ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

denulka85
14. mar 2013

@sakura urcite vcera ak ti este nevolali tak to je dobre znamenie.... naozaj tes sa a daj vediet ked ti zavolaju 🙂

sakura
14. mar 2013

@denulka85
no ešte mi nevolali 🙂 Jasné..ozvem sa 🙂

bibi24
14. mar 2013

@katulka25 Matka, to asi ide o klasicky morfo utz (prvy morfo) v 13. tyzdni, meria sa NT - sijove prejasnenie kvoli down. syndromu a pritomnost nosovej kosticky. A ano, aj sa berie krv kvoli tomu - presne oznacenie je, ze sa kontroluje volne beta hcg a s-papp-a. Neboj, je to standartne vysetrenie 😉

martinazvo
14. mar 2013

@denulka85 ee, to uz su testy, ktore tusim 2 alebo az 3x absolvujes v tehu..... ale opat mam pocit ze toto prve co idem ja je len pre zeny nad 35 rokov....

martinazvo
14. mar 2013

@bibi24 ano toto som aj ja nastudovala 🙂 a nevies, musim ist na tu krv nalacno a kedy su vysledky?

martinazvo
14. mar 2013

@denulka85 ak si nemala zaplatenu PIGD tak embrijka netestovali.....

martinazvo
14. mar 2013

@bibi24 estee mi trosku nejde do hlavy, preco idem na toto do CAR a inak ma uz odovzdali mojej gynekologicke, nevies preco?

bibi24
14. mar 2013

@martinazvo nie, nemusis ist na lacno, pokial sa nekontroluje krvy obraz, tak netreba 😉 Ale daj si len lahke ranajky. Ozaj, zle ti este nie je?
A preco do car? Nuz to netusim naozaj 😕 Mozno su len aktivni viac 😉

martinazvo
14. mar 2013

@bibi24 no mne je uz fakt dobre, tak ako aj do toho 7tt bolo....... a to co som mala ten zly tyzden (ani jest, ani nejest, migreny, nadrapovanie) tak presne tak ze sa chova organizmus ked sa vstrebava to zaniknute miminko..... a casovo to sedi lebo v pondelok uz bolo vstrebane..... takze u mna to neboli nevolnosti ale toto ☹

denulka85
14. mar 2013

@martinazvo to som nevedela hadam nebudeme mat dawnov syndrom.... ja poviem lattaovej ze budem chodit u nas na krv nie do ba...

denulka85
14. mar 2013

@sakura este nic?

sakura
14. mar 2013

@denulka85
ešte nie..hmmmmm.. aj pri ET som sa im musela ja pripomenúť...

denulka85
14. mar 2013

@martinazvo nemala som pidg zaplatene... ale podla mna to by mohla preplacat aj poistivna akoze toto som nevedela

denulka85
14. mar 2013

@sakura tak tam skus zavolat aby si bola kludnejsia 🙂

sakura
14. mar 2013

@denulka85
no ešte som zatial v pohode 🙂) Malá ma zamestnáva tak na to až tak moc nemyslím 🙂)) Ak doobeda nezavolajú tak im brnknem 🙂

denulka85
14. mar 2013

@sakura tak to mas asi jedine stastie inak by ta asi slahlo 😀 😀

martinazvo
14. mar 2013

@denulka85 toto je kombinovany test - krv + utz, 1 bez 2 nema vyznam robit... ale myslim ze to robia aj bezni gynekologovia...

martinazvo
14. mar 2013

@denulka85 oni to bezne ani nerobia, nam vysla geneticka konzultacia v pohode...... podla mna to robia len vtedy ked to bud odporuci genetik, alebo sa dlhodobo nedari a zistia nejake problemy ktore mozu byt dedicne...

sakura
14. mar 2013

@denulka85
no asi tak 🙂) Pri ET som už mala obhrýzené všetky nechty 🙂))

cucoriedkacucoriedka
14. mar 2013

@sakura asi už budeš mať aj po telefonate, teraz som sa tu dostala..takže mne volali okolo desiatej🙂

sakura
14. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
ale kdežeeee.. dávajú si na čas 🙂)))

cucoriedkacucoriedka
14. mar 2013

@martinazvo ale si predstav, že mojej kámoške v gynfive povedali, že je to aj celkom zbytočné..robiť PIG--pretože oni všetky bunky nevyšetria..iba pár...a teraz si predstav, že ti 5 vyjde fajn a 6 by bola geneticky zmenená...takže kámoška si to ani nedávala.. a môže to byť aj tak, že je všetko oka a vo vývoji nastane problém..už počas tehotenstva.

cucoriedkacucoriedka
14. mar 2013

@sakura neboooj, ja som si tiež myslela, že na nás zabudli..počkaj ešte do jedenástej....🙂

martinazvo
14. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka no vsak to........ je to v rukach osudu ci bude babatko zdrave...

sakura
14. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
ach jo.. to nám akurát začína hudobná 🙂)) Tak trošku im zaspievame 🙂)

denulka85
14. mar 2013

@martinazvo vy ste mali v care geneticku konzultaciu? my nie... moze byt ze to su bezne vysetrenie

denulka85
14. mar 2013

@sakura no hej lebo si nemala malinku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sakura
14. mar 2013

@denulka85
presne tak 🙂

martinazvo
14. mar 2013

@denulka85 jasne, pohovor s genetikom ja aj manzel, odbery krvi obaja a na vysledky sme cakali 6 tyzdnov 🙂

denulka85
14. mar 2013

@martinazvo nas tam neposlali... to ste chceli sami alebo vas tam poslali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre