uvidime čo povie do telefonu

ada83
21. feb 2013

@katla ty si ku komu chodila

katla
21. feb 2013

@ada83 No pri neuspesnom IVF som bola este v Gyn Five. Ked som presla do iscare, tak som chodila k Dr. Petrovej a to sa podarilo na prvykrat. Ale viem, ze ked som este nevedela, ze som tehotna a pytala som sa jej, ze ak sa to nepodari kedy moze byt KET, tak povedala, ze aspon 2mes.pauza. Ale mozno ma na to kazda lekarka iny nazor. Skus sa Lattakovej opytat.

ada83
21. feb 2013

@katla uvidime čo povie sestrička v telefone dr jej to určite poviem že čo a ako 😀 😀 ešte mám 4 embrijka v mrazaku tak uvidmíme.

ada83
21. feb 2013

@katla a čo je lepší iscare alebo gyn fiv?

katla
21. feb 2013

@ada83 Rozhodne iscare a to nehovorim len preto, ze tam som otehotnela, ale cely pristup, komunikacia a vsetko je tam lepsie. V GF mi to prislo len o prachoch.Nik mi tam ani ziadne testy neurobil (len uplne zakladne) a v iscare na mna Petrova prvykrat pozrela a hned zistila, ze mam zuzeny krcok maternice a poslala ma na dilataciu, ze jeden vajecnik je mensi, tak hned mi dala antikoncepciu na dva tyzdne a potom sup IVF a nadherne dvojicky su v brusku 😀
Ale aj embyologovia su v iscare lepsi. Viac selektuju dobre embryjka ako v GF. Tam mi to prislo, ze vkladaju hoc ake,len aby vkladali.

ada83
21. feb 2013

@katla ja som sa rozhodoval tiež nad týmito 2 centrami poslala som mail a icare mi napísalo pekný mail a gyn fiv harbulakova že jej mám laskavo poslať tel. čislo ze mi zavolaju tak som sa na nu laskavo na nu ... ta gratulujem k 2jičkam aj ja som chcela ale nechceli my vložiť 2 že jedno mi stači teraz ked pojdem na ket tak chcem urcitw tiež 2

katla
21. feb 2013

@ada83 No presne taky je pristup v GF. Nechceli Ti dat dve? No srada, lebo moja doktorka mi pri vklade povedala, ze ked sa mi ujmu dve, tak uz zvazia ci dve budu davat lebo vraj v poslednej dobe mali vely uspech na dvojicky. A aj Lattakova,ked mi robila prvy ultrazvuk (moja mala vtedy dovolenku) povedala, ze dve uz prestanu davat. ...ale oni vedia co robia.

ada83
21. feb 2013

@katla niečo o tom roprávali v telke že v čr už davaju len jedno povedali že 1 sa mi určite ujme som mladá a je to moje 1 ivf a povedali že mám 3 čo pezili pk a že 1 nebudu mraziť a ako som tam bola v utorok platiť mrazenie tak v kancelárii mi povedala že mám 4 v mrazaku

ada83
21. feb 2013

@martinazvo ahoj matka ako si dopadla?

cucoriedkacucoriedka
21. feb 2013

@katla presne tak mám ten istý pocit...ja mám tiež dr. petrovú....je super. síce ešte nebol vklad, tak neviem výsledok🙂 ale veľmi sa mi páči jej prístup...všetko rieši hned a neodkladne...nič nezdržiava.🙂

katulka25
21. feb 2013

Ahojte dievcata, rak som sem opat nakukla.uz ma ta najvacsia bolest presla. Zacala som inte zivne cvicit a citim sa fajn. Akurat ma stale bolia brutal prsia a mrcha este nedorazila. Ale asi uz kazdym dnom pride.

@ada83 ach adi, citala som a bojim sa ze dnes asi budu zle spravy. To hcg simala naozaj velmi nizke. Ale kto vie. Za zazraky sa deje a mozno nas prekvapis 🙂 drzim prsty

ada83
21. feb 2013

@katulka25 ahoj no neviem kramuse prišli ta asi s toho nič nebude včera som zacala spiniť a dnes sa to rozbieha čakam na telefonat že ako dalej ideš teda teraz po mrche do car alebo počkaš este jednu?

denulka85
21. feb 2013

@ada83 ahoj este sa ti neozvali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre